vili

Bedlington Terijer

Recommended Posts

Vili, idite na sajt: dodaj.rs, odaberite fotografiju i pratite uputstvo, dobijate URL koji kopirate, kliknete na ikonicu u vidu fotografije koja stoji ovde iznad teksta koji kucate, pisace vam postavke fotografija i oznaceno prazno mesto gde je potrebno da prekopirate dobijeni URL.

Valjda sam objasnila, ako neko ume bolje da objasni, molim vas :smile:

Melody je predivna, vidim da joj ne treba kaputic za sneg :smile:

Mislim da se ljudi malo uzdrzavaju od rasa koje izgledaju drugacije, da ne kazem neobicno. Bedlington je zaista dosta neobicnog izgleda, a vecina ljudi koja bi terijera odabrace psa za kog se na kilometar moze reci da je terijer. Globalno su sa ekspanzijom staforda i slicnih terijera, ovi drugi terijeri pali u zaborav. Pa koliko malo danas erdela imate, a bili su strasno popularni? Zasto - to niko ne zna, jednostavnoo nisu moderni. Rece mi jedan gospodin koji je kupio erdela da su mu se kolege na poslu smejale i rekle mu: pa ta rasa ne moze da se pokloni, a ne da se proda. Ja u Valjevu stalno srecem ljude koji mi govore da su nekad imali erdela, a danas u gradu postoje ukupno dva ukljucujuci mog, ostalo su pitovi, stafordi, maltezeri, westiji, jorkiji, NO, labrador, retriver, sar pej, po neki sibirac i to je to. U Bg jedrugacije, ali ne mnogo.

Jednostavno takva je moda, a na bedlingtone jos nije stigao red, ali verujem da hoce. 

I da kod izbora rase nekad preovlada sredjivanje dlake psa srednje velicine (patuljke ne racunam). Mali broj groomera, ljudi ne znaju kako, oprema skupa da bi je kupili i sve obavljali kod kuce, radije ce uzeti rasu kojoj ne treba shishanje ili trimovanje. 

Kao što sam več napisala ja bedlingtone uzgajam veš 18 godina,ali jednostavo je ne prihvačaju kod nas.U Evropi ih ima puno.Sada več dolaze u Hrvatsku na izložbe da završe šampionate,i ljudi ih viđaju ali kao što kaže LillMissD  pasmina se ne prihvača u našim krajevima-možda neeeeeeeekad

Neka ja ih obožavam