Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

Jeste Boro...cetvrti pas je Tango del Cakic.

Sve u svemu...veliki uspeh SRPSKOG NEMCA NA JEDNOM LOVACKOM TAKMICENJU. U tri pobednika sampionata...cerka Srpskog psa Fula del Cakic, i dva psa "stvorena" u Srbiji. Giovinko del Rade Savic i Mona del Cakic.

Reprezentaciji Španije koja je pobedila poene je donela pomenuta kuja...cerka Srpskog psa i Saxon de Bevin, sin takodje Srpskog, odnosno psa mog odgoja Zika. Druga reprezentacija Francuske, Treca reprezentacija Ukraine sastavljena od samo dva psa..oba Srpskog odgoja.

Znaci sem u reprezentaciji Francuske, kod tri prvoplasirana psa i dve od tri prvo plasirane ekipe, velike zasluge odnosi Srpski NKD, na jednom ovako velikom takmicenju...MALO LI JE!?

Hvala svima na cestitkama. Cestitam Radetu na rezultatu.

Mi nastavljamo takmicenje ovde u Italiji..predstoji nam kup Medirana i Svetsko prvenstvo u lovu....

Edited by sasa cakic

Svetsko prvenstvo u Srbiji je opet bila Zoranova rezija kao i ovo danas!Van svakog pravilnika proglasio je Radeta za pobednika,jer se svetsko prvenstvo odrzava dva dana,a Zoran drugi dan nije odrzao!!Na Evropskom pre dve godine Aca Mijailovic vikao Radetu pucaj,Rade pucao,a divljaci nigde(postoji i video klip) dodelio mu Ecc,pa su posle u kancelariji ponistili,jer je bila prisutna publika koja je videla sta rade!

Uostalom kako ti da pises moralno kad si takmicio i osvajao titule,a da si bio sam u bateriji pa nisi ni pustao pse.U baraz si dolazio sa cistim psima,a teren blatnjav i vreme kisovito.Kada su sudije prestale da te dovode u baraz bez pustanja prestao si da takmicis,a to si naucio od tate koji to godinama radi,cak i na poslednjem Srpskom sampionatu gde mu je naravno sudio Cefta.Kog ste vi psa posle Prinza odgajili?Kinga koji je sin od Amora od Bube(kupljen u Beranju),Giovinco(Gundelj),Leptir(Leskovac),Gold(od Bube)!!!

Jedi sine to sve krtina  :cool:  :cool:

Evo i video klipa koji sam spomenuo u tekstu!Isto tako cu postaviti i video sa ovog sampionata iz Italije!

ti sve sto si napisao si slagao ali sve. ako ti tako lakse u tvom malom zivotu da prebrodis tudj uspeh sedi kuci i tesi se lazima o uspehu drugog. kad budes napravio jednu odlicnu ocenu bilo gde na bilo kom takmicenju ti se javi da raspravljamo.

Ja ne mogu da verujem ovo samo u Srbiji ima umesto da nam bude drago sto neko iz nase zemlje ostvari bilo kakav uspeh na takmicenjima u zemljama gde je kinologija na nivou mnogo iznad naseg ovde sve na sve nacine trudi da se uspeh diskredituje i to bez ikakvih dokaza eto ja jos ostah kratak za objasnjenje sta to ne valja u genetici Radetovih pasa a clanu Kosanic svaka cast na napisanom postu  (dog5)

Jeste Boro...cetvrti pas je Tango del Cakic.

Sve u svemu...veliki uspeh SRPSKOG NEMCA NA JEDNOM LOVACKOM TAKMICENJU. U tri pobednika sampionata...cerka Srpskog psa Fula del Cakic, i dva psa "stvorena" u Srbiji. Giovinko del Rade Savic i Mona del Cakic.

Reprezentaciji Španije koja je pobedila poene je donela pomenuta kuja...cerka Srpskog psa i Saxon de Bevin, sin takodje Srpskog, odnosno psa mog odgoja Zika. Druga reprezentacija Francuske, Treca reprezentacija Ukraine sastavljena od samo dva psa..oba Srpskog odgoja.

Znaci sem u reprezentaciji Francuske, kod tri prvoplasirana psa i dve od tri prvo plasirane ekipe, velike zasluge odnosi Srpski NKD, na jednom ovako velikom takmicenju...MALO LI JE!?

Hvala svima na cestitkama. Cestitam Radetu na rezultatu.

Mi nastavljamo takmicenje ovde u Italiji..predstoji nam kup Medirana i Svetsko prvenstvo u lovu....

Hvala na pojasnjenju. Koncentrisi se na dalje takmicenje a pitanje je za druge koji prate sve ovo. Koja je nasa reprezentacija na svetskom prvenstvu. Da li je druga ili je samo Govinko drugi pojedinacno?

ti sve sto si napisao si slagao ali sve. ako ti tako lakse u tvom malom zivotu da prebrodis tudj uspeh sedi kuci i tesi se lazima o uspehu drugog. kad budes napravio jednu odlicnu ocenu bilo gde na bilo kom takmicenju ti se javi da raspravljamo

el se vazi.ocena iz solo baterie.imam jednu taku (lmao)

ja znam da je tesko citati latinicu kad zavrsis samo jedan razred osnovne skole.ti decko hitno kod lekara. danas je djovinko DEL RADE SAVIC I opet velikim slovima DJOVINKO DEL RADE SAVIC ponovo potvrdio svoj kvalitet posle vicesampionske titule u holandiji na kupu evrope kontinentalnih pticara, treceg mesta u jesen za sve kontinentalne pticare sa aportom iz vode i sa suvog, SVETSKI SAMPION ZA NKD U SRBIJI, sada opet vicesampion za nkd u italiji. od svih tih takmicenja a to znaci 12 sudija samo je sad bio jedan nas. tako da bolje da pocnes sa terapijom ako nije kasno. i jos dugujes izvinjenje. mada ko je jos cuo za tebe uvek ces biti jedan mali bedni crv za koga niko nije nikada cuo.

Ultramegaexterra procitaj predposlednji pasus,posto ja ne pricam istinu!!!

Hvala na pojasnjenju. Koncentrisi se na dalje takmicenje a pitanje je za druge koji prate sve ovo. Koja je nasa reprezentacija na svetskom prvenstvu. Da li je druga ili je samo Govinko drugi pojedinacno?

Srbija nije plasirana ekipno,jer su potrebna minimum dva plasirana psa!!

kako je mogao da bude vice sampion sveta ako je bilo ekipno takmicenje. Posto treba dva psa najmanje sa Excellent, onda ispade da ekipa koje je postala vice sampion sveta, i nije vice sampion sveta, ,vec giovani....???Kakva smejuria....Kazi ti nama Savicu, da li si digao neki pehar, ili nisi...vrlo jednostavno!!

Za Markovica i da ne govorimo....Gde je on, tu je i koza nostra.

Edited by Ultramegaexterra

opasan pas drug alal vera samo napred

Hvala lovacribolovac, nije loš Bandit, dobar je lovac...

Ima tamo u tvom mestu njegove dve sestre, kažu da su dobre, ali ih nisam odavno gledao na terenu, a kao mlade lepo lovile.

I ovaj je iz te kombinacije ( Aga x Gala AFD ), zove se Balzak i nije komplet urađen.... A tek ću mu sad uraditi sistem, kad krene u lov na fazana i zeca. :-D

Greška, ovo je Snimak Balzaka... Na 1:25 bila i lepa marka, ali se na snimku slabo vidi.

Ultramegaextera, pa poznato ti je valjda da učesnici koji se takmiče ekipno, mogu da uzmu i pojedinačno mesto...

Srbija nije plasirana ekipno,jer su potrebna minimum dva plasirana psa!!

Hvala a da li je plasirana kao reprezentacija u bilo kom od ovih takmicenja jer kako je Cakic napisao ovde su bila sva moguca prvenstva, ili za svako od tih prvenstava idu drugi psi i druga reprezentacija? Pominje se i neko takmicenje u lovu Mediteransko , Balkansko Evropsko? Ja bi voleo da kao reprezentacija imamo bar jedan plasman, 3 ili 4 mesto dobro bi bilo

Darko,

odlicni Galini AFD sinovi.Mislim da sam vec pohvalio,cini mi se Bandita koji je po meni za nijansu bolji od Balzaka.

Milina je trenirati ovakve pse.

Drago mi je da tako mlad covek bude prisutan na kinoloskoj sceni

.Za ovakav kvalitet  i kontinuitet sve pohvale Milanu i Seni.

Pozdrav,

Boban Golubovic

Bobane, hvala na lepim rečima.

Ja inače sve pse koje imam (NKD), to je iz odgajivačnice AFD.

Prvenstveno sam lovac, i zbog potreba lova sam i počeo tu priču sa psima, pa je sad malo i uozbiljio, ali opet ne previše, jer mi nisu primarne kinološke manifestacije, nego lov, pa mi zato i treba dobar pas(lovac), kako bi u tom lovu i uživao na pravi način.

Bio sam ubeđen da ću držati samo NOD sa kojima sam počeo pre 10-ak godina, ali dođoše ovi "Francuzi" i "poremetiše" mi planove, i u njima nađoh te lovne osobine koje mi predstavljaju veliko zadovoljstvo, bilo na treningu, bilo u lovu.

Sa ovim "B" leglom sam zadovoljan, a zaslužni su i Aga i Gala, jer su se fino uklopili, ljudi kojima sam prodao pse zadovoljni, ja još više, i svima lepo... Možda se oni nekome ne dopadaju, ali meni dobri.

Gledao sam skoro mlade pse kod MIlana, koji tek trebaju da nastupaju, i ima se šta videti, tako da kontinuitet...

Pozdrav, i nadam se da se vidmo na nekom od takmičenja.

Darkon, pas ti dosta obecava, a sto se tice pasa iz AFD Odgajivacnice ja sam blizi i dosta se vidjam sa Senom ima tu mnogo mnogo dobrih pasa i jos par legala koje ocekuje AFD tim, tako da Seni nije uopste lako da sve te pse uradi jer je vegetacija jos visoka a divljac sve po travi i kukuruzima, ali ne brinem se ja za Senu, a tebi jos jednom sve cestitke na Banditu i Balzaku, mada mi je Bandit nekako interesantniji  pozzzz druze

Nisam nemdzija poneki put odem na utakmicu da pogledam nekog bretona koji me interesuje ,pa sam slucajno naleteo na Leptira del RS pa sam ga malo usnimio ,

eto cisto da postavim da svi mogu da vide kakve pse prave veliki majstori  

http://youtu.be/MmRJW5cm700

sta je ovde spektakularno, sem da je pas 4 puta radio po istom tragu i da je u zadnjih 2 minuta pretrazivao kao da aport trazi. Greska je i sto je vodic bio statican tako reci u mestu pa i sam pas videvsi da je sve to pretrazio vec vise puta je poceo da krati pretrazivanje i polje i radio po 30m levo desno. Ako pas radi kao ovde na snimku stalno mislim da moze biti dobar lovacki pas sto je i najvaznije. Mada sa druge strane cuo sam od jednog dobrog poznavaoca NKD jos pre godinu ipo da je gledao Leptira i da mu je Leptir ostavio odlican utisak. Verujem da ima mnogo boljih snimaka od ovog psa

Danas zavrsen prvi dan Kupa Medirana. Ucestvovuje 19 reprezentacija.... Pobednik pravog dana sa I ODLICAN, CACT, CACIT...IDOLO DEL CAKIC!

Interesantno,a ja nedavno cuo da ti tvoji psi ne markiraju,kad ono (liar) .Svaka cast za rezultat,samo napred.