Skoči na sadržaj

Fotografija

Moze li parenje da skodi muzjaku?

• Molimo prijavite se kako bi odgovorili
29 odgovora na ovu temu

#1 karalejic

karalejic

Newbie

• Members
  • 26 postova

Postovano 27 August 2012 20:26

dakle ovako, dobio sam ponudu da odvedem psa na parenje, dakle on je muzjak, ima 16 meseci, Zaltni Retriver, zenka je takodje Zlatni Retriver i ima 5 godina, e sad meni je to prvi put da vodim psa na parenje pa ne znam kako to ide i da li sme da se sigra sa zenkom od 5 godina, sad me zanima da li to moze da bude stetno po njega?
hvala unapred!

#2 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 20:32

u majku mu, a da mu ne pojede pisu tako prevejana? :shock:

#3 Srbobranac

Srbobranac

Newbie

• Members
  • 128 postova

Postovano 27 August 2012 20:36

Kao prvo neko pravilo je da zenka dolazi kod muzjaka na parenje, al ajd to je manje vazno. Tvom psu nista nece faliti, parenje je prirodna pojava i godine tu ne igraju ulogu.

Nije mi jasno na sta si mislio da bi kao moglo da mu steti? (lmao)

#4 Anit@

Anit@

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 591 postova

Postovano 27 August 2012 20:37

:giggle: :giggle:

#5 karalejic

karalejic

Newbie

• Members
  • 26 postova

Postovano 27 August 2012 20:42

da ga uhvati grc (rofl) (rofl) (rofl)
ali dobro tu je blizu dom zdravlja
nego ne znam, zato pitam posto je ovo prvi put da vodim psa na parenje

#6 Anit@

Anit@

Advanced Member

• Members
  • 591 postova

Postovano 27 August 2012 20:44

Ma nece mu biti nista :wink:

#7 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 20:46

cek bre, kako nece biti nista, a sto ce morati da placa alimentaciju za decu to nikom nista? (wonder)

#8 Srbobranac

Srbobranac

Newbie

• Members
  • 128 postova

Postovano 27 August 2012 20:52

Ajd jos malo da ti objasnim posto se prvi put susreces sa tim.

Kad tvoj muzjak skoci na zenku i baci se na posao, posle jedno pola minuta ce se oni "ucvoriti". Da ti jos prostije objasnim, njegov alat ce ostati u zenki, on ce sici sa nje ali ce "guzicama" ostati spojeni jedno 10-15 min (mozda i duze) sve dok cvor ne splasne. Nemoj da te to brine niti slucajno da ih razdvajas jer je sve to prirodan proces. :wink:

#9 Anit@

Anit@

Advanced Member

• Members
  • 591 postova

Postovano 27 August 2012 20:55

cek bre, kako nece biti nista, a sto ce morati da placa alimentaciju za decu to nikom nista? (wonder)

To ce gazda da placa :mrgreen:

#10 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 20:56

idi bre, srbobranac, sta tu kvaris sa tim strasnim stvarima, sta i to rade kucice, nece da mu ga vrati... :( uvek se nadje neko ozbiljan da zezne lepe teme... :cry:

#11 Astra Cleas Canis

Astra Cleas Canis

Newbie

• Members
  • 64 postova

Postovano 27 August 2012 21:00

Recimo,kao sto postoje granice kod zenki,tako isto i kod muzijaka...

Zenka moze da se pari sa 15 meseci,ali nije preporucljivo jer nije psihicki zrela...
Tako ste meni rekli na ovom forumu i ja to prihvatih jer mi je bitnija ona...

Po kinološkim propisima muzijak za parenje je spreman sa 16 - 18 mes. kako za koju pasminu .

E sad...trazih ja i dalje po netu (study) (study) (study) i pronadjoh gde zaista potvrdjuju to za parenje zenki sa 15 meseci ali je isto tako pisalo da ni parenje muzijaka nebi trebalo da bude pre 2. godine jer.... :oops: :oops: :oops: hajde da objasnim malo prostije receno od onih veterinarskih (latinskih) naziva... :oops: :oops: a vi ne zamerite...
Dakle...muzijak u predelu gde mu izlazi polni organ poseduje neku hrskavicu koja se do navrsene 2 godine pretvara u koscati deo...Ukoliko dodje do preranog parenja,hrskavica moze da se deformise i tako okosti...Nakon cega muzijak moze imati bolove prilikom parenja i moze poceti da ih izbegava...
Ja tako procitah na jednom sajtu,i ne zamerite ako nisam dobro objasnila...

Ali kao sto se ne pridrzavaju odgajivaci za zenke tako ni za muzijake... (thinking)

#12 Taša

Taša

Advanced Member

• Members
  • 650 postova

Postovano 27 August 2012 21:03

idi bre, srbobranac, sta tu kvaris sa tim strasnim stvarima, sta i to rade kucice, nece da mu ga vrati... :( uvek se nadje neko ozbiljan da zezne lepe teme... :cry:

Ja se taman uživjela. I ovaj moj će sad početi da fantazira o tako nekim ženkicama... (wasntme)

#13 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 21:05

znaci strucno receno moze matora koka da mu iskrivi pisu... (wonder)
ne vodi ga ako za Boga znas, ima da ga zezaju ostala deca kad se budu tusirali... (wasntme)

#14 Srbobranac

Srbobranac

Newbie

• Members
  • 128 postova

Postovano 27 August 2012 21:09

I ja sam se posteno ismejao kad sam procitao ovu temu, pretpostavljam kao i ti. :)
Na nama je da pomognemo koliko mozemo i kazemo nesto malo sto znamo. :)

#15 Astra Cleas Canis

Astra Cleas Canis

Newbie

• Members
  • 64 postova

Postovano 27 August 2012 21:15

znaci strucno receno moze matora koka da mu iskrivi pisu...
ne vodi ga ako za Boga znas, ima da ga zezaju ostala deca kad se budu tusirali...

I ja sam se posteno ismejao kad sam procitao ovu temu, pretpostavljam kao i ti. :)
Na nama je da pomognemo koliko mozemo i kazemo nesto malo sto znamo. :)

(y) (y) (y) (y)

:giggle: :giggle: :grin: :grin: :giggle: :giggle:
Hajd sad onaj muski ego radi u vama...ali momci dajte se obuzdati malo...pricamo o psima i pomozite decku... :P

#16 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 21:19

znam sve to stoji... e sta ti je internet, ja kad sam bio klinac nije bilo toga da me opamete radoznala... dovedu kod dede neku kobilu da puste pastuva i sada aj obavljaju oni to naskakivanje, kad ti ja u bunilu, viri konju vec noga od zdrebeta :shock: ... cek, to je nas konj, on ne treba da ima zdrebe, ustvari valjda ne tako brzo... i niko da mi razjasni tu gadnu situaciju, tad je postojao zid cutanja oko tih stvari pred decom, sam sam razbijao glavu da saznam di sta ide i kome... a sad eto srece, "sine, docice do cvorovanja, ne panici, to sve obavlja majka priroda...", vala sreca pa ja nisam onoliki naisao na tu zezanciju pre konja pomislio bi da ih je neko lepkom zalepio...

#17 Anit@

Anit@

Advanced Member

• Members
  • 591 postova

Postovano 27 August 2012 21:26

@ recni galeb
Ma da li je moguce (lmao) (lmao) (lmao) ja umirem od smeha

#18 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 27 August 2012 21:36

tebi do smejanja ali kad sam prvi put video i to bilo je opet zbrke...
e, sta radi to nas ker komsijinom?
tuku se, ajde idi vidis da je nas jaci...

ja normalno ne odem, a ono upalo to srbobrancevo "cvorovanje"...
a sta sad radi, jel ga je pobedio?
da, sad se mire, ajde idi molim te vise, sta me davis...
dugo se oni nesto mire?
jes vala, daj tu lopatu da ih zveknem preko ledja, ne znas ko je ludji da li oni ili ja sto ti objasnjavam...

...aj bre, tada ko je priznao deci da postoji sex isao je na dvonedeljnu robiju, garant...

#19 karalejic

karalejic

Newbie

• Members
  • 26 postova

Postovano 27 August 2012 21:45

AHHAHAHAHHAHAHAH, OVO SA KONJEM
AHAHHAHAHHAHHAHAHHAH

#20 recni galeb

recni galeb

Newbie

• Members
  • 50 postova

Postovano 28 August 2012 06:44

Lako je sad tebi meni se smejati, ja nisam tad imao odakle nauciti sta je sta, bio sam samouk kao Vuk Stefanovic Karadzic, morao sam neka slova i sam izmisliti...
Sem toga i ti Vuk imate zanimljiva prezimena ili u tvom slucaju nick, to ti je bre, predodredjeno da ume ovo-ono... S tim je tvoje pitanje bilo jos cudnije, ako je to tvoj pas i malo lici na gazdu...
Nego aj da se dotaknemo teme, sta rece ona teta za onu kost, sad mene stvarno nesto zabrinulo da se to moze i slomiti, a onda da vidim tog vetrinara koji ce da je zagipsa u prvobitno stanje?!