Nerull

Fotografije hrane

Recommended Posts

Uvek kazem da vise ne ulazim na ovu temu jer ogladnim kad vidim Orijanine slike,al evo me opet, ne vredi. 

Orijana stvarno pravite divne fotografije,a koliko vidim i torte...  (super)

Hvala  (heart)  (heart)  (heart)  Bash sam zabushavala ove godine kada je kuvanje i fotkanje hrane u pitanju. Ali evo trudim se da nadoknadim i naravno ako mogu i da napredujem.

Jel to zubatac gore Aleksa? I mozesh li mi reci koja je fora sa parchetom drveta?

Evo nashe praznichne klope:

Za pochetak neuspelo belezenje trenutka :grin:

Taman da ufotkam slavski kolach, a moram se pohvaliti pravile smo sestra i ja dva komada taj dan (i naravno taj kojji je ishao kod mame je ispao lepshi), dochekalo me ovo:

image.jpg

Neko je ustao pre mene i pojeo sve ukrase (lmao)

Za Badnje veche pala je Shkrapina na bechejski nachin (valjda je tako). Ove godine sam imala puno srece i nashla ribara da mi ochisti dan pre. Palo je treptanje ukochili mi se kapci :mrgreen:  ali vredelo je. I riba je tako lepo mirisala da su fotke krsh zivi, pa evo jedne crno bele. Da ostane barem zabelezeno.

image.jpg

Pravila sam i chetiri posne pite od kojih je chesnica aka pita od oraha pechena puta dva (jedna je ishla kod mame jelte). I proshlogodishnja fotka chesnice mi je lepa pa se nisam ni trudila da fotkam. Ali evo komentara Uspavanog koji je probao, chisto da dochara:

chesnica.jpg

Pite koje slede sam pravila po prvi put (super)

Jabuke. Ova mi se najmanje dopala. Bila je ukusna ali ne znam kada su jabuke u pitanju najvishe mi lezi ona iz Meka. Ili rolnice.

image.jpg

image.jpg

Bundeve su mi bile ok. Svidja mi se shto sam nashla recept sa manje ulja jer ne volim one masne i slepljene, ali mislim da cu smanjiti kolichinu prezli jer mi nije bila dovoljno sochna.

image.jpg

image.jpg

I najveci ponos pita od krompira. Sat vremena nakon pechenja jedva mi je ostalo za fotkanje i Bozicni doruchak.

image.jpg

Za Bozic sam spremala proju ali ne znam zashto - te fotke me nece. Zeznula sam se i stavila one korpice za mafine koje ne sluze za pechenje jelte pa se to neshto zalepilo, a imala sam neki chudan koncepti... Sve u svemu odustala sam od tih fotki a uz kajmak onako vrele nestajale su rapidno. I bilo mi je zao da otimam ljudima zbog fotografija (sun) Bice (thumbup)

Tradicionalni Bozicni ruchak koji se zbog silne hrane pojedene za doruchak (ove gore pri chemu sam odustala od pravljenja puzica bilo bi previshe), pretvorio u Bozicnu vecheru. Mesishte sa tri vrste sosa. Galetov sos (kremasti sos od badema i djumbira), 4 vrste sira i sos od zelenog bibera.

image.jpg

image.jpg

I za kraj moje famozne oblande chiji recept za sada barem niko nije uspeo da otkupi, a ja sam ga skupo platila jednom knjigom. Sve u svemu prve godine kada sam ih pravila za slavu ujutru me zatekao jedan okrajak. Znate ono hteli da mi izravnaju ivice. Druge godine sam napravila tri i sakrila, nashli su dve, pa sam drugi dan slave pravila opet. E trece godine sam napravila pet komada i razdelila po komshiluku da mi chuvaju. Vratili mi tri i po. Jedva izdrzashe za treci dan slave. Mojoj sestri omiljeni kolachi i jedii razlog zashto se sve zaklete dijete prekidaju u nashoj familiji. Pa imam strogi veto na njih i pravim ih jednom na dve godine. Jedini recept koji se smatra najstroze chuvanom tajnom u mom kuvaru.

image.jpg

Ори, јбт, развалила си са сликама. Није ме дуго било, али има се стварно шта видети. Још једном, свака част! smiley4556.gif

Ne.

Zaista nikada se nisam ozbiljno okušao u tom području ( palačinke, fritule  ili nešto tako osnovno neračunam kao  neki kriterij  ili pod mjerodavno).

Slastice .. kolači,  pite  ili torte...ovako kako ih npr  pravi Ori doživljam u startu prezahtjevno za moje znanje i sposobnosti,

Po meni traži to daleko veću i detaljnu  preciznost, iskustvo, maštovitost, osjećaj ..etc  ,ali  ipak  bilo vizualno ili okusno moja je pokora da mogu kod njih primjetiti određene nedostatke.

Bilo da je problem da li je dovoljno  ispečen  ili prepečen biskvit, da li je fila - nadjev presladak , da li su se svi sastojci  skladno povezani i  okusno se  sljubili ili nešto kvari dojam ili je možda nešto drugo u pitanju ?

No bez obzira na to ukratko govoreći kod" kolača "  u startu cijenim  hrabrost i nikada s obzirom na  zahtjevnost  ne podcijenjujem nikoga tko se željom orijentirano upusti u taj posebni segment  i svijet čarolije desertnih okusa.

Sushtinski pravljenje kolacha se svodi na planiranje i tri puta meri jednom seci. Ukoliko sastojke pripremish u napred, pravilno ih izmerish i poshtujesh recept, ne postoji komplikovana poslastica. Sve je stvar vezbe i strpljenja. I ja imam neke taboo kolache koje mi ne uspevaju ali ne odustajem.

Prestala sam da kuvam (nashli smo savrsheno sveza, lepa i povoljna kuvana jela za poneti pa mi se ne isplati i ne bunim se) ali evo praznici bili pa morala sam da zasuchem rukave:

DSC_0131_1_Final.jpg

Tortica sa jagodama.

DSC_0126_1_Final.jpg

Kiflice sa zelenim sirom.

DSC_0370_1_Final.jpg

Jedna (mutnjikava) fotka karamelizovanih telecih rebara sa aromatizovanim krompirom.

I ovogodishnja jaja (sledece godine samo lukovinu farbam)

DSC_0266_1_Final.jpg

DSC_0255_1_Final.jpg

Malo da se i ja hvalim:

481552_4628349440688_2138791300_n.jpg

Kolac sa indisjkim orasima, kakaom, grozdjicama, bademima,breskvama suvim i grozdjicama, bananom

664409_4356657448558_563236584_o.jpg

Mafini sa crnom cokoladom i ovsenim pahuljicama i gombice sa susamom, kikiriki puterom,smokvala i kokosom

579195_4356662328680_2120217933_n.jpg

Proje sa sirom od suncokreta,semenom lana i ovsenim pahuljicama

sve izgleda odlično!!!
inače mi svi familijarno volimo i teleća rebarca, Ori, bacaj recepat za te karamelizovane, aromatizovane.....
i sve sa ovsenim, lanenim, indijskim, puter, čoko, susam - things :D

IMAG0822_1.jpg

free image hosting
domaći kruh, sa malo heljdinog brašna, prepečen, zelena salata, domaći tartar, prepečena šunka, savijača sa zeljem i sirom.
love, mum. :)

Nema me dugo kao shto vec napisah prestala sam da kuvam ali dodje ono vreme u godini kada je red sa alata obrisati prashinu.

Zmaj torta poznata kao Stormwing cake (po jednom zmaju iz igrice). Zmaj je od gum paste ostalo, fondan. A ispod je svechani rolat od banane obavijen plazma tortom.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg