visnja89

Whippet - Mali engleski hrt - Sekcija 3.FCI- 162

Recommended Posts

Evo je i Ella sa malo drugacijim, ali korisnim informacijama. Drugaciji i brzi pristup ucenju vrsenja nuzde. Ja to nisam ni pokusavao jer sam hteo da on vrsi nuzdu napolju. Na kraju sam u tome uspeo jer se sad nikad ne unederi unutra iako je sam pre podne, ali zato mi je bilo potreno puno puno vise vremena. 4 dana...hahah. Za ovog mog je to naucna fantastika. On je pisao "u gace" sigurno dva meseca. Mislim da zapravo problem nije bio to sto on ne zna nego sto ne moze da izdrzi iako sam ga realno na svakih sat do dva vodio napolje. To je normalno za sve stence, ali mislim da on posebno nije mogao da izdrzi. Imao sam ja ranije civavu i on je za nedelju dana sve skapirao i nije pravio probleme. Ako nemate nista protiv da ona ima odredjeno mesto u kuci gde ce vrsiti nuzdu onda je Ellina taktika sigurno bolja....4 dana...svaka cast.

Eto znaci Ella jeste tvrdoglavija. Znaci na primeru nasa dva psa zaista jeste tako kako sam procitao. A reci mi jel se Ella penje po kuhinjskim elementima? Fidel je naucio da otvara sva vrata i sad je redovna situacija da su mi kuhinjska vrata otvorena kad se vratim sa posla. Penjanje po stolu i sporetu mu je glavna zanimacija kad ga ja ne gledam ili jos bolje kad nisam tu.

Slatki su ovi Bercekovi. Mislim da ce im boja biti nesto poput Elline. Nisam siguran, ali mislim da su Fidelov otac i Ella rodeni brat i sestra. Video sam ga kad sam uzimao Fidela, slicni su, a i rekao mi je Bojan da je od Berceka uzeo tog muzjaka. Nisam 100% siguran da je Ellin brat, ali mislim da jeste. Moguce da Bokijeva zenka nosi neki gen koji im daje plavu boju (ona sama nije plava), ali to je uvek lutrija i nikad se ne zna. Slazem se da je boja manje vazna, ali ako vam se bas dopada plava vi razmislite pa odlucite. I naravno javite nam. :)

U svakom slucaju super je sto zelite Vipeta. :) Verujem da cete biti odusevljeni.

Ella je prvih godinu dana vrsila nuzdu unutra. I to nam je bilo najbolje jer ona bira kad hoce da ide. A sada vrsi nuzdu napolje i to 3 ili 4 puta dnevno. Bas zna da istrpi, ali kad je hica pokaze nam na sav glas, cvili i place dogod je neizvedem napolje.

Sto se tice pentranja, par puta sam je videla na trepezarijskom stolu, a u kuhinji se jednom prilikom udarila kad se penjala na stolicu (sto sam je ja ucila, jer ako psa naucish da na komandu radi i stvari koje nesme, lakse ces ga nauciti da prestane to da radi) i odkad se udarila vise nece ni na komandu da se popne.

A ja koliko sam skapirala iz tvoje price Fidel bas voli da jede, a Ella je bas suprotno od toga. Ja joj dam nagradicu, a ona pokusava da je zakopa u krevetu :D

http://thewhippetarchives.net/details.p ... 303&gens=5 evo ga Ellin rodovnik pa uporedi sa ocem od Fidela :)

E pogresio sam. Uporedio sam i zapravo im je isti otac, a Boki je onda uzeo Ellinog brata, ali sa njim ce da pari u nekom drugom leglu.

Jao video sam taj klip kad je smrskala kolacic. :) Hehe...carica. Fidelu se to tesko desava. Naravno odbije ponekad, ali samo ako mu se to nesto ne dopada. Ono sto mu se dopada ne odbija. Ali to je najmanji problem. Ja kad mislim da mu je dovoljno ne dajem mu vise. Stvar je u tome sto sad zna da otvori sva vrata ukljucujuci i kuhinjska koja su mu do sad bila enigma. I onda vrslja po stolu, sporetu i ne znam sve gde vec. Naravno kad ja sve sklonim stvar je okej posto frizider (jos uvek) ne ume da otvori. :)

Posle one izlozbe u NS na kojoj smo se videli obrukao me nevidjeno. Bio sam tamo sa drugaricom koja je dovela Svajcarskog belog ovcara na izlozbu pa smo posle sa nekim njenim prijateljima isto vlasnicima ovcara isli na Frusku goru na rostilj. I sad mi tamo seli, stavili tanjire preko kolena, uzeli meso i pocinjemo da jedemo. Iste sekunde, Fidel dotrcava kod jednog od nas (da stvar bude gora to nisam bio ni ja, ni moja drugarica) i ispred nosa mu iz tanjira krade sniclu i pali ispod drveta da je pojede. Kad ga nisam ubio....bilo je jedno 5 beliih ovcara, 10 puta vecih od njega i on se jedini nasao da ispred nosa ljudima krade hranu. Oni ljudi poceli da se smeju...sta ce....a ja sam hteo da propadnem u zemlju...da pomisle ljudi da ga ne hranim uopste.

Kao sto rekoh...Ella je dama i ima manire. Ovaj moj bi ti iz usta uzeo. :)

Hahahah Ova moja je dama kada smo unutra, ali cim napolju nadje neku kosku ili cak okrajku od hleba, poludi. Nece da stane da joj izmem, derem se fuj, ona nista. Tako da to ima je u krvi, vole da kradu. Ova moja krade carape :D

Kad cemo videti neke slikice od Fidela

Heheh...pa gde hleb da ostavi. Mislim da Fidel podjednako voli hleb i meso. Videcu da ovih dana stavim jos neke slike. Smara me sto mi ne dozvoljava da postavim malo vece slike nego uvek moram da ih smanjim da budu onako male pa se ne vidi lepo. Ne znam kako sam one prve postavio da budu vece. Probacu da razresim tu misteriju pa da postavim jos neke fotke.

Ala ste se raaaaspisali :)

Divna su vasa iskustva i razjasnili neke nedoumice.

Definitivno cu uzeti Vipeta samo je pitanje gde ,kada, od koga, koje boje i veliko pitanje da li decaka ili devojcicu.

Zenka ...nedoumica je u tome kako i sta za parenje. Nekako mi je zao da je sterilisem (ili bar ne odmah) a STVARNO nemam uslove za bebe....devojcice ne dizu nogu non stop i ne naskacu na sve i svasta.

Decaci nemaju bebe ali imaju problem sa onim sto devojcice nemaju.

Do sada sam imala(dok sam zivela sa roditeljima jer u braku nisam imala ni jednog psa)

-pekinezera (kad sam isla u osnovnu skolu), zenka,

-veliki snaucer-zenka

-fox terijer, muzijak

-vucijak,muzijak

-pinc,zenka(sestrin)

-dogo argentino(sestrin),zenka.

Kao sto se vidi rase skroz razlicite, velicine,pol i TOTALNO razliciti temperamenti.

Definitivno cu uzeti Vipeta samo je pitanje gde ,kada, od koga, koje boje i veliko pitanje da li decaka ili devojcicu.Zenka ...nedoumica je u tome kako i sta za parenje. Nekako mi je zao da je sterilisem (ili bar ne odmah) a STVARNO nemam uslove za bebe....devojcice ne dizu nogu non stop i ne naskacu na sve i svasta.

Decaci nemaju bebe ali imaju problem sa onim sto devojcice nemaju.

Moj predlog je ako uzimash zenku da je ne sterilishete jer ima jako malo whippeta u srbiji, a vi nju ne mozete pariti tek posle 3 ili 4 godine. Ili kada budete imali uslove za to. A mene moja naskace uvek posle vecere :mrgreen:

Mislim da sam nesto iskopala da ima odgaivacnica u Beogradu "Nine Lives".

Jel ste culi za nju ili bilo kojeg jos odgajivaca ili ne odgajivaca vec nekog ko ima stence?

Nasla sam u Kinoloskom savezu Srbija samo 2 odgajivacnice :shock:

GAVRILOVIĆ MIRJANA

Vukosave Oljača 38 (NOVA ADRESA)

11222 BEOGRAD - JAJINCI

Telefon: 011/394-22-11

VASIĆ ALEKSANDAR

Stevana Doronjskog bb

34000 KRAGUJEVAC

Telefon: 063/42 48 47

a ovo je onaj sajt Nine http://www.nine-lives.de/5.html

Ala sam vas udaaaavila :oops:

Ma samo opusteno zato smo i tu da pomognemo

Nisam expert za odgajivacnice ali ova odgajivacnica NINE LIVES ima par pasa iz Nevedith linije to znam da je dobra linija, ali ceo site im je na nemackom tako da nista ne razumem hehe :mrgreen:

Ne znam da li vama treba izlozbeni pas ili samo kao kucni ljubimac koji se povremeno takmici :D

Joj Ela hvala ti sto mi pomazes :)

Uzela bi Viki (vipeta) samo da je mazim ali znam kako to ide (napisala koliko su moji roditelji i sestra imali pasa) ...."ajde da navratimo na izlozbu"...pa onda" a sto se ne bi i mi bar jednom ocenili"...pa" ajde da idemo da se druzimo pa i ocenimo" i tako malo po malo mi smo imali sampione (nismo isli van Juge ili sad Srbije).

U svakom slucaju ne uzimam Viki radi odgajivacnice ili tako nesto.

I meni predstavlja problem Nemacki :oops: a i ne znam kako da dodjem do nje sem da joj pisem na engleskom ili srpskom. Jel su oni stvarno u Beogradu?....E da, oni trebaju da imaju bebe u maju (koliko sam razumela) sto bi mi bilo IDEALNO.

p.s. molim te ajde da predjemo na TI :)

Nije problem da predjemo na ti :D

Ja sam ih jednom videla u BGu inace vlasnici vipeta na izlozbama ih kriju po boksevima i nisu narocito druzeljubivi

A koliko sam ja cula ta zena zivi u nemackoj i u BGu tako da ne znam

Probaj na engleskom da joj pises

Evo jedna pomoc :D kod hrtova su najveci problem usi, koliko sam ja shvatila. Moja Ella ima klempave usi i uvek nam na izlobama to kritikuju, ali meni je to nebitno.

Zasto kriju pse ??? Pa zar nije poenta da se druzite....bar je meni to bilo najlepse.

Kako sam gledala po slikama 90% Vipeta imaju te spustene usi sem Fidel koji obara sa nogu sa usima visokim ko u misa malog i kao da je na oprezu :)

Citala sam da su joj to zamerili .

Kada sam videla kako psi zive u divnom dvoristu kod Nine meni opet nesto zao sto cu Viki lupiti u stan i to samu po 7h :( . Malo me vase price koji zivite u stanu tese :)

Ima pasa koji zive u dvoristu i slobodni su da rade sta god pozele, pa ih svoje gazde zapostave i ne rade sa njima. Daju ima da jedu i to je to. A kad imas psa u stanu kojem dnevno treba bar 3 puta da se proseta, ti moras da radis sa njim (da bi se lepo ponasao na povodcu itd..) i plus ste u kuci non stop zajedno (osim kad si na poslu). Nemoguce ga je zapostaviti.

Ja iskreno mislim da ne bi bila toliko bliska sa Ellum da mi zivi u dvoristu. Tako da shto se tice stana, nemoj da brigas. Oni se na sve naviknu pa i na to. Samo je bitna paznja kada si kod kuce.

A ja sam toliko zeljna da joj nadjem nekog vipetta da se sa njim igra, a ove gazde sve neke nafurane :D Ne znam zasto to rade ali videces i sama kad budete krenuli na izlozbe.

Blago ovim nasim beogradjanima sa hrtovima oni mogu da se vidjaju bash ih briga :shock: :mrgreen:

Ma slusaj Ela (tako se kuca zove ali ne znam kako tebe da zovem :) ) ptpuno si u pravu!

Ne znam ni ja da li ima u Novom Sadu vipeta za druzbu :roll: ali cemo imati druge prijateljice za jurcanje.

Vipet ce se druziti sa bilo kim. Samo sto onda nekad pretera pa psi beze od njega :) Ja se tako zezam da moj Fidel na taj nacin brani teritoriju. Smori sve druge kucice koji beze glavom bez obzira kad ga vide :)

Sutra idem u Madjarsku da vidim kuce.

Drzite mi fige da vam se pridruzim u druzenju sa tim divnim stvorenjima.

Ijaooo, ovo tek sada vidim.

Srećnooooo!!!

Uh, mnogo se radujem.

Javi se čim se vratiš :D