timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

873 posts in this topic

specijalkamakedonijabk.jpg

Oooooo Ljudi dali je to Moguce (clap) opet Bercekov Pas u BIS-u :grin::giggle:(y) Zahvaljujem se Vlasniku iz Grcke i G. Sudiji koji je Sudio , Presudio i Pravilno postavio Svakog na Svoje Pravo Mesto (handshake)

http://img21.imageshack.us/img21/2036/rexbk.jpg

Tihomire ta dva Brata ti se Svidjaju a nista ne kazes za Ovog iz Srbije :X

Taj je rodak sa SBT, ali je nesto malo drugacije - secam se ja koj je ovaj crvenko! :giggle:

http://img708.imageshack.us/img708/2653/specijalkamakedonijabk.jpg

Oooooo Ljudi dali je to Moguce (clap) opet Bercekov Pas u BIS-u :grin::giggle:(y) Zahvaljujem se Vlasniku iz Grcke i G. Sudiji koji je Sudio , Presudio i Pravilno postavio Svakog na Svoje Pravo Mesto (handshake)

Ma Korn je opasan ker, svaka mu cast za pobedu u Macedonija! (y)

Sta je sa negov brat iz legla? (wasntme) Zapamtil sam da su bili samo dva muzjaka u leglo ili tako nesto...

0315202d3fd2.jpg

Rowellstaff Mr. Ferguson a.k.a."Alex"

A ovaj dal se svide nekome? :roll:

98a1f1a7016c.jpg

Bourtie Believe In Me (Ch.Stormbull So Wot JW x Ch.Bourtie Steal The Limelight) :wink:

Pozzdrav zanima me gdje se moze naci malo bolje stene ove rase '' staffordshire Bull terrier'' i posto su odprilike muska stenad da mi kazete ovde odprilike cijenu da znam i kakvi su kakva im je narav pas bi zivio u stanu jeli to ok ?

Pozzdrav zanima me gdje se moze naci malo bolje stene ove rase '' staffordshire Bull terrier'' i posto su odprilike muska stenad da mi kazete ovde odprilike cijenu da znam i kakvi su kakva im je narav pas bi zivio u stanu jeli to ok ?

Odgajivačnice: JJ Premier's, okolina Zagreba

Od Mihajlovića, Negotin

Cene su šarene, kvalitet se plaća.

Za stan su idealni, narav najbolja na svetu.

Pozdrav uz želju da dobro odlučiš!

Odgajivačnice: JJ Premier's, okolina Zagreba

Od Mihajlovića, Negotin

Cene su šarene, kvalitet se plaća.

Za stan su idealni, narav najbolja na svetu.

Pozdrav uz želju da dobro odlučiš!

Pa kada si poceo da nabrajas mogao si jos neke Odgajivace nabrojati jer ima jos po nekih koji Uzgajaju ovu predivnu Rasu !

Pozdrav Bercek

Gospodine Bercek ...

Pa naravno da ima.....edit, o psima.

Naravno da postoji u selu Grabovac nadomak Obrenovca kennel Eminent Nanny,naravno da postoji u Zrenjaninu,naselje Muzlja jedan kennel.

Naravno da postoji kod mog velikog prijatelja Gorana zvanog Packo neregistrovani kennel,ali to je mozda i NAJKVALITETNIJA kuca sa Staffordshire Bull Terrier's psima na Balkanu sigurno...

Postoji kennel Dzander u Vlasotincu...

Postoji kennel u Nisu Cherokee Staff.

Treba prvo covek da razmisli,pa da napise .............

P.S. Postoji i kennel u Varazdinu Blackystaff kod mog prijatelja Tomislava,koji bas sada na primer ima leglo...

kao i Longhill u Sloveniji....

Svega ima kad covek ZELI da se seti...a da postoje samo ta DVA kennela...ne bih rekao.

Koliko sam ja obavesten.

U zemljama bivse SFRJ Srbija ubedljivo prednjaci po broju Sbt-a.

I sam sam se zaprepastio kada su poceli razni ljudi da me zovu,pogotovo preko facebook-a.

Uglavnom iz Srbije,da se registruju kao vlasnici ove za sve nas najbolje rase...

Ali to su sve ljudi koji su na razne nacine dosli do ove rase,izlozbe ih ne zanimaju.

Ja sam se po prvi put susreo na primer sa ovom rasom 1994.godine.

Na Novom Beogradu u trznom centru Piramida...Bio je to belo-zuti pas,uvezao ga je iz SA pilot.

Taj pas je do pre 2 godine bio ziv na primer. Ali nikada mislim nije imao niti jednog potomka.

Mislim da je Zeljko Lozic De Mandraka tih devedesetih godina medju prvima uvezao par izlozbenih primeraka,a znam da je gospodin Rade Dakic Kica zasigurno prvi u Beogradu uvezao,pa prosledio u Negotin kod Mihajlovic Jovice.

Zasto nikada nisu zaziveli u tolikom broju kao njegov rodjak AST na primer,i meni je nepoznanica. Mozda zbog cene,mada sumnjam,tih devedesetih godina cena AST-a je bila isto oko 500 DM,na primer. Pricam o kvalitetnim leglima. Zato smo sa AST u svetu tu gde jesmo,a sa SBT,tu gde nismo...

Mozda je Bercek u pravu kad napominje da nas mentalitet vise ceni ratoborne nego umiljate terijere kakav je SBT....Da budem sasvim jasan i sam sam tih devedesetih imao AST,i jos neke slicne pse...kao i mnogi na ovoj temi zasigurno. Sada kad se blizim cetrdesetim vise mi prijaju ovi " Nanny " psi.

Oduzio sam...

Bolje Vlada James da napise tu knjigu vise,da nesto pametno i ja procitam.

Dobro vece, nadam se da me necete banati ili dati upozorenje za Ban.

Nisam htio otvarati novu temu evo ovde cu napisati pa da mi neko odgovori, jer komentari i odgovori mi trebaju.

Najbolji pas za stan?

Setan bi bio 2 puta na dan ili vise nije to bitno za mene, Da se ne linja pre vise nek se linja ali ne pre vise i da nema neki jak miris za smrad, ako se razumijemo Narav pa sad da nije skroz agresivan ali onako nek laje ako hoce i da nije bučan puno noću jer to ne dozvoljavaju u stanu.

Pa da izdvojim neke pasmine a vi odaberite ili dodajte svoju ja cu nabrojati koje se meni svidjaju.

-English Cocker Spaniel

-American Staffordshire Bull Terrier Ili obicni Amstaff ali bolje ovaj Bull manji je

-Pit Bull

-Srednji Snaucer

-Erdel Terrier

-Fox Terrier

-Jack Russel Terrier

-Bull Terrier

-Boston Terrier

-Engleski Buldog

-Labrador

-Njemacki Boxer

Ili neka po vama, bilo bi dobro da se moze naci u Bosni i Hercegovini i da cijena nije pree visoka.Pozz Hvala unaprijed

samo nemoj da srljaš

Svaka cast Vlado....vidi se da je covek Lover dog. Voli covek sve rase....

Cudi me da Pudlu nije stavio , ona se ne linja jedina,i nema miris nikakav.

Ali mora da se sisa,a to kosta. A i fox terijer isto...

Najbolje da onda covek kupi macku. Em manje jede,em voli da luta,pa nemas prijatelju obavezu ni da je hranis svaki dan... :mad::mad::mad:

Zalutao si ti prijatelju na nasu temu,mi smo bolesnici sto bi se reklo neresiv slucaj u medicini.

Krv nam je inficirana SBT-om. A ti cim bi voleo i labradora,i jack russela,i nemackog boxera...

Nemoj se ljutis nisi jedan od nas...

Ja samo kazem da ne zuri i da dobro prouci rasu za koju god da se odluci (y)

Ja samo kazem da ne zuri i da dobro prouci rasu za koju god da se odluci (y)

Baš tako (y) .

Nabrojio si pasmine u rasponu od 3-40 kg. Svi oni su dobri za stan, a opet svaki od njih ti može uništit namještaj, već sa par mjeseci kad mijenja zube. Ako ga držiš u stanu, usisivač ti je najbolji frend, jer svaki pušta dlaku i to je pušta jako. Jedino pravo rješenje je da uzmeš psa što sličnije boje namještaju koji imaš u kući (rofl) . Prvo se odluči koji ti se sviđa, pa prouči kakav je. Onda vidi imaš li vremena za takvog psa i kakva si osoba (aktivna/pasivna). Sve je ovo bitno jer pas nije igračka koju imaš dok ti ne dosadi i onda ga odneseš u azil ili ostaviš u šumi. Većina ovih pasmina koje si nabrojao živi debelo preko 10 godina. Svi psi smrede ako ih ne pereš i tu ti je, recimo, SBT idealan jer ga staviš u kadu, malo jabučnog octa sa vodom i spužvica svako 7 dana i pas nema nikakav miris. Veći pas, teži za hendlanje = više smrada. Mini pudle ne smrde jer idu u šetnju "oko stola" i nemaju se gdje zaprljat.

Cijena je, vjeruj mi, najmanja stavka u imanju psa, a isto tako eng. bulldoga možeš kupiti za 500 i 2500 eura.

Kad konačno odlučiš koji ti se sviđa/odgovara, pričekaj još mjesec - dva i ako ti se još bude sviđao onda ga uzmi.

Svaka cast Vlado....vidi se da je covek Lover dog. Voli covek sve rase....

Cudi me da Pudlu nije stavio , ona se ne linja jedina,i nema miris nikakav.

Ali mora da se sisa,a to kosta. A i fox terijer isto...

Najbolje da onda covek kupi macku. Em manje jede,em voli da luta,pa nemas prijatelju obavezu ni da je hranis svaki dan... :mad::mad::mad:

Zalutao si ti prijatelju na nasu temu,mi smo bolesnici sto bi se reklo neresiv slucaj u medicini.

Krv nam je inficirana SBT-om. A ti cim bi voleo i labradora,i jack russela,i nemackog boxera...

Nemoj se ljutis nisi jedan od nas...

Aha pa volim ali pitam meni se svidja jako sbt ali ne znam kakav je to pas pa ste takvi samo njega volite hehe jeli toliko dobar kakav mu je karakter

Izvinjavam se!

Ima i odgajivačnica Knežević. Ostala su mu dva psa(ne znam zašto), možda ti ga da i džabe.

Odgajivačnicu Berček nisam naveo pošto ga je taj isti Knežević najgore ocrnio nekoliko postova unazad pa se nisam usudio da ga preporučim. Sada ga naziva gospodinom što je lepo. Ja čoveka niti pse ne poznajem. Za Longhill sam čuo ali jih takođe ne poznajem. Ima i odličan čovek odgajivačnicu Durmitor ali ne poznajem pse. Sam odluči.

To oko "mali pakostan" neću komentarisati, vreme će pokazati.

Pozdrav i odlazim sa ovog foruma radi Olivera Kneževića, "odgajivačnica" (rofl) Knezevic's