timon

Srpski Odbrambeni Pas 4.deo

Recommended Posts

Ne potrebe da se ponavljam sve sam detaljno objasnio na prethodnom postu i na blogu čiji sam link postavio.Jedinka poput Sokola koji nije bio naočit pas je dao  sa opet prosečnom ženkom po mom mišljenju najboljeg primerka u rasi Nea.

Svako isključivanje pasa na osnovu fizičkog izgleda je loša,to se pokazalo kroz dugogodišnju praksu.A opet pas koji prođe sve testove ne znači da će biti dobar prilodnjak.

Ovde moj Kapo radi rukav,ali nije ni dobar snimak (snimano je noću) ali znam da radi.Najviše bih voleo da vidim snimke kao što je Rule na onom prvom snimku koji sam postavio.To je domaći zadatak svim vlasnicima službenih pasa ne samo Sopova.To je prava obuka po mom mišljenju .neki će reći mekano,školski ,sportski itd.U svakom slučaju više bih voleo da imam tako dobro kontrolisanog psa nego ubicu koju moram da vodim na lancima i da se brinem da neće nekog rastrgnuti na ulici.

Lijepo videti pse da rade ,pohvale za vlasnike ,prvi i drugi klip su mi dobri ,dobro je da se radi ....koji metod obuke je kod psa na prvom snimku sta mislite ........

On 1/19/2017 at 19:25, Staki said:

Ovo je najbolje urađen sop kojeg sam video.Nije u mom vlasnistvu.

Lepo urađen pas. Nije bitno ail zapade mi za oko, taj nije visok 72 cm ni u ludilu. Pre je 62. Kako svi vole da karikiraju sa tom visinom to mi je neverovatno...samo da je što veći i teži.

Da li je normalno da prednje noge kod SOPa budu tako razdvojene, da naglašavaju širinu grudi? Kao da počinju skroz sa strane tela. Video sam i Gavrilovićevog Ringa isto je tako koliko se sećam.

On 19.1.2017. at 19:28, Staki said:

Ovo je moja kuja Hana kako brani teritoriju.I znam kakav joj je karakter jer sam je video na delu.

odlicno ! koliko je stara ovdje ?

On 19.01.2017. at 19:28, Staki said:

Ovo je moja kuja Hana kako brani teritoriju.I znam kakav joj je karakter jer sam je video na delu.

Ovo je dobra kuja,sami treba priduljiti lajanje,i malo ubacit zestine,moje misljenje

Pre nešto od pola sada, sahranjen je Saša Đorđević - Bunda, odgajivač SOP-a iz Pirota.

Moj školski drug i prijatelj:

Počivao u miru!

Edited by zmanic

19 hours ago, zmanic said:

Pre nešto od pola sada, sahranjen je Saša Đorđević - Bunda, odgajivač SOP-a iz Pirota.

Moj školski drug i prijatelj:

Počivao u miru!

Neka mu je laka crna zemlja.