Skoči na sadržaj

Fotografija

Nemacki mali spic :-)

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
1099 odgovora na ovu temu

#1 dukana

dukana

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 30 March 2007 15:15

Dragi moji, zna li neko nesto da mi kaze o ovoj rasi, ovde sam u Sarajevu videla malu belu cetvoromesecnu pufnu koja me je odusevila svojom zivoscu. Kaze gazda da je to nemacki mali spic (ili patuljasti). Zna li mi neko nesto reci o toj rasi, spadaju li takodje u IX FCI grupu pasa za pratnju i razonodu ili..??? Kakvi su sa decom??? Zaljubila sam se cim sam je ugledala, zove se Lady i voli sve ljude-vrckavi mali tufer. Ako nadjem priliku uslikacu je :wink:

Unapred hvalaaa

#2 dukana

dukana

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 17 April 2007 09:41

:roll: Izgleda da niko nema iskustva o ovoj rasi :cry: . Mi smo jos u fazi osnivanja porodice i imamo jos vremena da istrazujemo sa rasama pogodnim za put i zivot u stanu :wink:
Dobro dragi ljudi, zelim Vam uspesnu radnu nedelju :P

Pozdrav

#3 dukana

dukana

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 24 April 2007 17:37

Slobodno izbrisite ovu temu o rasi psa za koju sam bila znatizeljna...da vam ne zauzima bez veze prostor na forumu :cry:

Pozdrav svima

#4 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1503 postova

Postovano 24 April 2007 17:48

SaДЌekaj malo sigurno ima odgajivaДЌa.

#5 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 24 April 2007 17:50

Evo jedan link odgajivaДЌnice iz Sombora http://www.somborska.com/

#6 dukana

dukana

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 27 April 2007 23:53

Dragane, hvalaaaaa, videla sam njihov sajt i ako neko moze da mi da neka iskustva sa ovom rasom :?: Kakvi su sa decom, dali se linjaju itd... Cula sam da su i sami kao deca, zivahni i traze puno paznje pa ne znam kako bi se sa decom uklopili. Jesu li spremni za putovanja...???

Ljudi hvala vam unapred :D

#7 Dragan Grujin

Dragan Grujin

Hero Member

• Members
  • 1503 postova

Postovano 28 April 2007 16:27

Najbolje kontaktirajte vlasnicu sajta koji sam vam dao pa Д‡ete od nje ДЌuti karakteristike rase.

#8 tina

tina

Newbie

• Members
  • 86 postova

Postovano 03 May 2007 14:29

Dukana,moja teta ima kujicu Lunu i jako je slatka,njezna,velika maza i obozava djecu!Ali je strasno nepovjerljiva prema strancima,hiperaktivna je i puuuuno laje!Trenutno je "bez" dlake jer se linja ali ako vodis brigu o dlaci i redovito je njegujes,neces imati problema kod linjanja.Slazem se da je najbolje da kontaktiras uzgajivaca,oni ce ti najbolje reci,ali ipak procackaj malo po internetu prije i procitaj o rasi.Sretno!

#9 dukana

dukana

Newbie

• Members
  • 71 postova

Postovano 05 May 2007 14:07

Hvala ti Tina, to smo hteli da chujemo, Dragane hvala Vam jos jednom, da znate da cu kod nje da se informisem i naravno, procackacu malo josh i po netu :P

Ljubac svima Vama :D

#10 twee

twee

Newbie

• Members
  • 17 postova

Postovano 02 September 2007 21:48

da li je u pitanju mali ili patuljasti spic?...ja imam patuljastog,pa..zanimalo bi me pogotovo ako ima u sarajevu neka zenka :D

#11 sunydays

sunydays

Newbie

• Members
  • 9 postova

Postovano 24 January 2008 13:45

Pozdrav svima!
Nemacki mali spic je rasa koju bih toplo preporucila, to je pre svega zdrav pas, jako zivahan i temperamentan,druzeljubiv i veliki ljubitelj dece, njegova dlaka je laka za odrzavanje, dovoljno je samo redovno cetkanje...
Moja majka ima dve zenke (belu i belo-crnu) i uskoro ce pariti jednu a se mozete z vise informacija obratiti njoj tel. +381 64 588 52 82 zivi u Beogradu.

#12 twee

twee

Newbie

• Members
  • 17 postova

Postovano 24 January 2008 18:41

pozz,
ja imam patuljastog njemackog spica, tj .pomeraniana..
ali nisam sigurna da li dukana pita za patuljastog ili malog njemackog spica???

#13 barzoiteam

barzoiteam

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 230 postova

Postovano 12 February 2008 22:35

0641441224 je broj telefona od odgajivaca nemackih spiceva iz Novog sada.

#14 barzoiteam

barzoiteam

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 230 postova

Postovano 12 February 2008 22:39

ja imam patuljastog njemackog spica, tj .pomeraniana..
ali nisam sigurna da li dukana pita za patuljastog ili malog njemackog spica???

Koliko sam upoznata,pomeranski i nemacki spic su dva razlicita pojma?!

#15 babytasha

babytasha

Newbie

• Members
  • 86 postova

Postovano 02 March 2008 12:35

Ne treba vam alarm pored spiceva:) Istina je da mnogo laju,cim cuju ili vide nesto, ali vole jako da se igraju..O mazenju necu da pricam..;)
Imam 8 spiceva, ukratko "pekmezi" :D :)))

#16 fifi_pom

fifi_pom

Newbie

• Members
  • 20 postova

Postovano 11 March 2008 22:06

Cao!!Ja bih ti ISKRENO preporucila ako hoces spica bilo patuljastog ili malog da ga kupis kod gospodje Mire, bices zadovoljna
javi mi molim te jesi li ga kupila jer ja bas cekam da mi stigne od Mire
Kod nas su najbolji kod Mire, sigurna sam dobro pogledaj slike ako neces kod mire prije nego sto ga kupis, a mira ti je najsigurnija, vjeruj mi

#17 snow_princess

snow_princess

Newbie

• Members
  • 21 postova

Postovano 29 March 2008 12:31

ja sam odusevljena ovom rasom..psi su prelepi,kao pufne male.. :D 8) razmisljam da nabavim jednog uskoro :lol:
:mrgreen: Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija

#18 fifi_pom

fifi_pom

Newbie

• Members
  • 20 postova

Postovano 29 March 2008 20:56

stigao je fifi u nas dom.........ne znam sta bih vam rekla osim da sam prezadovoljna to je jedna mala beba i svima bih preporucila jer je bas pas za stan.prava je lutkica, sve trckara za mojom kcerkicom po kuci,neces se pokajati ali uzmi ga od mire,stvarno se ne moze porediti kvalitet njenih pasa i drugih , jer je ona u srbiji najjaca, ja sam iz crne gore pa sam kod nje uzela i nisam se pokajala.
inace fifi ima dva mjeseca sada

#19 twee

twee

Newbie

• Members
  • 17 postova

Postovano 20 May 2008 22:42

Ovako, patuljasti njemacki spic je ustvari pomeranian ili pomeranac...njihova visina je do 22 cm , a tezina do 3 kg...na prostoru bivse Yu ima par uzgajivacnica Fancy's Poms u Hrvatskoj, None such poms u Sloveniji i takodje postoji u Hrvatskoj uzgajivacnica The Best Models Kids ( ali najjeftinije stene je oko 1500 eura).
Ja takodje imam patuljastog spica , pa ako ima neko zenku u Sarajevu..bujrum javite se:))

#20 Zorzy

Zorzy

Hero Member

• Members
  • 1392 postova

Postovano 10 November 2008 16:06

Ne bih se slozila da je najsigurnije uzeti pomeranca kod Mire jer Mira zapravo i nema pomerance vec nemacke male spiceve.I ja sam vlasnik pomeranca pa imam pravo ovo reci a o njima znam toliko da mogu knjigu da napisem.Pomeranci spadaju u jednu od najtezih pasmina za odgoj i zato ih je veoma tesko odgajiti.Npr.zenke se u 99 posto slucajeva stene carskim rezom pa ne mogu imati vise od 2-3 legla za zivota zato su jako skupi i retki.Najbolji su u Americi i Kanadi a na Balkanu ih mozete jedino naci u Hrvatskoj gde postoje 2 odgajivacnice.Neodgovorni odgajivaci koje ne bih da imenujem medjutim pare zenke nem.malog spica sa pomerancima pa stence prodaju kao pomerance jer su one lakse za odgoj,stene se prirodnim putem i imaju vise stenadi.A posledice ovoga mozete procitati u sledecij prici koju sam procitala na jednom sajtu.Citiram...

,,Za rodjendan sam se odlucila kupiti decku psa.I tako je preko prijateljice u nasu obitelj dosla Cunammi Alen Brunski iz Srbije koju sam platila 1000 eura, naravno sa rodovnicom. Sa 10 mjeseci pocela je sepati na zadnju desnu nogu. Mislili smo krivo je stala, zalezala se ..., proci ce. Nakon mjesec dana isto se dogodilo i sa zadnjom lijevom nogom tako da je jadna mala Tsunami(prekrstili smo je) hodala samo po prednjim nogama kao cirkuski pas. Zadnje noge drzala je u zraku. Otisli smo veterinaru, zavrsili na vet. fakultetu gdje joj je ustanovljeno da joj koljeno ide lijevo desno umjesto gore dolje, vjerojatno zbog plitkih casica koljena sto je bolest malih pasmina. Dobro rekli smo, i nasa mala pahulja zavrsila je na operaciji sa nepunih godinu dana. Kada smo dosli po nju doktor koji ju je prerirao rekao je da, ne da je imala plitke casice koljena, UOPCE IH NIJE IMALA i da ne moze tvrditi ali pretpostavlja da se radi o genetskom poremećaju. U medjuvremenu sam dosla do jos dvoje ljudi koji su uzeli pse iz te uzgajivacnice i psi su imali isti problem-koljena, i naravno podvrgnuti su operaciji da bi mogli hodati i imati koliko toliko pristojan zivot. Nakon ne znam vise koliko rendgena, 3 operacije, skupo placenog psa, placenih operacija, saznanja da postoji jos dvoje ljudi sa istim problemom nazvala sam gospodju Mirjanu Zivanovic-uzgajivacicu Cunammi Alen Brunske- i obrazlozila joj svoj problem. Dakle imam psa sa kojega sam htjela izlagati pod imenom vase uzgajivacnice, ali ne mogu zbog svih gore navedenih razloga. Prvi odgovor bio je da sam ja vjerojatno na neki nacin polomila psu noge. Krasan pristup, mislila sam i ne vise tako smireno objasnila sam joj da posjedujem dokumentaciju od operacija, da moze razgovarati sa doktorom nasega psa.Na sto sam dobila odgovor ja ti novaca nemam, nemam niti drugo stene da ti dam, ako hoces tuzi me. Ostala sam zgranuta i to je bio kraj razgovora izmedju mene i "profesionalnog" uzgajivaca. Pokusala sam nesto poduzeti preko naseg Hrvatskog konoloskog saveza, na sto su mi rekli da oni ne mogu braniti ljudima koji su kupili psa od nje, da ih vode na izlozbe. Znaci i ja sam mogla operirati Tsunami, voditi je na izlozbe i producirati genetski lose pse. Teoretski, nitko ne bi znao, tek ljudi koji bi kupili nase stence, jer bi vrlo vjerovatno imali problema. Jedina ponuda od HKS-a bila je da im posaljem sve papire koje imam, pa ce ih oni proslijediti u Srpski konoloski savez, ali da se nicemu previse ne nadam. I tako sam dosla pred zid, a moj decko dobio poklon za koji se moli da joj koljena izdrze ostatak zivota. Unatoc nasim zeljama i svemu sto smo prosli, Tsunami je danas voljeni kucni ljubimac (spava u nasem krevetu)koji nije kriv sto je toliko propatio zbog profesionalnosti uzgajivaca. Voljela bih da se moja prica cuje, jer niti ja nisam vjerovala, ali takve se stvari dogadjaju!!! ,,

--------------------------------------------------------------------------------

,,Vjerujte ,pricu identicnu Vasoj cula sam ove godine 9 puta !!!!!!!!!!!!!!!!!
Naravno ,ljudi su odlucili kupiti povoljnijeg poma nego sto je njihova realna cijena obzirom da imaju maximalno 2 legla u zivotu ,gotovo uvijek carskim rezom ,ali to je u prirodi svih nas da pokusamo proci povolnije misleci kako cemo za manje novaca dobiti istog psa koji kod drugog uzgajivaca kosta duplo!
Nazalost to nije tako ....treba biti vrlo oprezan kod vecine pasmina treba potraziti strucnu pomoc ,raspitati se na sve strane ,surfati internetom u potrazi za najcescim bolestima i problemima odredene pasmine-kod poma su to najcesce BSD ( vrlo teska bolest koze ) ,patella ,srcane greske .
Uz to ozbiljan uzgajivac daje pisani ugovor u kojem se isti obvezuje da ce snositi odgovornost u slucaju uginuca psa usljed genetske bolesti i nadoknaditi psa ( koliko je to moguce...nazalost samo u materijalnom obliku u tom slucaju ili sa novim stenetom) ili u slucaju oboljenja od nasljedne bolesti da ce snositi trskove lijecenja ....naravno uzgajivac koji daje te garancije trazi i visu cijenu za psa ...prodaje psa starijeg ,sa svim pregledima koji su u toj dobi moguci ...a i odrasli psi toga uzgajivaca imaju uredne snimke patelle ....
Samo to sve kosta pa je ponavljam cijena psa kod tog uzgajivaca visa...ali rizik je manji ...ne samo glede bolesti vec i toga da zbilja kupujete poma ne mjesanca malog spica i poma .....sto je cest slucaj kod ove pasmine jer zenke malog spica stene lakse ,uglavnom bez carskog reza i u leglu imaju vise beba .....to su samo neki od najbitnijih problema na koje kupac treba obratiti paznju !
Nadam se i zelim Vasem psu sto kvalitetniji zivot sa sto manje bolova . ,,