Recommended Posts

Da li postoji uopste sansa da se stene uveze direktno sa Africkog Kontinenta u Evropu??

moze, ali kosta, a kvalitet ne mora da znaci da je bolji nego u evropi, mada ima par pasa od kojih bi volio da iam krv u svom dvoristu, pa mozda uvezemo nesto uskoro... ako uspijem, podijelicu ovdje akko je uspelo..

Opet se ponavlja prica koju svi znamo,svi govore o ljepoti,dive se fizickom igledu,a koliko ja znam to je pas koji bi trebao imati namjenu cuvara i branica stada  od zvjeri.Zanima me kako se misli sacuvati karakter ako se samo vrednuje  fizicki izgled?

Edited by vinko

Prelepa rasa,sta oznacavaju brojevi koji stoje pored imena psa(npr. 87,5...90,1...itd itd...) kojih su velicina i koje su najbolje odgajivacnice u Evropi??pozz svima na temi

ti brojevi oznacavaju ocijenu koju je pas dobio na izlozbi,njihove izlozbe se ocenjuju drugacije neko kod FCI, izrazene su u postocima i to su ti brojevi koji se vide... posto ima vise organizacija BB u svijetu, i njihovi se standardi razlikuju u sitnicama, obicno pored broja pise i skracenica organizacije koja je ocenjivala pse (SABT, BI, EBBASA).

odgajivacnica ima dosta, najvise u Holandiji, a koja je najbolja.. sve zavisi sta ko voli.. meni se vecina ne svidja, jer ili su mnogo debeli ili napumpani steroidima... bez lazne skromnosti, nasa zenka koju smo kupili u BGD (Od Perpera) kao i njeni stenci su bolji psi od vecine sto sam vidio po zapadnoj evropi i juznoj africi.. mada svakako, ima vrhunskih pasa, i u JA, ali i po evropi.. u Svedskoj su mozda jos najzdraviji, i imaju dosta dobre pse

pozz

Boro

Opet se ponavlja prica koju svi znamo,svi govore o ljepoti,dive se fizickom igledu,a koliko ja znam to je pas koji bi trebao imati namjenu cuvara i branica stada  od zvjeri.Zanima me kako se misli sacuvati karakter ako se samo vrednuje  fizicki izgled?

ovo je pitanje koje moze da se postavi za bilo koju rasu... koliko rasa danas radi ono sto su radili njihovi preci pre 100-200 godina... vrlo malo... menja se nazin zivota ljudi, pa samim tim i nacin zivota zivotinja, pa i pasa... to je neminovno... sto se tice karaktera, u Evropi su ga potpuno ubili, jer to ne spada u njihovo ponasanje, onako kako ga oni vide... mi imamo srece da nasi psi pokazuji karakter, i solidni su cuvari, a posto zive sa vecim brojem Azijata (CAO), koji su izrazeni cuvari, bice da su malo povukli od njih... pozz

Alabai Igalo da li biste ozda postavili link od dobrih Odgajivaca iz Holandije ili JA?? Ili bar rekli imena njihovih Odgajivacnica ???Ja sam u blizini ,pa bihmoda i otisao pogedati...pozz

u blizini JA ili Holandije.... ja sam obisao par njih u Holandiji, i mislim da sam najbolje pse vidio kod Willem Touw (Immermoed Boerboels) ...

a on radi sa Groot Geluk odgajivacnicom, a inace su svi u krugu 100km oko Amsterdama... te dvije odgajivacnice imaju dobre pse.... a imate i nases Vlada iz Svedske, www.pancerboerboel.com koji takodje ima dobre pse i covjek je ulozio ogroman novac u BB.... u JA ima dosta odgajivaca,kada sam bio u JA, nisam obilazio odgajivacnice, ali imam video koji je snimljen u 4-5 najvecih odgajivacnica koje drze enormno bogati ljudi,ali nisam bas odusevljen psima koje su oni pokazivali, da sad ne kuckam sve njihove sajtove, podjite na websajt od bilo koje od tri organizacije BB, naci cete sve linkove, pogledajte pa se sami odlucite sta vam se najvise svidja...pozz

Hvala jos jednom na odgovoru!!!!! U blizini sam Holandije...Probacu da stupim u kontakt sa Odgajivacem i ako postoju mogucnost da ga obidjem...pozdrav !!!!!

on je dobar lik i ima dosta pasa, neki su bas dobri, a GG odgajivacnica takodje ima dobre pse.... a na FB stranici nase odgajivacnice (Alabai Montenegro), mozete naci i Willema... pozz

Da li postoji kakav video kako ti psi  cuavaju u Africi.Tko obicno drzi te pse tamo,sirotinja,zemljoposjednici,ili netko drugi.

On 21. 9. 2012. at 5:32 AM, ivanvuk.2612 said:

4.jpg

PRELEP PRELEP PRELEP,mislim da ne moze bolje od ovoga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cuveni Janieka Swartkat... Visina mu je bila oko 66 cm, povukao na oca (Spitsvuur Ramkata 65.5 cm) i oko 70 kg... Izdanak najcuvenije krvne linije Cabaret... Unuk cuvenog psa Cabaret Pavarotija... 

Edited by Mirko_5

On 2. 3. 2014. at 2:50 AM, ivanvuk.2612 said:

Da li postoji uopste sansa da se stene uveze direktno sa Africkog Kontinenta u Evropu??

Da, ali kosta... Stene poznatih krvnih linija je od 1500 do 2500, 3000... Oko 2000 je transport + po njihovom zakonu, mogu da izvezu stene u EU tek kad navrsi 8 meseci starosti. Tako da... Ali ima dosta pasa u EU koji su direktno uvezeni iz SA, pa dodje izvodljivije...