Sign in to follow this  
Followers 0
Killfish

Домашната храна - идеи и рецепти

7 posts in this topic

Предполагам, че не съм единствената, която готви на кучето си. Темата няма за цел да предизвика поредната дискусия „за или против домашната храна”, а просто да обменим рецепти. В моят случай, готвенето се налага заради известна непоносимост към гранулираната храна или поне някои от съставките й. Ще се радвам ако и други споделят своите рецепти, разнообразието е хубаво нещо. Ето и някои от вариантите, които се навъртат из тенджерите у нас:

Шкембе с ориз

500 грама телешко шкембе

½ пакет ориз

3-4 яйца

3-4 супени лъжици зехтин

Дробчета с ориз

500 грама пилешки дробчета

½ пакет ориз

250 грама спанак (пресен или замразен)

2-3 моркова (настъргани или на кубчета)

1-2 домата

Телешко с макарони

500 грама телешка кайма

1 малък пакет кус-кус (макарони)

500 грама извара

Пиле с ориз

500 грама пилешко месо

½ пакет ориз

2-3 чушки

1-2 домата

(или пакетче замразени зеленчуци)

50 грама масло

Редувам масло, зехтин и свинска мас, в повечето случаи добавям магданоз, копър, босилек или коприва, понякога варя яйцата отделно и ги пускам в блендера заедно с черупките, друг път ги добавям директно в тенджерата.

Попаднах и на някои интересни рецепти из нета:

Протеинови топки

500 грама телешка кайма

10 твърдо сварени яйца

1 бурканче фъстъчено масло

500 грама извара

2 чаши набъбнали овесени ядки

Всичко се омесва добре, оформят се топки, разпределят се в торбички и се прибират във фризера. Всяка торбичка е една порция – размразява се и се сервира.

Има още страшно много идеи, просто сега нямам време да преведа, при първа възможност ще се постарая да постна нещичко, стига да има поне един заинтересован освен мен :D

Чудесна тема!

Едното, което съм готвила за кученки е телешко. Нарязвам на хапки, сварявам малко. Изваждам месото и в бульона варя нарязани моркови, чушки и ориз.

Другото е същото, но вместо телешко са свински крачета, като след сваряване обезкостявам. Като се остави да изстине в тенджера или друга купа, сместта става и за блат или основа за кучешка торта. :wink:

После се украсява с изцедено кисело мляко или заквасена сметана, поръсва се с натрошени обикновени бисквити и/или орехчета и се слагат кучешки бисквитки или друго за декорация. Може да се оцвети сметаната и със шприц да се направят розички, да се изпише надпис или др. красоти. :inlove:

Добър апетит!

Вкусни изглеждат рецептите, но са непостижими за мен :grin: Въпреки всичко ще опитам да спретна нещо по тях тия дни и ще докладвам какво се е получило.

Аз съм готова да ги тествам всичките :grin::grin::grin:

Стига някой да ми ги сготви :giggle::giggle::giggle:

Много си жертвоготовна :grin:

Я, колко мнения :))) За сега не предлагаме готвене по домовете, така че, ще ви се наложи да опитате сами :)