Nerull

Fotografije pasa

1339 posts in this topic

44 minutes ago, Berna22 said:

Pa ni jedan ni drugi ti nisu bas za pejzaze. Zavisi sta ti je prioritet. 50 1.8 nije za fotkanje akcije. Zahvalniji za to ti je 70-300, pogotovo kad su psi u pitanju. Za portrete mogu oba. 

Pa pretpostavljala dam da je tako s obzirom da 50 1.8 nema zoom. Inace prioritet su definitivno psi i portreti. Da li bi mi preporucili jos neki objektiv? 

Edited by Ben_Bella

50mm ti je ipak mnogo osim ako nemas FF. Za pejzaze nekih 30mm bi bilo idealno. 

Ja bih licno preskocila 1.8 ako se odlucis za 50icu i uzela 1.4. 

2 hours ago, Berna22 said:

50mm ti je ipak mnogo osim ako nemas FF. Za pejzaze nekih 30mm bi bilo idealno. 

Ja bih licno preskocila 1.8 ako se odlucis za 50icu i uzela 1.4. 

Hmmm, nemam pojma, je l' bolji 1.4? Ja sam probala 1.8, pa sam zato mislila njega da uzmem, ali ako je ovaj bolji svakako bih razmislila. 

Da li se neko seca cime fotka Orijana? pre sam videla da je pisala nesto o objektivima, ali sada ne mogu ni taj post, a ni nju da nadjem.

Ben_Bella

Hm, po meni, jedan 18-105 ostavi, univerzalac je, greota, nije to los objektiv, ljudi izvlace cuda iz njega, a on nije skup, a jedan zameni ili za 35 ili 50mm 1.8G, isto su, ako ces uglavnom napolju slikati uzmi 50icu, a za pokret naravno 70-300 u tom cenovnom rangu, mada za te pare moze i stariji model 80-200 2.8 push-pull, ja ga imam i odusevljen sam, koristim ga i za portret i za pokret stim da je sporiji fokus kod velike promene distance tj udaljenosti ali meni ne smeta, slatke muke su to, naravno pricam samo o nikonu ali ima tu jako dobrih zamenskih firmi ali sa njima nemam iskustva...eto toliko nadam se da ti nismo suvise ODmogli :) !

Pa 1.4, veci otvor blende, naravno da je bolji :wink: 

Ja mislim da je Orijana imala 35 1.8, bila je skoro na forumu, valjda ce videti temu. 

2 hours ago, Maximilijan said:

Ben_Bella

Hm, po meni, jedan 18-105 ostavi, univerzalac je, greota, nije to los objektiv, ljudi izvlace cuda iz njega, a on nije skup, a jedan zameni ili za 35 ili 50mm 1.8G, isto su, ako ces uglavnom napolju slikati uzmi 50icu, a za pokret naravno 70-300 u tom cenovnom rangu, mada za te pare moze i stariji model 80-200 2.8 push-pull, ja ga imam i odusevljen sam, koristim ga i za portret i za pokret stim da je sporiji fokus kod velike promene distance tj udaljenosti ali meni ne smeta, slatke muke su to, naravno pricam samo o nikonu ali ima tu jako dobrih zamenskih firmi ali sa njima nemam iskustva...eto toliko nadam se da ti nismo suvise ODmogli :) !

1 hour ago, Berna22 said:

Pa 1.4, veci otvor blende, naravno da je bolji :wink: 

Ja mislim da je Orijana imala 35 1.8, bila je skoro na forumu, valjda ce videti temu. 

Hvala puno oboma, verujte puno ste mi pomogli. :D Mislim da cu uzeti prvo 50icu, a onda kada skupim jos para i 70-300 ili neki drugi. :wink: Naravno jedan 18-105 ostaje sigurno, nisam ni planirala da prodam oba. :wink: Ako mi treba jos neki savet, bar znam kome da se obratim, hvala jos jednom. :D

Edited by Ben_Bella

Na DX telu 35 1.8 je carobnjak...
1.4 vs 1.8, 1.4 jeste bolji ali je ''tricky'' dok se ne navikne covek. Sad sam na FF telu i razmisljam sa 50ice da se vratim na 35 ED. Razmisli o Sigmi 70-200. Ja sam sada na 70-200 f4 Nikon ali hocu 2.8, ali i sigma je bila OK.

Sa 18-105 sa DX telom ja bih izabrao 35. G.

10 hours ago, kirikuu said:

Na DX telu 35 1.8 je carobnjak...
1.4 vs 1.8, 1.4 jeste bolji ali je ''tricky'' dok se ne navikne covek. Sad sam na FF telu i razmisljam sa 50ice da se vratim na 35 ED. Razmisli o Sigmi 70-200. Ja sam sada na 70-200 f4 Nikon ali hocu 2.8, ali i sigma je bila OK.

Sa 18-105 sa DX telom ja bih izabrao 35. G.

Iskreno menjam misljenje na svakih 5 minuta. Mislim da je najbolje da odem kod par prijatelja i probam vise kombinacija. 70-200 sam probala i nekako mi je mnogo spor... pojma nemam, videcu, imam vremena i nigde ne zurim. :wink:

Zavisi koji 70-200 ste probali Sigma HSM 2 brza, nikon f4 super brz

Neljubitepsa.jpg

Ovo nisam ja fotografisao, ali volim da nerviram čistunce sa ovom fotografijom :giggle:! Zloća sam nego šta!

9 minutes ago, kirikuu said:

Zavisi koji 70-200 ste probali Sigma HSM 2 brza, nikon f4 super brz

Iskreno ne secam se, to je bilo prosle ili predprosle godine, ali nisam bas puno obracala paznju, samo na blic sam ga probala od drugaricine drugarice. (thinking)

Ben Bella ja imam 50 1.8 i nikon d7100 i mogu ti reci da nije za neku akciju. Ako ti treba za pokret ili pse ne preporucujem. Vise je za neke staticne stvari, za portrete je odlican ALI gde imas puno prostora inace zna da bude nezgodno. Neko je spomenuo 35 i slazem se da je mozda bolji izbor bar sto se pasa tice. Uvek je lakse da se priblizis jer nekad neces imati taj korak unazad. Ako ti fali zum idi na veci zum ako ti 105 nije dovoljno. Sa 50mm sam fotkala recimo stence i svidjaju mi se fotke kako izgledaju, ali kod odraslih pasa jos ako su kao ``ukljuceni u struju`` ne nikako.