timon

Staffordshire Bull Terrier - 4. deo

877 posts in this topic

Srecno i postujte pravila

OPSTI IZGLED: SBT je pas kratke dlake. On treba da odaje utisak velike snage za njegovu velicinu, mora biti misicav, pokretan ali i graciozan.

KARAKTERISTIKE: Kroz istoriju stafordski bul terijer, ocrtava se neustrasivom hrabroscu, visokom intelegencijom i snagom. Ovo zajedno sa njegovom ljubavlju za prijatelje, posebno za decu, psihicka stabilnost, cine ga jednom od najboljih svestranih rasa.

GLAVA: Kratka, ЕЎiroka, sa veoma izrazenim misicima obraza, stop izrazen, kratak vilicni deo, nos crne boje.

ZUBALO: Makazasto. Predgriz i podgriz se kaznjavaju.

OCI: Najbolje su crne oci, ali se mogu tolerisati i svetlije, ako su u skladu sa bojom dlake. Okrugle, srednje velicine, pogled jasan i prijateljski.

USI: Ruzino uvo ili poludignuto. Ne velike usi. Sasvim spicaste ili visece usi se kaznjavaju.

VRAT: Misicav, kratak, postepeno se spusta ka ramenima.

PREDNJE NOGE: Noge prave, jakih kostiju, siroko postavljene, ramena dobro povezana.

TELO: Kratko, snazno, ravnih ledja, jako. Grudni kos dubok i sirok sa lepo svedenim rebrima. Trbuh umereno prikupljen.

REP: Srednje duzine, nisko usadjen, treba da lici na drsku za staru vodenu pumpu.

SAPE: Jake, srednje velicine.

DLAKA: Kratka, gusta, priljubljena uz kozu.

BOJA: Crvena, bledo zuta, bela, crna, plava ili bilo koja od njih pomesana sa belom.

VELICINA: Visina oko 35-40 crn. Nije previse debeo. Masa muzjaka oko 17 kg, zenke oko 15 kg.

MANE: Svetle oci ili ruzicasti ocni kapci. Rep lose nosen ili predugacak. Spicaste ili savijene usi. Predgriz ili podgriz. Ruzicast (Dudley) nos.

Muzjaci moraju imati dva razvijena i u skrotum spustena testisa.

Srecan nam bio cetvrti deo. Pozeleo bih svima manje licnih rasprava na temi a vise konstruktivnih postova za dobrobit rase i svih zaljubljenika u stafije.

Srdacan pozdrav svima na forumu

Odg."Od Mihajlovica"

Srecan nam bio cetvrti deo. Pozeleo bih svima manje licnih rasprava na temi a vise konstruktivnih postova za dobrobit rase i svih zaljubljenika u stafije.

Srdacan pozdrav svima na forumu

Odg."Od Mihajlovica"

(y)

Hvala na dobrodošlici :oops:

"Crvendać" srećno živi na NBGD u stanu, ima 50 dana i zna da sedne, ide na pelenicu ( ponekad i omane ) i terasu, mazurka je i trudićemo se ja i ukućani da tako i ostane :)

Ovo ja nasa mlada zenkica, Blac Velvet Eminent Nanny

Stara 7 meseci.

Zanimaju me vasa misljenja?

A ovde mozete pogledati njen pedigre:

Zatvorili smo zreli CH.Srbije (wave)

English Star Paparazzi - Paki

Čestitke od srca, Saša. Bravo!

Hvala Zeljko,

Da, Angelo je vrhunski pas,a sto je najvaznije i vrhunski priplodnjak.

Ti si barem u blizini,mozes doci kad pozelis pa da ih vidis kako stvarno izgledaju.

Veliki pozdrav za sve!

I tvoja Sasa i Ziletova su super kujice, svidjat mi se jako! (handshake)

Sliku je suvišno komentirati zbog retarda koji od ove prekrasne pasmine rade barbiku

Bez ljutnje ali ovo je stvarno previše

Sliku je suvišno komentirati zbog retarda koji od ove prekrasne pasmine rade barbiku

Ako nije problem da obrazlozis ovo?

Predivna pasmina. Ljubitelj sam. Nadam se da ova tema nece biti upropastena komentarima ljudi koji osuduju rasu i njene ljubitelje!

Ako nije problem da obrazlozis ovo?

Vjerovatno čovjek misli da su obučeni zato što im je hladno. (lmao)

Vjerovatno čovjek misli da su obučeni zato što im je hladno. (lmao)

Dakle,

Ne mislim da je psima hladno (Bizo) i ne samo da sam ljubitelj nego sam i vlasnik jednog (homme-chien) i komentar nije bio da bi upropastio temu jer se u ovoj temi nema što upropastiti jer je ovo foto album, a ne tema.

Već par godina dolazim na ovaj forum i pratim teme svih meni zanimljivih pasmina i mogu reći da je ova definitivno najgora. Kad je bilo tko postavio sliku svog psa koji je "običan" pas koji ne ide na izložbe, nitko od redovnih članova se nije udostojio komentirati. Konstantno se postavljaju slike svojih pasa i predstavljaju legla i lajkaju ista. Svi psi su prvaci Srbije, poneki i Bosne i Makedonije, svi su cac, bob, prc, mrc. Zanimljivo je da ima 20 šampiona iste zemlje. Prvenstva/šampionati se uzimaju na livadskim natjecanjima na kojima ima jedan ili max. 2 predstavnika pasmine. Zanimljivo, čovjek koji ne kuži bi pomislio da se međusobno dogovarate tko će gdje izaći.

Da je itko ikad postavio svg psa kako radi nešto, snimku kako trči 17 metara ne bi riječ rekao.

Ja sa svojim psom svaki dan prošetam ili pretrčim 10-15 km i muka mi je kad me svako toliko neko zaustavi i čudom se čudi da taj pas to može izdržati jer vlada uvjerenje da je to šminkerski pas tipa eng. buldoga.

Tu se skuplja 10 uzgajivača i samo postavljaju sličice ovih ili onih prvaka i svi su tu da kao unaprijeđuju pasminu.

Po čemu su ona 2 psa u suknjicama vrhunski psi - po tome što su lijepi? Što je na njima lijepo - stav?

Američki staford ima istu ovakvu temu ali AST ionak nikad nije bio pas za ništa. Nastao je tako što je bio loš pit bull. Nije valjao za borbe jer nije imao srca, za lov nije imao pray drive i bio je pretežak, za čuvara nije jer nema to u sebi i normalno je da put te pasmine završi na ovaj način. Ali naša pasmina je bila vrhunski radni pas, za borbu, za lov na sve i svašta, za ljude, za pratnju.

Danas je bitno da pas lijepo izgleda, da mu rep lijepo stoji među nogama i nema nikakvog radnog testa za uzgojnu. Ne govorim da bi trebalo pustiti pse da se pokolju da bi dobili uzgojnu ali bi svakako trebalo provjeriti srce i spremu psa, a ne pariti bolesne jedinke. Najvažnija stvar je da ima škarasto zubalo. A koji će mu k. škarasto zubalo, dehidrat može jesti i bez zubala.

Nemojte mi sad reći da pazite na jedinke koje parite jer sam dosta puta vidio da su za male pare prodali pse kojima se nije spustilo jaje ili ima neki defekt i niste uvjetovali ugovorom da se takav pas mora uškopit i da ne smije dalje u priplod, tako da sad ne pričate da ste ljubitelji pasmine.

Da malo više pokažete da je SBT pas za sve, a ne samo za izložbe, možda bi bilo i više ljubitelja pasmine i na kraju krajeva bi i prodali više pasa.

250 stranica podforuma sa sličicama "prvaka" , kad čovjek postavi slike mišićavijih pasa koji rade agility itd. napišete mu da za to ima pit bula i da je besmisleno to raditi sa SBT-om.

Druga stvar ako su vam psi toliko lijepi zašto nitko nije potegao do nizozemske ili do otoka na natjecanje-nemojte sad reći da su problem financije. Da itko konja za utrku ima, našlo bi se love. Ali u konkurenciji od 1000 pasa treba izvesti svoga.

E pa kad ne idete na natjecanja(ona na livadama ne računam) onda bar pokažite potencijalnim i stvarnim ljubiteljima pasmine što taj pas stvarno može i nemojte ga prikazivati kao vazu, jer ovo je jedini forum na području bivše juge koji se bavi pasminom.

U Hrvatskoj je ista situacija - 3 uzgajivača a nijedan se ne pojavi na CACIB-u (osim u kategoriji štenaca kad nema konkurencije) i opet su svi prvaci livade

Da zaključim ovo svoje izlaganje potaknuto nepredstavljanjem pasmine u pravom svjetlu jer ispravljat krive drine nema smisla.

Svim budućim i potencijalnim vlasnicima: SBT je pas koji može sve. Nije vaza kakvom je ovdje nastoje prezentirati ali može biti i to što vidite na slikama unazad 4 dijela ovog foruma. To je aktivan pas koji bez problema može pratiti najaktivnijeg sportaša (moj bez problema pretrči 20 km uz bicikl) ali može biti i miran psić za ljude koji nisu baš aktivni. Postavite slike svojih pasa i rada s njima da razmjenimo nekakva iskustva što se tiče prehrane, odgoja, bilo čega.

lp,

Nemam što reći na ovaj komentar osim da si u pravu,svidjelo se to nekome ili ne,ali nije to samo kod sbt-a,nego kod većine pasmina.

Nadalje,obožavam sbt-e i presretan sam bio kada su prijatelji nabavili mužjaka,milina je raditi s njim i prezentirati ga na izložbama.Istina je da i nema baš konkurencije(na CACIB OS mu je bio burazer),istina je i to da se slabo postavljaju slike iz igre(rad i školovanje ni da ne pominjemo).Isti slučaj je i sa ast-ima,samo stav,par seoskih izložbi i eto šampiona ili šampionke,zatim ide parenje i naravno prodaja odraslog psa jer je obavio svoj posao.Rijetko koga zanima rad,sva sreća pa kod sbt-a nije tolika ekspanzija i hiperprodukcija kao kod ast-a.Razgovarali smo nedavno malo na temu što se događa kod ast-a i ustvrdili kako se olako gubi tlo pod nogama a time gubimo i pasminu,polako ali sigurno.

Evo jedna fotka bez stava (rofl)

3bhv4.jpg

Bellobel kennel

Dakle,

Ne mislim da je psima hladno (Bizo) i ne samo da sam ljubitelj nego sam i vlasnik jednog (homme-chien) i komentar nije bio da bi upropastio temu jer se u ovoj temi nema što upropastiti jer je ovo foto album, a ne tema.

Već par godina dolazim na ovaj forum i pratim teme svih meni zanimljivih pasmina i mogu reći da je ova definitivno najgora. Kad je bilo tko postavio sliku svog psa koji je "običan" pas koji ne ide na izložbe, nitko od redovnih članova se nije udostojio komentirati. Konstantno se postavljaju slike svojih pasa i predstavljaju legla i lajkaju ista. Svi psi su prvaci Srbije, poneki i Bosne i Makedonije, svi su cac, bob, prc, mrc. Zanimljivo je da ima 20 šampiona iste zemlje. Prvenstva/šampionati se uzimaju na livadskim natjecanjima na kojima ima jedan ili max. 2 predstavnika pasmine. Zanimljivo, čovjek koji ne kuži bi pomislio da se međusobno dogovarate tko će gdje izaći.

Da je itko ikad postavio svg psa kako radi nešto, snimku kako trči 17 metara ne bi riječ rekao.

Ja sa svojim psom svaki dan prošetam ili pretrčim 10-15 km i muka mi je kad me svako toliko neko zaustavi i čudom se čudi da taj pas to može izdržati jer vlada uvjerenje da je to šminkerski pas tipa eng. buldoga.

Tu se skuplja 10 uzgajivača i samo postavljaju sličice ovih ili onih prvaka i svi su tu da kao unaprijeđuju pasminu.

Po čemu su ona 2 psa u suknjicama vrhunski psi - po tome što su lijepi? Što je na njima lijepo - stav?

Američki staford ima istu ovakvu temu ali AST ionak nikad nije bio pas za ništa. Nastao je tako što je bio loš pit bull. Nije valjao za borbe jer nije imao srca, za lov nije imao pray drive i bio je pretežak, za čuvara nije jer nema to u sebi i normalno je da put te pasmine završi na ovaj način. Ali naša pasmina je bila vrhunski radni pas, za borbu, za lov na sve i svašta, za ljude, za pratnju.

Danas je bitno da pas lijepo izgleda, da mu rep lijepo stoji među nogama i nema nikakvog radnog testa za uzgojnu. Ne govorim da bi trebalo pustiti pse da se pokolju da bi dobili uzgojnu ali bi svakako trebalo provjeriti srce i spremu psa, a ne pariti bolesne jedinke. Najvažnija stvar je da ima škarasto zubalo. A koji će mu k. škarasto zubalo, dehidrat može jesti i bez zubala.

Nemojte mi sad reći da pazite na jedinke koje parite jer sam dosta puta vidio da su za male pare prodali pse kojima se nije spustilo jaje ili ima neki defekt i niste uvjetovali ugovorom da se takav pas mora uškopit i da ne smije dalje u priplod, tako da sad ne pričate da ste ljubitelji pasmine.

Da malo više pokažete da je SBT pas za sve, a ne samo za izložbe, možda bi bilo i više ljubitelja pasmine i na kraju krajeva bi i prodali više pasa.

250 stranica podforuma sa sličicama "prvaka" , kad čovjek postavi slike mišićavijih pasa koji rade agility itd. napišete mu da za to ima pit bula i da je besmisleno to raditi sa SBT-om.

Druga stvar ako su vam psi toliko lijepi zašto nitko nije potegao do nizozemske ili do otoka na natjecanje-nemojte sad reći da su problem financije. Da itko konja za utrku ima, našlo bi se love. Ali u konkurenciji od 1000 pasa treba izvesti svoga.

E pa kad ne idete na natjecanja(ona na livadama ne računam) onda bar pokažite potencijalnim i stvarnim ljubiteljima pasmine što taj pas stvarno može i nemojte ga prikazivati kao vazu, jer ovo je jedini forum na području bivše juge koji se bavi pasminom.

U Hrvatskoj je ista situacija - 3 uzgajivača a nijedan se ne pojavi na CACIB-u (osim u kategoriji štenaca kad nema konkurencije) i opet su svi prvaci livade

Da zaključim ovo svoje izlaganje potaknuto nepredstavljanjem pasmine u pravom svjetlu jer ispravljat krive drine nema smisla.

Svim budućim i potencijalnim vlasnicima: SBT je pas koji može sve. Nije vaza kakvom je ovdje nastoje prezentirati ali može biti i to što vidite na slikama unazad 4 dijela ovog foruma. To je aktivan pas koji bez problema može pratiti najaktivnijeg sportaša (moj bez problema pretrči 20 km uz bicikl) ali može biti i miran psić za ljude koji nisu baš aktivni. Postavite slike svojih pasa i rada s njima da razmjenimo nekakva iskustva što se tiče prehrane, odgoja, bilo čega.

lp,

Svaka čast za komentar, posebno deo oko toga šta je lepo i za šta je pas. Neki ljudi preozbiljno shvate stvari, npr. kakve su mu prednje noge, pa ih "krive", ispravljaju i "dave" psa da ga podugnu, a u suštini je bitno da noga ne "propada" u zglobu. Al šta ćemo, biznis je biznis. Ja sa mojim radim svaki dan po malo i slažem se sa tobom. Isti je kao pit(imao sam mužjaka 13 g.), ispustio bi dušu dok radi, zato treba znati stati sa njima. Pametni su nenormalno, tako da se i tu može napraviti šta god hoće vlasnik, al'....

Što se parenja i uzgoja tiče svašta sam čuo i tu se slažem. ovde se ne zove kontrola na parenje, kamoli na leglo. Strašno....

U vezi izložbi možemo razgovarati... Nema ni Mađara, ni Rumuna, ... kod nas. Jeste, problem su pare. Cacib Osijek je 40EUR prijava, dok čovek ode, itd.

Ja dolazim na BG Cacib, isključivo radi suca(Španac) i završavam. Posle idem van!

(y)(handshake)

Ovo si izvukao iz konteksta. Sledeci put kad izneses tvrdnju, citiraj komentar na koji se odnosi.

U ovom slucaju sam rekao xoliju da nema potrebe za miksovima pit x sbt (koje je on postavio), kad vec postoji radni apbt na balkanu. Odmah zatim sam postavio pse iz holandske odgajivacnice, ciste sbt-e, koji su odlicno utrenira kao primer za radne stafije.

Da si ranije posecivao forum video bi nase pse sa agilitija, plivanja itd... za druge provere karatkera nemam sluha (ali veruj mi da i za to ima ovde dovoljno strucnih).

Taj rep medju nogama koji spominjes nema veze sa karakterom, vec sa anatomijom. Lako ce muzjak da podigne rep ako je dominantan, a lose usadjen rep je skoro uvek podignut i lose nosen.

Takodje, ako setas psa 15km dnevno neces da promenis cinjenicu da ti je pas izlozbeni sbt. Isti kao ona dva sa "suknjicama". Cisto da pomenem da je jedan od njih star 12 godina.

Opet, da si ranije posecivao forum znao bi da su ljudi sa foruma izlagali in evropskim i svetskim izlozbama, kao i na specijalkama u okruzenju.

1000 sbt na jednoj izlozbi nema nigde.

Stice se utisak da vas nekoliko dramite bez razloga i argumenata. Nece rasa postati ni francuski buldog, niti ce izumreti usled ne znam kakvih genetskih oboljenja.

Neki ljudi preozbiljno shvate stvari, npr. kakve su mu prednje noge, pa ih "krive", ispravljaju i "dave" psa da ga podugnu, a u suštini je bitno da noga ne "propada" u zglobu

Nisam siguran sta znaci ovo podebljano? U svakom slucaju ako izlazete psa, igrate po pravilima. Nisu "neki ljudi" u pitanju, nego standard.