Skoči na sadržaj

Fotografija

Nemacki ostrodlaki pticar - 13. deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1779 odgovora na ovu temu

#421 WILD SENSE

WILD SENSE

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1265 postova

Postovano 06 March 2013 20:41

Areta WILD SENSE

#422 smiljamima

smiljamima

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 202 postova

Postovano 06 March 2013 21:00

WILD SENSE-prelepa je,svaka cast (clap) .Ovakvo stene bi svako pozeleo u svom dvoristu. (y) (y) (y)

#423 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:28

Tigra, braon meliran. A ako je to pitanje kritika na racun kvalitete slike onda je kritika prihvacena :wink:

Mada eksterijer nikako nije povod kupovanja ovog pasa, kupljen je jer provjereno radi u lovistu slicnom onome u kojem ja lovim.

Nebitno ,pitao sam zato sto su po pedigreu i otac i majka braon melirani pa bi bilo tesko da je neke druge boje..Citao sam i neke druge komentere o boji i kvalitetu dlake pa sam cisto hteo sebe da proverim..Drago mi je da si zadovoljan radom,pedigre ti je pun pa mozes dosta ocekivati od njega..

#424 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:30

Kakvo je to ocenjivanje pasa koji su stari od 2 do 5 godina?? Gde su do sada bili ??

Mislim da su ocenjivanji u pravo vreme,zreli psi u punoj snazi..Ostalo me nije interesovalo tako da ti nemogu dati pouzdan odgovor (liar)

#425 WILD SENSE

WILD SENSE

Hero Member

• Members
  • 1265 postova

Postovano 06 March 2013 21:31

WILD SENSE-prelepa je,svaka cast (clap) .Ovakvo stene bi svako pozeleo u svom dvoristu. (y) (y) (y)

Hvala!

#426 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:38

Raudi v.d Immer (Questa v.d Immer x Camilo v.d Auwiese) 04.09.2011

20564945.jpg

20564944.jpg

20564936.jpg

#427 WILD SENSE

WILD SENSE

Hero Member

• Members
  • 1265 postova

Postovano 06 March 2013 21:41

Mislim da su ocenjivanji u pravo vreme,zreli psi u punoj snazi..Ostalo me nije interesovalo tako da ti nemogu dati pouzdan odgovor (liar)

Ma ok!!

Nego mi je nelogično da se tako kasno ocenjuju psi u eksterijeru ....... (scratchhead)

#428 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:43

Dusty vom Grafenwald (Bonny vom Grafenwald x Xanto III vom Richthof) 20.01.2009        sg 10/sg 10

20564934.jpg

Izmenio vom tigra haus, 06 March 2013 21:44.

#429 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:52

Brunni II vom Herrensitz  (Lotte x Asco Vom Jura- Grund) g 7/ sg 9 21.10 2008

20564938.jpg

#430 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 21:58

Graf Vom Lohgraben (Aspe IV v.d. Lönsbirke x Darko II Vom Spanger Forst) sg 9 /sg 10 , 65/67 cm  ,30.10.2010

20564942.jpg

20564943.jpg

#431 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 22:04

Ali di Costa Rubea (Zeta Di Costa Rubea x Giove Di Costa Rubea)  g 7/ sg 11  odgaivac,vodic i vlasnik ..Monga Giovani

20564941.jpg

20564940.jpg

#432 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 22:13

Anna v.d. Silberkuhle (Tessa vom Buchberg x Kuno v. Erthal) 15.04. 2011  sg 10 / sg 10 ,,60/60 cm

20564939.jpg

20565008.jpg

20565009.jpg

#433 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 22:21

Yola vom Vilsufer (Tina vom Vilsufer x Ecco vom Lohgraben) 16.11.2010 ,, sg 10/sg 10

20565054.jpg

20565052.jpg

#434 lovac83

lovac83

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 153 postova

Postovano 06 March 2013 22:32

WILD SENSE ovakvom eksterijeru svi trebaju težit to je to.

EDIT - obratite paznju kako se izjasnjavate o psima, pogrdni izrazi nece biti tolerisani ,ovo je vrh čestitam.

#435 vom tigra haus

vom tigra haus

Hero Member

• Members
  • 1587 postova

Postovano 06 March 2013 22:33

Nisam napisao ocenu kod prvog psa -Raudi v.d Immer sg 10/ sg 11

I jos par detalja sa ocenjivanja

20564937.jpg

Inace ocenjivanju je prisustvovao i Thomas Unholzer itd.itd

Takodje bih morao da pohvalim i Dragisu Paskarevica koji je zbog problema sa navigaciom zakasnio na ocenjivanje ali je imao volje i duha mi pravi drustvo na trecem poluvremenu (granpa)

20565073.jpg

Izmenio vom tigra haus, 06 March 2013 22:35.

#436 Nerull

Nerull

Hero Member

• Moderators
  • 2843 postova

Postovano 06 March 2013 23:32

celzi - Imate opomenu zbog provokacija. Procitajte pravila foruma.

Zuban - Odgovor na provokaciju smatra se provokacijom to znate. Obratite paznju.

lovac83 - Pripaziite na epitete koje dajete psima, nikakvi pogrdni izrazi nece biti tolerisani.

#437 lovacribolovac

lovacribolovac

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 370 postova

Postovano 07 March 2013 07:15

Tigre svaka cast na slikama ali ja ovde nisam video nista interesantno ali svaka cast tebi na trudu i zelji.....U vezi onog pdoblema sa ledjima ili ti diskus hernije rekao si da ti se javim i sad ti je javljam i kazem da ne pijem nikakve lekove i da nemam bolove ako te interesuje gde sam bio evo ti moj broj 064-419-0-661

#438 ZUBAN

ZUBAN

Hero Member

• Members
  • 3470 postova

Postovano 07 March 2013 10:17

Odlican video,secam se da je ovo bilo na tv-u 90-ih godina u nekoliko epizoda,a ja kao klinac sam se divio tome sta sve pas moze da se nauci....voleo bih da cujem misljenje iskusnih lovaca,treba li nesto dodati,oduzeti,da li jos neko radi ovako,posebno me zanima Zubanov komentar,jer smatram da je on najstrucniji da objasni  (granpa)

@VladanT  (goodpost)

...Hvala Vladanu na postavljenom snimku. Koji je sad izbrisan zbog ne dopustanja na ovom forumu. Isti je snimak vec postavio i Tigra, ako se ne varam, na temi DD-a, forum Srbijalov. Radi se o jednom od prvih komercijalnih Video snimka iz 80-tih godina. To je od prilike to i ko se toga bude pridrzavao imace priblizno dobro obucenog lovackog pomocnika. Sto bi se moglo preporuiti i kolegama sa "Uzgojne smotre", sa koje je tigra sad postavio slike. Vremena se svuda menjaju naglo . Pas zauzima mesto gotovo ravno coveku, pa se i "metodi obuke" menjaju. Odnosno, sve je manji broj onih koji svoje pse obucavaju. Svidelo se to meni i dugima ili ne! ! ! Dobro vaspitani i obuceni psi se mogu jos videti kod pojedinih lovaca, kojima lov sa psom stoji na 1.-mestu i tu i tamo kod nekog od "Velikih" ucesnika prestizne manifestacije! Ostalo je sve "boranija". Ma da ovi "sportisti", zbog teznje za pobedom i visokim bodovima, obicno "obucavaju", tj, spremaju pse za tu manifestaciju i samo onoliko koliko je neobhodno za to, da bi psi ostali "ekspresivni" i eventualno izvukli svaki moguci bod itd. A kasnije, ako ih "masa" koristi za priplod, i tako ostaju u "zlatnom kavezu" . Tj, obicno nikad vise ne love. Ovi drugi, koji nisu ispunili "normu" ili se za njih niko ne interesuje za uzgoj, obicno  zavrse negde u Inostranstvu ili kod nekog nestrucnog jadnika, koji tog pas drzi 7-10 godina kao da mu je to sudbina! ...i naravno ni taj nece nikad loviti, jer ga treba uhvatiti posle "lova" ili otici sutra-dan u nekom od prihvatilista po njega...! ! !  Suprotni pol ovih su "Izlagaci", koji ovde kod lovackih pasa, hvala bogu nema. Kod ovih su psi uvek na dohvat ruke, ali vrlo cesto ne ispunjavaju radne norme, predvidjene za lovno upotrebljivog psa ili rasu. Pa je stime isto veliki belaj. Odnosno, neznas na kraju koji je veci belaj. Dobrih i stabilnih Instruktora/Vodica sve je manje, cime se i Karakter Ljudi menja. Sta ostaje, tj, vecina koja ostaje, su zaljubljenici i profiteri.Ili drugacije receno, ostaju "dreseri" koji posluzuju sagovornike "meke obuke". Odnosno "dresure". A to su u zadnjih samo nekoliko godina, absolutna vecina. Stari, koji su imali cvrste stavove su u vecini od-putovali u "vecna lovista" ili se  svaki dan bore sa prirodom da dozive jos koji izlazak sunca... Ovi iz moje generacije, polako ali sigurno rezigniraju i obicno zbog nemoci nesto promeniti,  uspevaju da "okrenu ledja" svemu tome i povuku se nazad u "puzevu kucicu"...i gledaju samo "svoja posla".

Jedan dozivljaj od pre par godina, koji me potpuno skinuo s´nogu je sledeci: Izvedem obucenog psa na Smotri priplodnjaka i pri predstavljanju psa u "Ring", preko razglasa dobijem molbu da sad predstavim psa u galopu. Sto znaci da sa psom na povodniku potrcim dva kruga sto mogu brze,  sta i uradim. Cetvrt kruge do kraja izpadne mi povodnik iz ruke i pas pojuri sa puno volje napred ka izlazu iz ringa, gde su drugi vlasnici sa psima cekali na svoj nastup. Na 4-5 koraka pred izlaz iz "ringa", gotovo necujno za mnoge, usnama" trilerujem" psa, koji se iz razkoraka munjevito "baca" u "Daun". Obzirom da je u hali bilo sitnog peska u tom trenutku talas peska poleti na posmatrace i ostale ucesnike i njihovim psima. ...za samo 1 sekund nasta Kaos. Tj, neki od priplodnjaka eksplodirase na povodnicima, tako da su vlasnici istih imali veliki trud umiriti svoje pse uz pomoc i druge ruke na povodniku.Nekoliko posmatraca, koji su sedeli pored ringa na stolicama, takodje skocise gore jer im je pesak uleteo u lice/oci itd. ...sa razglasa cujem reci pohvale odgovornog vodje tog dana i njegovo odusevljenje za pokazanu poslusnost, a deo publike i "kolega" vodica, htedose da me "pojedu" sa sve psa, koji je pokazanim , remetio mir ili ti, pokvario harmoniju medju "priplodnjacima" i "upalio" salu... Pas koji je lezao u Daun-u, iako solidno dominantan, nije uopste reagovao na lavez drugih pasa koji su se dizali na zadnje noge na samo 3-5 koraka udaljene od njega.  Prisao sam psu, uzeo povodni u ruku i sa velikim naporom uspeo da prodjem(o) ne ostecen(i) pored "lavova" i njihovih "dresera-lavova" i napustimo "manezu". Dok je veliki deo publike nas burno aplaudiralo iza nas,  ovi pored izlaza i naravno "kolege", pored kojih smo morali da prodjemo, gunjdjali su u sav glas. Da mi nebi "puknuo film" i ispadnem "seljak", sagnuo sam glavu i gledajuciu zemlju,psa, prosisao pored njih. Pri tom nam se dobacuju razni komentari, a naj znacajniji iz usta jedne od najpoznatijih "dreseke" ovde.Koji je glasio od prilike ovako: ...Jadan Pas, sta je sve morao da trpi, da bi bio ovako poslusan, ali za njih(odnosi se na ne-nemce) je to normalno... Zastao sam na tren oka i pogledao "gospodju"...da je znala sta sam joj u tom trenutku mislio, pretvori la bi se u pepeo. nikad nije bilo teze, biti Instruktor za Radne(lovacke) psa nego u zadnjih 2-3 godine. Odnosno od 2010. sve je teze ostati normalan, fin, kultran, sa nivom... a kako je to tek kod nas, procenite sami. 

Uvek nam dobar pogled lovci.

vas zuban.

ps. Hvala Tigri na trudu i postavljanju slika sa uzgojne smotre!

Izmenio ZUBAN, 07 March 2013 10:19.

#439 bora sirijus

bora sirijus

Hero Member

• Members
  • 1864 postova

Postovano 08 March 2013 21:11

http://i710.photobuc...zps8311faeb.jpg
Evropski prvak 2012 u "prirodnom stavu"!
Provokacija.

Neko je pricao o ovnujskim nosnicima. Kako Evropski prvak a nema ovnujski nosnik? Edit - provokacija.

#440 VladanT

VladanT

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 228 postova

Postovano 08 March 2013 21:43

Zuban :arrow: Hvala Vladanu na postavljenom snimku. Koji je sad izbrisan zbog ne dopustanja na ovom forumu. Isti je snimak vec postavio i Tigra, ako se ne varam, na temi DD-a, forum Srbijalov.

Pa nije izbrisan bre Care, tu je snimak!

Zubane pa tu je snimak bre Care, kako si video da je izbrisan?