Dom

Rotvajler - 7.deo

Recommended Posts

Ne znam zasto nisu zesce pripremili ovog psa na videu.Evo ja treniram neku kuju,za neke posebne prilike,jos nisam odradio kontrolu,a bit ce i to.

Jeli imao tko problema sa ovim? Zenka mi je skotna 40 dana, i danas sam primjetio kako su joj se 2 sise(bradavice) povukle unutar koze.. 

2016-03-21 18.12.17.jpg

V MORAVA SIEGER     Subota - 01.10.2016. Trstenik                                                 I AJAX WINNER CUP    Nedelja - 02.10.2016. Trstenik

SUDIJE:    Mr. Siegmund Trebschuh, ADRK,  Nemačka i Mr. Christian Bembacher, Austrija

KOTIZACIJA po danu

V MORAVA SIEGER, Subota - 01.10.2016.

I pas  - 3500,00 dinara

II pas - 3500,00 dinara

III pas - 2500,00 dinara

IV i ostali psi istog vlasnika besplatno

I AJAX WINNER CUP, Nedelja - 02.10.2016.

I pas  - 3500,00 dinara

II pas - 3500,00 dinara

III pas - 2500,00 dinara

UKOLIKO PSE PRIJAVLJUJETE ZA OBA DANA

I pas – 6000,00 dinara

II pas – 5000,00 dinara

III pas – 4000,00 dinara

UPLATU IZVRSITI NA :   

150-3200310001185-93      z.r.

Kinolosko Drustvo Trstenik

Skeniranu  UPLATNICU poslati na mejl , i OBAVEZNO je dostaviti na dan izlozbe!!!

SATNICA IZLOŽBE

08.00 - 10.00 UVOĐENJE PASA

10.00 - 10.15 OTVARANJE IZLOŽBE

10.15              OCENJIVANJE PASA   

Po završetku ocenjivanja  DODELA NAGRADA

informacije: ++ 381 63 621-972, fax: 014 227-574

e-mail , kdvaljevo@verat.net , moravaziger@gmail.com

LINK ZA ONLINE PRIJAVU:

https://goo.gl/forms/AXVcuWvCpMNH777W2

JOS VRLO MALO VREMENA JE OSTALO DO ZATVARANJA KATALOGA !

MR KENZO VOM BENI 5.5 mes

TYSON Ritter Vom Camelot 

GINA Vom Beni 

DSCN2665_zpsqvxehngt.jpg

DSCN2380_zpsma0laigh.jpg

14666094_546422828900618_862024364977452

Kad i da li su bile promene standarizacije rotova ..........u skorije vreme.....sa glavom se nesto desava .......pretarani stop i prekratka njuska .............ok mi je da se forsiranju ajmo reci manji psi jer bolje rade tj 50 kg ali nesto sa glavom mi nije u redu .......cemu to ......

Nisam znao da postoje, tj. da se spominju "srpski" varijeteti rotvajlera kao karakteristični, pored nemačkog i američkog tipa. Negde posle 2 minuta počinje da govori o tome.

On 18/11/2016 at 12:15, Red Nousse said:

Kad i da li su bile promene standarizacije rotova ..........u skorije vreme.....sa glavom se nesto desava .......pretarani stop i prekratka njuska .............ok mi je da se forsiranju ajmo reci manji psi jer bolje rade tj 50 kg ali nesto sa glavom mi nije u redu .......cemu to ......

jedno pitanje prijatelju . Gde ti ovde vidis prekratku njusku ? osetio sam se prozvanim jer si komentarisao odmah ispod mog posta  . Ako gresim izvini . Pozdrav 

Nisam ni pogledao psa da budem iskren ne odnosi se na tebe mada sad kad vidim ... da  ne duzim i da se ogradim nisam nesto u rasi bas ali da je favorizovanje  krace njuske prisutno jeste ili ja gresim.......mislim kad bi poredili psa iz 80 90 tih i sada ......svidja mi se mera rota jer nije otisla u gigantizam to je pravi pas za rad visina masa ali nesto sa glavom mi nije ok ..........

Edited by Red Nousse

2 hours ago, Red Nousse said:

Nisam ni pogledao psa da budem iskren ne odnosi se na tebe mada sad kad vidim ... da  ne duzim i da se ogradim nisam nesto u rasi bas ali da je favorizovanje  krace njuske prisutno jeste ili ja gresim.......mislim kad bi poredili psa iz 80 90 tih i sada ......svidja mi se mera rota jer nije otisla u gigantizam to je pravi pas za rad visina masa ali nesto sa glavom mi nije ok ..........

apsolutno se slazem . Mada nije to prisutno samo kod ratvajlera . Mnoge rase se dozivele expanziju i velike promene a to prati i sam standard koji je ostao isti ali se vise niko ne pridrzava istog . Nije to komercijala vec da se najprostije izrazim zelja za promenom a to podrzavaju siroke narodne mase .... da ne duzim . Pozdrav 

Zdravo, pozdrav svima! Hteo bih da postavim par pitanja. Zelim da uzmem rotvajlera i jos nije konacna odluka donesena jer mi fali jos informacija. Inace sam se informisao porpilicno dobro u vezi pasa inace sto na balkankinology sto od prijatelja i drugih vlasnika pasa Tako da sam svoje znanje prosirio porpilicno. Zeleo bih da pohvalim sajt, odlican je, dosta stvari moze da se nauci!

Sto se tice uslova u kojima cu drzati psa. Drzacu ga u stanu u kojem osim mene zive brat i roditelji. Veoma sam aktivan i volim da se setam, trcim i treniram, tako da setnje i istrcavanje nisu problem, a ako ja nekad nemam vremena ili ne stignem  sto ne verujem tu su i ostali ukucani, a pogotovo brat koji voli pse cak i vise od mene i spreman je na takvu obavezu. Cesljanje, cetkanje nije problem meni ni 2 puta na dan ako treba. Sto se tice hrane ili granule ili domaca hrana, hranicemo ga najbolje sto mozemo ali nikada losom hranom. Sto se tice ljubavi i paznje koju ce pas dobiti mislim da ce biti na maksimalnom nivou, sto je u mojoj moci ja cu to omoguciti. Sto se tice nege i zdravlja ovde sam se poprilicno informisao i za sada mi je jasno na koje stvari da objasnim paznju ako bude jos pitanja u vezi toga postavicu naravno. Sto se tice dresure, voleo bih da idemo zajedno na casove kod profesionalaca, da pokupim sto vise saveta, a i da se zblizim sa njim. Takodje bih da napomenem da sam se informisao dosta i o samoj rasi rotvajlera, njihovom karakteru i ponasanju. I iako se ne preporucuju za neiskusne vlasnike mislim da uz dovoljan trud i rad cu moci da lepo da ga vaspitam i napravim od njega najdivnijeg psa.

Ono sto mene zanima  je da li mozete da mi kazete neke proverene odgajivacnice u koje imate poverenje.  Sto se tice steneta meni je najbitnije da je stene pravo i zdravo, da znam da mu je loza zdrava i da nece imati problema sa ED i HD kao i nekim drugim problemima koji se genetski prenose.  Naravno niko nam ne moze garantovati da ce stene biti 100% zdravo ali ako ima rodovnik koliko sam shvatio sanse ce biti poprilicno manje da ima neku od genetsko naslednih bolesti. 

Hvala unapred i srdacan pozdrav!

Edited by Dendi111

Moj top 11.5 meseci                                                                                                                    17857213_10210505261925098_452392908_n_z