Recommended Posts

Zasto ne otvorite jedan forum na kojem bi se moglo diskutovati sa sudijama, i na kojem bi sudije izmedju sebe razmenjivali misljenja? Mi uglavnom, ni pre a ni posle izlozbe, ne znamo na koji nacin oni razmisljaju i koji su im kriterijumi, niti su u obavezi da bilo sta obrazloze, a to su ipak ljudi koji bitno uticu na kreiranje rasa .....

Mislim da je veoma pametna i kreativna ideja da ima posebno mesto na forumu gde odgajivaci, izlagaci mogu da kazu svoa misljenja o sudijama i o njihovom radu. :!:

Zapravo posetila sam ovu stranicu jer sam razmisljala o tome kako bi trebalo napraviti mesto na ovom forumu da bi svako mogao da kaze misljenje i sopstvena iskustva o ODGAJIVACIMA. :!:

S time bi buduci vlasnici rasnih pasa imali predstavu i o odgajivacima i o njihovoim kvalitetima. Manje bi bilo prevarenih ljudi koji posle kupovine svojeg prvog psa zazale.

Kritike bi trebalo da svakoga nateraju na razmisljanje i na poboljsanje kvaliteta rada tako kod sudije kao i kod odgajivaca.S tim bi trebalo da vodi do poboljsanje kvaliteta pasa.

Cak bi napravila mesto za bodovanje i stavila na glasanje clanovima! :!:

Evo ovako kako vidim da je u temo mali oglasi sve vise postova sa naslovima IZGUBLJEN bilo bi odlicno da otvorite posebnu temu ili deo foruma sa naslovom izgubljeni/nadjeni ljubimci. Tako bi deo foruma mali oglasi bio pregledniji a mislim da bi pomoglo i ljudima ciji se ljubimac izgubio

samo da pohvalim moderatore na brzini i na saradnji ovo je vise od ocekivanog hvala

14jn9mv.jpg

jos samo da se isprebacuju oglasi i to je to bravooo

Ooo skromnosti ,najveca moja vrlino :D

PIRAT SA KARIBA

Pirate,

ovde su modovi uglavnom zene, pa eto - bez obzira sto si PIRAT - daj malo mislim ........... :wink: (istina nismo sve plave- u vezi ovog 'ZLATNI')

DogMAN je ADMIN nije mod :?

Elem vidim da se ovde vodi raznorazna polemika oko administracije i njenih ovlascenja i itd itd.

Primecujem da se na raznim topicima vode rasprave oko raznoraznih gluposti narod se svadja a administracija ne reaguje.

Imam predlog da se administracija organizuje ako sto je to slucaj na burek forumu koji je najveci i najposeceniji forum sa raznoraznim temama i raznoraznim ljudima.Tamo je prijatlji administratori administracija bog otac, kako oni kazu tako je, pravila se moraju postovati ili imas dugme odjavi pa ako ima bolje mesto ti idi.

Znaci sta treba da radite:

-uvesti jos nekog moderatora

-podeliti "resore" tacno i da moderatori ne zalaze jedni drugima u reon(je l onaj ko prati temu tacno zna sta i kako i nakoji nacin da reaguje)

-strogo kaznjavati neke clanove koji se ne pridrzavaju pravila

-napraviti deo foruma zvano "groblje foruma" u koji ce se bacati obrisani postovi gde ce moci da se procitaju ali se nece moci na njih odgovarati

-U temi mali oglasi osim pitanja u vezi legla tipa ko je otac majka ili slicno svaki post brisati pa i one gde se trazi cena steneta, koga zanima neka okrene broj telefona ili posalje mail.

-Zabraniti pisanje posta iza posta je l se time smanjuje preglednost temi, naravno pod uslovom da prodje neko nromalno vreme tipa tri cetiri sata min a niko ne odgovori onda ok, a ne ovako ima tema gde clanovi pisu post za postom na celoj stranici i to ni na sta ne lici.

-Svaku raspravu brisati na primer kao sto je bio slucaj u malim oglasima sa Sanetom i nekolicinom.Ako clanovi imaju pravo da stavljaju svoja legla u male oglase niko nema pravo da ih pljuje, naka otvori posebnu temu u pricaonici pa izvolte ali na tom topicu nikako

-brze rakcije i nepristrasnost moderatora i administratora

hvala @vukasin na prijedlozima - prenijet cu ih u mod pricaonicu.

Jedino ovaj dio 'nepristrasnost moderatora' meni izgleda sporan, jer ce UVIJEK biti neko ko ce misliti da je mod (ne)pristrasan iz ovog ili onog razloga. Bespredmetno raspravljati, pravdati se ili bilo sta trece kada je ovo u pitanju (nazalost).

U svakom slucaju, prenosim post, pa cemo vidjeti sta ce BB da odluci :wink:

sto se tice nepristrasnosti konkretno sam mislio da se brisu sve provokacije ali sve pa makar "farmeri" postavljali oglase a neko se bunio zbog toga je l on/ona ima pravo da o radi ovde sve dok u pravilnku ne bude stajalo drugacije, a dozvoliti ostalim clanovima u posebnom delu foruma da komentarisu otvaranjem nove teme "farmere" je l postoji mnogo nacina da se rese enke stvari

Dok nisu Berceka poceli da pljuju nisam znao gde mu idu stenci a sada za svako stene znam gde je i kome je otislo i za koje novce itd mora se malo uvesti red i malo stegnuti pesnica i pojacati kontrola, pa ako treba brisati i po nekoliko strana

kazem vam pogledajte kako je uradjen burek forum a tu ima svega i svakoga.Ja se tamo cesto ne slazem sa administracijom ali da nisu takvi ni taj forum ne bi bio najbolji

Treba da se placa godisnja clanarina ili makar da se oglasi naplacuju pa ce sve biti mnogo ozbiljnije...

Nema potrebe za placanjem clanarine niti maloh oglasa nego samo da se uvede red i da se brisu postovi kojima nije mesto gde se nalaze.

Uh, ma kakva članarina da se uvede :?: Razumniji deo foruma se trudi da se bavljenje kinologijom i učestvovanje na izložbama ostane (koliko god je to moguće) lep hobi i porodični program. Umesto članarine moj predlog je da se oglas može postaviti tek nakon kad ste 3 ili 6 meseci član foruma. Sigurno bi forum zaobilazili oni, koji koriste besplatnu reklamu :wink: :wink:

Joska, na zalost mnogo je onih koji su clanovi foruma dugo vremena a isti koriste iskljucivo za reklamiranje...bez i jednog jedinog konstruktivnog posta :twisted: ...tako da ne veujem da bi tvoja ideja urodila plodom...

Takodje to bi bilo maximalno ne prakticno za ljude koji hoce da oglase nestanak ljubimca, ne daj boze, a clanovi su kratko vreme...

Sto se mene tice,a mislim da forum ovakav kakav je odlicno funkcionise obzirom na broj clanova, i svaka cast administratorima kako ga odrzavaju :D

Petie dajte razmislite malo o zabrani postovanja posta iza posta narocito u temama koje su najaktivnije, kao sto je AST ima ljudi koji nemaju osnovnu internet kulturu i razvodnjavaju temu. Cela strana postovi jednog korisnika a sve u razmaku od par minuta postovani te ovo te je ono zaboravio brisite to ili ima spajajte postove i saljite upozorenja :twisted:

Preformulirajte u obliku ankete. viewtopic.php?f=6&t=12339

Možda se onda konačno ovi na vrhu "spametuju" :roll:

@Adrijana

na sto se odnosi ovaj post ?

@vukasin

koliko uspijemo, trudimo se da te postove spajamo - pokusavamo da sprovedemo u djelo to sto si napisao, no ne uvijek sa 100% ucinkom :|

Cela strana postovi jednog korisnika a sve u razmaku od par minuta postovani te ovo te je ono zaboravio brisite to ili ima spajajte postove i saljite upozorenja :twisted:

Na drugim forumima je to reseno tako sto postoji mogucnost izmene posta odredjeno vreme. Posle isteka nemas mogucnosti za promenom i ukoliko dodje do bilo kakve promene posta, bilo clan, bilo moderator, na kraju posta pise: Zadnja izmena: vreme , ko je manjao...

Ma znam Filipe da je tako na drugim forumima ipak sam ja stari forumas :mrgreen: . I skoru svakom postu na temi PP kukam da mi daju dugme "EDIT" ali magrcima koji ne znaju da koriste kompjuter i internet i svaka druga rec im je batice, pisu post za postom u nedogled, a sve u razmaku od minut-dva bih brisao postove pa neka se razmisljaju zasto je tako. Dok se ne nauce redu sve u kanti za otpatke. A dugme edit ima u nekim delovima foruma, na drugim je ovde namerno iskljuceno da se ne bi menjali postovi je l se ovde svako malo ljudi svadjaju pa bi posle bilo " ja to nisam napisao idi vidi"

A ja bih im dao da mogu da menjaju sam sat vremena posle toga cao ili zdravo (sto bi Djura rekao)

Gost
This topic is now closed to further replies.