Sign in to follow this  
Anastasia

Koprofagija - Zasto neki psi jedu izmet

Recommended Posts

Koliko dugo je pas sam u toku dana?

Stenci mogu jesti svoj izmet ako su zapostavljeni, ako im fale neki vitamini i minerali, ili iz ciste radoznalosti i dosade... Kad psa ostavljas samog probaj da mu das neku zvakalicu da se zanima, npr. zvakalice od presovane govedje koze( ima ih u obliku stapica, koske, obruca, cak i cipelice). Moj pas to ne ispusta dok ne razvali. Ostavi mu po podu razne adekvatne igrackice, loptice koje ispustaju zvuke i sl.

Nahrani ga pre nego sto krenes na posao. Ovo su neki moji predlozi...

Ovde pise da se stavi bundeva iz konzerve(verovatno moze i pecena), sok od ananasa, ili spanac u hranu, koji kad se svare nisu bas njam, pa odbijaju psa od izmeta...

http://www.paw-rescue.org/PAW/PETTIPS/D ... Eating.php

Hvala na odgovorima.

Ostaje po 7-8 sati sama, ima igracke za grickanje, nahranim je pre nego sto odem.. Probacu to sa ananasom i bundevom, mozda upali...

Bas sam se uplasila ali vidim da dosta ljudi ima slican problem i niko ne drami preterano :))

moja Rea je samo jednom pojela svoj izmet, ali zato juri ljudski po parku. pošto ne mogu da je stignem da je izudaram na mestu, u subotu idem da joj kupim onu platnenu korpu. pa će se valjda odvići od njupanja svega i svačega

To je dosta vremena, ali navicice se... Nek se dobro izmori dok si sa njom, bacaj joj lopticu cak i po stanu( hehehe, to ja radim ) :lol:

Moj prethodni pas je voleo da macne ljudsku kaku iz cistog zadovoljstva! To je bas uf, bljaaaak!

Jedno jutro mama odvela u setnju, a ona usput omrsila brk i kako su dosle kuci uletela pravo kod mene u krevet i pocela da me lize, FUUUJ, koji sam samo uzas tada dozivela nisi svesna!!!

Samo povedi racuna da te ne lize po licu i ustima dok ima tu naviku...

Dobice i Dina korpu, samo da malo poraste i da pocnem da je izvodim napolje...

A s obzirom da mi je prvi pas i da sam totalna neznalica, bas sam se bila uplasila... pomislih cak i da nije normalna... :) ali sad ste me malo ohrabrili, vidim da nije jedina koja jede ono sto ne bi trebalo.. :P

Jel ima neko sredstvo za dezinfekciju koje bih mogla da koristim? Perem joj zube i usta sa pastom za pse ali ne znam jel to dovoljno...

moja Rea je samo jednom pojela svoj izmet, ali zato juri ljudski po parku

E ovo je muka :mrgreen:

pre neki dan je ulovila nekog dedu kako sere.....ako ništa drugo, barem nije završio do kraja, već je brže bolje navukao pantalone

ja i drugarica se pokidale od smeha

:lol: :lol: :lol:

a Ari je prošle godine otišao do tipa koji je piškio uz drvo, da vidi šta to drži u ruci

:mrgreen:

i on je brzo završio

Dobice i Dina korpu, samo da malo poraste i da pocnem da je izvodim napolje...

A s obzirom da mi je prvi pas i da sam totalna neznalica, bas sam se bila uplasila... pomislih cak i da nije normalna... :) ali sad ste me malo ohrabrili, vidim da nije jedina koja jede ono sto ne bi trebalo.. :P

Jel ima neko sredstvo za dezinfekciju koje bih mogla da koristim? Perem joj zube i usta sa pastom za pse ali ne znam jel to dovoljno...

veruj mi neće joj se ništa desiti. ali počni na vreme da je kažnjavaš.

ja sam Arija dovela u red, ali ova mala je to počela kasnije da radi, kada je već malo odrasla. a tada je već znala za foru: beži što dalje možeš!!!!! a zna da neće dobiti batine kada joj kažem dodji i ona dodje. to je jedan opasno namazan pas

:evil:

Jel ima neko sredstvo za dezinfekciju koje bih mogla da koristim?

Misliš na nešto ovako http://www.canina.rs/sprej_za_okolinu.html

pre neki dan je ulovila nekog dedu kako sere.....ako ništa drugo, barem nije završio do kraja, već je brže bolje navukao pantalone

ja i drugarica se pokidale od smeha

:lol: :lol: :lol:

a Ari je prošle godine otišao do tipa koji je piškio uz drvo, da vidi šta to drži u ruci

:mrgreen:

i on je brzo završio

Arija i Reu u komunalnu policiju :lol:

Vidi se da Ari jede viršle :mrgreen:

Imam stene Labradora staro tri meseca.. Kod mene je nesto manje od mesec dana i primetila sam da jede svoj izmet.. Nazalost ostaje sama u stanu dok sam ja na poslu tako da ne mogu da pokupim to kada se ukaki, a kada se vratim, ne zateknem nista, pojede sve. Upravo su mi rekli da je to veliki problem i da ako sada radi to, da ce tesko prestati. Cak su me posavetovali da je vratim ili nekom dam jer je opasnost od zaraze velika, ali to sada ne dolazi u obzir, s obzirom da sam je zavolela i ne bih vise mogla da zamislim da je nema.. Zanima me da li postoji neko resenje i da li je to zaista tako tesko tesko da se iskoreni..

Vodi je ujutru da kaki, bilo bi dobro da je neko izvede i oko podne, onda ti jos dva puta tako da nece imati

potrebu , a ni zelju da jede svoj izmet jer i nece kakiti u kuci.

Probaj da joj ostavis komadice sira pre nego sto odes, sir menja culo mirisa za nekoliko sati

tako da mozda to pomogne.

Mnogo je bolje, hvala na pitanju :) Sad nije toliko dugo sama preko dana, brat je sa njom, tako da vise ne primecujem da je interesuje to.. A i skloni se na vreme.. :)

Kazu nedostatak kalijuma u hrani...znaci lek bi bio hrana bogata kalijumom.Moj pas nema tih problema pa ne znam kolko je to tacno,tj.nije probano.Ali zato jede banane s vremena na vreme,one imaju kalijuma.Drugi razlog je opsednutost,pas je rob navike,i ako je jednom jeo izmet usled fizioloske potrebe,tj. nedostatka nekog elementa u ishrani moguce da ce nastaviti s praksom i kad mu nista ne fali.Moj Don se gadi i sopstvenog izmeta,zaobilazi ga kao vatru,i ako slucajno ugazi u njega trese shapu ko macka kad je pokvasi:),sav se smori,vidi mu se na licu veliko ''Fuuuujjj".

Cuo sam svakakve price zasto pas jede kaku(svoju ili tudju).Za sada niko sa sigurnoscu ne moze da utvrdi pravi razlog,pa cak se i veterinari nemogu usaglasiti.Jednostavno kazu- eto, to mu je fazon.

I ja imam isti problem, jede tudju kaku, bilo da je cvrsta ili retka (ovu licka),

kad se setmo, nekad mi je jako tresko da prepoznam sta radi posto nekad kopa ruska trazi travcice, nekad lize te iste trave.. ko zna zasto...., a nekad se " gosti", on vise nije mali, ima 11 meseci, jede dobru hranu Bento, a da inace.. mesanac shi-tzua, znac mali terorista, noga nikako da odviknem, bojim se zarazice se necim,

kako da ga odviknem???

evo i ja da vam se jadam.Imam labradora,sad mu je godina za koji dan.Hranim ga kvalitetnim granulama a on po svome,po kokosijem izmetu kad god ga pistim iz boksa u dvoriste.A sto je jos naj veci problem i svaku put gad mu bacim nesto za APORT otrci da donese proleti pored mene i legne da gricka...toliko sam razocaran u njega da sam prestao da ga uvodim u lov nego ga drzim ko kucnoga ljubimca(a dresura skupa)

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this