jasmina

Holandski ovcar (Hollandse Herdershond FCI:1.1-223)

Recommended Posts

Ovakve situacije su tamo skoro normalna pojava,pa zasto ne tako ne obuciti pse da obavljaju svoj zadatak.

Tip odgovara reporteru da je takva situacija logicna,jer nema posla a ljudi moraju zivjeti.

Vece Vinko

Nemam nista protiv da se psi obucavaju za ove situacije , ali zar Policija nebi morala da obavlja ovaj posao? jer kako vidim da su ovo skoro balavci sto otimaju torbe .

Ovdje u Svicarskoj je Pas skoro kao i Pistolj ,ni Policija nesmije da pusta pse da grizu za svaku sitinicu zna se tocno kad i zasto .

U ovoj situaciji bi bilo kao kad bi Policajac uzeo pistolj i pucao u otimaca torbi ,ja mislim da bi bar ovdje morao da odgovara za pokusaj ubojstva jer mu ovaj nije davao otpora vatrenim oruzjem .

Ipak pas sluzi vise kao prepad da se razbojnik zaustavi u pokusaju bjekstva ,ja nevjerujem da bi pas u ovoj guzvi imao pregled kao na poligonu ,e sad nadji mi ti dobrovoljce koji ce trcati uokolo bez zastite i vristati da bi se napravila identicna situacija .

Holandska ovčarka Boni ( mama od mog Kirbya x Boris ) i odličan rad žene- licencirane

knpv markerke (afdelinghelper regional. licenca )

Nebi Markirant kod moga Malinoa mogao vise da okrece pedale ,malo su mi Holandezi blagi.

Ovakve situacije su tamo skoro normalna pojava,pa zasto ne tako ne obuciti pse da obavljaju svoj zadatak.

Tip odgovara reporteru da je takva situacija logicna,jer nema posla a ljudi moraju zivjeti.

Vece Vinko

Nemam nista protiv da se psi obucavaju za ove situacije , ali zar Policija nebi morala da obavlja ovaj posao? jer kako vidim da su ovo skoro balavci sto otimaju torbe .

Ovdje u Svicarskoj je Pas skoro kao i Pistolj ,ni Policija nesmije da pusta pse da grizu za svaku sitinicu zna se tocno kad i zasto .

U ovoj situaciji bi bilo kao kad bi Policajac uzeo pistolj i pucao u otimaca torbi ,ja mislim da bi bar ovdje morao da odgovara za pokusaj ubojstva jer mu ovaj nije davao otpora vatrenim oruzjem .

Ipak pas sluzi vise kao prepad da se razbojnik zaustavi u pokusaju bjekstva ,ja nevjerujem da bi pas u ovoj guzvi imao pregled kao na poligonu ,e sad nadji mi ti dobrovoljce koji ce trcati uokolo bez zastite i vristati da bi se napravila identicna situacija .

Ovako,ja obucavam pse na ovaj nacin jer mi se to dopada,skoro na svakom videu se vidi da pas pusta na komandu,po meni dovoljno da se kaze da pas izvrsava komandu.

razlika između ostrog psa i treniranog psa je u tome daa ostar pas napada instiktivno a trenirani pas napada na komandu i pusta na komandu.

Ne zivim u Europi,nadam se ako bude srece da cu odseliti tamo gdje ne kopliciraju oko pasa kao u Europi.

Holandska ovčarka Boni ( mama od mog Kirbya x Boris ) i odličan rad žene- licencirane

Nebi Markirant kod moga Malinoa mogao vise da okrece pedale ,malo su mi Holandezi blagi.

Naravno da ima i ostrih malinoa koji izvrsavaju dobro napade,ali reci za KNPV pse da su blagi,ispada kao da si rekao totalnu glupost.Dakle KNPV program vec sto godina selektira pse za policijske i vojne sluzbe.Postoje pravila koja KNPV pas mora odraditi da bi prosao ispit.

Sviđa mi se rad psa.

Evo ljudi,snimio sam novi video.Pas sustize osobu te uz asistenciju vodica savladava covjeka,u drugom djelu pas ne dozvoljav ada se priblizi osoba ,kad vodic kaze dosta ,pas prestaje sa lajanjem i rezanjm prema osobi koji se preteci ponasala.

Evo ljudi,snimio sam novi video.Pas sustize osobu te uz asistenciju vodica savladava covjeka,u drugom djelu pas ne dozvoljav ada se priblizi osoba ,kad vodic kaze dosta ,pas prestaje sa lajanjem i rezanjm prema osobi koji se preteci ponasala.

Ti miksevi se događaju u KNPV,(Nizozemska)po meni najcvrši psi na svjetu ako govorimo o psima za policiju.

Po meni su bolji od standarnog nizozemca i standardnog malinoa jer su stabilniji,nesto tezi psi sa izuzetno snaznim nagonima,imaju dosta brutalne napade.

Mozda nisam u pravu,ali to je moje misljenje,a forum sluzi upravo da bi se iznijelo svoje misljenje.

Za mog neprijatelja Bolhu.

Posto si ti osim sto si radio u IPO programu,koliko znam radio pse cuvare za neke tvrtke,pa da se ne omalovazavamo,ajde da dogovorimo kada i gdje se mozemo naci,odradit cemo slican program rada koje ti prodajes svojim klijentima,svaki sa svojim psom i poslusnost i stabilnost psa sve cemo to snimiti staviti na you tube,pa da vidimo ko zna ko ne zna.Lako je

pricat ljudma koje neznaju sto je pas da je Vinko cudak,tebi je vazno da ti ljudi pljescu,vazno ti je da te cijene, imas diplome,pehare.Pitam ja tebe jel ti to kroz rad veličaš sebe ili doprinosiš da kinologija ide napred,da se razvija,aaaa?Pa ne mislis ti valjda da sam ja 27 godina sisao vesla,dok si ti radio sta ti mislis da sam ja plesao rege rege .Ja se ne uvlacim nikome,nikoga ne vređam,ti si mene vređao da bi ti novcanik vazda bio pun.pa kad je dresura tako unosna ,moze se zaraditi,zasto jos dresiras pse za novac,kako to da tako mocni i bogati moraaju raditi u poznim godinama?

Znam da ce ti tvoji prijatelji to javiti,cekam da se dogovorimo kad mozemo uprilicit jedan susret,vjeruj mi bit ce jako gusto,ajde ako imas hrabrosti,izađi na megdan,ne zanima me lova,ne zanima me slava,mene zanima pseci karakter,da je pas vise od toga nego oruđe da bi netko velicao svoj ego.ČEKAM.

Ako tvoj pas bude bolji od moga u takvim stvarima ,ja se prestajem baviti sa psima.

27 godina slusam lazi,hvalisanja,uvelicavanja ljudi iz Riječkog Kinoloskog Saveza.kako je sport jedino vazan da psi budu prihvaceni u drustvu,kako je vazno da psi budu stabilni,kako je vazno da mu sudac na izlozbi otvori usta i broji zube.Najveca vecina sportskih pasa je upravo to za sto jesu selektirani da budu sportski psi ,tko im brani da imaju takve pse.Ali da ce meni određivati ne

ki kino

loski sudija da li ce moj pas ima ti karakter ,da li cu ga koristit umjesto alarma ispred moje kuce,pas koji mi moze posluziti u bilo kojoj nezgodnoj situaciji,ma ko ih hebe.Ja hocu psa koji je stabilan po mojim mjerilima,koji moze biti koristan,a ne da mi tamo netko tko u zivotu nije bio u nekakvim problemu posebno ako se radi o psima,da mi dirigira sta da radim sa svojim psom.Ma ne se tjerajuuu u .......

Vinko

Taj mix Nizozemac i Malino su jedino kako čujem nešto sporij od Malinoa

Dosta tih pasa je kupljeno i kod nas i takmice se na sampionatima

Tj.natjecanjima u Stubici nedaleko Zg

u emisiji Kućni ljubimci prikazan je u studiju kratko na rukav taj mix

Moj prijatelj ima iskustva sa takvim načinom rada i sa takvim psima pa sam se uvjerio iz prve ruke.Teški brutalci, a takav tip cijenim i kod lovačkih pasa koje držim i kojima sam posvećen.Naravno, to je samo moje mišljenje? :(

Vinko

A i drugi

Ti tzv brutalno sistem.i koliko su pod udarom kojekakvih udruga,kinoloskih

Organizacija,humanista,zelenih ili bilo koga drugoga

Da li nesmetano rade li iim visi kakva opasnost od zakona ?

27 godina slusam lazi,hvalisanja,uvelicavanja ljudi iz Riječkog Kinoloskog Saveza.kako je sport jedino vazan da psi budu prihvaceni u drustvu,kako je vazno da psi budu stabilni,kako je vazno da mu sudac na izlozbi otvori usta i broji zube.Najveca vecina sportskih pasa je upravo to za sto jesu selektirani da budu sportski psi ,tko im brani da imaju takve pse.Ali da ce meni određivati ne

ki kino

loski sudija da li ce moj pas ima ti karakter ,da li cu ga koristit umjesto alarma ispred moje kuce,pas koji mi moze posluziti u bilo kojoj nezgodnoj situaciji,ma ko ih hebe.Ja hocu psa koji je stabilan po mojim mjerilima,koji moze biti koristan,a ne da mi tamo netko tko u zivotu nije bio u nekakvim problemu posebno ako se radi o psima,da mi dirigira sta da radim sa svojim psom.Ma ne se tjerajuuu u .......

Pozz Vinko

Kako sam ja dobro shvatio kod tebe je najvaznija agresivnost kod psa !Zanima me kako ce se jedan takav pas kojega ti recimo sa Tri godine starosti prodas policiji prilagoditi zivljenju u Obitelji u stanu i u svakodnevnici ,dali ti mozes kako pises stabilnog Psa pustiti bez Povodnika blizu djecijih igralista ? Po meni je kako agresivnost tako i socijalizacija vazna jer necu psa samo vodati po sumama ! Sto se tice Sudija i ocjena, ja cjenim pravilnik i sigurno da nije lose da se zna po kojim kriterijama se treba Pas Trenirati . Po meni j najvaznije da pas bude socijaliziran pogotovo dok je mlad,jer ako je pas iz dobre linije on ce brzo dobiti agresivnost .A ludim napraviti psa je najlakse ,ja to usporedjujem naprimjer sa Borilackom vjestinom, Bokser koji je od malih nogu trenirao Boks po pravilima sa trenerom sigurno da nece izici vanka i Tuci se bez razloga, a dok onaj koji je nesocijaliziran i ide na snagu on ce se potuci za svaku sitnicu! Danas trebamo pse koji su u svakom segmentu jaki! po nekim procjenama vise psiciki nego li agresivniji ! Ima ljudi koji pse zatvaraju u mracnjacima i bez ikakvog kontakta sa vanjskim svjetom da ih naprave agresivnima ,sam sam dozivio da se pse koji su iskljucivo psi za trazenje Mina pokusa kroz ovaj idiotski nacin napraviti agresivnima . Pozz