Nerull

Fotografije hrane

Recommended Posts

p1030095.jpg

p1070027.jpg

Da ne bude zabune, nisam ja pravio, ali sam ih ja dobio. :)

Naravno, sa mojom omiljenom tortom od plazme sa malinama. Ujedno to je i postala omiljena torta u mom okruženju.

A o mom umeću u kuhinji bolje da ne pričam. Neam pristup kuhinji otkad sam mami zeznuo 600 grama Milke dok je spremala sve za tortu. :grin: Sva sreća pa nije odmah bila tu da vidi, već sam uhvatio maglu. :giggle:

Bash su ti slatke te tortice :inlove: Eh roshtilj, htela sam da nauchim ali mi nikada nisu dozvolili, to je kao rezervisano pod parolom `mushka posla`, ali i dalje kategorichki odbijam luk da sechem, kad mi vec uvale sudove neka plachu :grin::giggle:

Slavski kolach

DSC_8977_1_Final.jpg

Chesnica

DSC_8976_1_Final.jpg

Moja prva riblja chorba (sa oslicem)

DSC_8901_1_Final.jpg

Som u kaputicu, autorski recept za salatu sa dagnjama i krompir sa blitvom

DSC_8935_1_Final.jpg

Salata Riso Nero

DSC_9056_1_Final.jpg

Ori, meni mama rekla samo sa tobom da se družim. :giggle:

Da nećeš da se udaješ, svidža mi se kako kuvaš. (rofl)

Šala, mala...

Svaka čast. (handshake) Nisam neki mesaroš, ali ovo izgleda primamljivo.

Mi smo malo vise ....ruralni (wasntme)(wasntme)(wasntme)

2nrhvrm.jpg

Slaganje pite, domaca jufka, sir, pavlaka, jaja

2qx3s01.jpg

Cesnica

swbw5y.jpg

(iza na sporetu je sherpa sarme sa prethodne stranice, nije moglo da stane u onu u koju smi slozile :giggle::giggle: )

2mg8bqv.jpg

Ori,

kazuj recept za kesnet pire molim te, obozavam kesten pire, ali nisam ga nikada pravila.

Pizza piccante , mojih ruku djelo 8) , a ujedno i moja prva :oops: fotka hrane

x3eenul9277afu0t76s.jpg

P.S ne znam kako Vama ostalim forumašima ide fotkanje, ali meni je daleko lakše kuhat, nego napravit dobru fotku :giggle::giggle: hrane.

Fino Goyo, sad se i meni jede ali nema ko da pravi. :(

Sanja, kad već spomenu česnicu, podseti me na domaći hleb kada mama umesi.

U ove zimske dane, ovo je čest prizor u mojoj kući. Samo kada bih ja još jeo ovo što je na tanjiru. (rofl)

p1080857-copy.jpg

E Sanja, nisi ni malo fer. Ja sam sada u Beogradu, pa nema ko da zamesi, a krenula mi voda na usta kada sam video tvoje slike. (clap)

Ovako društvance i ja kada se okupimo.

376735311585455612596459.jpg

550868313124028792072138.jpg

Uglavnom bude kotlić od divljači, onak malo da ljutne, lovački.

A oni svi hoće da me ubiju jer ja to ne jedem, ili retko kad jedem. (rofl)

Njima možda priroda otvori apetit, a ja budem sit jer uživam u prirodi i lepom druženju. Ovo nam je omiljeno mesto gde uveče, i po snegu od pola metra, dođemo da pečemo palačinke i da se zezamo.

p1060895.jpg

Pazi Nele za onu kolibicu, moze, ima da kuvam svaki dan. (handshake)

Goya potpuno te razumem, najgore je kada si gladan a treba da fotkash i jaooo. (banghead) Btw skoro sam saznala da paradajiz izmedju ostalih stvari mora da se lepi lepkom prilikom fotografisanja, shto i ima logike jer ja ne vido rapadajiz koji stoji pod uglom od 90 stepeni kad ga stavim u hamburger. Ima mnogo tih caka ali najgore od svega je shto sva ta hrana sa profi fotki nije jestiva. :shock:

Sanja ajd poshalji malo te pogache :inlove:

:wink: morati ćeš onda sam naučiti :) pravit pizzu.

Ili naći neku poput Orijane, da voli kuvati. (wasntme)

Da, naravno :) ..to je isto dobra ideja (y) .

@ Ori,

ima logike..ali priznajem ipak me malo iznenadilo (thinking) to što kažeš... pa zar zaista sva ta hrana s profi fotki nije jestiva ?

@Petite

Sarma je sarma :grin: .

Mogla bi se jesti, samo je pitanje šta bi ti se desilo posle jednog pojedenog paradajiza koji ima u sebi pola flaše kojekakvih otrova.

Teško, ali baš teško je uspeti proizvesti takav plod bez upotrebe hemije.

Da ta hrana je apsolutno nejestiva, zapravo jedan fotograf se gadno i otrovao zaboravivshi kakve su sve lepkove i chuda stavili. Nije u pitanju hrana koja je sama po sebi nuzno losha, hemijski nabildovana i slichno, jednostavno da bi izgledala na fotografiji tako kako izgleda stavlja se lepak, stiropor, chachkalice ... uostalom pogledajte video. Ja sam se uteshila barem u pogledu svojih fotki hrane.

Strašno...no pustimo sada profiće i vratimo se opet na nas amatere sa našim fotkama jestive hrane :) .

Ori , opet promatram te tvoje fotke hrane ,pa iako sama kažeš da nisi zadovoljna rezultatom , vidim koliko su one ipak jako jako dobre :) s obzirom na njihovu izuzetnu zahtjevnost.

P.S Uhhhh, kako sam se gadno prevario misleći da to nije tako teška kategorija :giggle: ..no pokušati ću još sa ponekom fotkom.

Meni je fotografisanje hrane uzasno frustirirajuce, zato i ne fotkam chesto. Prvo nemam neki izbor tanjira, stoljnjaka, salveti i ostalih potrebnih dzidza bidza da bi mi sama scena izgledala shta ti ja znam interesantno. A sama postavka scene je pain in the ... samo takav. Iz kog rakursa cu da fotkam, shta ce mi se videti u pozadini, hocu zamucenu pozadinu illi oshtru, da li sa blicem ili ne, refleksije viljushki, refleksije tanjira... I onda redovno sledi, ova salveta tako grozno izgleda na ovom stoljnjaku, ili zashto se ove zavese u pozadini nikako ne uklapaju sa ovim cvecem napred. Grozno! I pored svega toga hrana se topi, curi, hladi, pa briskaj po tanjiru, pomeraj, pa se ulepim cela ... A na to dodaj i glad i josh jednog gladnog koji cupka pored i psa koji se vrti i sve ode do djavola. A tek kada prebacim fotke i shvatim da ni jedna ne valja a da hrane za novi pokushaj nemam. :mad: Definitivno je lakshe kuvati. (nod)

Za ovu fotku mi je trebalo cirka 45 minuta, na srecu chorbe je ostalo nakon ruchka :oops:

Precizno si sve nabrojala, ali i opisala sve što i sam osjećam..zato sam i rekao da mi je daleko lakše kuhati :) .

Evo :oops: ..ovo je u mom životu tek druga fotka hrane (nešto mi se ipak čini da mi je malo bolje uspjela nego prva :giggle: )

Moja pašta-šuta

4z10295ff39rhz9ru70.jpg

Ori, nisam znao sve ovo dok nisi poslala link. Zafaljujemo.

P.S. ipak ti se isplatilo to mučenje od 45min. jer je fotka super. :wink:

Goyo, samo napred. (y)

Da li si član Dizajn Zone? Oni su dosta oštriji sa kritikama jer je forum posvećen i fotografiji.

Fala :oops:

No DZ ima podforum posvecen fotografiji, i ja bi ga zaobilazila u shirokom luku, tj zaobilazim celu DZ.

Goya ova fotka mi se svidja, eventualno bi obrisala ovaj tekuci deo sosa i pomerila kadar u desno, jer mi je tanjir isuvishe zalepljen uz levu ivicu.

Goyo, samo napred. (y)

Da li si član Dizajn Zone? Oni su dosta oštriji sa kritikama jer je forum posvećen i fotografiji.

(handshake):) hvala NeLe001

Ne, nisam član. Iskreno, čak mi nije bilo ni poznato da postoji taj forum.

Meni je fotografisanje hrane uzasno frustirirajuce, zato i ne fotkam chesto. Prvo nemam neki izbor tanjira, stoljnjaka, salveti i ostalih potrebnih dzidza bidza da bi mi sama scena izgledala shta ti ja znam interesantno. A sama postavka scene je pain in the ... samo takav. Iz kog rakursa cu da fotkam, shta ce mi se videti u pozadini, hocu zamucenu pozadinu illi oshtru, da li sa blicem ili ne, refleksije viljushki, refleksije tanjira... I onda redovno sledi, ova salveta tako grozno izgleda na ovom stoljnjaku, ili zashto se ove zavese u pozadini nikako ne uklapaju sa ovim cvecem napred. Grozno! I pored svega toga hrana se topi, curi, hladi, pa briskaj po tanjiru, pomeraj, pa se ulepim cela ... A na to dodaj i glad i josh jednog gladnog koji cupka pored i psa koji se vrti i sve ode do djavola. A tek kada prebacim fotke i shvatim da ni jedna ne valja a da hrane za novi pokushaj nemam. :mad: Definitivno je lakshe kuvati. (nod)
Goya ova fotka mi se svidja, eventualno bi obrisala ovaj tekuci deo sosa i pomerila kadar u desno, jer mi je tanjir isuvishe zalepljen uz levu ivicu.

Oprosti, ali jednostavno sam toliko oduševljen :) tvojim genijalnim opisom zahtjevnosti fotkanja hrane da ne mogu odoljeti njegovom citiranju ....ni jednu jedinu riječ ne bih opisao drugačije, oduzeo ili nešto nadodao.

:) Hvala na pohvali, i sam sam razmišljao da li ostaviti taj umak na fotki ili ga ukloniti... nekako sam se odlučio na to samo zbog toga jer mi se bez njega fotka činila previše sterilna (thinking) .

No, možda sam to ipak mogao preciznije izvesti..jednako kao i daleko više obratiti pažnje na samu poziciju ruba tanjura .