vili

Bedlington Terijer

36 posts in this topic

imam uzgajivaДЌnicu bedlington terijera i Еѕeljela bi ptrdstaviti svoje pse ukoliko to koga zanima

Predstavite se. Meni su oni jaaaaako lepi :)

Nisu bas nesto jako cesti na nasim prostorima pa ne bi bilo lose malo i reklamice, ne?

nisam joЕЎ savladala postavljanje slika na ovaj forum.uskoro ДЌu i to savladati pa ДЌu onda moДЌi predstaviti svoje bedlingtone a i silki terijere koji su isto tako jako rijetki .svi ih mjenjaju sa jokЕЎir terijerima ali oni su u stvari jako razliДЌiti .ja ДЌu postaviti slike jednih i drugih pa onda moЕѕemo o njoma priДЌati[

:lol: konaДЌno sam,savladala stavljanje slika :D samo nisam stavila tekst :oops: na prvoj slici je Villi bedlington terijer muЕѕjak star 10g sa puno ЕЎampionata-imao je ЕЎtence sa kujicom iz uzgajivaДЌnice Bela RuЕѕa iz Novog Sada,1 ЕЎtene je u Beogradu i kolilo znam ima dobre rezultate na izloЕѕbama.

:lol: na druguj slici je Dejzi kujica stara 3 g uvezena iz NorveЕЎke-Villijeva Еѕena :P .Imali se 2006 jedno leglo i ove godine opet planiram leglo.

Na treДЌoj slici je Romi-Silki terrier stara 4g.

U Sloveniji u reviji "Kinolog" baЕЎ je sad predstavljena ova pasmina.

Prekrasni su :D . Na Cacib Ljubljana gledala sam jednog gospodina, koji se vani igrao sa jednim i bacao mu ЕЎtap - u trenu je bio doneЕЎen.

i ja sam bila u Ljubljani sa svojom kujicom bedlingto,za veliko ДЌudo bilo je 8 bedlingtona.,ЕЎta je rijetko.Moja kujica dobila je obadva dana C A C I B a kujica iz Italije plave boje B.O.B.i.Moja kujica i talijanska potjeДЌu iz iste uzgajivaДЌnice iz Е vedske..Vidjeli ste tu talijansku kujicu kako nosi ЕЎtap.Ona je jako ljepa i posluЕЎna i puno su je nauДЌili.Bedlingtoni su terijeri ali se moЕѕe puno sa njima napraviti samo ako si date puno truda,jar ipak su terijerski tvrdoglavi ali jako privrЕѕeni vlasniku i za njege bi sve uДЌinili

Mislim, da ju je gospodin nazivao "ДЌiДЌi" kad je bio u ringu ili neЕЎto sliДЌno.

Bedlingtoni su zaista neЕЎto posebno - veДЌ imaju izgled poseban, a kada sam ДЌitala standard baЕЎ mi je bio zanimljiv.

ДЊestitke za CACIB-e. :D

Malo jih vidim na izloЕѕbama, na CACIB Zagreb vidjela sam samo jednog!

A kakvi su u odnosima sa drugim pasima?

:) bedlingto je prema drugim psima kako kada ,ako je socijaliziran od malena nema problema ali ako se na to ne obrati paЕѕnja onda ДЌe biti jako lajav a i agresivan.Moji psi kada su na izloЕѕbi ne obaziru se na nikoga,kada su na livadi sa drugim psima brzo se upoznaju i onda igraju ako to drugi Еѕele.Nikad prvi ne napadaju ali nikad ine bjeЕѕe ako ih se napadne ЕЎta nije uvijek dobro ,jer sam imala jedan susret sa rotvajlerom koji ih je napao kada su mi bili na uzici.To mi je ostavilo jako ruЕѕnu uspomenu,sreДЌom imali smo pomoДЌ sa strane pa je moj muЕѕjak proЕЎao sapar jaДЌih ugriza ali je prebolio a Еѕenka je ostala ДЌitava.Kada su na uzici negdje u ЕЎetnji ikada vide psa uvijek laju i to ih ne mogu oduДЌit ali ako im pas normalno priД‘e ponjuЕЎe ga i nikad ne napadnu.Aneznam koji se pas voli maziti kao ono.Imaju mekano pliЕЎano krzno kada se redovito ЕЎiЕЎaju i to je upravo ugodno za ruku :)

Picture019-1.jpg imam leglo bedlington terijera i majka i otac su u vlasništvu moje uzgajivačnice

Nisam znao za ovu rasu, ali stvarno mi se svidja!!!

Sledeca poruka koja bude ovakvog i slicnog sadrzaja povlaci ban, dok ne procitate Pravila foruma.

Nabavila sam novu kujicu bedlington terijera,sada ima 9 mjeseci.Ona je unuka moga prvog bedlintona Vilija,koji je doživio 15 godina i nikad ga neču zaboravit.Stavila bi slike ,ali nikako mi nejde (doh) (doh) (doh)

U Beogradu je bio jedan bedlington,sin moga Vilija iz uzgajivačnice Bela Ruža iz Novog Sada,ali neznam dali je još živ-sada bi imao 12ili13 godina

Баш ми је драго да неко има ову расу, стварно је ретка. Који је главни разлог?

АКо може што више слика, баш ме занима да видим ту кују. Планираш ли легло?

Još uvijek imam problema stavljanjem slika,ali valjda ču i to savladati

Pasmina  bedlington terijera kod nas jednostavno nije prihvačena,ja neznam razlog.,ja ih imam 18 godina i oduševljena sam sa njima

U Evopi ih ima puno,ali naši krajevi pasminu ne poznaju ili je ne žele upoznati,neznam

neznam dali ću pariti Melody,makar imam parnjaka

sve zavisi dali ču imati upita za štenad

predivna je melody!

mislim da su ljudi nedovoljno upoznati sa rasom, pa zato nema interesovanja. ja licno sam odusevljena i bas sam se dvoumila da li erdel ili bedlington, i prevagnuo je erdel jer bedlingtona nisam nasla, a bila sam lenja da trazim stene u inostranstvu.

ako mozete napisite malo vise o nezi dlake, ishrani i specificnostima rase.

pozdrav!

minja

Da ljudi kod nas ne poznaju rasu ,ali je ni ne žele upoznat.Jasam u ovih 18 gidina šta uzgajam bedlintone imala 3 lega.U Hrvatskoj je ostalo 5 bedlingtna,i oni koji su ih uzeli oduševljeni su s njima,i vjerojatno če imati uvijek bedlingtone.

Pa teško je opisati bedlingtona,osobito meni koja ih obožavam.To je zbilja terijer ,ali specifičan.Staložen,a ipak jako aktivan ,brz kao zec i znatiželjanSrednje veličine taman da ga možete svuda voditi sa sobom..Jako zdrava rasa,baš zahvaljujuči tome,šta se  uglavnom uzgaja pod kontrolom.Neznam ni jedan slučaj da se može nabaviti bez papira.

Šta se tiče dlake nije jako zahtjevna ako se redovito održava Važno je i to da se ne linja.Mora se šišati svaki mjesec i pol do dva,jer ako zaraste ne liči više na bedlingtona.Svaki tjedan treba ga jadnom počešljat,jer se inače zapetlja

Za mene je specifičan po tome što može satima ležati uz mene ako nešto radim ili odmaram,a ima takovu dlaku da ti ruka ide sama da ga gladiš,i to umiruje.Međutim čim se ide van počinje akcija koja može isto tako trajati satima,jer on nikad nije umoran.

Dobar je čuvar i nemože se dogoditi da netko dolazi a da on to ne javi

Bedlingtona treba  vidjeti i upoznati

predvna je vili, zaista.

hvala vam na odgovoru.

a kako ste se vi odlucili bas za bedlingtona, gde ste ga i kako upoznali?

Nije me bilo neko vrijeme ,pa nisam zato odgovorila

Ja za bedlingtone nisam ni čula do 1966.kada sam u oglasniku vidjela da se prodaje štenad bedlington terijera. Željela sam nabaviti psa sa kojim bi mogla ići na izlože i postizati neke rezultate.Otišla sam sa kčerkama u Zagreb i prvi puta vidjela bedlington terijera.Majka siva,a svi štenci crni.Kad smo ih vidjeli i malo upoznali odmah smo donjele odluku-to je naš pas.Majka im je bila iz najbolje (u ono vrijeme)uzgajivačnice u Evropi.Cijena je bila velika,čak sam digla kredit,ali nije mi žao jer ,to je moja pasmina za cijeli život.U zela sam muško štene Vilija (heart)  koji je postao pravi izložbeni pas.Kod mene je doživio 15.g (brokenheart)  i mislim da nikad više nije moguče imati takvog psa.Iz tog legla samo sam ja uzela psa u Hrvatskoj ,3 su otišla za Njemačku a 2 su ostala u uzgajivačnici.Ta uzgajivačnica više ne uzgaja bedlintone.