Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

Ovako je sve pocelo iz jednostave potrage za kvalitetnim psom dobrog nosa ,marke instikta za lov pojavio se on :

Bum de Atila Flagelum Dei,inace pas iz kombinacije Age -( Balzak i Lajka AFD) i Gale AFD - Vegas del cakic i Vanda Du pied du mont ...iza njih dalje sve sami sampioni ...

Nakon toga pojavila se ona :  

i dobili smo njih : 

Ivane - hvala najlepse ...genetika vrhunska ...Uzeto ono najbolje od Citre a to je pre svega nos, volja i rad na terenu i eksterijer koji vuku sa Bumove strane ...

Ujedno bih se zahvalio Milanu AFD i Seni ...na fantasticnoj selekciji i odabiru jedinki ...to je ta Francuska linija ...i trebalo bi je sto vise iskoristiti jer po mom nekom misljenju mogu mnogo da pomognu odgajivacima u Srbiji ...

Koliko znam Citrina majka Vega je u vlasnistvu gospodina Heraka ...pitam se samo ako je Citra savrsen lovac i markirant kakva je tek ona ...

Imenjače iz Zemuna, polako sa tim nosom i voljom, još su mali, tek ćeš da vidiš šta će ispasti, ali da možeš da očukuješ da budu dobri, možeš, jer imaju iza sebe dobre pse.

Ovde je Bum ispao dosta lošije nego što stvarno izgleda, jer vidim da ne zna šta je stav.

Evo mu i brata iz legla, Bandita.

Jedna slika aprila meseca napravljena, lošijeg kvaliteta.

bandiit20132.jpg

I jedna marka na mačku.

http://img542.imageshack.us/img542/1853/bandiit20131.jpg

Mali sitni ali dinamitni .... (dance) da znas samo kako napreduju ime jedu ko ale i rastu na minute ...

Ma Bum i stav se posvadjali i to poodavno...  :)  ne umem ja da ga postavim inace je zmaj ...ne mozes da ga uvatis a kamoli stavis u stav kako treba ..krv nemirna venama se siri ....neverovatno koliko su svi iz legla ispali manje vise dobri i jednaki ...po meni genetika je u ovoj kombinaciji ispala ludilo ...

Dobar bandit ali Balzak junior mi nekako po meraku preslikani Bum ...ker po mom ukusu ...

Dejan SD odlicno to izgleda... Od kojih pasa potice...

Evo jedne slike i snimka Akrona,  posto od aprila ne treniramo u polju malo smo se vise bacili na vodene discipline...
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201194938693675

odlozen sa jedne strane bedema, aport se baca a da on ne vidi u teren tipican barski gde je kombinacija duboke i plitke vode, i veoma gustog rastinja, pas na komandu trazi aport, koristeci vetar, nalazi i predaje u sedecem stavu... Aportok je veliki Molerski Valjak koji je odlicna imitacija teksture i tezine divljaci...

1012123_10201197550318964_1846838484_n.j

D E A , T e d i / R e a. Jos jedan primer onoga sto ostaje iza ovih pasa. (dance)

Za nas najbolja potvrda da smo na pravom putu/ i eksterijerno i radno /

sto se tice genetike i selekcije. (granpa)

Moze ovako

2a9tfd0.jpg

A moze i ovako

iqh2k9.jpg

Svaka slicnost sa nekim psima je N A M E R N A (nod) . :!:

P.S. Micag :arrow: Nauciti da se fotografise je lako, uz uslov da se ima pravo grlo :wink:

Evo rezultata koje su psi koje sam ja pripremio i prezentovao postigli za 4 dana Italijanskih utakmica u Nisu!Moram da napomenem da je napravljena greska i da neki rezultati nisu upisani ovde.Irvin ECC,Zapa ECC,Fidelity MB i Vegas ECC!Pored svakog rezultata pise i sudija!

1ouhqh.jpg

Inace fotografija i rezultati su iz Italijanske Gazzette!Na fotografiji,u galopu je MULTI CH.T.,INT.CH.T. Zapa! :wink:

Edited by sasa cakic

Zaboravih da napisem poreklo! Prvi post pa da se malo uhodam. Na slikama je Beki, otac Ringo,majka moja kuja Doli,Pipova cerka. Inace Beki se takmici na razlicitim frontovima,za svoje 3 godine 4xCAC 1xCACIB  1x Najlepsa zenka specijalke, 2xCACT,1xprvak LKK,dva druga mesta na LKK...

Zaboravih da napisem poreklo! Prvi post pa da se malo uhodam. Na slikama je Beki, otac Ringo,majka moja kuja Doli,Pipova cerka. Inace Beki se takmici na razlicitim frontovima,za svoje 3 godine 4xCAC 1xCACIB  1x Najlepsa zenka specijalke, 2xCACT,1xprvak LKK,dva druga mesta na LKK...

post-26790-0-52854800-1371413653_thumb.j