Skoči na sadržaj

Fotografija

Sarplaninac - 7. deo

• Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
1499 odgovora na ovu temu

#901 Orlov KrЕЎ

Orlov KrЕЎ

Hero Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 1117 postova

Postovano 08 April 2007 18:51

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa................ Pa Dedo... Mora opet si ;asti[ da te ne bije maler.

SVAKA ДЊAST NA POSTIGNUTIM USPESIMA... BRAVO !!!

Mi se spremamo za Planu, a vidim i drugi odgajivaДЌi ДЌim ih je manje na Forumu. Ja jedva ДЌekam subotu, a za vas ne znam.

Pozdrav
Bojan

#902 Prpic Goran

Prpic Goran

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 415 postova

Postovano 08 April 2007 18:53

Prvo da ve opzdravim na ovija veliki dam sas HRISTOS VASKRSE!!!!!!!! I da cestitujem praznik na svi hriscani!!!!!!!!!!!
A sg da krenujemo dalje!!!!!!! Jes Malovic nema fajda od teb ni da mi objasnis!!!!!!!.....
Priske Joggle ,pa jas i nesam kazao da tvoji sarci samo maju sas repovi kako sas barjaci ai da je takoj nesi jedini!!!!!!IMa gi jos sas sarci koji ga drziv kako trebuje!!!!!!!!! Al neje strasno no ako ga malce obori!!!!!!! Onoj edno drugo e postrasnije stoj si ovej tij il pa neko drugi pomenuja,stoj se sarci onakoj ponezainteresovano vucu po ring i gledav sam kakoj ce zavrnu sas dupe i da se iztruce na zemlu!!!!!!!! Toj je nestoj sto je istoj nevaljano!!!!!!!!!

Danijel:

To je staro pitanje iz biologije, koliko uticu geni a koliko okolina?

Utice i jedno i drugo na individualnu osobu, covjeka ili psa ili bilo koga.

Sta prevaze, to je tesko reci ali bitno je obadvoje. Ako je pas jako dominantan po prirodi, a nesocijaliziran na druge pse, ljude, grad, kucu, itd. moze biti jako ostar.

Ako je po prirodi plasljiv, a nesocijaliziran, isto moze biti ostar radi straha.

Ako je pak dominantan ali socijaliziran, onda ce ipak podneti druge pse ali nece napadati ali ce se videti da nema straha.

Ako je plasljiv i socijaliziran, moze se plasiti ali ce biti manja sansa da od straha nekog ugrize jer ce biti naviknut i imat poverenja u svog covjeka.

Geni definitivno utjecu ali uz socijalizaciju, koliko toliko, mogu obe krajnosti (strah i jaka dominacija) da budu kontrolirani.

Sretan Uskrs i Hristos Vaskrse svima.

E ovdej stvarno nema stoj da se doda ,ono ima al toj su svej nijanse i prelazi, koji dolaziv sas iskustvo i ucenje od kutriki!!!!!!!! A onoj u druge rase nesmej kutre da podvine rep toj ne vazi sam za nasega sarka!!!!!Mislim moze al ne valja!!!!!!!!!!!!!!!

#903 Prpic Goran

Prpic Goran

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 415 postova

Postovano 08 April 2007 18:56

Dedo pa cestitujem vi na uste ednu pobedu!!!!!!!!Vi be mal ,mal pa pobedite!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :lol: :D 8)

#904 Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 736 postova

Postovano 08 April 2007 21:21

Pozdrav svima
Danijela nemogu da prepoznam od pre par meseci :) , svaka cast! Vidim da pravilno shvatas sustinu i nadam se da ces jednog dana biti sretan vlasnik jednog samosvesnog , stabilnog Sharplanintza.
Pozdrav
Z

#905 Zoran Milovukovic

Zoran Milovukovic

Advanced Member

• Members
  • 736 postova

Postovano 08 April 2007 21:22

Deda , cestitke na uspehu !
Z

#906 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 08 April 2007 22:27

Ima negde neka slika tog Sapija od Saleta iz Boljevca?

#907 Orlov KrЕЎ

Orlov KrЕЎ

Hero Member

• Members
  • 1117 postova

Postovano 08 April 2007 22:30

Danas je najradosniji praznik pa Д‡u vas zato poДЌastiti sa par novih sliДЌica.

CERA 4 GODINE

Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija
Postovana fotografija

Pozdrav
Odg. ORLOV KRЕ 

#908 Orlov KrЕЎ

Orlov KrЕЎ

Hero Member

• Members
  • 1117 postova

Postovano 08 April 2007 22:33

Ima negde neka slika tog Sapija od Saleta iz Boljevca?

Pozdrav sale. Što se tiče te slike meni se čini da sam je negde na netu video, ali sad da me ubiješ nemam pojma gde. Ima neko njegovu sličku sigurno od članova foruma. Traži traži pa ćeš naći.

Šta ima kod tebe, kako napreduju medvedići maleni?

#909 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 08 April 2007 22:52

Gkedao sam ovih dana snimke koje sam zabelezio krajem prosle godine.
Svratio sam sa nekim ljudima do nekog tipa koji drzi pse i po pravilu to je onaj drugi pol, kojem ne pada na pamet povesti ga na izlozbu pasa vec ih drzi iskljucivo za borbe. Tip se zove Kosanovic, mislim da je iz Kule i ima u dvoristu predivnog karabasa koji vazi za izuzetnog borca. Otac mu je SAPI ili SAPO, to nisam siguran. Pas je predivan, temperamentan, sto ovde neko rece uravnotrezen i samosvesan. U nekom albumu sam video gomilu pasa koji preko fotke prosto zrace sigurnoscu, tom samosvescu da su mnogo jaki.
Sto ovo pisem? Pada mi na pamet, jedna misao ili ideja koja pomalo lici na PRIKETOV san, a to je da bi divno bilo organizovati jednu manifestaciju pod nazivom:"BIRAMO NAJLEPSEG BORCA"!!!! Sta mislite bili to mogao biti prvi korak ka necemu sto se zove PRIBLIZAVANJE POLOVA? Mislim da smo bas zato smo do te mere polarizovani uskraceni na izlozbama za jedan lavovski deo predivne Sarplaninske populacije. Jako bih voleo kad bi se to nekako moglo napraviti, videti neku specku lepote na kojoj bi se pojavilo 50 pasa koje, ako imate zeludac mozete videti jedino kako se kidaju u mecevima. E to bih bas jako voleo i mislim da bi to moga biti divan prizor i prosto praznik za oci i jos ponesto. Eeee.....h.

#910 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 08 April 2007 23:06

Boki pozdravljam te! Hvala sto se interesujes za bandu, jednookih. Nesto su mi mnogo mobilni za dve nedelje starosti, a i ckilje na po jedno okce. Zamisli strpam ih u drveni sanduk gde su okoceni, a oni u toku veceri u potragu za majkom, koja odbije da udje u istu i svih pet bukvalno prepuze rastojanje od oko 1,5m i traze svoje, a danas se jedan nasao sam u cudu na oko 3 m od mesta gde bih ja voleo da leze ispod elekricne kvocke!!!! Zalio se mesecu i zvezdama dok smo mi glasno u kuci slavili cerkin rodjendan u kombinaciji sa Vaskrsom. Ludilo sta da ti kazem, a igranka tek treba da pocne sa tri- cetiri nedelje starosti i vec ih vidim kako sire iz dana u dan koncentricne krugove u kojima se krecu, istrazuju, zabavljaju se i .... Pozdrav svima od nas 4+6+5 iz ZR-a.

#911 Nenad Malovic

Nenad Malovic

Guru

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 6417 postova

Postovano 09 April 2007 07:26

Postovana fotografija

Postovana fotografija

Sapi iz Boljevca

#912 vuletaj

vuletaj

Advanced Member

• Members
  • 802 postova

Postovano 09 April 2007 09:16

Pozdrav vidis jogli koliko ima kvalitetnih izvornih pasa koji se nevode po izlozbama zbog silnih mucki i nikome nije palo napamet da se te mucke sprece a stose tice kosanovica covek drzao i vukove kanadske znamose jedno 15 god a sta mislis koliko ima jos kvalitetnih izvornih pasa koje nisi obisao samo jos neko dami kaze ako zna koje poreklo ima sapi iz boljevaca ako zna POZDRAV OD ODGAIVACA IZVORNIH-CISTIH SARPLANINACA.

#913 djon

djon

Hero Member

• Members
  • 1719 postova

Postovano 09 April 2007 09:17

Ev i men Dedo legendo,ДЌestitke na teb :!:
Ja se joДЌme kiДЌ oporavljam od juДЌe,a i danas loЕЎe poДЌeo,iz kreveta mam za stol :roll: Д‡u se jope ubijem sa ranom :lol: :lol:
Sam sam ЕЎtel reДЌem da mi se glava ona ne sviД‘a,i kaj kaЕѕe Semberac i da j Еѕenska,neje mi neДЌ :!:

#914 djon

djon

Hero Member

• Members
  • 1719 postova

Postovano 09 April 2007 09:18

Lepe sliДЌke krЕЎevi :wink:
Postovana fotografija

A ova mi kak ponajbolЕЎa 8)

#915 Amajlija

Amajlija

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 323 postova

Postovano 09 April 2007 10:31

Pozdrav vidis jogli koliko ima kvalitetnih izvornih pasa koji se nevode po izlozbama zbog silnih mucki i nikome nije palo napamet da se te mucke sprece a stose tice kosanovica covek drzao i vukove kanadske znamose jedno 15 god a sta mislis koliko ima jos kvalitetnih izvornih pasa koje nisi obisao samo jos neko dami kaze ako zna koje poreklo ima sapi iz boljevaca ako zna POZDRAV OD ODGAIVACA IZVORNIH-CISTIH SARPLANINACA.

Cao, ukoliko ja znam, Sapiju je baba rodjena sestra Tarzana Saitovog

#916 Orlov KrЕЎ

Orlov KrЕЎ

Hero Member

• Members
  • 1117 postova

Postovano 09 April 2007 11:20

samo jos neko dami kaze ako zna koje poreklo ima Sapi iz boljevaca ako zna.

Ako neko od ovih što su bili sa njim na izložbi neka mi daju broj pedigrea iz kataloga pa ću ga možda naći celog.

#917 Nenad Malovic

Nenad Malovic

Guru

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 6417 postova

Postovano 09 April 2007 11:39

Taj pas je kolko je meni poznato izlagan u razred izvornih i ima uslovni rodovnik tako da neces naci nigde napisano ko su mu roditelji.

#918 Е ipa

Е ipa

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 311 postova

Postovano 09 April 2007 12:37

ДЊerka od ЕЎapija iz boljevca i njene dece 8)

Postovana fotografija

Postovana fotografija

#919 Е ipa

Е ipa

Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkica
  • 311 postova

Postovano 09 April 2007 12:42

U katalog iz izloЕѕbe za Е apija piЕЎe:
Е api oЕЎ.1.4.1998
o.Bigor
m.BoЕѕana
odg.Sait
vl.PetroviДЌ SaЕЎa,Boljevac

#920 jogli

jogli

Hero Member

• Members
  • 3621 postova

Postovano 09 April 2007 13:26

Ej, ja ne mogu da cutim, pa nek se buri ko god hoce. Moram malo da miniram idilu pa to ti je! Recite je li po vama OK sudijska odluka da ovaj SAPI ne uzme prvaka rase, bez obzira sto to nije mozda moguce zbog uslovnog rodovnika! Mnogo je ovde na forumu vremena potroseno oko toga je li moguce da pas dobije cacib i sl. sa usl. rodovnikom, pa ako je to bilo moguce na svetskoj da se ja nesto pitam napravio bih presedan i na nekoj Srpskoj !!!!! Sta velite na to!!!!!?????