dukana

Nemacki mali spic :-)

Recommended Posts

Postovani, pored dva nemaacka ovcara i samojeda, Odlucila sam da kupim nemackog spica. Kad sam se odselila od roditelja, to je bila rasa koja je mene podsecajala na samojeda i zelela sam samo tog psa.

Sasvim slucajno sam bas kupila psa iz gore navedene 'odgajivacnice'. Poslali su mi psa koji je bio bez dlake imao je buve i bio je neuhranjn. Posle nekoliko meseci vec je poceo da lici na psa. Istog psa kao sto je bio Cira, do sada nikad nisam srela. Uvek se razlikovao, bio jje nizi ili vise spicast... Inace je mene moj pas napustio, a meni nikada nije bio bitan njegov izgled, volela sam ga bezuslovno. Mozda ovo nije mesto za ovakve stvari, ali zelim da vam kazem samo jedno. Volite svoje pse i svaki dan im to pokazite, jer se nikad ne zna sta se moze deseiti. Zivot je nepredvidiv...

Postovani, pored dva nemaacka ovcara i samojeda, Odlucila sam da kupim nemackog spica. Kad sam se odselila od roditelja, to je bila rasa koja je mene podsecajala na samojeda i zelela sam samo tog psa.

Sasvim slucajno sam bas kupila psa iz gore navedene 'odgajivacnice'. Poslali su mi psa koji je bio bez dlake imao je buve i bio je neuhranjn. Posle nekoliko meseci vec je poceo da lici na psa. Istog psa kao sto je bio Cira, do sada nikad nisam srela. Uvek se razlikovao, bio jje nizi ili vise spicast... Inace je mene moj pas napustio, a meni nikada nije bio bitan njegov izgled, volela sam ga bezuslovno. Mozda ovo nije mesto za ovakve stvari, ali zelim da vam kazem samo jedno. Volite svoje pse i svaki dan im to pokazite, jer se nikad ne zna sta se moze deseiti. Zivot je nepredvidiv...

Calecira iz koje odgajivacnice ste kupili psa?

Pre dve godine kupila sam stene Nemackog spica, i doslo je vreme parenja. Nasla sam joj momka, parili su se. Doslo je na svet tri malih devojcica. Jedno stene sam prodala u Beogradu, jedno zadrzala za sebe, a trece prijateljima iz Svajcarske. Juce u 7 sati su krenuli iz Srbije za Svajcarsku. To jest poslala je psa po nekom prijatelju. Oko 10 sati ih zaustavili na Svajcarskoj granici. Pas je kod sebe imao potvrde o vakcinama. Jos nije imala 3 meseca pa nije mogla da bude cipovana, i spricana protiv besnila. Ti tako zvani Svajcarci koji se bore za prava zivotinja, u opste nisu takvi kakvi se predstavljaju. Nisu pustili psa da udje u zemlju a ni da izadje iz nje. Vec su rekli onom coveku koji je vozio da i ako ne potpise za uspavljivanje i plati 500 franaka, da ce da ga uspavaju. Posle sat vremena stigli su njeni vlasnici iz Svajcarske dosli da vide kucu, oni su rekli samo da je kasno da je uspavana. Nisu ni pokazali uspavanog psa. Da l je u pitanju ne ljudost, ili kradja psa ne znam. Ali su meni i toj porodici napravili bol. 

Pre dve godine kupila sam stene Nemackog spica, i doslo je vreme parenja. Nasla sam joj momka, parili su se. Doslo je na svet tri malih devojcica. Jedno stene sam prodala u Beogradu, jedno zadrzala za sebe, a trece prijateljima iz Svajcarske. Juce u 7 sati su krenuli iz Srbije za Svajcarsku. To jest poslala je psa po nekom prijatelju. Oko 10 sati ih zaustavili na Svajcarskoj granici. Pas je kod sebe imao potvrde o vakcinama. Jos nije imala 3 meseca pa nije mogla da bude cipovana, i spricana protiv besnila. Ti tako zvani Svajcarci koji se bore za prava zivotinja, u opste nisu takvi kakvi se predstavljaju. Nisu pustili psa da udje u zemlju a ni da izadje iz nje. Vec su rekli onom coveku koji je vozio da i ako ne potpise za uspavljivanje i plati 500 franaka, da ce da ga uspavaju. Posle sat vremena stigli su njeni vlasnici iz Svajcarske dosli da vide kucu, oni su rekli samo da je kasno da je uspavana. Nisu ni pokazali uspavanog psa. Da l je u pitanju ne ljudost, ili kradja psa ne znam. Ali su meni i toj porodici napravili bol. 

Lejdi da li ste imali pasos za stene ?

lejdi-l, saosećam sa Vašim bolom, ali je krivica Vaša i novih vlasnika i ničija više. Vaša ponajviše jer ste odgajivač.

Ti zakoni služe s dobrim razlogom, to što mi volimo da sve radimo svojeglavo ne znači da će to drugi da trpe. Švajcarci imaju uspeha baš zbog toga što je njima zakon nepopustljiv.

Zamislite da tako prolaze psi bez vakcine i čipovanja? Šta mislite kako je srčani crv došao na Balkan? Slučajno? Ne, upravo tako, jer se mi igramo kauboja. Da ne pominjem druge životinje da tako puste...

Nije moja krivica, stenetu je trebalo dve nedelje kako bi mogao da dobije cip i vakcinu. Ja sam htela sve to da uradim. Ali je devojcica trazila i majka je htela da joj ispuni. Ja sam znala za Austriju kako ide al za Svajcatsku ne. U Austriju moze sa se doveze stene bez pasosa ako nema 3 meseca, a vec sa 3 je potrebno.

A kako stene iz Srbije moze legalno da ulazi u Austriju, odnosno bilo koju zemlju EU mladje od tri meseca, bez vakcine protiv besnila i bez potvrde o nivou antitela?

Mozda moze stene mladje tri meseca iz EU ili tzv. nazovi bezbednih zemalja sa spiska koji je jedinstven za EU. Ali iz Srbije? Legalno? 

Krivica je do onog ko je slao stene. Svajcarci ko Nemci - precizni. Zakon je zakon. Pa i kada je surov postuje se. Odgajivac steneta bez obzira na fontanu zelju kupaca ili primalaca poklona ima da prouci propise i da kaze majci devojcice moze li uopste da se stene iz Srbije legalno uveze u tu zemlji i kada. 

Znaci, nema "nisam znala za Svajcarsku". Nema ni "ma mozda cemo prosvercovati, nece gledati". Stene je zivo bice. 

Greh na Vasu dusu. 

Edited by Tuncay

Štene za prelazak granice mora biti čipirano, bez obzira na dob. Što se tiče bjesnoće može biti ali i ne mora. U slučaju da nije primilo cjepivo protiv bjesnoće mora imati svu popratnu dokumentaciju da je od rođenja boravilo na istom mjestu te da nije bilo u kontaktu s divljim životinjama koje mogu biti izvor infekcije ili se kreče u pratnji majke o kojoj je još ovisan.

Moraju biti očišćeni od parazita i uz sebe imati putovnicu ili certifikat potvrđen od strane veterinara. A u nekim slučajevima potreban je i titar antitijela. Tako da ste u vašem slučaju krivi vi na žalost jadnog šteneta. 

Edited by Dajcy

Pozdrav, nova sam na forumu i vidim da je ovo nazalost pomalo zaboravljena tema, ali eto nadam se da ce se to uskoro promjeniti.. pa eto pozdravljamo vas svih i da se predstavimo, dolazim iz Hr i imam svoju predivnu mezimicu Peny.. kupljenu kao patuljastu ali eto malo smo prerasli patuljke :D imamo 10 i pol mj i do pred 20 dana smo imali 2,5 kg a onda se desio godisnji gdje se sa slatkom facom svakog uspjelo nesto uzicati pa sad imamo 3,5 kg :D

Posto planiram kupiti patuljastog njemackog spica, sasvim sam slucajno naisla na ovaj post. Iako je napisan prije dosta godina, osjecam moralnu obavezu da napisem o svom iskustvu kada je u pitanju tzv. uzgajivacnica Negovanovic iz Banja Koviljace, u nadi da cu barem malo pomoci nekom ovo informacijom ukoliko planira kupiti psa kod njih. U mjesecu avgustu, 2004. godine odrzavala se izlozba pasa u Doboju, gdje je tzv. uzgajivacnica izlozila svoje stenice na prodaju. Imali su nekoliko kaveza sa prenatrpanim psicima razlicitih pasmina. Bila je ljeto I velika vrucina, ni u jednom kavezu nije bilo vode za pse, jedva su imali mjesta da sjednu. Moja mama je htijela kupiti stene manje pasmine i tako je naisla na njih. Odmah je vidjela crno stene koje je vec od iscrpljenosti klonulo glavicom I jedva gledalo, imalo je prorjedjenu dlaku, bio pun krasta Ii jako preplasen. Drzala ga je u rukama, stene od iscrpljenosti je jedva konstatovalo i samo umorno spustilo glavicu na njeno rame, nije nijednom zamahalo repom kao sto obicno mali psici rade. U tom momentu se automatski vezala za njega komentarisuci da sigurno nece prezivjeti put natrag od Doboja do Banja Koviljace i da ce ga kupiti. Ispostavilo se da se radi o stenetu madjarskog pulia (madjarski ovcar), njoj to nije bilo bitno, htijela je samo uzeti tog psa i spasiti ga od sigurne smrti. Platili smo ga oko 70 Eura, dobili zdravstvenu knjizicu da je cjepljen protiv stenecaka sa pecatom njihove uzgajivacnice i obecanjem da ce nam papire za njega poslati postom, sto se naravno nikad nije desilo. Pas je imao genetski poremecaj I nikada mu nisu izasli testisi, kao stene je jedva prezivio tesku upalu pluca zbog loseg imuniteta, imao je operaciju tomora na testisima i nedugo poslije toga se pojavila bolest megakolon. Na zalost, dobru vecinu svog zivota moj Puli proveo je u posjetama kod veterinara i lijecenju sve do svoje 12. godine dok nije izgubio krajnju bitku kada smo ga morali eutanazirati u decembru prosle godine.

Morala sam i ja da se oglasim na ovom forumu i da vas sve upozorim kod kupovine pasa. Ja sam kupila navodno patuljastog pomeranskog spica od jedne devojke u centru Bg-a. Medjutim kada sam dobila papire videla sam da roditelji koje sam videla i zbog kojih sam i kupila psa nisu roditelji mog psa. Kada sam ih posle par meseci okrenula i pocela da se derem na njih 2cerke i majka su u pitanju, dogovorile smo da se nadjemo. Nashli smo se da bi mi one rekle da je moj ker porastao zato sto ga puno setam. Kada sam zvala savez, pitali su me da li sam sklopila ugovor o kupovini psa i zasto njih nisam zvala pre kupovine kako bi mi nekog preporucili. U svakom slucaju pazite gde kupujete i od koga, ali se klonite Vesne Blagojevic. Ja sam psa kupila u stanu u Beogradu dobila sam papire na odgajivacnicu u Vrcinu. Ljudi se svacim bave.

On 22.3.2016. at 22:28, Milica_c said:

Morala sam i ja da se oglasim na ovom forumu i da vas sve upozorim kod kupovine pasa. Ja sam kupila navodno patuljastog pomeranskog spica od jedne devojke u centru Bg-a. Medjutim kada sam dobila papire videla sam da roditelji koje sam videla i zbog kojih sam i kupila psa nisu roditelji mog psa. Kada sam ih posle par meseci okrenula i pocela da se derem na njih 2cerke i majka su u pitanju, dogovorile smo da se nadjemo. Nashli smo se da bi mi one rekle da je moj ker porastao zato sto ga puno setam. Kada sam zvala savez, pitali su me da li sam sklopila ugovor o kupovini psa i zasto njih nisam zvala pre kupovine kako bi mi nekog preporucili. U svakom slucaju pazite gde kupujete i od koga, ali se klonite Vesne Blagojevic. Ja sam psa kupila u stanu u Beogradu dobila sam papire na odgajivacnicu u Vrcinu. Ljudi se svacim bave.

Pozdrav. Na žalost i ja sam kupila kucu od iste osobe. Bila sam glupa i naivna i nisam proveravala od koga kupujem. Nisam ja ni mislila da se takmicim sa kucom niti da je parim i sl. Vec samo da je volim i da bude clan nase male porodice. Nisam znala hiljadu stvari koje se ovde kasno procitala, jer nisam znala šta trazim. Ja sam htela lepu malu kucu i potrazila informacije o njenoj ishrani i potrebama. Nisam znala sta je Parma virus :(

Moj kuca je kod meni bio samo 2 dana posto je umro od tog virusa koji je imao kad sam ga i uzela. Naravno da nisam znala da je bolestan. Vesna je rekla da cu dobiti drugu kucu iz sledeceg legla, posto pare ne vraca.

Ja znam da to nije pomeranac jer kosta 400 evra, iako mu u rodovniku pise da jeste :P niti mi je to bitno 

Ono sto me zanima je slika od tvog kuce Milice, da bih znala kako ce izgledati kad poraste.  

Hvala puno.

Čudo je kako brzo zavolite to stvorenjce :(

On 23.3.2016. at 22:28, Milica_c said:

Poštovana,

Na žalost i mi smo jedni od, kako sada več znamo, mnogobrojnih prevarenih kupaca Gđe. Vesne Blagojevič odnosno Mile Ilić pod čijim imenom se pojavljuju oglasi na internetu. Na žalost mi smo usled prevare do sada več snosili velike dodatne troškove i mogučnost gubitka prava boravka u Norveškoj gde trenutno živimo. Malo je falilo da nas proglase falsifikatorima i švercerima nelegalnih pasa u Norvešku. Imenovane su nam prodale psa sa potpuno nelegalnim ispravama, čip koji je unet u psića nije bio aktiiviran u sistemu, Pas nije dobio ni jednu vakcinu koje su bile navedene u dokumentima, bio je prepun parazita i buva itd.. Psa su nam oduzeli na aerodromu, smestili ga u karantin, uradili testove krvi i parazita i sve to nam lepo naplatili, a u Norveškoj je to pozamašna svota, samo jedan dan u karantinu košta 750 NK. Platili smo kaznu, ali sva sreća da smo uspeli da dokažemo da smo ustvari mi žrtve prevare i dozvolili su nam da psa o svom trošku vratimo u Srbiju. Sve ovo do sada koštalo nas je preko 1500eura. Kada smo se obratili Gđama koje su nam prodale psa one su odbile bilo kakav kontakt i ugasile sve brojeve telefona na koje smo do tada kontaktirali. Pokušali smo da potražimo pomoć kod nadležnih institucija, ali svuda smo dobili neprecizne odgovore i na kraju smo savetovani od strane veterinarske inspekcije u Novom Sadu da naš advokat podnese Javnom Tužilaštvu zahtev za pokretanje krivičnog postupka jer po njihovom tumačenju u celom slučaju postoje i elementi krivičnih postupaka. Pošto smo u pretrazi imena dotične Gđe Blagojević naišli na vašu objavu, a niste jedini koji su prevareni od strane dotičnih, naš advokat nam je savetovao da bi čitav slučaj imao veću težinu kada bi se svi koji smo prevareni udružili u podnošenju zahteva. Radi svih onih ljudi koji će i u buduće biti žrtve ovih nepoštenih žena i radi nas samih koji smo već prevareni mislimo da bi trebali da se udružimo i stanemo na kraj ovakvim nečasnim prevarama u našoj zemlji.Molimo Vas da nam se javite putem ovog foruma ili na mail vanja.borovicpetrovic@gmail.com.

Unapred Vam se zahvaljujemo.

Srdačan pozdrav, porodica Borović-Norway

Kao i ostali kupci koji su uzeli psa od doticne Vesne Blagojevic, i mi smo prevareni. Dobili smo navodno dva pomeranska spica crnog i belog, bez vakcina, sa laznim rodovnikom i bez ikakvih ostalih dokumenata koja  bi potvrdaila originalnost i stanje psa. Upozoravamo sve koji planiraju da uzmu bilo kog psa da izbegavaju ovu zenu jer po cenu zivota od stenaca ona njih pokusava samo da proda! 

Edited by Dajanica

Cao svima, slucajno sam naisla na ovaj forum trazeci podatke o Vesni Blagojevic...I imala sam sta i da procitam!

Od nje sam kupila psa pre 2 nedelje, dobila sam i rodovnik u kome se navodi da je pomeranac,kao i potvrdu da je pas vakcinisan i ociscen od parazita, a videla sam i psa za kojeg mi je receno da je otac...Moj pas je zaista mali ( ima 2, 5 meseca i oko 600g), crne boje(tj black ten, u rodovniku pise crne) i do sada nisam imala sumnju da sam dobila to sto sam i platila, al me je ovo sto sam procitala pomalo zabrinulo...Da li je moguce da sam prevarena? Pokusacu da postavim i slike, samo da ukapiram kako

Pošto vidim da ima prijavljenih postova - Pročitajte pravila Foruma

1. svi koji nekoga prozivaju imenom i prezimenom - izvolite se predstaviti imenom i prezimenom 

2. isto vazi i za onog ko je prijavio postove 

3. posto smo kao forum  odavno prevazisli sva prebijanja dugova klanova u mnogo rasa, sve sa prijetnjama da ce forum biti tuzen 'zbog saradnje', imajte u vidu da se na sudu svaka tvrdnja dokazuje. Te, što se tiče BK foruma, slobodni ste da pokrenete tužbu. Takodje,  prije nego se pozovete na jedan zakon, preporučujem da pročitate zakon koji se odnosi na zaradu, prijavu zarade i plaćanje poreza na istu.

4. ovaj forum nije nikada niti će biti dio bilo kojeg klana

5. ovaj forum nije učestvovao u vašim dogovorima pregovorima i slično 

6. ukoliko uzgajate, objavljujete, prodajete, očekujte reakcije na to.

Srdačan kinološki pozdrav

On 7/2/2017 at 5:44, Ancika85 said:

Mi smo kupili izgleda od iste osobe. Rodovnik naše kujice je sličan vašem tj. imaju istog oca. Nemam utisak da sam prevarena. Naš veterinar je svaki put oceni kao vrlo pravilnog i lepog psa sa karakteristikama rase. Za sada pošto ima 4 meseca. pozzz