Sign in to follow this  
Petite

Fotografija i foto aparati

Recommended Posts

@stanley (i ostali)

Kada vec spominje starije aparate

Nadjoh zaturena 2 aparata,pojma nemam od kuda su se nasli tu.

Znas li nesto o njima, izgledaju mi ok, je li mislis da mogu naci filmove za njih da ih stavim u funkciju ? (mislim da sam bezveze slozila ovu recenicu, izvini, ali vjerujem da si shvatio sta me zanima). Hvala

no evo,

Njemacki Agfa (prontor -flexilette), prepisujem s aparata sta pise, pojma nemam sta oznacava

66ez54.jpg

Ruski Zorkij (na ruskom pise, )

21mafsj.jpg

jqkzgg.jpg

da obadva su na 35mm film, imas da kupis film u foto radnjama

preporucujem ti da ti oni nameste film, znaci ponesi im aparat

pa kad ispucas snimke,oni neka ga i izvade da ga neosvetlis

to kad jednom vidis, posle mozes i sama...

film je 200 dindzi Kodakov asa 200/24 i njega ti preporucujem

Imas i ove Fuji za 150

Agfa Prontor je iz 1960, raritet sa dva sociva i trazilom odgore

ovo

agfa_flexilette_1.jpg

najveci otvor blende f2.8, mislim na obadva sociva a f22 najmanji

raspon 45mm a najveca brzina zatvaraca je 1/500 do beskonacno...

Ipak nebih ti preporucivao sa njim vec sa Ovim Zorki,ruskim

mislim da je mnogo lakse slikati sa njim ona Agfa je vise kolekcionarski primerak i pitanje je kakve slike pravi...

Ovaj Zorki 2c je isto iz sezdesetih

zorki2c4.jpg

imas o njemu vise ovde http://www.rus-camera.com/camera.php?pa ... ra=zorki2c

ako posustanes i smori te da se zezas sa ovim starudijama

ja otkupljujem stare te raritete, samo da nisu izudarani telo i objektiv i fizicki ostecivani

nema veze ako su neispravni, bitno mi je samo da izledaju sto bolje

eto

nadam se da sam pomogao

poz

Hvala mnogo Stanley :)

Ja sam spremajuci stvari prvo uocila futrole kao kod dvogleda pokojnog Tita :D :D

A posto ja se odmah zainteresujem na bilo sta sto lici na vojnicku opremu, dohvatim ja to i nadjem ta dva aparata.

Eto ..........

Otici cu do svog fotografa (tj fotografa kod kojeg obicno izradjujem slike) pa cu ga zamoliti da postavi film pa cu da probam (ja ne bih bila ja da ne probam :wink: )

Hvala ti mnogo jos jednom.

Ako nesto uspijem, da uslikam javnem ti - ako odlucim da proslijedim dalje te aparate, takodje ti javnem

:D

Gost Dule&Tasha

wow odlicna fotka, steta sto cvece nije u fokusu.. inace prelepi detalji. zalazak i cvece. meni se svidja. odlican momenat.

hvala, hvala, imam drugu sa cvecem u fokusu...

netreba ti cvece u fokusu, ovako je dobro

samo treba da popravis kadar i crop opalis da manje bude cveca a zalazak sunca vecina fotke :wink:

netreba ti cvece u fokusu, ovako je dobro

samo treba da popravis kadar i crop opalis da manje bude cveca a zalazak sunca vecina fotke :wink:

Hvala na savetu!

Posto nisam profi i ne mogu odmah da procenim najbolji kadar, uvek ispucam gomilu fotki, pa posle gledam koja je bolja. Imam i takvih par fotki, sa vise sunca manje cveca, ali sam cvece osvetlio blicem pa kada nije toliko u kadru nije dovoljno osvetljeno.

Dok se malo neizveštim radicu tako, puno fotki sa razlicitim fokusima, kadrovima, pa cu laganim odabirom shvatiti sta je tu dobro , a sta ne.

Kritika je uvek dobrodosla, kao i savet.

Evo je moja Dea

deah.jpg

Kod mene hladno za ovo doba godine (10°C, pada kisa) pa malo vreline nije na odmet.

VIP Beach Masters 2008 - odbojka na paseku, turnir u Nisu

IMG_1157.jpg

IMG_1169.jpg

IMG_1476.jpg

IMG_1551.jpg

sportski pozdrav za BK(inologe) :wink:

IMG_1089.jpg

P.S.

ovde ima jos 50 od preko 500 nacinjene u 3 dana. (napomena: ispod slike ima dugmence da uvecate slike :!: )

Ljudi, treba mi pomoc. Pre par meseci sam cesto posecivao hrvatski sajt o fotografiji koji je fenomenalan. Fotograf (ili vise njih) iz Zagreba ima svoju stranicu na kojoj ocenjuje fotke i upucuje ljude kako bi i sta trebalo da se uradi sa tom fotkom, tipa crop, kontrast, boja i td da bi ista izgledala bolje. Ako neko ima predstavu na sta mislim, bilo bi lepo da mi frljne to ovde ili na pp. Hvala unapred.

u problemu sam jurcam digitalni fotoaparat i zalepio sam se za FUJI i to dva modela

FinePix S2000HD i 1500HD takodje mi se dopada i CANON PowerShot SX110 IS e sada me zanima st auzeti od toga

1500 kosta 215e

2000 kosta 230e

SX110 IS 240e

meni licno vise se dopada fuji ali imao sam prilike da drzim canon i da melo slikam sa njim a sa fujijem nisam,ako neko ima neki od ovih aparata neka kaze svoja iskustva da mi olaksa

HVALA

Ljudi, treba mi pomoc. Pre par meseci sam cesto posecivao hrvatski sajt o fotografiji koji je fenomenalan. Fotograf (ili vise njih) iz Zagreba ima svoju stranicu na kojoj ocenjuje fotke i upucuje ljude kako bi i sta trebalo da se uradi sa tom fotkom, tipa crop, kontrast, boja i td da bi ista izgledala bolje. Ako neko ima predstavu na sta mislim, bilo bi lepo da mi frljne to ovde ili na pp. Hvala unapred.

http://www.e-fotografija.hr

Nisam baš redovno pratio temu, ali neće naškoditi odgovor sa zakašnjenjem, možda još nekom pomogne ovaj sajt koji inače već više godina redovno posećujem.

Collar, slazem se sa tobom kada je aparat, t.j. kavlitet aparata u pitanju. Dobar aparat jeste bitan, al` nije presudan (hah, sto volim ove dubokoumne fraze). Eto, tipican primer si ti, t.j. fotke koje ti pravis...iz nekog skromnog iskustva znam da sto bolji aparat imas, to gori momenti, jer mahom pri samoj brzini okidanja, ti samo skljicas, a ovako, kada imas spor aparat, "lovis" trenutak... :) No, da ne duzim o tome sad.

Nego, ovi sto bi da snimaju...hmmm...nece da moze, momcovi. ;)

@Lale

Te fotke sa lopticom su slikane DSLR aparatom, ali iz prakticnih razloga (momentalno okidanje, veci senzor zarad slabijih svetlosnih uslova). Tacno je da DSLR (iliti sto kazu profesionalni aparati) imaju ostriju sliku i manje shuma jer upijaju daleko vise svetla (mnogostruko veci senzor), ali i sa njima mogu da se naprave lose fotke. Kao suprotni primer imam neke fotke sa mora od ove godine, za koje ne moze da se provali da su slikane malim (turistickim/amaterskim) aparatom.

@Elir

U sustini je najbolje kontrolisana situacija kada gledas kroz opticko trazilo jer se onda veza: oko-mozak-prst, stave u situaciju da najefikasnije reaguju. Nesto kao pucanje kroz snajper. Kod "idiota" je aparat po pravilu jedno .5-1m od oka, pa se svi dobri momenti pogube u "lovljenju" (bukvalno dok dodje informacija od oka do mozga, do ruke u obratno) kadra jer, kompozicija je isto toliko vazna kao i sve ostalo, a mozda i malo vise. ;o)

@jovan-apbt-BT

Probaj po suncanom danu sa kratkom expozicijom. Na najsiroj optici.

Na zalost, ne otvara mi sve slike sa ovog racunara na poslu... :twisted:

Cim dodjem kuci, bacicu pogled...

E paaaa, nisu slike koje sam ja pravila (one koje su potpisane sa Jelena Radošević), radjene "besnim" aparatom, vec aparatom marke Konica Minolta Z2, taj aparat je star najmanje 5 godina. Ove ostale, koje nisu potisane mojim imenom su radjene boljim aparatima, a ja ih samo obradjivala.

Nego, ne kukajte vi mnogo, nego `vatajte te momente dok vam psi skakucu. :lol:

Reci cu vam jednu veliku mudrost koju nikada nisti culi: Aparat je alat, oruduje koje se koristi za fotkanje. Bolji alat - laksi rad, ali sam alat nece da skljoca. Sto manje automatike to bolje fotke. Apart ne cini fotografa. Svi imamo kljesta, srafciger, cekic, busilicu... pa nismo svi majstori :wink:

@ROTTWEILLER

Mali aparat tkz.kompakti imaju neka ogranicenaj ali to ne znaci da ne moze da se slika pas koji skace.

Tip: Namesti prijatelja i psa da tako da budu dobro osvetljeni (treba ti jace svetlo, znaci dan). Namesti se, pretisni okidac (na aparatu, da ne bude zabune) na pola, na prvo koleno, kazi AKCIJA i lovi trenutak kada je pas u "zenitu". Siguran sam da iz par pokusaja jedna mora da bude dobra.

@Hornet

Sto mu zacrni lice? Da nije neki sa poternice? :mrgreen:

na prethodnoj stranici sam pitao ko ima fuji da mi kaze impresije tctctc

elem odustao sam od prosumera preveliko mi je da vucaram stalno nesto od pola kilograma i dok namestim aparat pobegne mi momenat (a i devojka je bila protiv :oops: )

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this