Sign in to follow this  
Tjara

Skye Terrier

Recommended Posts

Da li vam je poznata ova rasa? Ja sam je kod nas videla par puta ali eto, nije mi mnogo poznata, ali znam, da nisu baš psi koje bi stalno mazili i pazili, da su vrlo samosvoji. I mnogo su ekstravagantnog izgleda. :P Ali meni su po izgledu previdni. :wink:

skye-terrier-9.jpg

Hahaha cula sam za njih.

Nazalost ih ni jednom nisam videla uzivo. :|

Ima neka prica o vernosti jednog sky terijera. Valjda kada mu je vlasnik umro, on je nastavio da zivi na vlasnikovom grobu. Ubrzo su mu tu napravili kucicu i tu je nakon nekog vremena uginuo. Sahranili su ga pored gazde.

Nesto slicno kao Hachiko. :)

Ima ta prica u jednom casopisu, pa cu da nadjem i prekucam. :P

Meni su kao rasa bas simpaticni :)

Imam ih ja neloliko u komsiluku . Meni su pored Velskih korgija najsmesniji psi izgledom koji postoje . Simpaticno smesni , mada mi je ih i malo zao jer cesto imaju problema sa ocima i jos cesce sa kukovima .

Moj prijatelj iz Spanije ih gaji. Generalno, po naravi nisu bas najidealnija rasa, tj. nemaju dobar odnos sa drugim psima. Gazdu zele samo za sebe. Zbog duzine tela, cesto je prisutan problem sa kukovima i kicmom. Inace su jako interesantni.

Meni je ta rasa kao što je xoli rekla simpatično smešna. :giggle: Ali su mi prelepi. Naravno, da imaju probleme s očima kad jim je dlaka preko. :(