All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Today
  3. Yesterday
  4. Dale-chow

XIV CAC Golubac 17.08.2019.

Kinološko društvo"Golubac" iz Golupca, po odobrenju Kinološkog saveza Republike Srbije organizuje XIV Nacionalnu izložbu pasa svih rasa CAC Golubac, dana 17.08.2019. godine (subota) u parku, pored Dunava u Golupcu. Uslovi izlaganja: Na izložbi se mogu izlagati svi rasni psi koji imaju rodovnik izdat od KSS-a ili rodovnik izdat od inostranih kinoloških organizacija koje su priznate od Međunarodne kinološke federacije -FCI-a. Psi moraju biti propisno obeleženi u skladu sa zakonom (mikročipom), posedovati potvrdu o vakcinaciji protiv besnila i uverenje o zdravstvenom stanju. Za štetu koju načini pas na izložbenom prostoru odgovoran je vlasnik. Ujedljivi psi moraju nositi zaštitnu korpu. Program izložbe: 07:00 - 10:00 Uvođenje pasa 10:00 - 10:15 Otvaranje izložbe 10:15 - 13:30 Ocenjivanje pasa 14:00 - Best in Show Sudije: Vladimir Vukosavljević - I & II FCI grupa; Ivan Vasiljević - III & VIII FCI grupa; Zlatko Jojkić - IV, V, IX & X FCI grupa; Sandra Živanović – VI & VII FCI grupa. Razredi pasa: -Razred beba (3-6 meseci) -Razred najmlađih (6-9 meseci) -Razred mladih (9-18 meseci) -Razred intermedia (15-24 meseca) -Razred zrelih (preko 15 meseci) -Razred radnih (uz sertifikat) -Razred šampiona (uz sertifikat) -Razred veterana (preko 8 godina) Upisnina: Upisnina iznosi 1200 din za prvog, 1000 za svakog narednog psa istog vlasnika. Prijava za razred baba i najmlađih je 1000 dinara. Prijava za inostrane izlagače je 25 eura po psu. Za upis u razred odgajivačkih parova i grupa, kao i za junior handling prijava je besplatna i podnosi se u kancelariji izložbe do 12.00 časova na dan izložbe. Plaćanje prijave možete izvršiti na tekući račun br: 205-31345-46 sa naznakom "za izložbu pasa" ili na dan izložbe po ceni od 1500 dinara po psu. Uz prijavu priložiti dokaz o uplati. Krajnji rok za prijavu je 14.08.2019. godine. Prijavu poslati preporučenom poštom na adresu: Kinološko društvo "Golubac", Tanaska Rajića 2, 12223 Golubac E-mail za prijave: kdgolubac@gmail.com Telefon za informacije: 069/765-008 Danijel Online prijave: https://www.e-kinologija.com/prijave/show_entry.php?manifestation_id=349&language=sr
  5. witch

Agresivnost kod mužjaka labradora

Mislim da je sasvim korektno problem rešiti "izbegavanjem". Pod tim ne mislim na to da psu sad ne treba dozvoliti da prilazi drugim psima već samo oprezno prilaziti nepoznatim mužjacima, na povocu, kontrolisati situaciju i ne puštati ih da se slobodno igraju ako nisu 100% sigurni sa su se "skontali". Kao što rekoh odrede psi sami čije im društvo prija a čije ne. Pa ni mi se ne družimo sa celim komšilukom, poneko nam nije ni simpatičan eto onako, bez posebnog razloga. Sigurna sam da po parkićima i livadicama ima sasvim dovoljno pasa za druženje na raspolaganju da glatko može da izbegava nepoznate mužjake a da ipak ima naširoko pseće društvo. Ne vidim razlog da sami sebe dovode u situaciju gde moraju da intervenišu i razdvajaju pse koji su se pokačili a samim tim i od svog psa pravili većeg šibadžiju nego što bi bio bez tog "iskustva".
  6. witch

Amstaf Maza,pomoc

Pa čuj, neće granule hoće meso.... nije nimalo naivna Čini mi se i da je fino izrasla i nije ostala sitna. Možda bi mogla malo i na dijetu. Lep pigment na usnama.
  7. witch

Otoci na zadnjim nogama kod chihuahua

Nisam sigurna ali mislim da su @SaltNPepa i @Nade iz MK. Možda vas mogu uputiti u opremljeniju ambulantu/ordinaciju. Svakako mogu dati bolji savet od mene
  8. DragoslvGV

Zdravo, hvala Vam na odgovoru. Pokusacu u ponedeljak da pronadjem kliniku koj to moze uraditi. Otoci du nekako tvrdi ali kada je pipkam po otocima (iste su velicine na obadve zadnje noge), kuca ne reguje kao da je bole. Ipak, potrazicu dobrog veta i javicu koji je bio ishod. Jos jednom zahvaljujem na odgovoru. Sa postovanjem, Dragoslav
  9. witch

Meki otoci kao skupljanje tečnosti u tkivu ili tvrdi kao ciste/tumori? Prvo uradite krvnu sliku, biohemiju, elektrolite, kreatinin, ureu, enzime jetre bubrega itd.. Ako nešto pokaže problem onda se može korigovati ishrana. Trebalo bi uraditi rtg nogu, otoci mogu biti i od nekih upalnih procesa. Dakle pravac vet, pozovite, najavite dolazak, nije ni Skoplje na kraj sveta.
  10. red army2

Da ,sigurno hoce ali ne slazem se sa tim da je izbegavanje resenje ,pogotovo jer se radi o rasi koja nema nista genetski od borbene agresije.Najprirodnije jednom lab. da je u lovu ili da radi bilo sta na bazi tih nagona!
  11. Zdravo, Unapred se izvinjavam administratorima ako ova tema vec postoji, ja sam pokusao da nadjem slicnu temu, pa sam zapoceo novu. Imam chihuahua psa koji je napunio skoro 15 godina. Procitao sam da je njihov zivotni vek otprilike toliko ili koja godina vise. U zadnje vreme sam primetio otekline na obadve zadnje noge i odmah sam je odveo kod veterinara. Njegov odgovor je bio razocaravajuci za mene jer mi je rekao da joj se kraj blizi i da su otoci znak da ima problema sa bubrezima. Slicno sam procitao i po internetu ali ipak bih voleo neko dodatno misljenje od Vas dali postoji ikakva mogucnost da joj olaksam ono sto joj je ostalo od zivota. Ja zivim u malom gradu gde veterinari nisu bas tako opremljeni da mogu da je stave pod rengen niti da joj ispitam krv, medjutim, pokusao bih da nadjem nekog u Skoplju koji je sposoban da uradi sve pretrage. Moio bih za savet sta da sledece uradim. I kada se radi o hrani, i tu bas nemam nekog izbora, voljan sam da joj sam spremam hranu i pruzim svu negu jer ne treba da pricam koliko covek moze da se veze za svoje ljubimce. Unapred hvala na bilo kakvom savetu. Sa postovanjem, Dragoslav
  12. Pozdrav svima! Evo odlučih da vam predstavim svoje najbolje prijatelje Imam ih 5, rase doberman i to jedna kuja i četiri mužjaka Znam da će svi odmah pomisliti šta će joj 4 mužjaka, ali sticajem okolnosti tako je kako je.. Pse imam od kada znam za sebe. Moj prvi pas je bio NO i stigao je u Bosnu iz Beograda. Živio je cca 13 godina i nije imao nikakvih zdravstvenih problema. U ratu ga je vojska ukrala, ali vrlo brzo smo ga našli. Kada je uginuo srušio nam se cijeli svijet pa smo odmah nabavili novog psa. Ovog puta pekinezera. Kujica je živjela 12 godina. Sa dobermanima sam od 2006. godine. Prvi muzjak i zenka su uginuli sa 8,5 odnosno 9,5 godina Poslije toga u moj život ulazi Astra, najružnije štene dobermana koje je postojalo Izrasla je u ljepoticu koja sada ima 3,5 godine. U isto vrijeme kada dolazi ona, (nekih sedam dana poslije nje) moja porodica je odlučila da pruži dom jednom mužjaku dobermana od 18 mjeseci koji je radi "problema u ponašanju" mijenjao dom već 2 puta. Kod nas je ostao i ne ide nigdje Dosta smo se napatili da psa dovedemo u red ( to bi mogla biti posebna tema i vjerujem da bi bila zanimljiva). Ostala 3 mužjaka su Astrini štenci koji sada imaju 18 mjeseci i koji su ostali kod mene "da vidim kakvi će izrasti" pa će u prodaju...To je naravno bilo nemoguće nakon što su napunili 4 mjeseca jer se više niisam mogla odvojiti od njih! Inače u leglu je bilo 7 mužjaka i 1 ženkica i svi su svoje sretne domove našli svuda po svijetu. Na slikama su dakle Astra, Ares, Aragon i Agamemnon (Miško:D)- njena djeca i Baron kojeg smo udomili.
  13. Kinološko društvo "Valjevo 2005" iz Valjeva organizuje 15.09.2019. god. sa početkom u 10 časova V Nacionalnu izložbu pasa svih rasa sa dodelom titule C.A.C na terenima konjičkog kluba Degurić pored prelepe reke Gradac. Kennel Club "Valjevo 2005" from Valjevo organized on 15. September 2019, 5th National Dog Show with the award of the title C.A.C on the field of Horse Club Deguric near beautiful river Gradac, start is on 10am. Sudije / Judges: 1. Dusko Jovanovic - I FCI , deo II FCI 2. Stefan Dimitrijevic - deo II FCI, III FCI , V FCI 3. Dusko Piljevic - IV FCI , IX FCI, X FCI 4. Dragan Krstic - VI FCI 5. Sandra Zivanovic - VII FCI , VIII FCI U zavisnosti od broja prijavljenih pasa, organizator će angažovati potreban broj sudija i odrediti sudije po rasama pasa. Organizator zadržava pravo izmene sudijske liste. The organizer reserves the right to change the list of judges. Žiro racun za uplate 160 - 252136 - 74 Primalac - KD Valjevo 2005, Vojvode Mišiča br.61, 14000 Valjevo sa naznakom za CAC, Informacije i prijave / Info and apply kdvaljevo2005@gmail.com Bane Ćira +38164 226 17 32 Dragan +38161 140 86 65 (Viber, WhatsApp) Ivana +38160 69 09 009
  14. Dicevski

Sarplaninac - 107.deo

Sharplaninec-mlad.....
  15. Last week
  16. Berna22

Pomoc Bordiska Doga Senior? Koja suha?

Ne moraš da kupuješ gotove BARF-ove koji zaista jesu preskupi, možeš da kupuješ meso i da spremaš sam. Iskreno zapanjila sam se kad sam prošetala Pet Centrom koliko koštaju džakovi "kvalitetnijih" granula. Mene kućni BARF izađe pola te cene mesečno.
  17. Berna22

Nije da se može ponoviti, nego će se 100% ponoviti. Bespotreban stres za sve, a toliko toga može da se radi sa psom a da ne bude "druženje" sa nepoznatim mužjacima koje za psa nije ni prirodno.
  18. KINOLOSKO DRUSTVO ADA I OPSTINA CUPRIJA VAS POZIVAJU 12.10.2019. CAC CUPRIJA 2019 SPECIJALKA IX GRUPE - SUDIJA DUSKO PILJEVIC Tereni gradskog setalista pored Morave Sudije na nacionalnoj izlozbi : Maja Susec (SLO) - I, VIII Darko Zivanovic (SRB) - III, II (molosi) Jane Serafimov (MK) - IV, IX, II (sarplaninac, srednjeazijski ovcar, kavkaski ovcar) Ana Maria Jedut (POL) - II (rotvajler, doberman, snauceri, bokser) Slobodan Nasteski (MK) - VI, VII, III (AST) Dusko Piljevic - V, X i specijalka IX grupe prijave cacadacuprija@gmail.com Ziro racun 330-55000656-68 Kotizacija 1200 dinara po psu za cac izlozbu Kotizacija 1200 dinara po psu za specijaliovanu izlozbu ( prijave za specijalku se posebno placaju ) Kotizacija za placanje na dan izlzobe 1500 dinara po psu Kontakt 063611160 , 0641890030, 0638297402, 0652409995
  19. Teki94

Amstaf Maza,pomoc

Evo mali update Izgleda da je nasa Maza stvarno mnogo razmazena tako da jede samo ono sto joj se svidja. Od skoro smo presli na kuvano i sveze meso sto se i pokazalo bolje Takodje hvala svima sto ste se potrudili da pomognete i izvinjavamo se na ovolikom kasnjenju. Pozdrav
  20. K.D. Lovac Kovin

X CAC KOVIN (noćna) 20.07.2019.

Kinološko Društvo "Lovac" Kovin, organizuje DESETU noćnu izložbu pasa svih rasa CAC 2019 u subotu 20.07.2019. godine na terenu OFK "Kolonija" Kovin. ROK ZA PRIJAVU PRODUŽEN DO ČETVRTKA U PONOĆ Prijave slati na e-mail: svetihubertsrbija@gmail.com
  21. Dicevski

Sarplaninac - 107.deo

Patishka reka -Makedonija...
  22. witch

bakterija u mleku

Koje bakterije? Kako se manifestuje taj problem? Šta je rekao veterinar?
  23. DarkoMarina

bakterija u mleku

Da li neko moze da mi kaze kakva su im iskustva sa palitreksom u lecenju bakterije koja nastaje u mlecnim zlezdama gravidne kuje? Imao sam taj problem i ne znam kako da ga resim? Da li neko zna kako nastaje ta bakterija.uzrok? gde voditi racuna i sta ne treba raditi da do toga dodje? Hvala.
  24. U nedelju 25.08.2019. u organizaciji KU Rekovac iz Rekovca biće održana Nacionalna izložba pasa svih rasa sa dodelom kandidature CAC. Mesto održavanja, kao i do sada u Opštinskom parku kod Poljoprivredne škole u Rekovcu ! Početak izložbe planiran je za 10:00 časova. Kotizacija: Prvi pas 1000,00 dinara, II pas i ostali psi istog vlasnika 800,00 dinara Kotizacija za EX-YU goniče 500.00 dinara. Uplata za strane izlagače je 20e za svakog prijavljenog psa! Za veći broj prijavljenih pasa, dogovor oke cene sa predsednikom KD Uplata na dan izlozbe 1500din za SVAKOG prijavljenog psa ! Uplatu izvršiti na račun: 200-2369060101895-60, Kinološko udruženje Rekovac sa naznakom za izložbu pasa. Obratiti pažnju da uplatilac kotizacije bude vlasnik psa koji je naveden u prijavi !!! Uz dokaz o uplati, prijave poslati na mejl: kdvaljevo@verat.net ili viber 064/177-86-97 Informacije: 063/899-6648 Dragan Milojević - predsednik KD 065/821-0397 Sale Antić 060/158-4181 Milan Ilić
  25. red army2

Mislim da ne treba to tako radikalno gledati i da izbegavate muzjake ali Berna je u pravu da se moze ponoviti ali isto tako mozete to i spreciti .Sve u svemu prirodno ponasenje psa ali kroz odredjena stecena iskustva tu se moze napraviti uslovni refkles gde reakcija ne bi presla u otvorenu agresiju .Govor psa sve vam kaze .Kastracija pasa hmmm ja nisam za to jer to menja hormonsku nivelciju psa i nije prirodno sem u slucajevima gde je nuzno ,postoji i dr. strana koja ima agumentaciju za ali ja sam i dalje na strani da bolje ne.
  26. Dicevski

Sarplaninac - 107.deo

Moj drug Tadic Vukasin tako zvani (Vule) i ja na planini....Makedonija
  1. Load more activity