Sign in to follow this  
Anastasia

Koprofagija - Zasto neki psi jedu izmet

Recommended Posts

Danas nam je dolazio veterinar da da Hugu injekciju protiv besnila i da ga cipuje pa sam ga usput pitala i za ovaj problem. Rekao mi je da moze da bude da jede svoj izmet zbog nedostatka vitamina B. Sta mislite o tome? Gde da mu nabavim taj vitamin i da li postoji posebno on ili moram da mu dajem neki kompleks vitamina (to sam zaboravila da ga pitam :) )?

Danas nam je dolazio veterinar da da Hugu injekciju protiv besnila i da ga cipuje pa sam ga usput pitala i za ovaj problem. Rekao mi je da moze da bude da jede svoj izmet zbog nedostatka vitamina B. Sta mislite o tome? Gde da mu nabavim taj vitamin i da li postoji posebno on ili moram da mu dajem neki kompleks vitamina (to sam zaboravila da ga pitam :) )?

Vitamin B se prodaje kao kompleks u obliku drazejica pod nazivom Beviplex. Kupuje se u svakoj humanoj apoteci. Jedino ne znam dozu za pudlu, da li bi mu jedna drazejica dnevno bila previse :?

Elle,nema to veze sa manjkom vitamina, ali da bi bila mirna, uzmi mu Beviplex, lepo kaze Danijela, vidi doziranje, njega racunaj kao dete...

Ako jede dobre granule, ne bi trebalo da mu fali icega, ali... On je sad u pubertetu, malo se mangupira, voleo bi da je drugaciji, veci, sta vec u njihovim glavama.. Ima i toga, miris koji on jede (stvarni bljak!!!)nece skoro izvetreti i ostaviti njegov sladunjavi miris stenca.. Probaj sa Beviplexom, ali nesto mislim da ces morati da se strpis.. Sto ne znaci da ga ne izlemas kad ga uhvatis, majku mu, on te ljubi, sigurno.... Uzas!

vet mi rece da postoje i neki vitamini za pse.... zna li neko kako se zovu (treba mi b i e vitamin)?

imas pet phos...to ja dajem mojoj...probala je par puta da pojede...dobila po dupencetu i sad zaobilazi...

muzjak sa druge strane je imao proliv pre neki dan...i pojeo zato sto zna da se to ne radi u kuci...

jede purinu za stence... preci cemo na neku bas za pudle kasnije( nisam vidlea da ima za pudle stence)...

vet je rekao da osim zbog toga mu treba malo vise vitamina b i zbog ovolike dlake... zato je rekao i da predjemo uskoro na hranu za pudle jer ona ima bolji odnos svega toga za njega...

a sto se teme tice, fora jwe u tome sto ne mogu da ga uhvatim... kad ga vodim napolje, ne mzoe da pojede to jer ga nadgledam a i nece uvek.. samo se okrene i njuska to... ako krene da otvara usta povucem ga i to je to... problem je kad nisam kod kuce pa on kaki i pojede to... i onda nemam pojma sta se desilo dok ne dodje kraj dana i shvatim da je kakio samo 2 puta umesto 3,4 kolko inace kaki i sl...

Pa, to je stvarno grozno! Ne bilal ti ja u kozi, u stvari, mozda je bolje da kazem da se on zahvali bogu sto nije moj! Stvarno moras, za njegovo dobro, da ga malo "ozbiljnije" uzmes pod svoje... Paaa, stvarno mislim da je grozno!

...pazi to moze i da bude samo u jednom trenutku..ja sam sa genkijem imao problema sto je bukvalno gutao macji izmet...tolko da je povracao od toga...e onda sam odlucio da ga olesim od batina kad proba to da uradi ponovo...do duse genki je konjina...ti ipak imas pudlu

e to kad kazes u jednom trenutku... setila sam se necega...

posto on zna da napolju ne mzoe da pojede jer ga povucem cim ga omirise... jednom se desilo sledece...iskakio je tri male motkice i munjevitom brzinom se okrenuo i zgrabio jednu i progutao je bez zvakanja... bukvalno je sekunda bila u pitanju...nisam znala dal da se smejem il ida placem...kako me je zeznuo :D

sad da ne ispadne da on svaki put samo to radi... nije bas tako...to se poneakd desava... npr napolju tudje kakice samo omirise i produzi, samo je jednu duze mirisao i verovatno bi i probao da nisam bila tu :D zato mislim da stvarno ima neke veze sa hranom, mzoda i tim vitaminima...mozda mu mirise na neku hranu... nece ni svoju svaku kakicu, neke zaobidje neke duze mirise, valdja zavisi sta jede...

ali opet, kad je tek poceo to da radi, mislim da je bilo bas zato sto zna da ne sme to da radi kod kuce (kao sto rece sleepy) i valjda sto je zapamtio da kad god kaki ja trcim da sto pre pocistim to a on sta ce, nema ruke pa mora da pojede :(

Pa, kazi Tasmanije, zar ti ne bi doslo da ga onako fino, doooobro izbubecas, pa da se pusi! Ja vala bih, il bi spavao ispred vrata...

zaboravih da napisem...

Dijana, ne ljubimo se tj ne dam mu da me lize po licu ali ne bih mu davala ni da ne jede to sto jede... u cemu je razlika izmedju sopstvenog govneta i svega onoga sto na ulici stavi u usta... sve je podjednako gadno bar sto se mene tice... i da ne trpa nista u usta opet hoda svuda pa lize svoje sape... ili npr, kao veceras, lize macku koja pola dana provodi u kontejneru...

a ja njega naravno ljubim...doduse sve redje sto se vise blizi sledece kupanje jer je sve prljaviji... tako da mora da se zadovolji onim sto dobije prvih par dana dok je mirisljav, beo i mekan kao dusa :)

Elle, ja ti se stvarno divim na TOLIKO kolicini strpljenja i ljubavi prema tom malom magarcu! Treba se roditi takav, stvarno mislim, posto moj pas to ne bi radio, il` ne bi bio moj, vrlo prosto...

hvala :)

gledam i sama na sve strane i za sad cu probati sa vitaminima pa cemo videti sta ce biti...

bice bolje kad nauci da kaki samo napolju jer tamo nema priliku da pojede...

zanimljivost u vezi ovoga je da jede iskljucivo dok je toplo i sveze :mrgreen: :x

hvala :)

gledam i sama na sve strane i za sad cu probati sa vitaminima pa cemo videti sta ce biti...

bice bolje kad nauci da kaki samo napolju jer tamo nema priliku da pojede...

zanimljivost u vezi ovoga je da jede iskljucivo dok je toplo i sveze :mrgreen: :x

jel moze neko da mi kaze koliko bibera treba tj smem da stavim? i sta ce se desiti, hoce li pojesti ili ce poceti da kija pa nece ni stici da jede ili nesto trece?

pa vidi ti sama...kolko mislis da bi mu trebalo...nemoj da ga stedis nista mu nece biti ne brini se ;)

btw moj kreten nema problema sa biberom, feferonima itd :D

Ja glasam za feferone... I to da prvo neko proba, da vidi dal su stvarno ljute.. Inace, ne bih da te obeshrabrim, ali ja stvarno ne znam psa kod kog je to upalilo...I moji su jeli i (stvarno) ljute feferone, i biber i cili,.. Smaze, mrsti se, dahce, popije pola bare,(pa jos moramo da se cistimo i od glista), ali ne odbija...

Naravno, moras da probas, bilo sta, samo da tog malca dovedes u red! Uf! al sam ti sad pomogla...

Mi smo probali sa extra ljutim Tabasco sosom prevariti jednog labradora, nakon sto je smazao dozu od koje bi se ja izvrnula samo je jednom glasno kinuo i nastavio traziti sta da pojede, doduse to je lik kojem je ekspodirao upaljac u ustima a on je nastavio grickati ostatak:)

Imam stene Labradora staro tri meseca.. Kod mene je nesto manje od mesec dana i primetila sam da jede svoj izmet.. Nazalost ostaje sama u stanu dok sam ja na poslu tako da ne mogu da pokupim to kada se ukaki, a kada se vratim, ne zateknem nista, pojede sve. Upravo su mi rekli da je to veliki problem i da ako sada radi to, da ce tesko prestati. Cak su me posavetovali da je vratim ili nekom dam jer je opasnost od zaraze velika, ali to sada ne dolazi u obzir, s obzirom da sam je zavolela i ne bih vise mogla da zamislim da je nema.. Zanima me da li postoji neko resenje i da li je to zaista tako tesko tesko da se iskoreni..

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this