visnja89

Whippet - Mali engleski hrt - Sekcija 3.FCI- 162

Recommended Posts

glitterfy0042811T906D31.gif

i da se nekako organizujemo za jedno

okupljanje :) pa da zavrtimo ringišpil :wink:

Simon i Nebojša redovno haraju subotom po donjem Kalemegdanu, već ih svi znaju :P

a upoznali smo i Lilu i Laru (a mozda sam i pobrljala imena, malo sam zbrlj kad su imena u pitanju )

koje žive na Ceraku, u Beogradu i mnogo si lepe i slatke i Sima se odmah zaljubio :mrgreen:

Pošto sam tek stigla na forum, iako sam pročitala većinu dopisivanja ,opet moram da pitam za neke informacije :D

Odgajivačnice whippet-a u Srbiji ?

Ok, videla sam Firetrack ,ali ima li osim telefona i email

ili ću informaciju o ceni štenaca dobiti samo i isključivo na broj (063424847) .isto me tako zanimaju i boje istih. ?!?!

Kvalitet ,nisu mešanci ... ?

Kako whippet tako me zanima i greyhound ,ali to sam pitala već tamo u topicu posvećenom greyhoundima :D

Očekujem odgovor

Hvala unapred

- NatZhi

Procitala sam na nekim sajtovima da vipete treba uvek setati na povocu i zanima me da li je to zaista istina.. Slicna je preporuka i za biglove, ali ih opet vidjam kako uzivaju u setnji bez povoca :) Nekako mi se cini da nema veceg uzivanja nego posmatrati vipeta kako trci :D

Ja Fidela vodim na povocu jedino kad idem nekim prometnijim ulicama ili nekim nepoznatim krajem gde ne znam kakvih pasa ima pošto se on u punom sprintu zaleće na apsolutno svakog psa kojeg vidi....naravno ne da se bije već da ga smara za igranje....mislim igranje.....ujeda ih za noge, sapliće itd. pa nekima to nije zabavno.

Poenta priče je da moj Fidel vidi povodac u proseku jednom mesečno jer ima dosta prostora za istrčavanje kod mene u kraju pa ne moramo daleko da idemo. Nikad do sad nije pokušao da pobegne niti se udaljavao od mene više od stotinak metara...a i to u stvari kad on nešto njuška pa mu ja zapalim dok ne gleda.

Ko je jos video da u onoliku glavu moze da stane vise od 2gr mozga, ali ih netreba voditi na povodniku nego na sto debljem lancu. :lol:

Sve zavisi od okolnosti i spoljnih nadrazaja za psa. Slazem se sa Dominikanom...

Nekazem da ih preko Terazija treba voditi bez povodnika ali znam pse (hrtove) sa kojima je i to moguce.

Posto sam i ja sad najzad poznavaoc ove divne rase mogu nesto reci na ovu temu :)

Drzati whippeta na povocu je cista grehota (mislim stalno drzati).

Da bi se pravilno i lepo razvio pas koji je u principu trkac, treba mu vezbe(istrcavanje). Dalma je cesto bez povoca i slusa jer kada vidim da je otisla tamo gde ne treba dovoljno je da viknem "Dalma dodji ' i ona u letu dolece. To je stvar treninga ali mislim da sam pricala o prijateljima koji imaju tri whippeta koja su skroz razliciti. Jedan kad mu nesto klikne u glavici otici ce svoim putem koliko god ga zvao. Drudi ce se vratiti posli vise dozivanja a treci nece ni otici nikad dalje od 100m od njih.

Dalma je na povocu kada smo u gradu i setamo. Vrlo su radoznali :) to je ziva istina.

Evo nekih od rezultata kod whippeta sa specijalke u Ljubljani:

My Camelot Navari - BOB at Whippet speciality 2011

Best veteran and BOS, BISS veteran Ch.Nevedith Eefa Empra

Best junior male: My Camelot Madheen

Best male in open class: My Camelot Royal Colours ( Owner: Spela smrke )

Best female in Open class: My Camelot Mission of Love (owner: Tomaz Karlin)

Best female in Champion class: Ch.My Camelot Saga in Blue ( owner:Bostjan Kogovsek )

Res.CC female in Champion class: Ch.My Camelot Silver Maple ( owner: Tomaz karlin )

Nevredi slike koje bi i hteo da postavim 5kb dobijam stalno ono famozno:

"Žao nam je, ali dostignuto je ograničenje boarda za prikačene fajlove"

Moze li neko da pomogne... Hvala

pa daš ih kao link

Anat hvala na brizi, situacija oko Saleta je vise cudna nego kriticna.

Sale je od Cape x Milkice, lud rodovnik zavisi od buduceg usvojitelja (ne vlasnika). Usvojitelj ce morati da prihvati neke sitne uslove...

Cisto da Sale nebi opet menjao kucu moracemo o detaljima da se dogovorimo...

Ja nemogu da ga uzmem zbog hiljadu mojih privatnih gluposti sa kojima nebi zamarao ljude sa foruma.

Ako nekog interesuju detalji oko Saleta osim pp moze i da me kontaktira na 0638174769.