jasmina

Holandski ovcar (Hollandse Herdershond FCI:1.1-223)

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=biCMLT_jFZc&feature=youtu.be

Priznajem,moj pas jos nije ono sto ja zelim,ali obecajem,da kroz dva mjeseca taj pas ce biti posve drgaciji,iako i sad sumnjam da neki pas moze izdrzati pritisak kao on,vrlo solidan pritisak.

Jedan primijer,sta bi se dogodilo da pas se zabije u odijelo ili pomocnika ,a ovaj ga mune 7 puta koljenom po pleckama iz sve snage..

Bilo bi sta bi bilo,a ja sam gledao puno dobrih pasa koji su padali na tim testovima.Ne treba nokog omalovazavati.Nikad neznas kakav prkos moze taj kao sto sam sad ja napravit,naucit psa doc u Zagorje i i napravit shou sa psom ispred kuce ,da svi vide.Bas si mi digo tlak.Smatraj da cu svoje obecanje odrzat..Sve sto sam napisao.

Pozdrav opet,

Hvala na odgovorima prvenstveno trazim zdravog psa i psa cuvara al ne zelim ekstrema koji se tesko kontrolira a koliko sam skuzio citajuci vas koji ste u KNPV i ostalim rezimima rada to su bas izuzetno tvrdi psi,al jednostavno svidja mi se njihov izgled zelja za radom i sto su zdravi prije svega,nema "JOS" hvala bogu glupavih sudaca koji ce poceti krojiti izgled nizozemca koliko mora bit visok tezak i koje boje mu mora bit treci nokat na sapi :) jer takvi ljudi unistavaju pasmine,a gdje osim u sisku se moze nabaviti jos nizozemski ovcar imate li neke web stranice pa da pogledam i naravno da stenad nije ekstremno dominantna,jer to sto si rekao martine slazem se sto gori stenac meni bolje za rad kao pocetniku sa nizozemskim, sa svabom je to islo lako oni brzo upijaju cak i ako ih nekad krivo navedes shvate sto si htio nakon 10ok pokusaja zato me malo zanima kakvi su nizozemci konkretno u tim situacijama..

Vinko radis specificnu pripremu psa za nesta sta ti volis i svaka ti cast. Ali isto tako mislim da to nema puno veze sa knpv vezbama i da to ne treba poredit. I ti i martin radite super svaki u svojoj bransi i neka tako ostane. Martine imas li svoj uzgoj ili samo kupis psa kada tako tvrdis vezano za lose pse u Hrvatskoj.

Naravno da ne treba poredit,ali ako netko napise  da je moj pas los,ili da  potjece od losih roditelja  a to ne argumentira to me vređa.Tu bi puko ko dinamit.Na onoj snimci ,mom psu je cijela ta radnja bila nova,putovao je u furgonu tri  sata,izasao na temperaturu od 35 stupnjeva,nije se moglo ni ocekivati bolje.Ali ja sam obecao tu na forumu,i bogami ja cu ispuniti sto sam obecao.

Ja ne moram prodati niti jednog psa,radim ,imam placu,i radim sta hocu,a postujem prave ljude koji nisu zavidni.

Toliko

Vinko!Jako dobra poslušnost sa kujom!

Neka hvala,vazno je da radi,samo je moj problem sto ima 8 godina.A tesko cu naci  zamjenu.

Lijep pozdrav svima dali bi mi mogao tko pomoci i reci moze li se nabaviti dobar nizozemac u Hrvatskoj?Kao sto rekoh to bi mi bio vise ljubimac sa kojim bih trcao bavio se sportom , i trenirao poslusnost?

http://postimg.org/image/hby0lh2y5/

http://postimg.org/image/g8dw9iib1/

http://postimg.org/image/es2drdfe5/

Prvi psi iz KNPV uzgoja u Irskoj koji se pripremaju za certifikat ! Kontaktirao me vlasnik koji me obavjestio o svojim prvim iskustvima u vezi treninga , uvjetima koji naravno ne postoje u Irskoj ..  Između ostalog odlučio je  pokušati prateći i moj rad , lijepo je čuti ..."you give me hope"..  Psi koje je uzeo su iz odl. knpv linije , ima mogućnost nekoliko puta god. trenirati u odl. knpv klubu u Nizoz. gdje će dobiti dobre temelje za daljnji rad.  Kroz koju godinu sigurno će uspjeti kao prvi Irac dovesti psa do certif. jer ima potrebni entuzijazam, svjestan je svojih mogućnosti i ne izmišlja toplu vodu . Postoji i mogućnost da odradi koji tr. iduće god. kod nas u klubu i stekne još jedno novo iskustvo koje će mu pomoći doći do cilja.  

Dog Ring Club

U drugoj polovici 2013 neki su vlasnici pasa (civili) počeli

demonstrirati rad sa svojim Belgijskim Ovčarima.,Presa Canario,Ilirski

Ovcar .

Među  njima sam bio i ja  i osnovali smo klub  koji se zove Dog  Ring

Club .

Sa svojim psima  smo bili cesto gosti nekih manjih priredbi,proslava

gdje smo  znali demonstrirati sto su nasi psi u stanju pokazati

malobrojnom gledateljstvu.. Nas motiv nije  sport ili umjetnost, već

prikazati atraktivan

program i pri tom zaraditi novac obucavajuci pse raznih klijenata na nas

nacin. Cilj je bio osmisliti program koji će

privući što više gledatelja oko naseg nacina rada sa psima   da im se

kasnije u druzenju s nama moze osposbiti pas  za rad na nas  oprobani

nacin,. Ljudi su dolazili  iz raznih regija  Hrvatske  gledati taj nas

program ubuke pasa te smo uskoro počeli  školovanje pasa.

Program natjecanja nije bio do kraja definiran te

je svaki natjecatelj pokazao svoje mogućnosti.

1. Vježbe programa su:
  2. Hodanje uz vodiča bez povodnika
  3. Donošenje predmeta
  4. Čuvanje objekta bez prisutnosti vodiča
  5. Traženje predmeta (koji je postavio vodič) van parkura
  6. Preskok preko jame ili kanala
  7. Obrana vodiča
  8. Napad na markiranta

.

Može

se reći da smo zadrzali  osnovna zamisao

programa: atraktivnost za gledatelje, ali istovremeno i prikazivanje

sposobnosti psa, kontrole vodiča i, naročito, nasljedne genetske

osobine psa.

Da neki sa foruma ne zaborave,sto god ja obecam,svaki put to ispunim,samo da se zna.

S druge strane,posto se neki hvalisu  o hrabrosti pasa na raznim razinama,pa mi to pisu na pp,ja sam  postavio video gdje pas napada na 150 metara daljine ali bilo je malo vise.Sad ako mi uspije pokusat cu to izvesti na 300 metara.Ako uspije moj naum,interesira me kad cu vidjeti drugi takav napad  bilo gdje.Samo toliko.

Imam jedno pitanjce vezano za nizozemce ,,, gledajuci filmice po youtubu vidim vecina tih radnih pasa tj nizozemaca koristi onu elektricnu ogrlicu, dali je i vi koristite u svojim treninzima ili samo sa posebno dominantnim psima?Vjerujem da je ta ogrlica odlicna sto se tice kontrole na velike udaljenosti gdje vlasnik nije kraj psa da ga moze korigirati pa me zanimaju vasa iskustva?

Imam jedno pitanjce vezano za nizozemce ,,, gledajuci filmice po youtubu vidim vecina tih radnih pasa tj nizozemaca koristi onu elektricnu ogrlicu, dali je i vi koristite u svojim treninzima ili samo sa posebno dominantnim psima?Vjerujem da je ta ogrlica odlicna sto se tice kontrole na velike udaljenosti gdje vlasnik nije kraj psa da ga moze korigirati pa me zanimaju vasa iskustva?

Ne ja je ne koristim teletak,niti sam ikada radio s njime.

http://www.youtube.com/watch?v=hrtVh5nVcFM

In

the first part of the video I show the dog's instinct, then follows a

surprise attack, after the way the dog behaves stable among men, the

defense when the helper attack me back.

U prvom djelu videa pokazujem

instikt psa,zatim napad kao iznenađenje,zatim da je pas stabilan među

ljudima,odbrana kada me markirant napada s leđa na kratkoj udljenosti,i

odbrana od napada s leđa na malo vecoj udaljenosti.

http://postimage.org/image/rubmjiwdj/

Holandski ovčar Kirby BRN 20683.  Sin od (Boris A. Doeze),  Starost 11mj.  U dosadašnjem test-treningu pokazuje jake karakteristike

tipične za -biting dogs,  vrlo visok fight drive (odl. balans civil i opr.) i extra izražen teritorijal-defense instinkt.  Kao vl.i vodič procjenjujem ; odl. pas za program Toetsing Objectbew. -KNPV Diensthond ( progr. koji u NL. rade Security firme i polažu certifikat u sklopu KNPV -a ).    

Koliko sam vidio na oglasniku pas je na prodaju?

Čemu ovakav preokret?

Ukoliko je razumna cijena ja ću ga kupiti.

http://postimage.org/image/rubmjiwdj/

Holandski ovčar Kirby BRN 20683.  Sin od (Boris A. Doeze),  Starost 11mj.  U dosadašnjem test-treningu pokazuje jake karakteristike

tipične za -biting dogs,  vrlo visok fight drive (odl. balans civil i opr.) i extra izražen teritorijal-defense instinkt.  Kao vl.i vodič procjenjujem ; odl. pas za program Toetsing Objectbew. -KNPV Diensthond ( progr. koji u NL. rade Security firme i polažu certifikat u sklopu KNPV -a ).    

Još treba proći nešto vremena za definitivnu odluku dali ću ga zadržati , mora ispoljiti još neke kvalitete i pokazati da je sposoban odraditi cijelu stvar do kraja. U mom slučaju kriterij je jasan , samo knpv certif. nije dovoljan (bez obzira na rezultat ) , odmah nakon certif. mora proći test za Dual purpose za police k9. Dobrom psu je mjesto na cesti (rad u praksi) , to je poanta i satisfakcija za knpv vodiča nakon dugotrajnog treninga.  Inače odluku o kvaliteti donosim puno ranije(max do 6 mj.) u ovom slučaju mislim da vrijedi pričekati, pas nešto sporije sazrijeva tako da puna expresija svih nagona još nije ispoljena , plus toga tu je i vrlo vis.inteligencija - klasični thinker , što značajno komplicira trening i odnos s vodičem koji uvjek mora biti na visini  stoga je optimalno  da metoda treniranja  proizlazi iz odnosa a ne obrnuto. 

Pas definitivno ima kvalitete i vrijedan je utrošenog vremena , svakako tip psa iz nove generacije knpv uzgoja kod kojih "dum-dum"

pristup i metoda ne prolazi.  Treba još reći da je to pas sa kompleks.temperamentom,  ( velika razlika  low drive i high drive stanje i ponašanje). U svom elementu je kad se pojavi marker na terenu , velika transformacija iz mirnog i senzib. psa u fightera koji izgara od nagona.Većina vodiča koje spominješ može raditi s ovim tipom psa jer nije zahtjevan u tom smislu kao Eros,Boris..

Naravno, jedno je raditi s psom neobavezno da služi funkcionalno kao k.ljubimac  a sasvim nešto drugo pripremati ga za certifikat i kasnije za K9. Uspjeh i dobar rezultat na PH nije upitan kritični moment je samo vj. opoziv.

Što se tiče tvojih mogućnosti i potreba jednostavno biraš po principu ,što nekvalitetniji pas to bolje  za tebe ! Nešto tih pasa je uzgojeno i u našem okruženju i tu možeš dobiti taj tip psa .   

Evo ti odgovora ;) pas je iz Hollandije !

http://s23.postimg.org/bx6k8j9cr/1235295_302193436587392_1388064226_n.jpg

Kai na šampionatu provinc. Limburg sa Erosom osvojeno 4 mjesto !

rezultat  PH 1 404.  Dosta bodova otišlo na poslušnosti (51 od 65) . Ovakav rezultat može zahvaliti i stoga što je imao mogućnost odraditi nešto treninga za pripremu sa Yvonne K. (i njezinim timom ) koja se profilirala kao top kvalitetan knpv handler-trener i jedna od rijetkih žena licenciranih knpv markera.