jasmina

Holandski ovcar (Hollandse Herdershond FCI:1.1-223)

Recommended Posts

Pokazao se solidan,vecina vjezbi je izvucena iz realnog zivota,dakle ono sto bi se u stvarnosti moglo dogoditi.Inace je pas dosta tvrdoglava zivotinja,dosta posesivan,u napadu snazan grizac,ali u mozgu stabilan pas,mozda prestabilan po nekom mom misljenju.Treba raditi s njim,jos puno.

U pronalazenju stvari je izvrstan,nenormalan je u trazenju loptice,prepun energije.

Dosta je bucan kad netko dolazi.Moram ga pripremiti bolje,jer ja zelim Body guard psa koji mora bit vrlo vrlo ostar,a s druge strane  skolovan da sve izvrsava po naređenju..Ipak bi nas troje morali u Janurau ici za Kolumbiju ako bude sve u redu,nadam se da hoce.

poz

Ma poznaju se nego sto.Ja vec tri sedmice pkusavam da se nađem s njima.Nesto ce mi pomagatoi oko nizozemca a ja njima demostrirati nekoliko  elemenata iz mog nacina rada sa psima.To jos nije nikad snimljeno.

Lazy Dog,ne kazem ja da ne treniraju  dobro,samo sam ja testirao svog psa ,koji je direktni potomak psa koji je prosao taj PH1 sa skoro 400 bodova.Po meni nedostaje malko vise ostrine.Ne sviđaju mi se prestabilni KNPV psi.Ja volim kad pas izađe na teren,da se osmah vidi da nema zajebancije.Moj pas je radni pas,ali nije ostar pas,to nije ista stvar.Barem meni.

Još je on mlad, kad skroz sazrije odgovarat će ti u potpunosti.Bar se nadam!

Dobar je,ali mislim da nikad nece biti po mojoj zelji,to je pas za sport..Mozda ce mi dati nesto u kombinacji sa njegovom kcerkom u linijskom parenju.

Lazy Dog,postoji jedna vrsta pasa ,gdje neki muzjaci u treninzima dominiraju situacijom,međutim kad im se pruzi tvrda kontra,u tom slucaju se zna desiti da vise nije siguaran kakav je bio prije.Zna se dogoditi sa nekim ostrim psima,da kad biva stisnut uz zemlju ,da nakon toga bude isto nesuguran.Da ne pricam o drugim stvarima koji nisu za ovaj forum.

Samo toliko

Priča se da je crni malinois Ruud od tih dečki iz Kutine možda i najbolji napadački pas u Hrvatskoj.

Sad, (thinking)  to je po mom mišljenju dosta relativno.Ne znam što se čeka sa njim to jest što ne polaže certifikat!

Evo ja cu ti odgovoriti.Pas koji cuva kucu od nepoznatih pridoslica je u stvari pas koji sluzi kao alarm,kad se netko priblizava kuci on laje,na komsije(susjede) jednim tonom,na nepoznate  opet drugim tonom , ma macke i pse koji prolaze trecim tonom.Recimo u Lici ukucani znaju po lavezu psa da li dolazi poznat covjek ili nepoznat.Cesto kazu da je jako dobar pas cuvar onaj kojeg nemozes nicim podmititi,niti mesom,niti tepanjem,niti hranom,cak da dolazis deset dana zaredom.Takav pas se ne bio smio plasiti niti predmeta koje se bacaju  prema njemu,niti ljudi koji   priblizavaju,a sve to kad vlasnik nije kod kuce.

Po meni psi za realnu upotrebu ne bi smijeli dolaziti iz sportskog uzgoja,definitivno jer se u sportskoj kinologiji traze psi koji kontrolirano grizu ,na komandu pustaju.Za realnu upotrebu mozes koristiti psa koji će pustiti na 7 edmu izrecenu komandu,ali zato je uvjek ama bas uvjek spreman ugristi.Ne treba ti nikakvo skolovanje,dovoljno je da mu stavis korpu kad setas i skines ako je situacija vrlo ozbiljna.

Međutim ja ti ipak preporucam da popricas sa nekim starijim instruktorima za pse koji se bave sportskom kinologijom,pa da poslusas i njih,tako mozes odvagati sta ti se vise dopada,ciji nacin ti vise godi,moj ili njihov,poz cuvaj se ostrih pasa.

Ma Ruud je izveo napade bez problema,ali je moj pomocnik htio malo vise isprobati psa ,pa je malo pretjerao u sudaru sa psom.I Drugi pas mi je super,ali vlasnik bi ga prodao jer da je pas ostar,svasta.Pas mi je ono super,ne moze bit bolji.A svatko zna sto zeli od psa.Uglavnom ljudi su bili vise nego u redu,primili su nas kao najbolje prijatelje ,svaka im cast.

Pozdrav svima.

Pozdrav svima,

Ovako procitao sam cijeli topic na temu NIZOZEMSKI OVCAR, i puno drugih klipica i stiva sam o njima citao,moje pitanje je slijedece,,,

Imam njemackog ovcara koji ima displaziju i sa kojim vise ne mogu raditi,nisam expert u treniranju pasa ali osnovne komadne sjedi lezi dodji uz nogu donesi ili par trikova znam kako se izvode,eh sad iz svega procitanog vezano za nizozemske ovcare vidim oni imaju jaku zelju za radom,ali i puno agresije,kakvi su u usporedbi sa njemcima sto se tice korigiranja?netko je negdi napisao da se znaju i na vlasnika postaviti ponekad meni su to izuzetni psi dobre gradje i volio bih imati jednog kao kucnog ljubimca sa kojim bih isao trcati uciti ga osnove poslusnosti kao sto sam i trenugnog psa naucio pa me zanima kakvo je vase misljenje nizozemski ovcar kao ljubimac hvala lijepo :)

Mislim da su puno žestoki ovi iz knpv uzgoja ali nemož to tak svrstavat: "Ovi su takvi a ovi taki" ! I kod NJO ima takvih verujem , pogotovo knpv linija njo.

Ja mogu sa svima trenirat ,taj Robert i Ivan su ljudi u redu.Da,oni ih uce od steneceg doba da grizu,pa su kasnije dobri napadaci za taj sport.Mada ima dobrih napadaca i u NVBK.

U realnim napadima,sve je drukcije,pristup,napadi,udarci,stiskanja,sve.Pa je tesko usporediti sportski pristup i realan pristup.Ne smijem tu napisati kako to izgleda.

Poz

kakvi su u usporedbi sa njemcima sto se tice korigiranja?

Što se tiče tvojih mogućnosti i potreba jednostavno biraš po principu ,što nekvalitetniji pas to bolje  za tebe ! Nešto tih pasa je uzgojeno i u našem okruženju i tu možeš dobiti taj tip psa .   

Pa Martine nisu valjda baš svi psi KNPV krvi u našem okruženju takvi?

Ima valjda i određeni postotak pasa koji su i za nešto više od toga da budu psi za rekreativce!

Pojedinci su uvezli dobru krv, nisu je valjda mogli razvodniti u prvoj generaciji vlastitog uzgoja.

Ovakav nacin rada vise pase mojoj kuji.

http://www.youtube.com/watch?v=4VVL4bCaLGU

Jednostavno drugacija poslusnost.

Ja bi zelio da ja i moj pomocnik isprobamo nekog securiti dog KNPV ili k9 patrol psa psa u realnoj situaciji,interesira me kako bi se ponasali.

Ne zanimaju me bodovi koje on zasluzi,nego realno brutalna situacija,volio bi vidjet kvalitetano pripremljenog nizozemca ili belgijanca za vrlo,ama vrlo ozbiljan rad u zahebanim situacijama.

Ja vas ovim putem preklinjem,samo da to isprobamo,zarko bi to zelio,molim vas.

Edited by vinko