Nerull

Fotografije hrane

Recommended Posts

:grin:(handshake) ..puno ti hvala Orijana .

Da, i sam sam dvojio oko te vinjete i njenih dimenzija...ali eto ipak sam je ostavio.

Čuj, da si i najveća cjepidlaka :giggle: (a naravno da nisi :) ) na svijetu puno mi znači tvoje mišljenje, ali i potpora koju uvijek nesebično pružaš.

Nisam uopće nikada ni razmišljao, a vrlo vjerojatno se nikada ne bih ni okušao u ovoj kategoriji da me nisi upravo ti motivirala svojim odličnim fotkama :) .

Pokušati ću skupiti neku vlastitu kolekciju fotografija hrane, razviti ih ,uokviriti i izložiti ih u svojoj kuhinji kao motivaciju za još naprednije amatersko fotkanje :)

Fino Goyo.

Kod mene ništa, u BG sam a ja ne znam kuvati i spremati hranu. Pravo da ti kažem za ove 4 godine nisam se ni trudio da naučim. A pričao sam vam o mom podvigu kako sam kevi uništio 600g Milke. (rofl)

(rofl):giggle:

NeLe,

a da se ipak potrudiš naučiti kuhati... (wait) sjeti se primjeniti u praksi izreku Laneta Gutovića

"Ne može da škodi, a ako ne škodi onda pomaže" :)(y)

Ja sam bila malo vredna :oops: No stvarno me mrzelo jedno vreme da kuvam pa smo ziveli na charima brze hrane iliti junk food-a :giggle: Ipak lagano se vracam u formu.

Ovo je rolat sa spanacem koji je uspeo po principu ukusa ali izgledom omashio. Rolati me nikako nece :(

DSC_9233_1_Final.jpg

Konachno pazarila zemljanu/glunenu posudu (glaziranu dodushe) i kao test subject proshao je krompir sa kobasicama. (Krajnje kafansko jelo :grin::grin: ).

DSC_9242_1_Final.jpg

I danas sam se usudila prvi put spremati domaci spanac. Nije bash proshao ko Popajev ali greshke sam zapisala, znam za sledeci put :wink:

DSC_9246_1_Final.jpg

Ori,

Po meni :wink: ovo "krajnje kafansko jelo" ti je polučlo najbolji foto efekt :)(y) ..

i da btw to što si kupila glinenu posudu ti je odlična odluka (y) ..i sam već neko vrijeme razmišljam o njezinom ulasku kroz velika Vrata :) u moj skomni gastro repertoar.

Ja sam blago recheno odlepila danas od muke :mad: Taj Benedict koji je izmislio jedan od najpopularnijih doruchaka na svetu (jaja Benedict) ako se nije obesio trebao je a ako je nekim chudom ziv ja cu da ga ubijem (punch) . Neka teshka moronchina.

Ti engleski mafini jesu ukusni ali definitivno ne opravdavaju postpuak savrshene temperature za kvasac, savrshene temperature mleka, stajanje testa sat vremena, razvijanje testa u savrshenih cm i PO, i josh predivnih 30 minuta stajanja nakon shto su otstojali u ni manje ni vishe pirinchaom brashnu. A da muka bude josh veca ne smeju narasti vishe od tih cm i po pa se peku na teflonu (da da za shporetom u teflonskom tiganju) po 7 minuta sa svake strane. Znate li vi koliko je to vremena? (banghead)

Dalje holandski sos za koji sam provela jedno 45 minuta istrazivajuci kako se pravi jesam savrsheno umutila (ruke mi otpale). Dobila sam i tu glatkost i teksturu i boju i glatkocu ali ne da je GROZAN ukus, nego nemam rechi. Generalno mi je bilo sumnjivo to kuvanje soka od limuna sa zivim zumancima, a sada znam i zashto. (nerd)

Shto se tiche Gordnona Remzija on njegova savrsheno prosharana jaja (i ja sam dobila da izgledaju kao savrshena kugla od mocarele nakon izvesnog perioda vezbe) moze da nabije ... tamo! Imaju ukus kao mekano przeno jaje na oko. Kakva filozofija za jedno obichno jaje :mad:

Samo maozhista ovo moze spremati i to josh za doruchak :mad:

DSC_9293_1_Final_REZ.jpg

Ау бре Ори свака ти част на толикој вољи и труду. Благо се твом дечку кад има такву девојку којој није тешко ништа да прави. Мора да се дриж оне, љубав на уста улази. :giggle:

Јаоооо коооох.......ммммммм... (clap)

Нека њима та фенси храна, ја сам задовољан и овом старом домаћом. :grin:

П.С. јуче сам натерао маму да ми прави галете(бакин колач) :P Ал' сам старомодан са храном (rofl)

Jbg brzo nestade opcija "Izmeni".

Htedoh da dodam i ovo...

Fine su vam sličice.

Gojo, na posednjoj slici nije najbolje osvetljenje pa ima senka koja malo bode oči.

U prethodnom postu ostala mi uključena ćirilica jer obično njom pišem po ostalim forumima, jedino ovde latinicom zbog ostalih korisnika iz ExYu.

Htedoh da dodam i ovo...

Fine su vam sličice.

Gojo, na posednjoj slici nije najbolje osvetljenje pa ima senka koja malo bode oči.

U pravu si ..zato nikada ne treba fotkati hranu gladan :giggle: ...jer brzo nestane :giggle:  objekt snimanja

i da koliko mogu zaključiti iz dosadašnjeg foto (ne)iskustva :giggle:  daleko je bolje i lakše fotkati fotke po danu i prirodnom izvoru svjetlosti.

Još jedna klasika ....pečena teletina s krumpirom

(za kvalitetu fotke ne znam, ali vjerujte mi na riječ sama klopa mi je odlično uspjela i bila vrlo ukusna  :grin: )

2niu77i79nxpjwa6dfg.jpg

Edited by goya