All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Today
  3. U nedelju 25.08.2019. u organizaciji KU Rekovac iz Rekovca biće održana Nacionalna izložba pasa svih rasa sa dodelom kandidature CAC. Mesto održavanja, kao i do sada u Opštinskom parku kod Poljoprivredne škole u Rekovcu ! Početak izložbe planiran je za 10:00 časova. Kotizacija: Prvi pas 1000,00 dinara, II pas i ostali psi istog vlasnika 800,00 dinara Kotizacija za EX-YU goniče 500.00 dinara. Uplata za strane izlagače je 20e za svakog prijavljenog psa! Za veći broj prijavljenih pasa, dogovor oke cene sa predsednikom KD Uplata na dan izlozbe 1500din za SVAKOG prijavljenog psa ! Uplatu izvršiti na račun: 200-2369060101895-60, Kinološko udruženje Rekovac sa naznakom za izložbu pasa. Obratiti pažnju da uplatilac kotizacije bude vlasnik psa koji je naveden u prijavi !!! Uz dokaz o uplati, prijave poslati na mejl: kdvaljevo@verat.net ili viber 064/177-86-97 Informacije: 063/899-6648 Dragan Milojević - predsednik KD 065/821-0397 Sale Antić 060/158-4181 Milan Ilić
  4. Yesterday
  5. red army2

Agresivnost kod mužjaka labradora

Mislim da ne treba to tako radikalno gledati i da izbegavate muzjake ali Berna je u pravu da se moze ponoviti ali isto tako mozete to i spreciti .Sve u svemu prirodno ponasenje psa ali kroz odredjena stecena iskustva tu se moze napraviti uslovni refkles gde reakcija ne bi presla u otvorenu agresiju .Govor psa sve vam kaze .Kastracija pasa hmmm ja nisam za to jer to menja hormonsku nivelciju psa i nije prirodno sem u slucajevima gde je nuzno ,postoji i dr. strana koja ima agumentaciju za ali ja sam i dalje na strani da bolje ne.
  6. Dicevski

Sarplaninac - 107.deo

Moj drug Tadic Vukasin tako zvani (Vule) i ja na planini....Makedonija
  7. Last week
  8. Stigao omladinac 11/7/2019 Hector del Cuore Nero (dob 2.5.2019 Delta Naissus x Ghost Gamon Ashanti)
  9. milos-malinoa

Knjiga Dresura pasa. PDF

miloslilic373@gmail.com molim vas posaljite mi knjigu
  10. Dicevski

Sarplaninac - 107.deo

Mecho moj ...
  11. Caza

Izrasline u predelu usiju i njuske

Kao da joj je spalo sve to opet je normalno sve, ali mi i dalje nije bilo jasno sta je to bilo. Da nije neka alergija ili tako nesto? Pozvacu veterinara sutra.
  12. K.D. Lovac Kovin

X CAC KOVIN (noćna) 20.07.2019.

CAC 2019 SUDIJE: Srđan Kokotović I, deo II (sar pej, nemacka doga, nemacki bokser, bulmastif, mastif), VIII Jelena Radulović II-ostatak grupe, III, V Marija Munćan Radovanović IV, X Zoran Đokić VI, VII, VIII Slađana Živanović III, V, IX Ivica Bošković (HRVATSKA) VII- za nemačke oštrodlake i vajmarske ptičare.
  13. Berna22

Izrasline u predelu usiju i njuske

Pravac veterinar.
  14. Nadam se da ovo nije neko glupo pitanje posto sam veoma neiskusan i veoma sam se zabrinuo, Naime, imam zenku bigla kojoj je pocelo da se pojavljuje ili sta vec nesto plave boje po usima, ne bi trebalo da su krpelji posto sam navikao da joj skidam krpelje kada se nakaci neki. Tamno plave boje, sitnije od krpelja i u velikim je grupama, pojavljuje se po usima i po celu i njusci pasa, Da li neko zna sta je u pitanju i sta da radim ? Hvala unapred.
  15. K.D. Lovac Kovin

X CAC KOVIN (noćna) 20.07.2019.

Kinološko Društvo "Lovac" Kovin, organizuje DESETU noćnu izložbu pasa svih rasa CAC 2019 u subotu 20.07.2019. godine na terenu OFK "Kolonija" Kovin. U okviru izložbe, održaće se specijalka za nemačke oštrodlake i vajmarske ptičare. Program izlozbe: Uvodjenje pasa 19 - 20 h Ocenjivanje pasa 20 h Nakon završenog ocenjivanja počinje BEST IN SHOW CAC 2019 SUDIJE: Srđan Kokotović I, deo II (sar pej, nemacka doga, nemacki bokser, bulmastif, mastif), VIII Jelena Radulović II-ostatak grupe, III, V, VIII Marija Munćan Radovanović IV, X Zoran Đokić VI, VII, VIII, IX Slađana Živanović III, V, VIII, IX Ivica Bošković (HRVATSKA) VII- za nemačke oštrodlake i vajmarske ptičare. U zavisnosti od broja prijavljenih pasa, organizator će angažovati potreban broj sudija i odrediti sudije po rasama pasa. Organizator zadržava pravo izmene sudija! Uslovi prijavljivanja: 1. Svaki pas se posebno prijavljuje na prijavi 2. Upisnina za svakog psa je 1000 dinara 3. Za svakog narednog psa istog vlasnika iznosi 800 dinara 4. Za domace rase cena prijave je 800 dinara 5. Placanje na dan izložbe 1200 dinara 6. Strani izlagači 20 eura, mogu platiti i na dan izložbe 7. Specijalka 800 din. Uplata se vrši na račun KD "LOVAC" Kovin 200-2332900101855-31 Svrha uplate: Prijava za izložbu Primalac: Kinološko Društvo "Lovac" Kovin Jasno popunjenu prijavu za psa poslati zajedno sa uplatnicom na e-mail: svetihubertsrbija@gmail.com Link za elektronsku prijavu: https://forms.gle/upU6XjFeNJg8mZDn8 Poslednji rok za prijavu je 17.07.2019. godine. u 20h. 064/25-999-59 (Aleksandar Stanojević) 065/24-61-635 (Emil Đorđević) e-mail: svetihubertsrbija@gmail.com DOBRO NAM DOŠLI
  16. kdvelikogradiste@gmail.com

29.CAC Veliko Gradište 14.07.2019.OBAVEŠTENJE

E-Prijave za CAC Veliko Gradište su zatvorene. Prijve su moguće još uvek putem telefona: 064/313-68-58.
  17. Green duck

Iskustvo sa veterinarima

I kod ovih smo otišli po preporuci, sad se više ne usuđujem da odem bilo gde, ko garantuje da opet neće biti isto?
  18. K.D.Kovin

CAC KD "KOVIN" 24.08.2019.

Jos malo istice drugi rok za prijave za nasu manifestaciju. Prvoprijavljeni pas sa dokazom o uplati kotizacije dobija nagradu ( vec par meseci imamo prvog srecnog dobitnika ) Takodje i 150-ti prijavljeni i uplaceni ce dobiti nagradu od KD "Kovin" Kovin . Drugi rok za prijave istice za 4 dana . Drugi rok od 01.06.-15.07.2019. 1. pas 1.100 rsd 2. pas istog vlasnika 900 rsd 3. i ostali psi istog vlasnika 800 rsd Treci rok od 15.07.-20.08.2019. 1. pas 1.200 rsd 2. pas istog vlasnika 1.000 rsd 3. i ostali psi istog vlasnika 900 rsd Na dan izlozbe svaki pas 1.400 rsd! Tekuci racun KD "Kovin" Kovin 205-211113-62 Prijave mozete vrsiti putem online prijave https://www.e-kinologija.com/prijave/show_entry.php… ili na email drustva k.d.kovin@gmail.com Nadamo se da se vidimo u sto vecem broju, i da cemo ove godine premasiti brojku od 354 prijavljenih pasa , bar za jedan . Potrudicemo se da napravimo maksimalni ugadjaj Vama izlagacima, posetiocima i psima. I ove godine kao i prosle , bice obezbedjen parking u hladovini za sve izlagace.
  19. Sveti Hubert

:C.A.C. RAČA 10.08.2019.god (noćna izložba)

Došlo je do izmene sudijske liste u II FCI grupi tako da će dobermane na CAC Rača 2019 suditi Nebojša Nedeljković a rotvajlere će suditi Nenad Nedimović. Izvinjavamo se zbog gore pomenute izmene i nadamo se da smo je objavili na vreme.
  20. POŠTOVANI, VAŠE PSE MOŽETE PRIJAVITI I ON LINE PUTEM SLEDEĆEG LINKA: https://irig.e-kinologija.com/ KONTAKT TELEFON: 062462193
  21. Berna22

Agresivnost kod mužjaka labradora

Vreme je da polako počnete da izbegavate mužjake koje ne poznajete. Kad tad će se ponoviti.
  22. Berna22

Iskustvo sa veterinarima

Nažalost za tu Spinu sam čula sa više strana loša iskustva. Ne volim da preporučujem veterinare, ali da imam psa sa takvim problemom ja bih lično otišla kod Andrije u Braće Jerković, VetPlanet. Nazovite ih i raspitajte se kako šta.
  23. Green duck

Iskustvo sa veterinarima

Moram da ispričam šta nam se desilo i da vidim jel imao neko slična iskustva, da znam šta da radim i kako da rešim problem. Psu je dijagnostifikovana perinealna kila, nismo znali gde da idemo pa je supruga po preporuci nazvala veterinara u ordinaciji VetSpina u Beogradu, preko puta Sava centra, sa druge strane autoputa. Prethodno smo bili na veterinarskom fakultetu u BG, otišli smo tamo sa preporukom lokalnog veterinara i reklim da nas je poslao zbog kile, pogledali su i rekli da je to to i naplatili 1500,00 dinara pregled iako su samo potvrdili to što smo im rekli. Nikakve preglede nisu radili a za operaciju su rekli da oni to više ne rade. Kontaktirali smo Rodoljuba Ćirkovića Ćiru iz Vetspine i dogovorili se da odvedemo našeg kotona na pregled. Usput sam pitao i za cenu operacije napomenuvši da bi trebalo i da nije kastriran pa da i to uzme u obzir. Rekao je da operacija može da bude od 18-30.000 ali da verovatno neće biti skuplje od 20.000, i kila i kastriranje. Dogovrenog dana smo otišli kod njih, izvadili su psu krv, nalazi su po njemu bili odlični a mišići dobri tako da nije bilo nikakvih problema da se operacija izvede. Bilo mi je čudno da ne radi neki snimak UZ ili rendgena kako bi otkrio zašto se pas napinjao kad je imao problema da kaki, zbog čega se kila i stvorila, kasnije bilo mi je jasnije. Kad je završio pozvao nas je i objasnio da su mišići bili trošni i da je verovatno dobro ali ne garantuje ništa. Tražio je 25.000 (ne 20), dao nam nalaz krvi i neku običnu priznanicu umesto fiskalnog računa. Nikakve podatke niej hteo da unosi u pasoš niti je napisao bilo kakav nalaz šta je rađeno kod psa. Sve je bilo ok desetak dana a onda je pas počeo opet teško da kaki i da se napinjea posle par dana pojavila se noav kila odmah pored stare, na istoj strani. Odveli smo psa na pregled nakon čega je Ćirković rekao da mora prvo da se uradi rendgen pa će onda uraditi reviziju, što znači da će naplatiti samo troškove materijala. Dogovrenog dana smo došli i već od prvog momenta je počeo da traži izgovore, te možda ima divertikulis pa tanak mu je zid (gurnuo mu je prst u čmar) na šta je mislio ne znam, te ova je kila niže od one prve nije to isto ali je hteo da ga snimi na rendgenu i da o mu je 5Mg Bensedina i 20Mg Ketamina, pas je odmah pao u nesvest. Snimio ga je ali snimak nije uspeo jer je barijum (valjda je to) otišao predaleko pa mora da ponovi. Uglavnom dogovorili smo da nazove nakon operacije što je i učinio ali već nakon pola sata. Suprugi je rekao da pas ima bradikardiju (otkucaje srca oko 50) i da ne može da ga uvede u anesteziju a samim tim ni da ga operiše. Zatimje rekao damoramo obavezno da uradimo pre operaciju kardio pregled psa pa i pregled pluća i da on neće da rizikuje dok to ne uradimo ?!? Nije hteo da naplati rendgen ali činjenica je da ga nije ni uradio kako treba. Znači, kad je trebao da naplati operaciju 25.000 pas je imao odličnu krv, jake mišiće, bio vitalan a sad odjednom ništa ne valja kod njega? Pre one operacije nije trebao ni ultrazvuk ni kardio pregled a sad odjednom treba sve? Učinilo mi se da on jednostavno ne želi ponovo da ga operiše i da traži izgovore, naročito mi je to sinulo kad je rekao kako je to samo kila i da se od toga ne umire, kao šta ste zapeli. Naravno nazvao sam te stručnjake koji rade ultrazvuk srca psa i frapirao se, tražili su od 7 do 9.000 dinara, jel znate koliko je taj pregled za čoveka? Oko 3.000 dinara. Jel oni misle da se mi svi bavimo prodajom pasa ? Uglavnom, sad sam u nebranom grožđu, ostao sam bez 25.000 pas i dalje ima isti problem i ne znam šta da radim,žao mi je da ga gledam kako se muči a kila se neće smanjiti sigurno. Neki savet?
  24. Dana 10.08.2019. god. sa početkom u 19 časova Kinološko društvo "Mladost" iz Rače organizuje noćnu Nacionalnu izložbu pasa sa dodelom kandidature CAC. Izložba će se održati na sportskim terenima kod O.Š. u Rači.. Za pomenutu izložbu su predvidjene sledeće sudije: 1. Nebojša Nedeljković I i deo II FCI grupe (Rotvajler,Srednje azijski ovčar, patuljasti šnaucer-crni,crno-srebrni,biber so, veliki šnaucer-crni , bernardinac, bernski planinski pas, nemački bokser, kavkaski ovčar,dogo kanario, ,šarplaninac,šar-pej,bordoška doga) 2. Nenad Nedimović deo II i III FCI grupa (Cane corso- bul mastif,njufaundlender,srpski pastirski pas,patuljasti pinč,nemačka doga-crna,harlekin,plava,tigrasta,doberman,engleski buldog,dogo argentino,crni ruski terijer,napuljski mastif) 3. Adrijano Kandijaš V i IX FCI grupa 4. Nebojša Šurbatović IV,VIII i X FCI grupa 5. Dragan Janjić VI i VII FCI grupa Visina kotizacije: Prvi pas 1200 din.Drugi pas istog vlasnika 1000 din. Psi u razredu beba, najmladjih i veterana 800 din. Za strane izlagače cena kotizacije je 20 e. Uplatu možete izvršiti na žiro račun broj 150-21581-94 Direktna banka. Prijave sa dokazom o uplati možete slati na e-mail svetihubertsrbija@gmail.com ili na tel. 063/811-5106 (sms,Viber,Vhatsapp) Krajnji rok za prijem prijava je 08.08.2019 do 18 časova. Sve informacije u vezi izložbe možete dobiti na telefon: 063/811-5106
  25. Earlier
  26. kdvelikogradiste@gmail.com

29.CAC Veliko Gradište 14.07.2019.OBAVEŠTENJE

Poštovani izlagači, Rok za prijavu 29.CAC Veliko Gradište je produžen do 10.07.2019. E-prijava: PRIJAVA
  27. MARKO93

Stenci maltezera

28. MARKO93

Stenci maltezera

Na prodaju stenci maltezera, 3 muzjaka, 1 zenka, stenci su vakcinisani, spremni za preuzimanje, stari mesec i po dana. Bez papira, cena 100e.. info na br tel 069/4418-574
  1. Load more activity