t.vlatko

Vele zvani Zver, labrador retriever

Recommended Posts

Ej, konecno nekoj od Makedonija, a jas se cudev od kaj mi e poznat parkot, haha! Super e kucenceto, cestitki! Ako imas facebook, zacleni se vo grupata za labradori vo Makedonija :) 

Ne mogu baš sa Aleksom da se složim (meni moj lab najlepši na svetu ;)) al moram da primetim - stvarno jako lep dasa :)!

nismo resili....

danas je jeo samo jedan put, granule sa dodatok mesa iz konzerva...

cudno je bio to sta je jeo od obicni tanjir (ploca), a nije hteo da jede od njegovi tanjir...

plasim se da nece granule, ali sepak su vrlo dobre Eukanuba.

ali sa razgovora drugi iskusni odgajaci, rekli su mi da je to zbog vrucina (ovih dana vo SK je 36-39 stepena)

e zato nismo resili problem, jer ja zelim da zver jede kao i prethodno kada je bit prolece.. :(

probacu recept od iskusnih, da mu dajem i ako hoce da jede nek jede, ako nece da mu trgnem hrana...sledeci put ce biti kad je vreme za sledeci obrok, i tako dalje..

i sada nesmem da mu dajem kuvane obroce (meso, sa povrce i dime zacin)

I ja tako radim ,daj mu da jede... 10 min je dovoljno da pojede ,ako ne pojede skloni mu ,i daj navece ili kad vec ide drugi obrok kod vas ...bolje ce jesti sigurno :D pozzz

da moracu taku...juce uvece smo jeli 220gr granule sa 3-4 kasike mesa iz konzerve.....

Pred nekoliko dana smo poceli malo po jace fizicke pripreme, 10tak dana smo plivali u jezeru svaki dan po 1-2sati,

a od juce smo poceli i trcati, trcali smo kas oko 1,5km i posle to plivao je oko sat vremena u reci...

uvece oko 22h pred spavanje je jeo 100ml jogurt so ovesne pahuljice i 1,5 kasika pivski kvasac (zbog povecanje apetita)

i jutros je bio gladan i pojeo je 200gr granule sa 3-4 kasika mesa iz konzerva i bilo smo opet na plivanje oko 20-tak min.

sretan sam kad je radosan i kad jede, a naj radosan je kad pliva... (dance)

Nista cudno sto nece da jede,tako se i moje dzukele ponasaju kad naleti ovo vruce/hladno vreme.  Velika kuce uvek moze da jede ali mala pravi problem po ovakvom vremenu. Probajte jogurt da ubacite u granule. Desava se da mi mala dzukela ceo dan gladuje i ondu oko 23h pojede sve sto ima u kuci i dodje da trazi jos!

da moracu taku...juce uvece smo jeli 220gr granule sa 3-4 kasike mesa iz konzerve.....

Pred nekoliko dana smo poceli malo po jace fizicke pripreme, 10tak dana smo plivali u jezeru svaki dan po 1-2sati,

a od juce smo poceli i trcati, trcali smo kas oko 1,5km i posle to plivao je oko sat vremena u reci...

uvece oko 22h pred spavanje je jeo 100ml jogurt so ovesne pahuljice i 1,5 kasika pivski kvasac (zbog povecanje apetita)

i jutros je bio gladan i pojeo je 200gr granule sa 3-4 kasika mesa iz konzerva i bilo smo opet na plivanje oko 20-tak min.

sretan sam kad je radosan i kad jede, a naj radosan je kad pliva... (dance)

Preforsirace se ako pliva svaki dan po 1-2 sata, dovoljno je 3x nedeljno po 1h

pa dobro ne bas svaki dan po 1-2h

ali svaki dan je u reci po oko 30-tak min

ali 3 dana u nedelju pliva po oko 1h so pauza i trcacemo kas, 15 dana (preko jedan dan) po oko 1,5km, pa posle postepeno cu da povecavam.

samo me je briga oko hrana, sta nece da jede, kad mu dajem meso jede, ali kad je dan za granule skacemo po jedan obrok :( 

da tacno,

zelio sam da mu bude hrana malo promenliva, i mu dajem 3-4 obroka nedelnije kuvana hrana junehce meso i iznutrice, pileci ledja sa riza, krompir i drugo povrce....

bio je sve OK sve dok ni sum promenio granule od pro plan sam presao na Brit, i nije volio brit-a.

sad sam uzeo Eukanuba, i je jede samo neki dodatak (meso, jogurt), ali sada mozda nece da jede redovnије zbog velike vrucine..ali to je to.

dajem mu samo malo krompir (1mali komad) i to svaren pa zgmjecen..

a presli smo od pro plana na Brit, zasto je bio period od mesec dana kada niko nie uvezivao za Makedonije, i ni sam mogao da je kupim.

e sada sam kupi djak 18kg za odgajivaci Eukanuba, i mislim da je vrlo dobra i kvalitetna, pa videcemo....