Recommended Posts

Veliki pozdrav svima!

Došlo vrijeme da se i mi predstavimo... Nakon duuuge potrage zamirisalo je i u mene na pseću hranu :D

Dugo pratim forum, i mnooogo ste mi pomogli svi, i HVALA na tome!!! O tome ću pisati u nekom od narednih postova, da ne kradem slavu bajcu balegarcu...

Ukratko: iz kućnog uzgoja, plemeniti Arroganto (bez prezimena još uvijek) :D Oštenjen je 18.5.ove godine.

(ne znam kako da postavim slike,pa ću sad zasad ovako)

http://www.zaslike.com/files/9ywolw1oh6vjnzhnsp.jpg

debela mama-

prelijep je mali klempo!!

kad vidim ove uši, ponekad požalim što su mom klipanu kupirane. ja sam odlučio svom sljedećem psu ne kupirati uši...

prelijep je mali klempo!!

kad vidim ove uši, ponekad požalim što su mom klipanu kupirane. ja sam odlučio svom sljedećem psu ne kupirati uši...

hvala hvala ...al ipak te moram razočarati, imamo termin početkom sljedećeg mjeseca...nismo mogli ranije zbog payrazita,pa vakcina,ovo-ono...a ne znam,ja imam osjecaj da njemu te uhe smetaju :D iako je nepobitno simpatičan :D

poznajem vlasnicu od koje je otac tvog steneta potekao ali je dugo nisam cuo...dali si od nje kupila stene?dragana iz crne bare...

ne, taj pas je u Sarajevu sada...njegova je vlasnica uzela njega i pinčicu iz Crne Bare :)

e,evo nas sa nekim starim i novim fotkama :)

415hl4z629ri6w0vqewi_thumb.jpg

THE LOOK

rjvtalpudiyq2uj10wny_thumb.jpg

i tako ga prozvašmo BIGFOOT

jifqtfyklf8mcnvhz9i_thumb.jpg

interes za alkohol pokazuje od najranijih dana (ovom prigodom sa vlasnicom slavi položeni ispit)

gvr5xv5kmk64littyfpx_thumb.jpg

da nije pas,bio bi frizer!

79hgsa82q5cwh83ong_thumb.jpg

2bvryjrl51phs2a4kmyy_thumb.jpg

kojekakve nemani ga i sad napadaju

f64p2czviwf7st5h8cql_thumb.jpg

nije izostao ni afinitet prema pjevanju

xwer92kyczlni8635cx_thumb.jpg

Bas su simpaticne slike, vidim da ce biti dosta neobicnih poza. :grin:

:) hvala sto nas pratite...

nadamo se da ce nam drugar Rio udjeliti pokoji savjet...nama pocetnicima :oops:

da se malo javimo...

neki dan smo bili na roštilju na Neretvi...Divan i krasan dan. Sve do trenutka kad je plemeniti Arroganto progutao 2 kosti od pilećeg krila.......Joj kad sam zgrabila onu solnicu i počela da mu sipam u usta...uh!

Bila sam najsretniji čovjek na svijetu zbog činjenice da kupim sadržaj nečijeg želuca...

Idemo već u duge šetnje,i svakog prolaznika onako značajnim pogledom isprati,a ako ja sjedim,kad neko nailazi,obavezno se uvali ispred mene i ne miče dok ovaj ne zamakne...

Danas je počeo režati dok je neki čovjek prolazio. Ne pokušava da ide do njega,ništa,ali kao da mu smeta što narušava naš mir. Kako da reagiram na to ponašanje??

I da,jako puno laje. Pogotovo ako ja nisam tu.

Pomenuh kako je bajac balegarac vrlo rano došao kod mene...Sladak ali slabašan...

E, čitaući forum,našla sam zamjenski obrok za štenad, od banana, mleka u prahu,tople vode i ribljeg ulja. Ispostavilo se mnogo dobro.

Hranjenje se kod nas odvija u 4-5 navrata...prvo papa tu bananu,riblje ulje i mleko u prahu.

Onda granule sa jogurtom (Royal Canine), pa kuhani obrok (meso s rižom i zelenilom i obavezno to pomijesam sa domaćim jajetom,skupa s ljuskom) i navečer svježi kravlji sir . Kao međuobroke jede pileću salamu.U zadnje vrijeme umjesto banane ujutro pojede kuhano meso sa rižom.

Od dodataka dajem samo kolekalciferol (D3 kapi)da ojača zadnje nogice, i Natural Wealth ABC Ultra Plus,po nalogu kolege koji dugo godina gaji pse...kaže,što je tebi dobro-i njemu je dobro. Pa mu svaki dan u glavni obrok smrvim jednu tableticu toga.

Nikakve posebne kalcijumske dodatke ne dajem,opet po savjetu jedne žene koju jako cijenim,jer kaže da kod dobermana to izaziva panosteitis.

Njega dlake- prebrišem ga s vremena na vrijeme razblaženim sirćetom, a svaki dan ga brišem vlažnim maramicama,pa miriše k'o beba... I da, nekad ga prebrišem jelenjom kožom, e od toga i dolazi nadimak, bajac balegarac :D sve te 'fore' sam našla na BK forumu  SUPER STE!!!

Opet,ako netko slučajno bude u sličnoj situaciji da mu pomognem- pošto je štene došlo jako mlado, nitko nije smio da ulazi u stan. Obuću prskam razblaženom varikinom jer se neke bolesti mogu prenijeti na obući i odjeći. Pogotovo s našeg faxa....(veterina)

Prije diranja šteneta obavezno pranje ruku!

Inače,skupa živimo Kokolina aka Gucci Cocco Chanel (ne pitajte za ime haha)-mala tirkizna alksandrica, Arroganto i ja.

Sad se nosim sa Kokinom ljubomorom...Arrogantu ne dozvoljava ni da spava,i strašno urliče.

Ona je došla u moj život da mi ublaži bol,dok sam živjela na drugom mjestu gdje mi je pas bio zabranjen. A papige volim još otkako je otac imao 2 nimfe... Zvale su se Jebote –on i Matematika-ona... naravno da sam ih ja imenovala...

I eto,sad Koko kriči,a mali sjedne do kaveza pa i on cvili...I tako njih dvoje,u duetu....pjeeevaju djeca...dok se kucni savjet ne pobuni....

iiii,ima 9,4 kg,a trebao bi imati 13 kada napuni 3 mj. da ne napominjem kako neki psi u toj dobi imaju skoro 20 ...pa sam tražila kako da ga udebljam...jede rižu,puno mesa,Rojal Canine kao jedan obrok..šta da još ubacim da se ugoji??

...

iiii,ima 9,4 kg,a trebao bi imati 13 kada napuni 3 mj. da ne napominjem kako neki psi u toj dobi imaju skoro 20 ...pa sam tražila kako da ga udebljam...jede rižu,puno mesa,Rojal Canine kao jedan obrok..šta da još ubacim da se ugoji??

što se tiče ovoga, najvažnija stvar ti je da pas nije neuhranjen. ako mu se ne vide rebra (čak je poželjno da se naziru zadnja dva rebra ispod kože), to je ok. nema potrebe psa debljati i gojiti jer time se ništa ne postiže, može ga samo opteretiti, doberman ipak treba biti atleta među psima, a ne debelo krme. a i puno toga je određeno genetikom i nema veze ako je on sad nešto lakši nego što bi "trebao" biti, doći će to sve na svoje kasnije. kako vidim lijepo i kvalitetno ga hraniš i s obzirom na to da mu daješ jogurt, sir i ljusku jajeta komotno mu možeš izbaciti i te D3 kapi (ljeto je, sunce će odraditi svoje kada je u pitanju D vitamin).

samo tako nastavi, što manje kemije, što više prirode i slobodnog kretanja i to ti garantira zdravog i pravog psa!

Ćao Medena!

Evo konačno i ja tebe pronadje.Prvo ti čestitam što imaš tu predivnu-prekrasnu rasu.....Kada poraste iznenadit češ se mnogo što ti bude pružo,pokazivo i volio do nebesa.Nečeš više moči bez njega biti,i samo budeš bila iz dana u dan sretnija.

Hmmm Flashived----iz znanja osobno tih predivnih ljudi koji su mi poput rođenih roditelja imat češ prekrasnog Dobermana,po glavi sam odmah skužila da je korijen Flashiveda....

Želim ti iz svog srca sve najbolje s njim i puno sreče,ako ti šta zapne javi se,i jako mi je drago što otvori temu svoju tako da budno budemo uz vas kostantno.....Manči i Guzonja!

Malac je presladak! (clap) Da li ces ga kupirati? :)

Hvala :)

da, sutra u 12 imamo termin. Majstor Haris Custovic (znat ce ga iz BiH)...Trebali smo ranije, ali paraziti, pa petovalentna, pa smo morali čekati, pa smo još par dana čekali termin i eto...malcice nam se kao oduzilo,al sam masirala korijen uha svaki dan,valjda necemo imati velikih problema... (thinking)

Videli smo snimak (y)(y)(y) Plemeniti je moćan - elegantan , pametan , poslušan , zaštitnički nastrojen .... jednom rečju DOMINANTAN :)

:oops: pssst,ne hvalite ga puno, ionako je zloća

:giggle: i tvrdoglav ko mazga

:kiss: naboranim slatkišima :)