visnja89

Whippet - Mali engleski hrt - Sekcija 3.FCI- 162

Recommended Posts

Ljudi ....kako smo se divno proveli nemate poima. 10-15 pasa .sto Whipprti sto Grejhaundi....ma mazili smo se saaatima. Dozivljaj neopisiv ali kada sam cula cenu nije mi bilo dobro. Na zalost bio je jedan poznanik koji je pricao sa njima i sve je nekako okolo pa na cosak. Preskupi su mi :(((

Pogledacemo na nekom drugom mestu.

Mozda nam oni nisu sudjeni :(

Ma nema veze, dozivljaj je bio fenomenalan!

Evo me sa lepim vestima :)

Izgleda da cu dobiti kucu iz Madjarske !!!

Trebam da ispunim neke njihove uslove i oni moje tako da ce kuca ipak stici (bar se nadam ) u moj stan :)

Moram da vam se pozalim na to da su me neki prijatelji...hm...kako da kazem....recimo uvredeli jer su me pitali kakvi su oni za osnovnu dresuru (dodji,idi,stani...ne znam sta jos) . Rekla sam da su ok (koliko sam citala)ali da nisu radni psi. Kazu ok ali pitaju jer znaju da se prica da su neki hrtovi (pa nabrojali par vrsta) najgluplji psi. Naravno ja se tu malo uvredim :(

Glupi su ti što su ti to rekli! :?

Super za kucu.

Draga, viđamo se obavezno ovih dana. Imam za tebe jednu zgodnu video školu osnovne dresure. Nije to da ga učiš da čita i piše, već samo kako da postaviš osnovna pravila igre sa štenetom. To bi možda bilo najkorisnije za tvoje dete da vidi.

JOJ, baš se radujem!

Oh, Mary kada bi znala kako se ja radujem, jedva spavam :X

Super za taj video....moram ja jos da ucim.

Javi se kad budes mogla :)

Sta mislite da li mogu ovde da stavim njenu sliku :) da vidite kako je lepa, da ne otvaram njenu temu jer je jos nisam dobila?

Po pravilima foruma, imaš pravo da postaviš tri fotke na pasminskoj temi mesečno.

Ostale slike možeš da postavaljaš bez IMG tagova.

Javim se uskoro, čim prođe vikend "Šetnje sa dinosaurusima"

Mala je preslatka :D Bash se radujem zbog vas.

Sto se tice dresure nisu hrtovi glupi psi, nego imaju svoj karakter, i nece kao Nemacki ovcar raditi istu komandu miljardu puta, hrtovima je to dosadno. Naucio sam sta me gnjavis sa tim, daj nesto interesantnije.

Ja mogu da ti napisem neke osnovne stvari oko ``dresure``, mada ja moju Ellu ni nisam dresirala. To je po meni rad sa psom, ako ga setam i on me vuce pokazacu mu kako ce mu biti lepse kad ne vuce itd. Tako da ako te interesuje mogu ti i na PP napisati.

Zelim ti svu srecu da je dobijes :mrgreen: i ona tebe :D

Stara predrasuda da su hrtovu glupi....totalno netacno. Videces i sama kad budes zivela sa vipetom kakve sve ideje im padaju na pamet i kako mudro resavaju neke svoje "probleme".

Za dresuru ne znam niti me interesuje. Fidela nisam ni pokusavao nista da naucim. Tu mislim na neku ozbiljniju dresuru.

Ovako je inace prilicno poslusan.

Malena ti je preslatka.

Cestitamo!

Hvala , hvala, hvala....jedva cekam da se druzimo :)

Nisam mislila da je dresiram,dresiram...kao radnog psa nego su mi rekli da ne kapraju nista pa sam se uvredila (precutno). Ma i da ne kapira nista ja je volim i dok je nisam dobila....uh ko ce sacekati polovinu maja.

Ceka se da dobije sve vakcine i protiv besnila kao zavrsnu, ona cip,EU pasos.

Danas me sokirala sestra i kada mi je rekla da se nekada nisu davale stencima vakcine protiv besnila a i da je bila afera pre nekih....manje od 10g kada su neki kucici pocrkali i cesti slucaj je bio da su se lose razvijali itd....Hladan znoj me oblio ali sad znam sigurno da sve bebe dobijaju vakcinu protiv besnila i ne mogu dobiti pasos bez te vakcine.....Veme koje sestra spominje je bilo ono "ne ponovilo se" vreme kada su i vakcine bile sumljivog porekla (ja to tako kapiram).

AndjelaNS, nemoj da slušaš sestru.

Vakcine protiv besnila koje se danas daju su neškodljive, ne utiču na razvoj i mogu sasvim mirno da se daju štenetu.

To što ona priča je važili, čini mi se, za vreme kada su protiv besnila davane "žive" vakcine.

Imamo odlične veterinare ovde, pa početku Naselja.

Mnogo znaju, veoma su fini i ne naplaćuju konsultacije. Toplo preporučujem! :D

Mary, svakako cu skoknuti do veterinara na pocetku Naselja ali evo ajde da nesto pitam i ovde.

Dosta toga sam komentarisala sa Ellom-Ki i dobila pregrst divnih saveta :)

O nekim stvarima bih pitala, pricala, komentarisala...ovde.

Elem...moja kuca jos nije stigla ali vec razmisljam kako je hraniti a i o jos nekim stvarcicama.

Dosta toga sam citala na ovom forumu o ishrani i iskreno da vam kazem da mi se dosta i pomesalo. Najvise mi se svidja podforum "zdrava ishrana" :)

Neko je za granule, neko je protiv, neko kaze jaje 3 put nedeljno , neko samo 1 itd.

Mislim da sve zavisi od rase pasa, godista i jos nekih "specificnosti"

Evo pitanja.

Kako hraniti stene whippeta od 3 meseca ?

Sto se tice dileme granule ili ne, mislim da je za sve rase ista situacija.

Odnosno ja na to gledam kao i na pricu o kupovnim kasicama za bebe - da, zgodne su kad nemas vremena da kuvas, zgodne su i za poneti + postoji argument da je u njima sve pravilno izbalansirano, ali...

Niko ne moze da me ubedi da je to unapred pripremljeno bolje od svezeg, a mogu i ja malo truda da ulozim u "balansiranje".

Dakle, po meni bolje ne granule, ali ih treba svakako imati u kuci, jer dobro dodju kad nemas vremena da spremis i nemas sta drugo da das psu da jede.

E, sad - da li ces sirovo ili kuvano, koliko puta jaja, da li kosti i koje... To ce drugi znati bolje. :D

Mezimica je ko bombona.

Ja ne bih preterano da se mesam u diskusiju oko hrane jer vidim da sve shvatate ozbiljnije nego ja. Meni je vazno da Fidel jede dovoljno, da ne jede stvari koje mu bas stete i da je dovoljno fizicki aktivan. Znaci nista ne merim, sabiram, ne brojim sta sam mu i kog dana dao...... Imam kod kuce granule, kupujem mu meso i raznorazne druge gluposti koje znam da voli, ali bez preteranog mozganja o tome da li je pojeo previse necega ili sta ti ja znam.

Eto to je to sto se mene tice. Tako ga hranim i zadovoljan sam njegovim zdravljem, raspolozenjem, a na kraju krajeva i izgledom.

Kuca stize sredinom maja. Trebala bi da se vakcinise protiv besnila u 12 nedelji po njihovom a ja sam citala da se kod nas ta vakcina daje u 4 mesecu. Ne znam sta ce biti sa tim. Ta joj je vakcina potrebna za cip i pasos. Odlucila sam da se ne sekiram, valjda znaju sta rade.

Sto se tice imena ....."radno" ime joj je bilo Viki jer sam ga zenski skratila od vipet. Juce sam saznala da joj je ime Dalma sto kad malo bolje razmislim i nije tako lose pa ce mozda ostati Dalma :)

Mozda ce te misliti da sam zveknuta ali sam uzela pelene za kuce :lol: odlicna stvar verujte mi....bar u teoriji i od ljudi koji ih koriste za svoje vipete.

Baš lepo ime Dalma :D

I pelene su dobra stvar, pogotovo ako je navikneš na to od početka.

Nije da sam sumnjala da će tako biti, ali mi je opet mnogo slatko da gledam ove tvoje visinske pripreme za dolazak šteneta :wink:

Svaka čast!

O pravim pripremama ne smem ni da pricam jer bi me neko okarakterisao kao zesce zveknutu ali to mi predstavlja zadovoljstvo i spremam se kao da cu se lansiram na Mesec (u najmanju ruku) :lol:

Treba izdrzati jos mesec dana uh.