timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

866 posts in this topic

Pratim ovu rasu vec izvesno vreme i moram priznati da me je veoma zainteresovala. Da li zbog toga sto je srodna pitu ili ne, ne znam ni sam, ali planiram da sebi nabavim jednog sbt-a ako finansije budu dozvoljavale (a kako stvari stoje to nece biti u neko skorije vreme).

Ono sto me zanima je kako im je generalno zdravstevno stanje? Znaci na nivou rase. Ima li nekih naslednih bolesti kao kod npr. ebt-a?

Spasilo ga je to što nije toliko popularan, pa nema masovne produkcije. Generalno zdrav pas, sa klasičnim kožnim problemima koje imaju te pasmine. Uglavnom ništa strašno. Moj u 2 i po godine nije bio ni prehlađen.

Nema problema sa bubrezima i srcem kao ebt, bar po literaturi i pasminskim forumima koje sam proučavao.

Bilo bi lijepo da netko napiše ako je imao nekih loših iskustava, svojih ili saznanja jer su to stvari koje se obično trpaju pod tepih kod svake pasmine.

Ja sam sa svojim jedino imao problem ozljeđivanja, jer je par puta natrčao na granu i "probušio" se. Dva puta toliko da je prst mogao ući u ranu.

Da se nadovezem u vezi Irskih stafija .

Svakom irskom stafiju je dozvoljene registracija u ADBA sto znaci da ih vide kao APBT :wink:

Otuda ADBA plavih pasa kojih ranije nije bilo doduse pustili su i neke odredjene bulije , one radne sto vuku teret , mada sam ja licno protiv toga .

Iz ovog sledeceg parenja sam rezervisao stene mada ima da cekam do leta 2013. Nadam se da ce se cekanje isplatiti . Od nje planiram da napravim pravog sportskog psa ne misleci na borbe i ako je takvo parenje u pitanju . Majka je nekih 25 % irski staffy resto je APBT tj. kao sto sam i ranije pisao meni je sve to isto .

Top Stafford 2012

Ch. Dare To Dream

Sa CRUFTSa?

Jako mi se sviđa, ali WICKSTAFF THE HIGHWAY MAN mi nikako nije legao.

Bilo bi lijepo da netko napiše ako je imao nekih loših iskustava, svojih ili saznanja jer su to stvari koje se obično trpaju pod tepih kod svake pasmine.

.

Prevashodno zbog ovoga i pitam, jer mi je nekako suvise dobro da bi bilo istinito.

Top Stafford 2012

Ch. Dare To Dream

Sa CRUFTSa?

Jako mi se sviđa, ali WICKSTAFF THE HIGHWAY MAN mi nikako nije legao.

Ako mislis na kuju u izboru za BOB, to je Trufflestaff Monifa Kanika.

Ova je bila druga u svom razredu na Cruftsu.

Vladino razmislljanje i ako se razlikuje od mog potpuno postujem pre svega jer je covek uvek odmeren i korektan i drugo poznavaoc je pasa (y)

(y)

Xoli, pricali smo dosta ranije o tim stvarima i delili dosta zajednickih stavova. Malo si me iznenadio ovom izjavom da nam se razmisljanja potpuno razlikuju?

Mislim da se najvise razilazimo po pitanju karatktera. Tvoji ideali vezani za karakter su malo ekstrmniji cini mi se, a zna se koji je jedini nacin da se dodje do toga.

Za ove preuglovane kasace se naravno slazem, kao i barrel. I stvarno me interesuje tvoje misljene vezano za oblik grudi, polozaj srca, protok vazduha... (mada mislim da ga znam :wink: )

Kao i ovo:

Koliko se poklapa tj. razlikuje stari SBT standard sa novim ?

Spomenuo si i kratke pse, sta mislis ovo zenki koju sam postavio gore, obzirom da je top stafford u UK za 2012.

Vladino razmislljanje i ako se razlikuje od mog potpuno postujem pre svega jer je covek uvek odmeren i korektan i drugo poznavaoc je pasa (y)

(y)

Xoli, pricali smo dosta ranije o tim stvarima i delili dosta zajednickih stavova. Malo si me iznenadio ovom izjavom da nam se razmisljanja potpuno razlikuju?

Mislim da se najvise razilazimo po pitanju karatktera. Tvoji ideali vezani za karakter su malo ekstrmniji cini mi se, a zna se koji je jedini nacin da se dodje do toga.

Za ove preuglovane kasace se naravno slazem, kao i barrel. I stvarno me interesuje tvoje misljene vezano za oblik grudi, polozaj srca, protok vazduha... (mada mislim da ga znam :wink: )

Kao i ovo:

Koliko se poklapa tj. razlikuje stari SBT standard sa novim ?

Spomenuo si i kratke pse, sta mislis ovo zenki koju sam postavio gore, obzirom da je top stafford u UK za 2012.

Vlado ,greska ,sta vise navika je da mi kazem da se nacin na koji razmisljam u vezi pasa razlikuje sa vecinom nasih :grin:(y)

Zurim sad , slava je , sutra se nastavljam (y)

Ako mislis na kuju u izboru za BOB, to je Trufflestaff Monifa Kanika.

Ova je bila druga u svom razredu na Cruftsu.

Mislio sam na muškog BOB-a

- on je na 0:40

Čisto laički komentar

Crna kuja koje bila u izboru za BOB je Trufflestaff Monifa Kanika, a ova na slici za koju si pitao je Dare to Dream, cisto da se razumemo.

Pratim ovu rasu vec izvesno vreme i moram priznati da me je veoma zainteresovala. Da li zbog toga sto je srodna pitu ili ne, ne znam ni sam, ali planiram da sebi nabavim jednog sbt-a ako finansije budu dozvoljavale (a kako stvari stoje to nece biti u neko skorije vreme).

Ono sto me zanima je kako im je generalno zdravstevno stanje? Znaci na nivou rase. Ima li nekih naslednih bolesti kao kod npr. ebt-a?

Najčešće genetski prenosive bolesti kod sbt su:

-L-2-hydroxyglutaric aciduria (L-2-HGA) http://www.aht.org.uk/genetics_staffcataracts.html.

Obavezna testiranja verovatno zavise od kluba do kluba.

KC na primer ima spisak rezultata testiranih pasa:

L2-HGA http://www.thekennelclub.org.uk/cgi-bin ... il&id=3114

Takođe česta bolest kod sbt:

Persistent Hyperplastic Primary Vitreous (PHPV) - This is a congenital condition (present from birth) in which there is a developmental defect in the normal regression of some of the intraocular structures of the eye. PHPV can range from being very mild to severe abnormalities which may lead to blindness.

Crna kuja koje bila u izboru za BOB je Trufflestaff Monifa Kanika

Ta kuja je prelepa. Jedna od najlepših!!! Mogla je slobodno da pobedi "šarenog"!

21e16546e66f.jpg

Forever Blue Halo At Tarantino a.k.a."Beast"

+

Gem Saphire Blue At tarantino a.k.a."Beauty"

:oops:

15c18a5734f6.jpg

4aeedeeaddaa.jpg

Ch.IRL Ronstaff Show Dancer

29ccccfb1418.jpg

Ch.IRL & GB Zackstaff Whats The Story At Molru & Ch.IRL Ronstaff Show Dancer