timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

876 posts in this topic

Tako je Vlado.

Ne nasedaj na provokacije.

edit

Neki su dobili pse za DZ. Pa im vidis propada noga,a neki su zaludni pa voze tocak po 20km, dnevno. Ili pak ne zive u gradskoj sredini,vec u prirodi,pa imaju uvjeta. A i to pozdravljam. Neki opet imaju visak pasa pa ne mogu ni da im posvete zrno paznje,vec su muceni u box-u po vasceli dan.

Tako da treba naci zlatnu sredinu.

P.S. Naravno da neki odgajivac nema ni vremena ,ni zivaca da se posveti svim psima podjednako,za razliku od vlasnika,jednog psa. Ja opet,zalim neke odgajivace,sto imaju ovu rasu,a nemaju predstavu kako je sa vise njih biti u stanu,i ziveti sa njima. Nisu Francuski Bulldozi, ali Klovnovi svakako jesu...

A da,jos nesto. Nema Sbt,svojinu na trening,i nije samo ova rasa neumorna i svestrana,postoji jos mnogo rasa RADNIH pasa.... nit je samo APBT borac. Svaki Mujo svoga Konja hvali...tako nesto ...

Ne nasedaj na provokacije.

Ne mislim da su ovo bilo kakve provokacije, niti me interesuje ko je koliko platio psa i odakle je.

Samo volim arguementovanu debatu. (handshake)

Gosti iz Poljske,malo priče pred odlazak na Slavonia Dog Show

sgnzw4.jpg

Ogi i njegov brat

dhegj.jpg

Oli Oli al te žulja što sam ga dobijo za dž. Ti si moja motivacija da Cash postane Int.Ch. :grin: Pun si gorčine, moraš se toga osloboditi. Pse koje nikako da prodate po 500 ili 700 pametno je dati i za dž. nekome ko ima vremena da se bavi sa njim.

Vlada je shvatio da to nije provokacija, čak se i slažem sa njim. Tako je stvar nametnuta(standard) i to se gleda od strane sudaca. Odgajivač gleda istoriju, štenad, potencijal, bla bla.

I molim te: smatraj se odgajivačem posle bar 10-ak godina rada i barem nekoliko uspešnih parenja.

Do tada si za mene samo neko pun energije, ko je pročitao par knjiga i ima osećaj da bi baš on mogao promeniti istoriju SBT-a na Balkanu. I podržaću te u tome pa makar ti to ne značilo ništa. Ako ne odustaneš posle idućeg legla, ne daj Bože.

To u vezi neimanja vremena za bavljenje sa psima je samo izgovor. Ne da vam se i radite to zbog para. Tačka!!!!

Vidimo se na CACIB-u, ti si prozivao Oli. Dolazi Španac, ti bar znaš da su SBT velesila. :grin:

Vlado moj pas nije izložbeni sbt nego SBT. A SBT može biti radni, izložbeni itd. Iz ovog vidim da je tvoje poimanje pasmine drugačije od mog i tu više ne možemo raspravljati jer se ne slažemo u temelju. Ja psa vidim(svog) kao člana obitelji, a ti kao sredstvo. Psi ne postoje da bi se natjecali u ljepoti jer smo to izmislili mi.

I btw. mislim da engleskim rudarima kad su stvarali ovu pasminu nije na listi prioriteta bilo natjecanje čiji je ljepši

Podizanje repa nema veze sa lošom usađenošću istog jer je mome psu rep dobro usađen, što sam provjerio kad sam ga par puta potezao za njega ;) - Ja pričam o repu podignutom pod 90° i za mene je spušten rep znak letargije, straha itd.

Koliko psi uživaju na izložbama vidite po njihovom pogledu.

Nisam zaludan, šetam jer me šetnja opušta i živim u gradu od milju stanovnika i nisam psa dobio za DZ

Mene izložbe ne zanimaju, čak ni papire od psa nisam prebacio na hrvatske, a mislim da ni neću jer je kod nas počela fora slanja zahtjeva za obaveznu školu socijalizacije svim novim vlasnicima "opasnih" pasmina, pa bi skoro mogao i zakon sličan onom u Beogradu.

Ovako za policiju ja imam štene pit bula - 2 puta su mi to policajci rekli (rofl)

Knezevicu, ja samo želim da se malo više piše o psima, ponašanju i odnosu prema i s njima, da tema ne bude samo album, većinom, stranih pasa uslikanih iz 1050-tog pokušaja u savršenoj pozi

Nemojte zamjeriti,

lijep pozdrav

Vlado moj pas nije izložbeni sbt nego SBT. A SBT može biti radni, izložbeni itd.

Mislim da se ne razumemo... Hocu da kazem da preci tvog psa su izlozbeni, genetika tvog psa nema veze sa radnim psima. Znaci tvoj pas nije pas radne linije. I to sto setas 15km dnevno nece da promeni to i neces stvoriti game kod psa, to se stvara vekovima. Pas ce ti biti u kondiciji i to je lepo.

Radne linije stafija mozes naci po nekim irskim vukojebinama.

Psi ne postoje da bi se natjecali u ljepoti jer smo to izmislili mi.

Pa, judi su stvorili i rase pase i dali im namenu. Prvobitna namena sbt-a nije prosla test vremena i to je to. Meni ne treba pas koji ce 3 sata da se bori sa drugim psom, nisam sadista.

Mada kad smo kod toga, sramota me je i da kazem koliko moj Ben ima zivotinja na dusi (i kojih). :oops:

Ja nigde nisam napisao da sbt ne moze biti i anatomski pravilan i odlicno istreniran? Naprotiv, moje vidjene savrsenog stafija ide u tom smeru. I radni i paradni, kao npr:

med_507710898b195.jpg

Ja psa vidim(svog) kao člana obitelji, a ti kao sredstvo

Ne znam kako si ovo zakljucio? Za 5-6 godina koliko sam u rasi nisam imao nijedno leglo, niti parenje. Odbio da moj muzjak pari zenku bez zuba, niti bih dozvolio parenje sa bilo kojom zenkom koja ima diskvalifikacione mane

Moji psi se hrane bolje od mene i zive u kuci.

Ja pričam o repu podignutom pod 90° i za mene je spušten rep znak letargije, straha itd.

Anatomija je egzaktna nauka, isto vazi i za tebe i za mene. Nista nije proizvoljno

Ja nigde nisam napisao da sbt ne moze biti i anatomski pravilan i odlicno istreniran? Naprotiv, moje vidjene savrsenog stafija ide u tom smeru. I radni i paradni, kao npr:

med_507710898b195.jpg

Uf!!! Baš je zverka!!!

Vlado, ono "podebljano" sam mislio na: "Strong patern, show no sign of weakness", kao što kaže standard ali sam ja to pokušao preneti svojim rečima. Smatram da preterano "postavljanje" prednjih nogu pred sucima nije baš nešto posebno prirodno. Kako da vidim noge ako ih hendler postavi i podigne psa na prste? Standard je jasno napisan, nigde ne piše za SBT-a da mora da stoji na prstima. Bar koliko ja znam. Da ne pominjem šta rade kod AST-a....

Eto, samo to

Ugl. cilj mi je bio malo oživjeti temu koja se svela na ništa u zadnje vrijeme

(y)

Ranije smo o radnim psima i o radu uopste dosta pricali na forumu (vise na drugim temama).

Uvek se NLT provlacio kroz te teme :twisted:

Vlado, ono "podebljano" sam mislio na: "Strong patern, show no sign of weakness", kao što kaže standard ali sam ja to pokušao preneti svojim rečima. Smatram da preterano "postavljanje" prednjih nogu pred sucima nije baš nešto posebno prirodno. Kako da vidim noge ako ih hendler postavi i podigne psa na prste? Standard je jasno napisan, nigde ne piše za SBT-a da mora da stoji na prstima. Bar koliko ja znam. Da ne pominjem šta rade kod AST-a....

Eto, samo to

Sto se ne vidi u stavu, videce se kroz hodove i to je to.

Postoji i tzv. slobodan stav, bez namestanja. Mnoge sudije to i zahtevaju.

Ja samo i želim da pas bude u kondiciji, kao i ja sam. Ne želim stvarati game kod njega jer sam mu čak i ubijao karakter koji je bio "malo" prežestok za psa koji živi u zgradi sa par pekinezera i sl. Sad mi je ponekad žao zbog toga jer drugi ljudi ne odgajaju pse kako bi trebali ali nema veze. Poslušan pas = manje problema, pogotovo kad znam kakva se hajka digne kad "opasan" pas ugrize bilo šta bez obzira na to što nije kriv.

Super!! Ni moj ne juri mace.

Nema gejma bez pita :wink: . Stafi je drugačiji. Nežniji, razmišlja i ako mu se ne dopadne mužjak. Pit baš i ne iako je moj bio dosta dobro socijalizovan. Pustimo to, što kaže Joža prematori smo za to .

Hteo bi da dobijem potvrdu od vas oko repa. Koliko ja znam, nije problem u podizanju ili držanju repa već kako je rep usađen tj. gde mu je koren?! Mislim da se na ovoj slici lepo vidi i postavljena je uporedna sličica:

[attachment=0]Illustrated-Breed-Standard-project-V.jpg[/attachment]

Usađenost i nošenost repa su dvije različite stvari.

Tako je :wink: ,ovdje je i objašnjeno,znači o zadnjem dijelu,tako i o repu.

Da se nadovezem u vezi Irskih stafija .

Svakom irskom stafiju je dozvoljene registracija u ADBA sto znaci da ih vide kao APBT :wink:

Otuda ADBA plavih pasa kojih ranije nije bilo doduse pustili su i neke odredjene bulije , one radne sto vuku teret , mada sam ja licno protiv toga .

Iz ovog sledeceg parenja sam rezervisao stene mada ima da cekam do leta 2013. Nadam se da ce se cekanje isplatiti . Od nje planiram da napravim pravog sportskog psa ne misleci na borbe i ako je takvo parenje u pitanju . Majka je nekih 25 % irski staffy resto je APBT tj. kao sto sam i ranije pisao meni je sve to isto .

Bizo , a sta je sa ovim delom , kako kod SBT-a , kako kod AST-a ?

Dragi moj Zeljko, aka Nanny,zaista mi je jako krivo ako si ti prijavio svog psa na Cacib Beograd.

Jednostavno tvoj pas bese jedini prijavljen u Smederevu pa mu sudkinja iz Inozemstva zbog velikog kvaliteta ne htede dati rasu ??? Jel to taj pas sto ga izvodis ?

Onda biram drustvo,pre cu bit u igri sa svojim psima,a ti se javi meni za 10 godina kad postanem odgajivac.

Jer posteno ?

A posto ti mislis da ja zelim da stvaram neku novu rasu na ovim prostorima,ti opet otidji u Inozemstvo po DZ. stene.....opet ces isti kvalitet dobiti.

Niti imam gorcine nit razmisljam o tebi,tvojim postupcima,i tvojim psima,ili psom. Jednostavno ti odgovaram na nebulozna pisanja po forumu.

P.S. Visak energije trosim u teretani,hvala na pitanju. Ne maltretiram pse.

@knezevics - na ovoj temi moze svako da pise dokle god ne krsi pravila foruma. Ko ce pisati gde odlucuje mod tim - imajte to na umu. Vi nemate prava da bilo kome zabranjujete da pise ovde i da ga nazivate padobrancem itd.

@svi - povedite racuna o pravilima foruma. Narocito u delu borbi itd.

timon

Pratim ovu rasu vec izvesno vreme i moram priznati da me je veoma zainteresovala. Da li zbog toga sto je srodna pitu ili ne, ne znam ni sam, ali planiram da sebi nabavim jednog sbt-a ako finansije budu dozvoljavale (a kako stvari stoje to nece biti u neko skorije vreme).

Ono sto me zanima je kako im je generalno zdravstevno stanje? Znaci na nivou rase. Ima li nekih naslednih bolesti kao kod npr. ebt-a?

Bizo , a sta je sa ovim delom , kako kod SBT-a , kako kod AST-a ?

Iz ovog sledeceg parenja sam rezervisao stene mada ima da cekam do leta 2013.