Nerull

Predstavite svoju foto opremu

Recommended Posts

:) hihi hvala  :oops: 
sad da se malo ucimo i fokusiramo na postprodukciju, valjda cu se natjerat kad zavrsim fax...
pa cemo onda prijeci na nesto ozbiljnije. (happy)

Pozdrav potrebna mi je mala pomoc clanova sa malo vise iskustva. Imam nikon d5100 pa planiram kupovinu blica i jos nekog objektiva. Zanima me koji od ova dva blica da kupim sb700 ili sb910, znam da postoji razlika u jacini, sta je bolje da uzmem u odnosu na telo mog aparata? Svaki savet je dobro dosao jer mi je ovo prvi blic i zelim da se dobro informisem jer nisam bas upucena. Hvala unapred na odgovorima.

Svakako da je bolji sb910, mada ce i 700-tka da zavrsava posao skoro isto. Da znas jos da d5100 ne moze daljinski da okida bliceve, vec ti treba transmiter za to.

Koji objektiv imas,koji bi volela da imas i za koju svrhu? Fixni ili zoom? Sta te prevashodno zanima u fotografiji? Da li mora novo ili moze polovno?

I naravno najvaznije, Koliki je budzet?

Ivane znam za to da ne moze, budzet je sad vec dosta veci pa unapred razmisljam i o promeni aparata i eventualno kupovini jos nekog stakla. Imam 50mm 1.8 i kit 18-55. Nekako mi na fotkama pri slabijem svetlu, oblacnom vremenu, uvek fali svetla. Pored naravno pasa sto fotkam za sebe povremeno radim decije rodjendane i slicne dogadjaje. E sad da li da uradim sledece kupim slabiji blic sb700 ulozim u novo telo recimo d7100 ili d300s i uzmem neki zum tipa 18-105 ili tamron 17-50 mm? Tamron ne znam kakav je i kako ce da se ponasa a 18-105 sam probala. Polovno ne bih jednostavno ne volim polovne stvari vise volim da ustekam kintu i kupim novo. Iskreno govoreci 50-ica mi daje ostre i lepe slike ali uvek mi fali prostora, nekada ga nemam a zelim i celu figuru da uslikam. Zato bih uzela neki zum da ne moram da stalno menjam staklice. Svaki predlog je koristan.

Ne bi bilo lose uzeti taj tamron, ali na njemu brlja fokus. Ako uzimas njega, onda prodaj 18-55. D7100 da, d300s ne. D300s je dosta staro, ali dobro telo, svakako klasu iznad d5100, ali nisam bas siguran da je tako superioran po pitanju iso osetljivosti. Ako ti je 50mm preusko, probaj 35.

Razmisljam o kupovini nekog boljeg aparata za slikanje pasa u pokretu,poziranje i tako to. Znaci za amatera. Naravno da bude sto povoljnije:) vidim da spominjete nikon d3100. Koji mi objektiv za njega preporucujete i gde bih mogao to da kupim i naravno koja je cena svega toga? Hvala unapred :D

Edited by Milosh458

Razmisljam o kupovini nekog boljeg aparata za slikanje pasa u pokretu,poziranje i tako to. Znaci za amatera. Naravno da bude sto povoljnije:) vidim da spominjete nikon d3100. Koji mi objektiv za njega preporucujete i gde bih mogao to da kupim i naravno koja je cena svega toga? Hvala unapred :D

Ja imam objektiv 18-105mm i mislim da je bolje kupiti njega nego 18-55mm koji obicno ide uz njega. Idi u Win Win, mislim da ih imaju oni. Za amatera odlican fotoaparat (kazem iz iskustva ;) ). Ne znam koja je tacno cena, ali su oni sada mnogo jeftiniji. ;)

To meni najvise i treba, da fotoaparat malo brze odreaguje, kada slikam pse kako trce, 100 puta me zezne i uhvatim samo rep psa ili neki drugi deo. Isto je i kada se pas lepo namesti, a ja ne mogu da ga namolim da slika.  (banghead)  Hvala puno Ori na svim informacijama i savetima, pa javljam kada nabavim nesto bolje.  (thumbup)

Jes bome da proslo vise od pola godine al eto. ja koristim isti objektiv koji imas ti. Nije do aparat da uhvatih rep, nego do tebe. Vidim zelis da uslikas pasa koji je u kretanje. Da bi to uradila moras se i ti kretati. Ja volim da uslikam pse kad trce u ringu ili kad je to slikanje van ringa.

Posto nisam pro, a nemam ni neko vreme za da izadjem i da slikam i da ucim(koliko god to htela) ja obicno odaberem Apertura jer mi je ona nekako lakse podesiti ili da ne kazem potrefiti i ostavim da aparat odabere sa kojom ce brzinom slikati.

Eto,ovo je jedna od taj tip slike

10622874_874813045880732_423869459184162

Jes bome da proslo vise od pola godine al eto. ja koristim isti objektiv koji imas ti. Nije do aparat da uhvatih rep, nego do tebe. Vidim zelis da uslikas pasa koji je u kretanje. Da bi to uradila moras se i ti kretati. Ja volim da uslikam pse kad trce u ringu ili kad je to slikanje van ringa.

Posto nisam pro, a nemam ni neko vreme za da izadjem i da slikam i da ucim(koliko god to htela) ja obicno odaberem Apertura jer mi je ona nekako lakse podesiti ili da ne kazem potrefiti i ostavim da aparat odabere sa kojom ce brzinom slikati.

Eto,ovo je jedna od taj tip slike

10622874_874813045880732_423869459184162

Naravno da fotka najvise zavisi od mene i normalno da ne mogu samo da sedim i fotkam, tu nema rasprave, ali nije problem u tome sto ja ne stignem na vreme da "uperim" fotoaparat u psa vec to da on nece da okine na vreme. Slozicete se da bolji fotoaparat znaci bolje fotke (naravno zavisi koji i za sta ti treba). Drugo, meni nije problem da slikam psa u ringu ili u pokretu uopste i nije to ono na sta sam mislila, vec mislim na psa koji je u punoj brzini, koji juri lopticu ili se medjusobno jure, a jednom sam probala da uhvatim vipeta koji trci, medjutim dok on da okine, prodje voz.

Naravno da fotka najvise zavisi od mene i normalno da ne mogu samo da sedim i fotkam, tu nema rasprave, ali nije problem u tome sto ja ne stignem na vreme da "uperim" fotoaparat u psa vec to da on nece da okine na vreme. Slozicete se da bolji fotoaparat znaci bolje fotke (naravno zavisi koji i za sta ti treba). Drugo, meni nije problem da slikam psa u ringu ili u pokretu uopste i nije to ono na sta sam mislila, vec mislim na psa koji je u punoj brzini, koji juri lopticu ili se medjusobno jure, a jednom sam probala da uhvatim vipeta koji trci, medjutim dok on da okine, prodje voz.

Nemam pojma dali je to do aparat. Ne verujem da je d5100 nesto brziji od 3100. moguce je da je do podesavanje fokusa i te opcije. Promeni, slikaj pokusavaj.

Nemam pojma dali je to do aparat. Ne verujem da je d5100 nesto brziji od 3100. moguce je da je do podesavanje fokusa i te opcije. Promeni, slikaj pokusavaj.

Jesam, neko (ja nisam) je u podesavanjima promenio brzinu i to sam namestila i vidi se razlika. ;) Ali i dalje skupljam novac za nesto bolje. :D

Jesam, neko (ja nisam) je u podesavanjima promenio brzinu i to sam namestila i vidi se razlika. :wink: Ali i dalje skupljam novac za nesto bolje. :grin:

Nije ovo da te demotiviram ali jedan fotograf koji maltene slika profesionalno, ucestvuje u internacionalne izlozbe itn. sta skupja poene da bi dobio tu titulu ,,majstor,, mi je rekao da nije sve u oprema, mozes da imas i najnov aparat i najbolji objektivi ali da ti slike budu krsh. On je promenio aparat posle 10 godina. Ja sam imala mogucnost da kupim 7100 ali sta meni to znaci kad ja ,,ne znam da fotkam,, ali to je kako ja razmishljam.

Nije ovo da te demotiviram ali jedan fotograf koji maltene slika profesionalno, ucestvuje u internacionalne izlozbe itn. sta skupja poene da bi dobio tu titulu ,,majstor,, mi je rekao da nije sve u oprema, mozes da imas i najnov aparat i najbolji objektivi ali da ti slike budu krsh. On je promenio aparat posle 10 godina. Ja sam imala mogucnost da kupim 7100 ali sta meni to znaci kad ja ,,ne znam da fotkam,, ali to je kako ja razmishljam.

Naravno, kapiram, mogu ja da kupim i objektiv od 5 metara, pa mi nece pomoci ako nemam pojma da slikam, tu smo na istoj strani. ;)

Naravno, kapiram, mogu ja da kupim i objektiv od 5 metara, pa mi nece pomoci ako nemam pojma da slikam, tu smo na istoj strani. :wink:

Inace ne znam koliko znas ali sledeci mesec 26tog ima specijalka u N. Sad. Ako si jos u te vode bilo bi lepo posetiti. Sudi skandinavski sudija(Tweedledum) a cula sam da ima najava i za neko iz Amerike. U svaki slucaj bice labradora i ponesto da se vidi.

Nije to do brzine aparata niti do objektiva, to je do same cinjenice da je psa u trku vrlo tesko uhvatiti (a da ne ode fokus, da se ne odseku usi/noge/rep i slicno). Tajna je u sledecem: okinuti sto vise fotki. Imala sam gomilu neuspelih pokusaja da bih napravila jednu dobru sliku. Prilikom podesavanja brzina shutter-a treba da bude postavljena na 400, minimum. Na 350 se vec dobija blur osim ako ne zelite panning fotku. 

Ova je slikana Canon-om 350D (metuzalem) i obicnim objektivom 18-55.

253240_10150715586445300_2921361_n.jpg?o

Edited by Berna22

Nije to do brzine aparata niti do objektiva, to je do same cinjenice da je psa u trku vrlo tesko uhvatiti (a da ne ode fokus, da se ne odseku usi/noge/rep i slicno). Tajna je u sledecem: okinuti sto vise fotki. Imala sam gomilu neuspelih pokusaja da bih napravila jednu dobru sliku. Prilikom podesavanja brzina shutter-a treba da bude postavljena na 400, minimum. Na 350 se vec dobija blur osim ako ne zelite panning fotku.

Ova je slikana Canon-om 350D (metuzalem) i obicnim objektivom 18-55.

253240_10150715586445300_2921361_n.jpg?o

Hvala na savetima Berna.;)