Sign in to follow this  
Vladada

Prevara - šta i kako dalje

Recommended Posts

gde si uzeo psa??? ko je odgajivac,moze i na pp ako neces javno...

mislim da ce dlaka biti ok,zaista,a koliko znam,ako ti pas preraste visinu malog,mozes izvaditi papire tj zameniti za srednjeg i izaci u toj kategoriji (bar sam cuo da to rade oni koji kupe patuljanera pa im preraste u malog)

Koliko je meni kao laiku poznato ta visina već sada odgovora rangu srednjeg špica (naravno to ne isključuje da je i riječ o preraslom primjerku malog špica).

Inače omjer visine i dužine tijela odraslog špica bi trebao biti jednak, odnosno 1 naprema 1, a neka idealna težina srednjeg špica je cca . 11 kg...možda i koji kg više (neka me stručniji slobodno isprave ako griješim).

Sve je moguće, i zaista je teško prognozirati pojedninačni rast svake individue , ali ovako laički procjenjivajući s obzirom na dobnu razvojnu fazu ipak se još može očekivati da će ostati ispod te težine i kretati se u rasponu od 8 do nekih 10-tak kila, tako da bi to trebalo odgovarati rasponu težine kao kod malog špica.

Dlaka se mijenja, postoji taj "gadan" period kada se gubi puppy dlaka i tada se pas zaista čini daleko drukčiji nego što će kasnije izgledati sa odraslom dlakom.

Svakako bi bilo dobro ukoliko Vas to toliko muči da provjerite sa kinološkim sucima i neka vam oni daju precizno mišljenje kojem definitivnom tipu špica pripada Vaš pas.

ja imam isti problem, samo sa pasminom kavaski ovcar, kupio u oodajivacnici, masno platio, dobio rodovnik koji je pun gresaka i nepravilnosti, vise mi iz KSRS  nece ni da javljaju

kod nas se ne mozes pouzdati ni u kog, cak ni institucije poput KSRS koji bi trebali biti na strani zastite kupaca, a njima se prosto fucka