Recommended Posts

:( eh...evo nas...nakon 300 pređenih km...i sa pola uha manje...

ajd prvo ona slika sa mojim bratom. Inače,oduševljena sam kako se njih dvojica slažu! Uvijek se igraju jednom igračkom,ali nikad ga ovaj nije ugrizao (jaaako je pažljiv) nit' je buraz njega udario...buraz će krajem mjeseca imati dvije godine :inlove:

i bili smo tako jučer u šetnji,bilo puno djece, (koje četveronožac i nije baš doživljavao) pa je bio ALoganto,ELEganto,Origano i ARČI (?!??) i da, to vam je ''onaj jazavac,za rupe i tako to,to je ta vrsta'' xD

501r17vb0ofte4kahzdg.jpg

e,putujemo...

gegj6ynoe6ost92vesxs.jpg

ev jedna retardirana hahaha

84b2t1oj3284i4xxgsuf.jpg

i službeno zadnja klempavaaaa

rqirxg2iwnpgi02q8u7l.jpg

...satak poslije- u totalnom offline-u :(:cry:

cr8er7qxn7ri2omqb88.jpg

stigli do stana,opća tuga

zwiobbli8ga1zqru21aq.jpg

plivanje po suhom

7ruyunpsqw2mh4yai7gr.jpg

pa mi je bio smiješan

sy3iqs8205mj7x61tq.jpg

pa je doplivao do mene pa smo skupa plakali.....

vu18hr2e7r3iy14fvsn9.jpg

swkdf6pzm0tlgh4mpmri.jpg

i tako cijeli dan maženje

7xtwj1vi09xgqjba0ag.jpg

i ovakav sam do sutra :?:|:|:|

1od46a1ohgbp7rymrc78.jpg

duša me boli...sutra ćemo staviti praćke.barem dok rane ne zarastu. on se češe, ali dobro je to vet zalijepio pa se ne bi trebao raščešati do sutra,a palo mi je na pamet da mu na zadnje šape stavim bratove male čarapice,tako da se ne može baš raskrvariti...nadam se da će to uspjeti...

laku noć vam želimo!

:( eh...evo nas...nakon 300 pređenih km...

ajd prvo ona slika sa mojim bratom. Inače,oduševljena sam kako se njih dvojica slažu! Uvijek se igraju jednom igračkom,ali nikad ga ovaj nije ugrizao (jaaako je pažljiv) nit' je buraz njega udario...buraz će krajem mjeseca imati dvije godine :inlove:

i bili smo tako jučer u šetnji,bilo puno djece, (koje četveronožac i nije baš doživljavao) pa je bio ALoganto,ELEganto,Origano i ARČI (?!??) i da, to vam je ''onaj jazavac,za rupe i tako to,to je ta vrsta'' xD

501r17vb0ofte4kahzdg.jpg

e,putujemo...

gegj6ynoe6ost92vesxs.jpg

ev jedna retardirana hahaha

84b2t1oj3284i4xxgsuf.jpg

i službeno zadnja klempavaaaa

rqirxg2iwnpgi02q8u7l.jpg

...satak poslije- u totalnom offline-u :(:cry:

cr8er7qxn7ri2omqb88.jpg

sligli do stana,opća tuga

zwiobbli8ga1zqru21aq.jpg

plivanje po suhom

7ruyunpsqw2mh4yai7gr.jpg

pa mi je bio smiješan

sy3iqs8205mj7x61tq.jpg

pa je doplivao do mene pa smo skupa plakali.....

vu18hr2e7r3iy14fvsn9.jpg

swkdf6pzm0tlgh4mpmri.jpg

i tako cijeli dan maženje

7xtwj1vi09xgqjba0ag.jpg

i ovakav sam do sutra :?:|:|:|

1od46a1ohgbp7rymrc78.jpg

duša me boli...sutra ćemo staviti praćke.barem dok rane ne zarastu. on se češe, ali dobro je to vet zalijepio pa se ne bi trebao raščešati do sutra,a palo mi je na pamet da mu na zadnje šape stavim bratove male čarapice,tako da se ne može baš raskrvariti...nadam se da će to uspjeti...

laku noć vam želimo!

Mislim da je prerano za pracke, mi smo u ljekarnoj kupili neki prah sto se stavlja na djecji pupak kad se beba rodi da bolje ranica zaraste, pa smo s tim posipali. Kad je zaraslo su tek isle pracke, nek me vidc ispravi ako se varam.

vidc, nemam pojma kako su kupirane...za satak cu maknut zavoje pa cu vidjeti...ali sam rekla da ih ostavi malo duze...

i nemoj me plašiti,kažu ljudi da i nije to tako teško podići :)

Arienrhod, rekao mi je vet da ih odmah dižem na praćke,i da na njima zarasta. Uzela sam i ja Bivacin, taj prah, iako neki kazu cink vitaminska mast, al ajd, ne vidim razliku... a kao kad zaraste,mogu umotati sa fisbajnama.

mi svom nismo nikad stavili praćku. nakon kupiranja uši su preklopljene preko glave i zaljepljene jednim flasterom sve dok sve ranice nisu skroz zarasle. nakon toga sveukupno neka 3-4 tjedna je nosio fišbajne i uši su se ispravile. s tim da su kod Ria uši kupirane tako da su u bazi nešto šire pa su se stvarno brzo digle.

a ne znam, ponekda treba i po godinu dana ganjat dok se ne isprave oba. a ovisi i o tome kakva je hrskavica...

lijep je meni (bio) i s nekupiranim ušima (nod)

mi svom nismo nikad stavili praćku. nakon kupiranja uši su preklopljene preko glave i zaljepljene jednim flasterom sve dok sve ranice nisu skroz zarasle. nakon toga sveukupno neka 3-4 tjedna je nosio fišbajne i uši su se ispravile. s tim da su kod Ria uši kupirane tako da su u bazi nešto šire pa su se stvarno brzo digle.

a ne znam, ponekda treba i po godinu dana ganjat dok se ne isprave oba. a ovisi i o tome kakva je hrskavica...

lijep je meni (bio) i s nekupiranim ušima (nod)

jep, evo kako je to bilo zalijepljeno..

dsc06234v.th.jpg

Sve sretno s Ušima.

Bitno je i izhrana koju mu daješ,puno pomaže jer ti vitamini i sastojke koja ima u hrani znače mnogo.....

kda se to skine i slučajno mu biježi unutra ili van,uzmi stirapol oblikuj unutrajni oblik uha,zamotaj mu i gore spojiš sa izolir trakom da budu ravni,svaki 2 dan mu to mjenaš i ispravljaš oko 10 dana i uši kao raketa stoje,a kupiranje najbolje je od 2 mjeseca do 3 mijeseca,zbog hrskavica tada je najbolje učiniti,jer poslje uši dobiju težinu i nije više to,onda znaju da opadaju,i zavisi kako mu je rezo,ako krivo preko žilica-hrskavica moguče da isto uho opada...

Ali tvoji če biti savršen momčina,evo nas mnoge na BK,pa bude sve to bilo super,svatko netko znanje ima pa češ vidjeti Dragička moja---- :kiss::kiss: obadvoma!

e,bili smo kod majstora :D kod automehaničara da nam napravi praćku :) i prezadovoljna sam!

ovako to sad izgleda:

pn26gshnzrbw67gfa9g.jpg

xs78c8pyeg714snbg6o.jpg

ne znam koliko se te usi trebaju nategnuti,tj.zategnuti?

i pricali su mi protiv praćke,da smeta psu,i kontam samo dok rane ne zarastu,pa fišbajne,ali on je to pokusao skinuti cijelu jednu minutu,nakon toga,sve sjajno! sretan,razigran,ne skida ih,pomjera normalno ušnu školjku :)

i svima bih toplo preporučila (oni koji se odluče na praćke) da ih naprave prije kupiranja i da ih vet postavi dok je pas još pod narkozom...

sva sam se preznojila i bila krvava dok smo skinuli zavoje....i on se jadan upiskio od straha i bola...a samo postavljanje usiju je prošlo u najboljem redu,nije se bunio...

I ovaj pas je sjajan!!! Skidali smo te gaze koje su se zalijepile za rane,natopila sam vodom,ali opet ga je bolilo...i cvilio je koliklo je mogao i nije mogao...ALI ni u jednom trenutku nije pokazao agresiju ni prema kome! Niti jednom zarežao,nikoga nije ni pokušao ugristi.....niti je bježao od njih poslije (od prijatelja koji su ga držali)...zlatan pas <3 :inlove::inlove::inlove:

i evo hrabre ekipe i junaka priče,koji jedva stoji na nogama iznuren od gnjavaže...

j4lp1m8cmuur910zx43.jpg

inače, vidc, ne čini se on onako, baš mršav, a?

i,nisu te uši ni kratke ni duge rekla bih...neka sredina.

Arienrhod, on 18.8.puni 3 mjeseca. ne mogu pustiti te dragocjene dane da su uši spuštene... I vet mi je rekao diži odmah.

Sve sretno s Ušima.

Bitno je i izhrana koju mu daješ,puno pomaže jer ti vitamini i sastojke koja ima u hrani znače mnogo.....

kda se to skine i slučajno mu biježi unutra ili van,uzmi stirapol oblikuj unutrajni oblik uha,zamotaj mu i gore spojiš sa izolir trakom da budu ravni,svaki 2 dan mu to mjenaš i ispravljaš oko 10 dana i uši kao raketa stoje,a kupiranje najbolje je od 2 mjeseca do 3 mijeseca,zbog hrskavica tada je najbolje učiniti,jer poslje uši dobiju težinu i nije više to,onda znaju da opadaju,i zavisi kako mu je rezo,ako krivo preko žilica-hrskavica moguče da isto uho opada...

Ali tvoji če biti savršen momčina,evo nas mnoge na BK,pa bude sve to bilo super,svatko netko znanje ima pa češ vidjeti Dragička moja---- :kiss::kiss: obadvoma!

hvala na podršci :):kiss:

imaš li kakav savjet vezan za prehranu?

:kiss::kiss::kiss: za tvoje živuljkice i za crnog viteza :D

ma nije mršav. druga stvar je što ima jake noge i šapurine pa tijelo izgleda sitno :D

kad ste se već odlučili na praćku, probaj da ubaciš nekakvu spužvu na ovaj dio što se naslanja na glavu. vidim da je omotano zavojem, ali za svaki slučaj tu stavi da bude baš mekano jer ako je tvrdo tu mu može nažuljati kožu i napravit ožiljak.

ne moraš jako natezati uši, dovoljno da se uho malo zategne i to je to.

sad će ti on počet naglo rasti pa ga što više puštaj da se kreće po zemlji, kamenju, prirodnoj podlozi općenito, što manje asfalta i betona da mu zglobovi i kosti ne trpe i razviju se normalno.

za brže uspraljvanje ušiju u prehranu ubaciš mrvicu više C vitamina, a najbolji i najpristupačniji izvor toga je mljevena SLATKA crvena paprika.

ma nije mršav. druga stvar je što ima jake noge i šapurine pa tijelo izgleda sitno :D

kad ste se već odlučili na praćku, probaj da ubaciš nekakvu spužvu na ovaj dio što se naslanja na glavu. vidim da je omotano zavojem, ali za svaki slučaj tu stavi da bude baš mekano jer ako je tvrdo tu mu može nažuljati kožu i napravit ožiljak.

ne moraš jako natezati uši, dovoljno da se uho malo zategne i to je to.

sad će ti on počet naglo rasti pa ga što više puštaj da se kreće po zemlji, kamenju, prirodnoj podlozi općenito, što manje asfalta i betona da mu zglobovi i kosti ne trpe i razviju se normalno.

za brže uspraljvanje ušiju u prehranu ubaciš mrvicu više C vitamina, a najbolji i najpristupačniji izvor toga je mljevena SLATKA crvena paprika.

joj king si! :) samo mi reci koliko da mu dodajem u obroke?jednom dnevno,il kako vec?

;)

Red je ostenjen 16/5, evo datum na slici ....Doberman kome sam najbrze podigla usi, od svih koje sam imala.

Rodjendan-Red044.jpg

Rodjendan-Red079.jpg

Rodjendan-Red081.jpg

Do 6 mjeseci ja dajem do 4 puta dnevno (zavisi od apetita psa, ako jede bolje, dajem 3 puta, ako jede slabije, dajem manje obroke, ali 4 puta, no da sve pojede iz porcije).

a ne znam šta da kažem u vezi apetita...ako je meso,sve hlapne u minuti,ako su granule,poliže jogurt ili jaje s njih,i ako mu neka uleti u usta :(

a danas nema apetita nikako...valjda od bolova...samo pije vodu.

koji si to materijal koristila kao udlagu?i zar to stoji samo ovako na jednom mjestu lijepljeno?

Stvar je u tome da ja nisam strucna sa fisbajnama,iako sam rekla da cu pokusati kad skinemo konce. Pa se bojim da zbog mog neznanja on plati... A nema niko ko se razumije u to na ovim prostorima (južna Hercegovina) da mi pomogne.

Konce ne diraj, sami ce da otpadnu.

U Konjicu imas Dragana Stojanovica (u stvari , on je na relaciji Konjic-Sarajevo) , eto da sam ja blize (dok sam bila u Konjicu, bila sam blize), pokazala bih ti , ne bi bio problem, ali nisam, sada sam u Brckom.

Daj otvori na google site Altobello uzgajivcnice, pa tamo nadji, Malbasa je negdje postavio u slici i rijeci kako se postavljaju. Ja nikada nisam stavljala pracke, mozda cudno, ali nisam.

Umetci kod Reda su od toillete paper i ljepljiva medicinska traka. Ja izbjegavam citavo uho da lijepim kad je pretoplo.

jesi sigurna da će sami otpasti? uši su mu zašivene ''u komadu''(nit konca ide spiralno duž uha). nemam slikano da pokažem,al nisu uopće stegnute rane,samo prikupljene,i 1,5 cm od vrha uopće nije zašiven.

a nađoh baš neki dan, Phillip je postavio neki video u tri dijela... negdje sam nabasala na to tu na forumu...

I to mi se učinilo baš zgodno,pa ću se okušati za desetak dana, samo da mu uši ne budu bolne. ako uspijem,postavit ću sliku da mi kažete jel to može da stoji par dana...

i HVALA! :) svaki savjet je i više nego dobrodošao,zaista!

Pusti kraju sada, ne diraj.

Samo ce da otpadne, a pas je mlad. Neces ni primjetiti kojom brzinom to sve prevazilazi.

Bit ce malo problema kad pocne da cheshe, a pochet ce kad krene rana da zarasta .

Mogao je vet to i drugacije da uradi, bez toliko ushivanja, ali hajde, da ne pametujem previse.

Tu smo :)

joj king si! :) samo mi reci koliko da mu dodajem u obroke?jednom dnevno,il kako vec?

pola male kašike u jedan od obroka bi trebalo biti dovoljno

svaka cast prelijep pas samo me zanimam kako si ga ovako naucila da sjedne,legne,laje itd prelijep pas :)

hvala hvala :)

a učenje - sve kroz igru! Bitno je samo da objasniš psu šta se od njega traži da bi dobio poslasticu, ili pohvalu. To ovisi od tebe i tvoje moći objašnjavanja :) Naravno ako je pas zainteresiran za ono što ti pričaš i pokazuješ...

Ostatak je obostrana uživancija :D

Imamo i novih fora, snimit ćemo ih kad stignemo.