Dom

Nemacki ostrodlaki pticar - 13. deo

1805 posts in this topic

Kako je moguce da 1t mesa bude 200-300e? Gde to ima?

Kod nas je koliko znam svinjsko meso "zive vage" 1,5-2e po Kg(1500-2000e za tonu), a u mesarama kg bilo kog mesa nije ispod 500din(skoro 4500e za tonu)..

Kada sam se zaludjivala da kuvam svojim psima (umesto da im dajem kojekakve koncentrate sumnjivog porekla koji se nalaze u granulama), sto svakako i dalje  smatram da je najbolja opcija, samo sto se vise ne zaludjujem, stavljala sam na papir koliko bi sve to kostalo.. To je bilo pre 3 godine.. I tada je racunica za odraslog DD bila oko 250-300din dnevno(meso za humanu upotrebu, pirinac, povrce, biljno ulje).. Sto se svelo na cenu Royala plus vreme koje je potrebno za pripremu te hrane.. Tako da sam odustala, naravno ne zbog vremena..  (thinking) 

Ozi  :arrow: Nije sto si strucno lice, nego se 100% slazem da je samoinicijativna i preventivna upotreba antibiotika ne samo beskorisna, vec i na duge staze stetna po organizam, kako ljudi, tako i pasa.. To znaju i pticice na grani!  :wink: 

:arrow: ...toga ima tamo, odakle se naj-verovatnije i to meso uvozi, koje Vi kupujete u mesarama, obicno u obliku kobasice, salame, nesnog narezka itd. Ili vam, na zapadu. Cinjenica da u Mesarama nesto toliko i toliko kosta, ne znaci da je to cena na veliko. Ovde imate visak proizvodnje mesa, tako da vas za meso niko ne pita. Pojedini delovi imaju svoju znacajnu cenu, ostalo je sve "dzaba" ili ti za bagatelu.  Od pileta se recimo  odvoje grudi i Bataci, sve ostalo mozete kupiti za 0,23 Evra. Ako kupujete celu dnevnu proizvodnju jedne od mnogih klanica ( od 200 000 do blizu 1 000 000 grla) cena je znatno niza. A tako to rade proizvodjaci psece hrane! Bar ovi seriozni. Ovi ne seriozni se snalaze i drugacije... Vidite, jedno zivo bice, za ljudsku ishranu gotovo da nema neku vaznost i stime ni vrednost. Vrednost mesa se racuna u tonama, tj, samo se na tonu da zaraditi po koji Evro! Na jedno pile, recimo oko 1,6kg. ocisceno, svi zaradjuju mozda po koji Evro-cent i nista vise! Jedna od naj-vecih klanica Svinja, naprimer, dnevno kolju do 22 000 Svinja. Izracunajte koliko je to samo tona krvi, jetre, pluca, skemba..., a gotovo sve ide u "otpad", Odnosno ne koristi se za ljudsku ishranu, osim jjednog dela jetre. Unistavanje svega toga kosta, neznam tacno, ali rekao bih oko 100Evra po toni. Kad vi to uzmete na veliko, dobija te jos i novac za to!

Zato nemate razlog da sumnjate u tacnost mojih tekstova, koje sam do sad uvek  obrazlozio ako je to ko trazio od mene.

Pozdrav .

cika zuban.

:arrow: ...toga ima tamo, odakle se naj-verovatnije i to meso uvozi, koje Vi kupujete u mesarama, obicno u obliku kobasice, salame, nesnog narezka itd. Ili vam, na zapadu. Cinjenica da u Mesarama nesto toliko i toliko kosta, ne znaci da je to cena na veliko. Ovde imate visak proizvodnje mesa, tako da vas za meso niko ne pita. Pojedini delovi imaju svoju znacajnu cenu, ostalo je sve "dzaba" ili ti za bagatelu.  Od pileta se recimo  odvoje grudi i Bataci, sve ostalo mozete kupiti za 0,23 Evra. Ako kupujete celu dnevnu proizvodnju jedne od mnogih klanica ( od 200 000 do blizu 1 000 000 grla) cena je znatno niza. A tako to rade proizvodjaci psece hrane! Bar ovi seriozni. Ovi ne seriozni se snalaze i drugacije... Vidite, jedno zivo bice, za ljudsku ishranu gotovo da nema neku vaznost i stime ni vrednost. Vrednost mesa se racuna u tonama, tj, samo se na tonu da zaraditi po koji Evro! Na jedno pile, recimo oko 1,6kg. ocisceno, svi zaradjuju mozda po koji Evro-cent i nista vise! Jedna od naj-vecih klanica Svinja, naprimer, dnevno kolju do 22 000 Svinja. Izracunajte koliko je to samo tona krvi, jetre, pluca, skemba..., a gotovo sve ide u "otpad", Odnosno ne koristi se za ljudsku ishranu, osim jjednog dela jetre. Unistavanje svega toga kosta, neznam tacno, ali rekao bih oko 100Evra po toni. Kad vi to uzmete na veliko, dobija te jos i novac za to!

Zato nemate razlog da sumnjate u tacnost mojih tekstova, koje sam do sad uvek  obrazlozio ako je to ko trazio od mene.

Pozdrav .

cika zuban.

istina je sve sto ste rekli,i ja stalno putujem po evropi velika je razlika u svemu pa i hrani za pse.ni siromasnije zemlje ni veceg standarta nego ovde kod nas,ja takvo pile bez bataka i belog mesa za 1kg ovde dajem 60 din;70din i to naravno na kolicinu od 100 -200kg.a tamo 23-4 centi.

Evo i ja da se javim posle duze pauze, kako ste i sami sve videli divan dan i uspesan smo proveli u Zagrebu , izlozba evropskog karaktera kako po sudiskoj listi tako i po kulturi izlagaca , pa do organizacije koja je bila na zavidnom nivou

Svi koji su nam cestitali hvala vam od srca, Astor ija nastavljamo dalje sa nadom novih uspeha :joy:

evo jos jednom da napisem kompletan izvesta oucinjenom

CACAIB ZAGREB 10.03.2013

ASTOR VON DER TAKIC

CAC, CACAIB , BOB , BEST OF GRUP VII 

Judge. Miss Jana Janek Slovacka   :wink:

A oko tih picanca ( sto kaze sojic) ce mo lako imamo svi razloga da se castimo bice tu ica i pica na pretek :wink::peace:(dance):cheer:

Zuban  :arrow: Nismo se razumeli (a i nije nam prvi put  :oops:  ), vi ste govorili o mesu koji se koristi u proizvodnji granula, a ja o mesu za ljudsku upotrebu..

Von der Takic, miloradg  :arrow: Cestitke! U grupi pobednici rasa sve sami Srbi!  (dance) 

Fantastic of Miki  :arrow: Lepe slike iz Merosine! Ako se ne varam to su pripreme za drzavno prvenstvo u nedelju? Dobar vetar i srecno! 

Evo jedne zanimljive slicice koju sam zaboravila da podelim sa vama.. Ayk sa svojim bratom pocetkom septembra merka macu..

oflnt.jpg

On je ovaj tamniji malisa i mocicete da ga upoznate na VJPu u Ritisevu krajem aprila..

Pozdrav DDovci!

neverland :arrow: to je deo izlagaca iz srbije koji su najbolje prosli u nedelju, genralno imali smo bog 1 i 3 u 7 grupi i bog 2 u 8 grupi, bili smo zapazeni i lepo reprezentovali nasu zemlju....

P.S Hvala na cestitkama

...kao po narudzbini, dobih ovu sliku od presrecne supruge vlasnika... i da ne bese ove "konjske masne", tacno da joj muz ne bi mogao loviti sa psom...Htela je da me iznenadi sa slikom i njenim uspehom u zestokoj konkurenciji od 3 psa. Do duse ne toliko zestoka, kao u ZG , gde je konkurencija, sa 4 psa, bila zesca, a ni zemlju nije morala da brani, samo pesak u koridi. ...i stvarno sam iznenadjen do... :roll:

Plato vom Wolf (Rok vom Balkanhoff x Alma vom Wolf)

1-Top-001_zps1ddfd8e3.jpg

...cestitam svima pobednicima na triumfalnoj pobedi nad konkurentima (clap) .

]

ZUBAN :arrow: :arrow:  E Gospodine Zubanovicu od vas se nisam nicemu lepom  ni nadao ali samo vi nastavite sa svojim omalovazavnjem ljudi, evo ja prvi vam se zahvaljujem ako vam je to cilj uspeli ste.... Mnogi su odustali od pisanja na ovom forumu zbog ovakvih  stvaova pojedinaca , i ja prvi se retko javljam i to cu od sad jos redje ciniti , jer nemam nameru da ovde odgovaram na sitnre provokacije...

hvala vam i uvek vam dobar pogled

neverland :arrow:  Da i po obicaju... Kad se ne razumemo, onda se ne razumemo u duplom smislu. Naime i ja sam mislio na meso za ljudsku ishranu. Odnosno, da se sa jeftinim mesom, kroz granule, da zaraditi 3-6x vise na kilo mesa, nego na samom izabranom mesu za ljudsku ishranu. Iako mi je mrsko sad da racunam, aneznam ni tacan procenat gubljenja tecnosti mesa pri susenju, koje se u obliku brasna dodaje granulama. Ipak, evo primera na osnovu Royal Kanina(a moze i na drugim poznatim hranama)

Royal Kanin, ovde kosta 66,50 Evra = 14 Kg. sastoji se od 30% Proteina, 22% Masti = 52%. Ostalo je voda 8% i 40% zitarica, rezanca, ulja, minerala, fosfora itd...

52% od 14 Kg.= 7,28 Kg Mesa, mesnih proizvoda i masti.

7,28 Kg. X 0,23 Evra (pojednostavljeno i po ceni po kojoj se trenutno moze dobiti i ako je mast jeftinija) = 1,68 Evra +Porez na promet 19% = 1,999 Evra

Govedje mleveno meso u Mesari kosta oko 4,5 Evra, a u ponudi po snizenoj ceni samo oko 2-3 Evra po Kilogramu.

Pilece grudi,tj, belo meso oko 6,50 Evra, u ponudi/trenutno oko 4,50 Evra

Kao sto rekoh, neznam tacni % gubljenja tecnosti mesa pri susenju, tako da ni ova racunica nije na mestu, tj, sigurno da nije tacna. Ali se moze koristiti za orjentaciju sta koliko kosta ili moze da kosta.  Pa i da sam pogresio za recimo 200%, % mesa u granulama bi kostao proizvodjaca 6 Evra :idea:  ...ali zato dzak, koga posle upotrebe bacite, kosta 3,5-4,5 Evra. A tek televizijske i druge reklame, za koje sigurno imaju vise Milionski budzet, Marketing itd., itd... U sustini, svi ti Veliki, poznati, cenjeni i postovani... proizvodjaci "Premijum Kvaliteta", bi tu istu hranu mogli ponuditi i za 20-30 Evra i jos uvek bi na tom proizvodu dobro zaradjivali.

...ali zaso bi ???!!!

...kod hrane za pse i macke, proizvodjaci hrane imaju "mazu" od 300%,600%..., a toga legalno gotovo da nema nigde :idea:  Godinama sam se pitao i cudio, kako je to moguce da samo u tom segmentu nikako da padaju cene iako na trzistu ima "mali milion" proizvodjaca. Dok na primer bas u Mesnoj Industriji, na osnovu pritiska trzista i velikih prodavaca hrane, Klanice, zemljoradnici i stocari, moraju da racunaju sa svakim Euro-centom,. Ili ti na Kg. svog proizvoda zarade tek po neki Cent !? ...dok jednog dana nisam shvatio da iza svih stoje jedni te isti ljudi. Ili ti, ista/iste Multinacionalne kompanije poput Nestle... :idea:  Znaci, kupili proizvod jednog, drugog ili treceg "proizvodjaca", "premium kvaliteta"...pare idu u isti dzep i zato nema ozbiljne konkurencije na Svetskom trzistu (doh) ...i zbog toga su svuda cene slicne i naravno stabilne... :mrgreen:

Pozdrav i uvek dobar pogled svim lovcima i u nadi da sam sad pojasnio nasta sam mislio.

ZUBAN :arrow: :arrow:  E Gospodine Zubanovicu od vas se nisam nicemu lepom  ni nadao ali samo vi nastavite sa svojim omalovazavnjem ljudi, evo ja prvi vam se zahvaljujem ako vam je to cilj uspeli ste.... Mnogi su odustali od pisanja na ovom forumu zbog ovakvih  stvaova pojedinaca , i ja prvi se retko javljam i to cu od sad jos redje ciniti , jer nemam nameru da ovde odgovaram na sitnre provokacije...

hvala vam i uvek vam dobar pogled

miloradg :arrow: :arrow:

Ma ne Milorade, kakva provokacija. Provokacije su ne tacne stvari ili ti lazi. A ja nisam nista ne tacno izneo ili ne daj boze sta slagao, sta i slika psa iz mog uzgoja dokazuje. Prema tome nemate razlog da se nadjete uvredjenim. ... kao pravi sportista, morate nauciti da  sportski podnosite ne-istomisljenje . Ili mislite da se na derbiju partizana i crvene zvezde, navijaci ili igraci izljube kad god se sretnu u stadionu.

:arrow: Obzirom da sam i ja odgajivac i uvek pratim  za mene zanimljive pse, za sopstven uzgoj. Vec duze vreme pratim sve izvestaje, slike i snimke Astora v.d. Takic. Moram priznati da je eksterijerno, tj, po obliku i tipu, zanimljiv pas. Samo sam primetio da na svakoj slici i/ili snimku, ne zatvara celjust. Odnosno, stalno zadihuje i bez obzira na vremenske/klimaticne uslove. ...tj, bez obzira dali je prolece, leto, jesen ili zima. Bez obzira dali je u zatvorenom prostoru ili vani. Tako ponasanje mi je poznato samo kod pre-debelih pasa i kod, po pitanju Bica, nestabilnih grla ili ti Zivcanih/Nervoznih pasa. Obzirom da sam cuo da Astorova Sestra, koju je miki, sigurno godinu dana pokusavao radom, trudom, vezbanjem, pa Parenjem, Uzgojem stenaca itd.... da odvikne od plasljivosti i streloplasljivosti , ili ti, nije bila stabilnog Bica i Karaktera.

Zbog sopstvenog uzgoja me zanima, ako ste u stanju da mi kazete, sta je od navedenog kod Astora v.d. Takic po sredi? Iskreno se nadam da se radi samo o gojaznosti, jer se to da lako popraviti. Odnosno, nema Geneticki-negativni uticaj na potomke, tj, na stence. Stenci mi, kao sto vam je poznato, iskljucivo trebaju za lov i eventualno za dalji uzgoj.

Nadam se da ovo moje ozbiljno i za uzgoj vrlo vazno pitanje necete shvatiti provokacijom umalovazavanjem ili slicno.

Hvala i vama uvek dobar pogled.

zuban.

Edited by ZUBAN

neverland :arrow:  Da i po obicaju... Kad se ne razumemo, onda se ne razumemo u duplom smislu. Naime i ja sam mislio na meso za ljudsku ishranu. Odnosno, da se sa jeftinim mesom, kroz granule, da zaraditi 3-6x vise na kilo mesa, nego na samom izabranom mesu za ljudsku ishranu. Iako mi je mrsko sad da racunam, aneznam ni tacan procenat gubljenja tecnosti mesa pri susenju, koje se u obliku brasna dodaje granulama. Ipak, evo primera na osnovu Royal Kanina(a moze i na drugim poznatim hranama)

Royal Kanin, ovde kosta 66,50 Evra = 14 Kg. sastoji se od 30% Proteina, 22% Masti = 52%. Ostalo je voda 8% i 40% zitarica, rezanca, ulja, minerala, fosfora itd...

52% od 14 Kg.= 7,28 Kg Mesa, mesnih proizvoda i masti.

7,28 Kg. X 0,23 Evra (pojednostavljeno i po ceni po kojoj se trenutno moze dobiti i ako je mast jeftinija) = 1,68 Evra +Porez na promet 19% = 1,999 Evra

Govedje mleveno meso u Mesari kosta oko 4,5 Evra, a u ponudi po snizenoj ceni samo oko 2-3 Evra po Kilogramu.

Pilece grudi,tj, belo meso oko 6,50 Evra, u ponudi/trenutno oko 4,50 Evra

Kao sto rekoh, neznam tacni % gubljenja tecnosti mesa pri susenju, tako da ni ova racunica nije na mestu, tj, sigurno da nije tacna. Ali se moze koristiti za orjentaciju sta koliko kosta ili moze da kosta.  Pa i da sam pogresio za recimo 200%, % mesa u granulama bi kostao proizvodjaca 6 Evra :idea:  ...ali zato dzak, koga posle upotrebe bacite, kosta 3,5-4,5 Evra. A tek televizijske i druge reklame, za koje sigurno imaju vise Milionski budzet, Marketing itd., itd... U sustini, svi ti Veliki, poznati, cenjeni i postovani... proizvodjaci "Premijum Kvaliteta", bi tu istu hranu mogli ponuditi i za 20-30 Evra i jos uvek bi na tom proizvodu dobro zaradjivali.

...ali zaso bi ???!!!

...kod hrane za pse i macke, proizvodjaci hrane imaju "mazu" od 300%,600%..., a toga legalno gotovo da nema nigde :idea:  Godinama sam se pitao i cudio, kako je to moguce da samo u tom segmentu nikako da padaju cene iako na trzistu ima "mali milion" proizvodjaca. Dok na primer bas u Mesnoj Industriji, na osnovu pritiska trzista i velikih prodavaca hrane, Klanice, zemljoradnici i stocari, moraju da racunaju sa svakim Euro-centom,. Ili ti na Kg. svog proizvoda zarade tek po neki Cent !? ...dok jednog dana nisam shvatio da iza svih stoje jedni te isti ljudi. Ili ti, ista/iste Multinacionalne kompanije poput Nestle... :idea:  Znaci, kupili proizvod jednog, drugog ili treceg "proizvodjaca", "premium kvaliteta"...pare idu u isti dzep i zato nema ozbiljne konkurencije na Svetskom trzistu (doh) ...i zbog toga su svuda cene slicne i naravno stabilne... :mrgreen:

Pozdrav i uvek dobar pogled svim lovcima i u nadi da sam sad pojasnio nasta sam mislio.

sto postp tacno!!!!! naj obicniji primer je ovde u Francuskoj ko mleka u prahu. Budete li ga kupovali u Pet Shop prodavnicama kutija od

800 gr kosta oko 10€ ali ako kupite to isto mleko u prahu u poljoprivrednoj apoteci u vreci od 5 kg (samo sto su na slici jagnjici) onda to isto mleko kosta 8€/5 kg

racun je prost.

Cuo sam da je na izlozbi u Beogradu bilo izmedju 20-30 pasa i pozdravljam tu "zdravu" konkurenciju. Kazu, da je bilo stvarno lepih pasa, po obicaju da oni najbolji nisu uvek bili i najbolji ali da je uglavnom bilo korektno odsudjeno (ne znam cak ni ko je sudio). Drago mi je da je mlada Panteliceva zenka iz LM odgajivacnice, posteno dobila prvaka razreda mladih jer je to sigurno zenka koja ce uz dobru obuku, proverenog vodica, uraditi sve ispite i kao takva doprineti kvalitetu i napretku DD rase u Srbiji.

Zar je moguce da je u Zagrebu bilo samo 4 psa u svim razredima? Ne pitam to zbog psa iz Srbije koji je tamo ucestvovao i "pokupio" sve titule, nego zbog malog broja DD-a u Hrvatskoj, sudeci bar po tome da nisu imali sta da izvedu? Steta, jer bi se bar u ovom Slavonskom delu, sve do Zagreba, mogao koristiti, jer imaju slican teren a i lovnu divljac kao mi u Vojvodini a s tim i mogucnost koriscenja DD pasa u prakticnom lovu. Mozda ih ipak imaju ali ih poput Nemaca, Slovenaca, ne vode po izlozbama, sto je i tendencija u celom svetu?  Lovne rase pasa i lovna kinologija se odvaja od FCI-ja u sve vise zemalja jer je to jedini nacin da se lovne rase sacuvaju u svojoj osnovnoj nameni a to je lov, nikako, ovaj "cirkus" zvani izlozba!!!

DOBAR VAM POGLED.

ZUBAN :arrow:
Gospodine Zubanovicu ja svoje ponasanje i svoje uspehe ili neuspehe u
kinolgiju podnosim odlicno i uvek stojim sa obe noge cvrsto na zemlji, a
to dali vas Astor zanima ovako ili onako ili pravite cistu provokaciju
men zaista ne dotice,jer nisam ni sumljao da necete neso lose reci o psu
u ovom slucaju prepostavljate.... prvo pas je odlaican sa karakterom
odlovio celu sezonu za mene zadovoljavajuce jako vodljiv pas i privrzen
vodicu a ni slucajno nije nervozan ili nedaj boze agresivan jer te i
takve pse ne volim, druga stva sve slike koje su ovde kacene i snimci
sunapravljeni po izlasku iz ringa ili na temperaturama od 25 stepeni pa
navise , sad vi ovo shvatite kako god hocete ali po meni je normalno da
pas posle trcanja i velike tempereture spoljne ima otvorenu celjust... a
ako ugrabim vremena uslikacu ga ovig dana ne da bi vama nesto
demonstrirao vec cisto da vas demantujem , e sad sto se Mikija tice i
Astorove sestre vasi dousnici ili ti izvori informacija su vam pogresno
preneli informacije ali nije strasno nemojte se ljutiti na njih nisu
bili dobro informisani, Ani Von Der Takic je kod mikija bila samo
uparena i ostenjena i n9ikakva obuka i dresura nije radjena sa tom
kujom, a ta kuja je sad kod mene i probana je izvedena u par poslednjih
lovova posto je kasno stigla kod mene ali prepelicew cim krenu ona ide
svaki dan u lov zajedno sa astorom.... E sad kako i ja pratim isto tako
muzjake posto ove godine zelim da uparim dve kuje moram malo da se
osvrnem na ovog psa vaseg uzgoja na prvu loptu zanimljiv pas ali daljom
analizom vidjenog sa slike mi se cini da je dlaka nesto meksa ili mozda
cak malo i vunasta , plici grudni kos i taj rep spusten odaje utisak
slabijeg karaktera pa vas molim da mi kazete sta je u pitanju .....

TRN VUKANOVIC SINISA :arrow:
Na sudjenje u Beogradu i ko je pobedio ili ko je trebao kako vi kazete
ja necu da se osvrcem jer nisam bio prisutan a za Zagreb cu da vam kazem
iz prve ruke sta je po sredi, mali broj pasa je bio zbog visoke
kotizacije a evo paralela Beogracki  CACIB je kostao nepunih 15 e
prijava a Zagrebacki je prijava kostala 40 e pa svako ko je svestan da
nema psa odgovarajuceg kvaliteta i jos strani sudija nije prijavio, a uz
kotizaciju ide parking na sajmu i sve ostale propratne stvari koje
znate i sami bili ste na izlozbama .....  tako da mislim da ovo sto ste
vi izneli i nije bas tacno ali boze moj ako gresim nemojte mi zameriti

DOBAR POGLED

06122012004.jpg

Beta otac Kos od Hajdučkog kamena(Atila vom Wolf-Linda vom Balkahof)

majka Elli (Nick vom eschendorf-Trnova Joko)

VJP 75

HZP 206

R CACT

CACT

druga na prvenstvu Vojvodine,treća na državnom prvenstvu LKK

Srećna svima Nova godina puno zdravlja i sreće Vam želi odgajivačnica "Dunavska"FCI 5291.

Jel to Veljin odgoj?

S obzirom, kako je sa velikim proredima bilo napisano, nije ni cudo da sam SPAMovan (mada nemam pojma sta to znaci, uglavnom nema teksta koji sam postavio) ali da napisem da je tekst postavljen (ili ce ubrzo biti) na zvanicnom sajtu SRPSKOG DD KLUBA. Naime, radi se o spisku pasa prijavljenih za ispit u Somboru 7 aprila sa detaljnim uputstvima za sve koji dolaze, pocev od sudija, takmicara i posetilaca tj. gledalaca, pa molim sve zainteresovane da se informisu na sajtu kluba ili na klubskom blogu gde se biti postavljeno. Izvinjavam se, moderatorima, nisam znao da ce tako "ispasti"...sory!

Ne zelim nikakvu prepisku jer sam je jos davno zavrsio pa, namerno nisam nikoga direktno "prozvao" niti pitao, nego sam vise konstatovao da je razvoj i ekspanzija DD rase u Hrvatskoj u mnogo manjoj meri nego kod nas u Srbiji (kao sto je slaba i u Bosni i Hercegovini, Sloveniji, Makedoniji, Crnoj Gori) a sto se cene upisnine tice od 40 eura, samo cu napisati da je prosecna plata u Hrvatskoj oko 800 eura i ne mislim da je to za njih skupo! Znaci, ipak je u konkurenciji bilo samo 4 psa u 8 razreda! Meni licno, najvise smeta to "sminkersko" oblacenje...zna se kako treba da izgleda vodic lovne rase pasa!!! To su osnovna pravila kojih se treba pridrzavati i protiv oblacenja u trenerke, farmerke, ova svadbarska odela itd, sam bio jos pre 30 godina kada sam sudio NLT i od svih vodica uvek trazio da budu prikladno obuceni...DOBAR POGLED.

TRN VUKANOVIC SINISA :arrow: A zasto mislite da neko u opste zeli neke prepiske sa vama...kakao ste vi konstatovali tako sam ja izneo svoje misljenje, i nevidim sta je tu sporno, a u vezi oblacenja meni ne mozete nista da pricate jer uzmite malo pa prelistajte ranije strane gde sam postavljao slike ili neko postavljao pa vidite kako se ja oblacim, u ovoj prilici je ovakvo oblacenje bilo sasvim na mestu , a evo sad sudite u somboru pa potrudite se da skrenete paznju onima koji doddju u farmerkama, maskirnim odelima , kojekvim zutim ili slicnim jakanama i nezaobilaznim crnim tigrovim cizmama da ti nije na mestu.......

DOBAR POGLED

Nemam nameru nikog da branim ali samo da podsetim na nesto i iznesem svoj stav. Vukanovic 30 godina vec ,,tupi * i prica nam kako lovci koji izlazu lovacke rase treba da se oblace.

Milorad i meni je zasmetalo sto si obucen kao da si izvodio Haskije ili Snaucere ali nisam hteo da kvarim uspeh tvog psa i tebe. Ti si visok tanak decko a ima divnih svecanih lovackih odela koja bi ti isto ovako lepo stajala a ujedno bi sirio lovstvo i privrzenost prirodi. Sve jedno jos jednom ti cestitam

bora sirijus hvala Cika Boro , hvala na cestickama, pa koliko puta ste me videli na izlozbama i kako sam bio obucen, cak ste jedne prilike i ovde na forumu komentarisali pozitivno moje oblacenje ,a posto se i vi sami tako lovacki oblacite na manifestacijama cenim vas sud, i u narednom periodu gledacu da popravim stajling da bude to ok i vi zadovoljni ....

Dobra večer nisam bio tjedan dana na forumu ali mi se čini čim neko nešto dobro napravi odma neka ljubomora

se javlja.čestitam gosp Milodragu na  rezultatu ,Čika (dance)  Boro pa čovik se oblači kako mu paše i u čemu se dobro osjeća kakve to veze ima.

Ima sto drugi načina da se lovstvo promovira pozdrav.

lovac83 :arrow: Hvala na cestitkama , njazad neko razuman i neko ko zna koje  je ovo velicine izlozba (super)(handshake):thumbup:

Gost
This topic is now closed to further replies.