Vankenobee

Nutrivet?

Recommended Posts

Ja sam pogledala njihov sajt jer sam videla reklamu na forumu. Deluje mi da je super hrana, ali me brine kolicina proteina 40%+, licno se ne osecam lagodno sa ovim podatkom i zato je otpisujem.

Koja granulirana hrana od ponudjenih je po vasem misljenju najkvalitetnija?

Taste of the wild?

Natural & Delicious?

Nutrivet?

Belcando?

Royal canin?

ProPlan?

Trainer?

Ja mogu samo da kazem za hrane koje sam davala i koje su legle licno mom psu, Royal Canin i BritCare odlicno, ProPlan i Natural Delicious sam davala u jednom periodu sa jako losim rezultatima.

Ja sam pogledala njihov sajt jer sam videla reklamu na forumu. Deluje mi da je super hrana, ali me brine kolicina proteina 40%+, licno se ne osecam lagodno sa ovim podatkom i zato je otpisujem.

Nutrivet superpremium losos+riža - 32% proteina.

Hvala na odgovorima.

Zar nije Natural & Delicious sa 40%+ proteina?

Royal canin medium, na kojoj je odrastao nece da jede, stavljam mu u usta da bi pojeo pa razmisljam na koju da ga prebacim.

Nutrivet nemam gde da uzmem manju kolicinu za probu, ProPlan sa lososom nije hteo da jede, Taste of the wild ne znam moze li igde da se nabavi, a N&D mnogi kazu da se lose pokazala.

Afannell-to je pravi odgovor. Ali ne bi sad da isprobavam vise marki. Za koju se odluciti? Gledam sastav svake, kaloricnost i uporedjujem sa sadasnjom....

Da li Belcando spada u hranu Premium ili Superpremium kvaliteta?

Ne mogu da je nadjem na sajtu.

Vidim samo

Atlantic Ten Fish

Regional Meat Farmer

Growth&Nutrients

Nutritive&Health

Energetic&Nutritional

Dietetic&Care

i sve imaju iznad 40%

Hvala na odgovorima.

Zar nije Natural & Delicious sa 40%+ proteina?

Da.. i u tom periodu kad sam je davala citala sam razne polemike oko proteina, a i ovako se hrana lose pokazala na mom psu, pa bih ionako odustala. Oko 30% proteina je maksimum koji bih ja licno davala.

Da li Belcando spada u hranu Premium ili Superpremium kvaliteta?

Superpremium. U pet centru ima za sad besplatnih kutijica Belcando, mislim da su oko 200, 300 grama. Mozes to da uzmes pa da vidis da li ce ih jesti, ali ti treba oko mesec dana bar da vidis kako hrana prija tvom psu.

PROPLAN losos i Nutrivet losos - nebo i zemlja!

Tako bar kažu moji psi!

Ja jedino vidim razliku u mirisu, a to je da se riba uopće ne osjeti...u Nutrivetu.

A čula sam nekoliko puta da neki psi mrze pro plan losos upravo zbog tog "mirisa".

Moji psi su jako zadovoljni sa Nutrivetom!

S tim da je njihov obrok sačinjen od sirovih goveđih buraga barem 80%, a ostatak je Nutrivet.

Pretpostavljam da je reč o Nutrivet Instict hrani? Izuzetno dobra hrana, verovatno najbolja na našem tržištu. Što se tiče ličnih iskustava, potrošili smo tek kilogram, tako da ne mogu da sudim iz ličnog ugla još uvek, ali stolica je odmah bila kako treba. Miris te hrane je sjajan, tako da su prvi utisci super.

Inače od ostalih navedenih, na mojim psima se daleko najbolje pokazao Royal Canin. Naravno, to je individualno, tako da ne znači da neka druga hrana ne bi nekom drugom psu više odgovarala.

evo ekipa mi smo na nutrvet (master premium 32% proteina 16% mastii td)

i mogu reci da su moji psi jako zadovoljni...

uglavnomza greyhounda sam isprobao 100 hrana i jedina koja je valjala je bio pro plan diggestion... i onda sam za borzoicu uzeo nutrivet i greyhound je samo odbacio nutrivet i sad se kao sto rekoh zadnjih 10 mjeseci guse u njemu.

dlaka sjajna linjanje svedeno na minimum. misici bujaju, stolica uredna... psi veseli i razigrani a cijena za uzgajivace i vise nego pristojna.

toliko od mene. pozdrav

nisam video ni jednu Nutrivet hranu iz ponude koja ima "samo" toliko proteina.

To je iz "superpremijum" programa, Nutrivet Instinct je "grain free" linija iz "ultrapremijum" programa.

Nutrivet je izgleda trenutno jedina prava Superpremium/Ultrapremium hrana na trzistu - ovo sve ostalo je cist otpad i prevara.

Ja je jos nisam probao na mojim psima, ali sam nasao neki pet shop koji je prodaje i cim budem mogao bice. Ali gornja izjava i dalje stoji, jer sam probao ove druge "superpremium" hrane, za 48 sati mi nastane pakao i treba mi posle nekoliko dana da ih vratim u stanje normalne fiziologije.

Uostalom, ljudi, ono sto sam ja naucio jeste da gledam sta su sastojci hrane.

Pa, svugde su prva tri sastojka preradjevine nekih zivotinja (sto znaci iznutrice i otpad), nekakvi prahovi, kukuruz.....nije ni cudo sto psima nije dobro.

Znam samo da sam skoro probao Belcando, proliv na sve strane i to prvo onaj Diner a onda Grain Free neki.

Svakako mi najzalije sto nema vise Taste of The Wild, to je bila super hrana.

...Pa, svugde su prva tri sastojka preradjevine nekih zivotinja (sto znaci iznutrice i otpad)...

Svi proizvođači koriste "iznutrice i otpad" za proizvodnju dehidrata. U suprotnom bi cena za kilogram bila višestruko veća, uzevši u obzir da meso u najvećem procentu čini voda koja ispari procesom proizvodnje dehidrata (dobro je ako i trećina ostane).

Elem, ova hrana jeste odlična, ali uvoznik prodaje samo džakove od 12kg, a ja imam pse kojima je dnevni obrok 100-150g (a kombinujem im i sa prirodnom ishranom pa je to i manje od ove količine) i nije mi potrebna toliko velika količina. Rado bih je uzimao da je ima u manjim pakovanjima kod nas.

Evo sad u nedelju ce biti prezentacija ove hrane u Beogradu.

U PET SHOPOVIMA 'SWEET' U ZEMUNU I NA NOVOM BEOGRADU, U NEDELJU, 30.12.2012., PO SLEDECEM RASPOREDU: 'SWEET'U ZEMUNU, OD 10-14h, adresa: Gornjogradska 28 /tel.069/32-111-45; 'SWEET' NA NOVOM BEOGRADU, od 14-17h, adresa: TC Enjub, lokal 54, Jurija Gagarina 227, tel.011/616-94-47

Mi cemo otici.

Evo sad u nedelju ce biti prezentacija ove hrane u Beogradu.

U PET SHOPOVIMA 'SWEET' U ZEMUNU I NA NOVOM BEOGRADU, U NEDELJU, 30.12.2012., PO SLEDECEM RASPOREDU: 'SWEET'U ZEMUNU, OD 10-14h, adresa: Gornjogradska 28 /tel.069/32-111-45; 'SWEET' NA NOVOM BEOGRADU, od 14-17h, adresa: TC Enjub, lokal 54, Jurija Gagarina 227, tel.011/616-94-47

Mi cemo otici.

Ja se izvinjavam , pogresih vreme, u Zemunu je od 10-14h, a na Novom Beogradu od 14-18h.

@Mournblade

(y)

...Pa, svugde su prva tri sastojka preradjevine nekih zivotinja (sto znaci iznutrice i otpad)...

Elem, ova hrana jeste odlična, ali uvoznik prodaje samo džakove od 12kg, a ja imam pse kojima je dnevni obrok 100-150g (a kombinujem im i sa prirodnom ishranom pa je to i manje od ove količine) i nije mi potrebna toliko velika količina. Rado bih je uzimao da je ima u manjim pakovanjima kod nas.

Nutrivet Instinct hranu uvoznik salje besplatno svuda po Srbiji, svima koji nemaju pet shop u blizini, ali se na kg (meru) moze kupiti u svim pet shopovima koji prodaju ovu hranu, tako da je to opcija za one koji ne zele i ne mogu da kupe celu vrecu. A ovde je spisak pet shopova koji prodaju i na meru:

Gost
This topic is now closed to further replies.