darko.tr

Ogrlice protiv buva / krpelja - Iskustva i Preporuke

390 posts in this topic

Advocate ampula + Foresto ogrlica u toku letnjih meseci, odnosno dok traje sezona komaraca.

Došlo vreme da se novi Foresto stavi na psa. Ovo bi bila četvrta godina za redom sa tom ogrlicom. Pisao sam prošle godine da sam zbog buva jednokratno koristio Fiprontix koji sam jedini u tom trenutku mogao da nabavim i delovao je.  Već uveliko su došli krpelji pa sam nešto oko 10-og februara stavio Fiprontix kao prelazno rešenje do Foresta. Onda sam početkom marta ponovo stavio Fiprontix i do sada nije nahvatala ni jednog. Sada razmišljam da nastavim još neko vreme sa tim sredstvom pa pitam ostale da li ste imali i kakvo vam je iskustvo sa Fiprontixom? Ono što sam primetio dlaka na mestu stavljanja ostaje duže vreme nekako kao masna što sa Advantixom i Frontline nisam primetio ili sam zaboravio.

Izgleda da je Fiprontix efikasan na krpelje jer mi keruša nije pokupila ni jednog, a svakodnevno smo u šumi. Nažalost ni jedna vet. apoteka ni pet shop u mom okružrnju nije imala Fiprontix za pse teže od 20 kg pa sam po preporuci uzeo PestiGon proizvođača Genera. Ima li ko iskustva sa ovim preparatom?

Nama Bayer ogrlica nije pomogla sto se tice krpelja, ogrlica kupljena pre 2 meseca, Predpostavljam da je bila neispravna tako da smo za sad presli privremeno na Virbac spot on da vidimo kako ce sa tim biti.

Da dovršim priču o Fiprontixu.

Od februara meseca štitim kerušu sa onim prvim toplim danima. Za prvu pomoć sam uzeo Fiprontix i ostao na njemu do danas uz jednu digresiju sa PestiGon jer nije bilo Fiprontixa. Hvala Bogu ni jedan jedini krpelj, a svakodnevno sam u obližnjoj šumi! Jesu u aprilu prskali šumu tako što je prošao auto sa prskalicom kroz jednu širu stazu kuda je mogao da prođe, ali bili su daleko pa ne znam protiv čega su prskali. U svakom slučaju nisu mogli da dohvate veći deo šume i ja sada i ne znam sa sigurnošću da li ove godine krpelja nema u većoj količini ili je sredstvo odradilo posao. Sumnjam da ih nema jer ih je svih prethodnih godina bilo u izobilju!

Poslednje tri godine sam držao Foresto ogrlicu na psu i bio vrlo zadovoljan. Sada ću nakon prestanka delovanja Fiprontixa da stavim Scalibor zbog dejstva na neke vrste komaraca.

4 minutes ago, Sava said:

Jesu u aprilu prskali šumu tako što je prošao auto sa prskalicom kroz jednu širu stazu kuda je mogao da prođe, ali bili su daleko pa ne znam protiv čega su prskali. U svakom slučaju nisu mogli da dohvate veći deo šume i ja sada i ne znam sa sigurnošću da li ove godine krpelja nema u većoj količini ili je sredstvo odradilo posao. Sumnjam da ih nema jer ih je svih prethodnih godina bilo u izobilju!

Meni se čini da ih ima manje nego ranijih godina da l zbog nešto oštrije zime ili zato što su prskali ne znam. Ranijih godina pošto mi je pas bele boje vidjala sam ih da se šetaju po njoj bez da se zakače (čim ih vidim sklonim ih sa nje), a ove godine nisam videla nijednog čak ni da se šeta.

Mi smo prošle godine koristili Scalibor, radio je posao protiv krpelja, mada komarci nisu bežali od njega. Kad sam to rekla veterinarki rekla mi je da Scalibor ne odbija komarce već da kad komarac pokuša da ujede, da mu smeta taj hemijski sastav pa odustaje od ujeda.

Niste bili na Trim stazi na Adi! Ono je katastrofa, nemojte nikad ni da odete! Jedno 10ak komada, sto mrtvih, sto zakacenih, sto rastrkanih na carsavu u autu! 

3 minutes ago, Berna22 said:

Niste bili na Trim stazi na Adi! Ono je katastrofa, nemojte nikad ni da odete! Jedno 10ak komada, sto mrtvih, sto zakacenih, sto rastrkanih na carsavu u autu! 

Na koju trim stazu misliš? Prolazili smo ove godine pored one trim staze iza Ade safari (ima i ona veća kroz šumu kad se prodju roštilji i golf tereni, ali tu nismo bili), gde su tereni za rukomet (mali fudbal) i gde je ona teretana na otvorenom. Nijednog nisam videla. Mada nismo zalazili medju drveće, samo smo prošli pored, a i izležavali smo se na livadi pored trim staze u povratku. To što ih nije bilo povezala sam sa tim što je to bilo dva dana posle 1. maja, pa sam pomislila da su prskali pred praznik.

Ja govorim o zvezdarskoj šumi. Ako ih nema ja sam presrećan, ali nisam siguran da li je tako ili sredstvo radi posao. Po izlasku iz šume očešljam psa i nijednog nisam našao na češlju do sada! Videću kako će biti dalje. No počeli su komarci, a po celoj šumi je gomila paučine koja dosta smeta.

On 5/18/2017 at 9:00 AM, snatch said:

Na koju trim stazu misliš? Prolazili smo ove godine pored one trim staze iza Ade safari (ima i ona veća kroz šumu kad se prodju roštilji i golf tereni, ali tu nismo bili), gde su tereni za rukomet (mali fudbal) i gde je ona teretana na otvorenom. Nijednog nisam videla. Mada nismo zalazili medju drveće, samo smo prošli pored, a i izležavali smo se na livadi pored trim staze u povratku. To što ih nije bilo povezala sam sa tim što je to bilo dva dana posle 1. maja, pa sam pomislila da su prskali pred praznik.

Ova je Trim staza isto sa Nbg strane ali blizu nudisticke plaze. 

15 hours ago, Berna22 said:

Ova je Trim staza isto sa Nbg strane ali blizu nudisticke plaze. 

Hvala, da znamo da ne zalazimo tamo.

Danas sam baš pogledao tri keruše koje žive u šumi i sve su prepune krpelja. Izgleda da Fiprontix ipak radi posao. Sada se nosim mišlju da produžim sa njegovim korišćenjem još jednu sesiju i odložim stavljanje Scalibora.

Danas sam prvi put u zivotu skinula krpelja sa sebe (rock)