Sign in to follow this  
timon

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 13.deo

Recommended Posts

mene nema ko dase plasi :| nemojte samo da se kuce plase trnja i ostruge :roll: jes da je malo poladno.... 8):roll:

Ne plase se kuce nicega,ja bih voleo da ti je ego malo nizi,da si malo manje pristrasan,pa da ti se to moze i dokazati...

ko dokazuje svoj ego kroz kerove tu ni kerove ni ega....al,kad divljac ide putem i ja je vidim ker mi tu i ne treba :idea: sta cemo sa ovim gustisem okolo :?::?:

@kurir NLT - trajni ban

@ svi - zadnji put ponavljam BEZ KLIPOVA I SLIKA MRTVIH ZIVOTINJA I KONTAKTA PAS - PAS, PAS - BILO KOJA ZIVOTINjA

timon

ko dokazuje svoj ego kroz kerove tu ni kerove ni ega....al,kad divljac ide putem i ja je vidim ker mi tu i ne treba :idea: sta cemo sa ovim gustisem okolo :?::?:

E moj ti... Iz tebe govori ljubomora. Sta bi se videlo na slici kad je pas u trnju? Evo snimicu ti jedan snimak grmarenja sutra pa cu ti postaviti.

E moj ti... Iz tebe govori ljubomora. Sta bi se videlo na slici kad je pas u trnju? Evo snimicu ti jedan snimak grmarenja sutra pa cu ti postaviti.

Ljubomoran...pa ja volim da vidim dobrog kera i u trece selo,a ne u komsiluku :|:idea: Nemoj ti da snimas nego povodac u sake pa na ispit i utakmicu...meni moze da se svidi a i ne mora tamo je sve po pravlniku koji je iznad mene i tebe 8)8)

Ljubomoran...pa ja volim da vidim dobrog kera i u trece selo,a ne u komsiluku :|:idea: Nemoj ti da snimas nego povodac u sake pa na ispit i utakmicu...meni moze da se svidi a i ne mora tamo je sve po pravlniku koji je iznad mene i tebe 8)8)

Eto me cim se organizuje nesto,a dotle sam u ataru. ;)

Eto me cim se organizuje nesto,a dotle sam u ataru. ;)

imo si letos u sloveniji nikad blize ni jevtinije pa sto ne ode :?::?::idea::idea:

Gde ima beline ima i ostrine samo napred nemojte obracati paznju na kojekakve neupucene clanove ovog foruma

ja sam imao jednog kera sa belinom poginuo u prvom jamarenju nije ni pisnuo dok smo dokopali bio je ziva ali u rukam mi je izdahnuo :cry: nikad nisam imao ostrijeg psa ali je bio ovako pametan i poslusan nikad ga nisam svezao na lanac i na povodac moj deda ga vodio svugde sa sobom cak je cuvao i pilice male bolje nego kvocka

(y) ko neveruje stavicu snimak :wink: a sa ovcama je spavo u toru pa sad samo da mi neko kaze da gde ima ostrine nema pameti (wasntme)

VON EICHOOF. na samom pocetku pisanja postavlja mi se pitanje KO SAM JA da bi pisao ili raspravljao o jednoj tako renomiranoj i staroj odgajivacnici, pa tako da ovo moje pisanje i ne ide u tom pravcu, vec cu pisati o psima koje sam imao iz te odgajivacnice.Prvi psi iz te odgajivacnice su mi bili Lex i Lord vom Eichoof. Lord je bio kod mene do 8 meseci pa o njemu ne bih nista. Lex. Izuzetno lovan pas jos kao vrlo mlad sa 3 meseca poceo da s zanima za povrsinski rad,sledoglasno terao sa 4 meseca a vec sa 5 moglo sa njim da se solidno lovi.pas nije imao ostrine na jazavcu, pa je kiksao na vise utakmica kao i na svestranoj posle cega je i zavrsio sa uzgojem kod mene. Kako je odradio svestranu takav je ustvari i bio. Sledoglasno4h, vlecke 3 i 4, izvlacenje iz rova 4 glas na resetke 4 voda 4h krvni trag 3 lisica 4+1 i kad je trebao biti ubedljivo prvi jazavac 2,5.I da napomenem on nije odhjranjen u okolini Sombora sin je od Ingo Eichoof i Juta Eichoof Sa ostrim kujama dao odlicne pse kao sto su Ringo od Milosavljevica i Nec pas Dragana SUmara iz Samosa U petoj godini postao ujedljiv pa sam ga sklonio.

Mack Eichoof opet kupljen od steneta kao i Leks i bio kod mene do 15 meseci Za razliku od Lexa koji je glas, vodu, aporte i lisicu imao maksimalno Mack nista nije imao maksimalno. svuda je bio oko 3 a negde i ispod., Nije vredan pomena. Sin od Urssa Schwamtala i Gale Blankemburg. Imao sam i njegovog brata iz legla ali je sa 3 meseca promenio vlasnika.Svi potomci od ovih pasa su iz Nemacke i svi su u Nemackoj polozili ispite i dobili ocene forme i dlake tako da meni nije bitno gde su stenci odhranjeni ako su roditelji zadovoljili sve uslove da se stenci prijave u Nemackoj. Eks vom Eichoof Po meni jako dobar pas otac mu je ako me pamcenje ne vara [a mrzi me da sad trazim po arhivi] Lord Ensembruh . Kao mlad bio dobar na ostrini i glasu kasnije kad je dosao kod Jovice u Zrenjanin pario sam jednu kuju sa njim pas nije bio najboljeg karaktera i tukao ga je glas da po poreklu nosi ocnu bolest Lizeluks ili tako nekako.Toliko od prilike znam. pz Bora Sirijus Eto opet presipam iz supljeg u prazno, strpi te se dok vam neki doajen ne izhvali svoje pse poznate samo u svome dvoristu

............Lex. Izuzetno lovan pas jos kao vrlo mlad sa 3 meseca poceo da s zanima za povrsinski rad,sledoglasno terao sa 4 meseca a vec sa 5 moglo sa njim da se solidno lovi.pas nije imao ostrine na jazavcu, pa je kiksao na vise utakmica kao i na svestranoj posle cega je i zavrsio sa uzgojem kod mene. Kako je odradio svestranu takav je ustvari i bio. Sledoglasno4h, vlecke 3 i 4, izvlacenje iz rova 4 glas na resetke 4 voda 4h krvni trag 3 lisica 4+1 i kad je trebao biti ubedljivo prvi jazavac 2,5.I da napomenem on nije odhjranjen u okolini Sombora sin je od Ingo Eichoof i Juta Eichoof Sa ostrim kujama dao odlicne pse kao sto su Ringo od Milosavljevica i Nec pas Dragana SUmara iz Samosa U petoj godini postao ujedljiv pa sam ga sklonio.

...dobar primer kako se,i u kom smeru razvijao srpski odgoj Nlt.Umesto da ovakvi psi budu perjanice uzgoja,mislim na pse sa ovakvim ocenama,oni su živote proveli loveći pacove po senjarama,prepuštajući svoje mesto priplodnjaka "šampionima"...tako je to bilo,pa smo danas tu gde jesmo,nigde,a mogli smo da budemo gde smo hteli.Ovde se ne radi o Bori kao odgajivaču i ovom konkretnom psu,nego o principu koji traje decenijama.Takvi psi na žalost nisu interesovali skoro nikog,ali su oni koji su uvek "mogli" da urade obe divljači maksimalno,uvek dobijali prvenstvo parenja.I ako često,sem tog,nisu imali nikakav drugi kvalitet,i trebali da padnu na stvarima na koje se uopšte nije obraćala pažnja,a jednako su važne.Vodljivost se nije ni ocenjivala,u vodu se ulazilo često uz pomoć kubika bačenog drveta ili kamena,glas se ocenjivao kao sledoglasnost(što nema veze jedno sa drugim),istrajnost na tragu kako je ko hteo i shvatao...i tako dalje i tome slično.Za nikoga u takvom sistemu nema sreće na duge staze,a koliko je to ljudi shvatilo ili nije pokazaće vreme.

Arrivederci...

............Lex. Izuzetno lovan pas jos kao vrlo mlad sa 3 meseca poceo da s zanima za povrsinski rad,sledoglasno terao sa 4 meseca a vec sa 5 moglo sa njim da se solidno lovi.pas nije imao ostrine na jazavcu, pa je kiksao na vise utakmica kao i na svestranoj posle cega je i zavrsio sa uzgojem kod mene. Kako je odradio svestranu takav je ustvari i bio. Sledoglasno4h, vlecke 3 i 4, izvlacenje iz rova 4 glas na resetke 4 voda 4h krvni trag 3 lisica 4+1 i kad je trebao biti ubedljivo prvi jazavac 2,5.I da napomenem on nije odhjranjen u okolini Sombora sin je od Ingo Eichoof i Juta Eichoof Sa ostrim kujama dao odlicne pse kao sto su Ringo od Milosavljevica i Nec pas Dragana SUmara iz Samosa U petoj godini postao ujedljiv pa sam ga sklonio.

...dobar primer kako se,i u kom smeru razvijao srpski odgoj Nlt.Umesto da ovakvi psi budu perjanice uzgoja,mislim na pse sa ovakvim ocenama,oni su živote proveli loveći pacove po senjarama,prepuštajući svoje mesto priplodnjaka "šampionima"...tako je to bilo,pa smo danas tu gde jesmo,nigde,a mogli smo da budemo gde smo hteli.Ovde se ne radi o Bori kao odgajivaču i ovom konkretnom psu,nego o principu koji traje decenijama.Takvi psi na žalost nisu interesovali skoro nikog,ali su oni koji su uvek "mogli" da urade obe divljači maksimalno,uvek dobijali prvenstvo parenja.I ako često,sem tog,nisu imali nikakav drugi kvalitet,i trebali da padnu na stvarima na koje se uopšte nije obraćala pažnja,a jednako su važne.Vodljivost se nije ni ocenjivala,u vodu se ulazilo često uz pomoć kubika bačenog drveta ili kamena,glas se ocenjivao kao sledoglasnost(što nema veze jedno sa drugim),istrajnost na tragu kako je ko hteo i shvatao...i tako dalje i tome slično.Za nikoga u takvom sistemu nema sreće na duge staze,a koliko je to ljudi shvatilo ili nije pokazaće vreme.

Arrivederci...

naprotiv,NLT u Srbiji imaju daleko najviše krvi Eichhof pasa (preko Exa.Exe,Boss-a vEichhofa,Miga,Macka,Khana,Lorda,Lexa,Jutte,Felle itd...itd) :idea: dovoljno je pogledati u bazu pasa na Vidovićevom sajtu...iz toga izvuci logičan zaključak.......za stanje u uzgoju NLT u SRbiji ne mogu biti krivi vlasnici pasa koji nisu u toj meri korišteni u priplodu i njihovi psi.... :idea::idea::arrow::|:|8)8)

VON EICHOOF. na samom pocetku pisanja postavlja mi se pitanje KO SAM JA da bi pisao ili raspravljao o jednoj tako renomiranoj i staroj odgajivacnici, pa tako da ovo moje pisanje i ne ide u tom pravcu, vec cu pisati o psima koje sam imao iz te odgajivacnice.Prvi psi iz te odgajivacnice su mi bili Lex i Lord vom Eichoof. Lord je bio kod mene do 8 meseci pa o njemu ne bih nista. Lex. Izuzetno lovan pas jos kao vrlo mlad sa 3 meseca poceo da s zanima za povrsinski rad,sledoglasno terao sa 4 meseca a vec sa 5 moglo sa njim da se solidno lovi.pas nije imao ostrine na jazavcu, pa je kiksao na vise utakmica kao i na svestranoj posle cega je i zavrsio sa uzgojem kod mene. Kako je odradio svestranu takav je ustvari i bio. Sledoglasno4h, vlecke 3 i 4, izvlacenje iz rova 4 glas na resetke 4 voda 4h krvni trag 3 lisica 4+1 i kad je trebao biti ubedljivo prvi jazavac 2,5.I da napomenem on nije odhjranjen u okolini Sombora sin je od Ingo Eichoof i Juta Eichoof Sa ostrim kujama dao odlicne pse kao sto su Ringo od Milosavljevica i Nec pas Dragana SUmara iz Samosa U petoj godini postao ujedljiv pa sam ga sklonio.

Mack Eichoof opet kupljen od steneta kao i Leks i bio kod mene do 15 meseci Za razliku od Lexa koji je glas, vodu, aporte i lisicu imao maksimalno Mack nista nije imao maksimalno. svuda je bio oko 3 a negde i ispod., Nije vredan pomena. Sin od Urssa Schwamtala i Gale Blankemburg. Imao sam i njegovog brata iz legla ali je sa 3 meseca promenio vlasnika.Svi potomci od ovih pasa su iz Nemacke i svi su u Nemackoj polozili ispite i dobili ocene forme i dlake tako da meni nije bitno gde su stenci odhranjeni ako su roditelji zadovoljili sve uslove da se stenci prijave u Nemackoj. Eks vom Eichoof Po meni jako dobar pas otac mu je ako me pamcenje ne vara [a mrzi me da sad trazim po arhivi] Lord Ensembruh . Kao mlad bio dobar na ostrini i glasu kasnije kad je dosao kod Jovice u Zrenjanin pario sam jednu kuju sa njim pas nije bio najboljeg karaktera i tukao ga je glas da po poreklu nosi ocnu bolest Lizeluks ili tako nekako.Toliko od prilike znam. pz Bora Sirijus Eto opet presipam iz supljeg u prazno, strpi te se dok vam neki doajen ne izhvali svoje pse poznate samo u svome dvoristu

Prijatelju Boro,kada sam rekao za presipace iz supljeg u prazno naravno da se nije odnosilo na tebe vec na ove ostale sami se prepoznaju ovde dok citaju ovo sto pisemo i ja i ti.Posle duzeg vremena da se napise nesto sto treba da sluzi sadasnjim generacijama koja se bavi ozbiljnim odgojom.Treba da znaju odgajivaci i lovci kada kupuju stene,pare svoju zenku biraju muzjaka za parenje,kada citaju pedigre jer slozices se da bez citanja pedigrea i pracenja sta se parilo u nazad nema ni napredka?Svaka odgajivacnica,svaki pas je jedinka za sebe i pazljivim parenjem se to moze unaprediti i unazaditi.Lepo je sto si iskreno pisao o EICHHOF psima,gledali smo ih puno i koliko su svi oni bili dobri pokazalo je vreme jer sve to sto je pareno ovde a znas ko je pario,je pareno u incestu na EX ovu sestru EXA VON EICHHOF se ispostavilo da je bilo lose sa ostrinom,dosta glasa i dobre povrsine ali ni to nije bilo dovoljno da se ti psi ucvrste na ovim prostorima jer nisu imali sansu da se izbore sa ostalim kvalitetom koji ih je potisnuo.Da ljudi su ih zbog lose ostrine sklanjali jer su u rovu i ponesto mogli da urade na losu divljac,spajanje utakmica a nedaj boze jamarenje ih je definitivno izbacilo iz ozbiljnog odgoja.Kada sam bio klinac i ja sam ih probao znas da sam autobusom dosao po neznam mu ni ime vise Mick ili Max von Eichhof i jos sam pozajmio pare da ga kupim.To je bila sramota od psa,naravno da se neljutim ni na tebe a ni Sinisu pas je bio na prodaju ja dosao i kupio,ko me je terao da to radim,jedva sam ga zamenio sa Milosem Pesicem za Peggy od Tamane koja kasnije sa Hondom daje sasvim dobrog Krona iz Krusevca.

Sta se tu desavalo?Vrlo jednostavan odgovor svi ti psi su u osnovi dobijeni na ASSI VOM EICHHOF koja je majka mnogim EICHHOF psima,ona kao jedinka je imala problem sa ostrinom i istu vrlo lose prenosila,sto lepo pise u nemackom pedigreu gde imate rubriku ostrine i odmah ispod toga rubriku o broju ispitanih pasa i prosecnu ocenu,i ona je direktno majka EXa VOM EICHHOFa i njegove sestre EXA VOM EICHHOF.Da nepricamo da je tu u nekim parenjima ubacena Gala v.d.Blackenburg i Juta von Eichhof ,Urss von Schwalmtal u incestu na Boss vom Jossgrunda sve bledi i bledji psi nedovoljno dobri ni ubedljivi jer sve su radili i nisu radili nista.Bilo je dosta parenja i sa Urssom ali nista sem Gala od Tamane,po meni odlican mali pas,nije bilo vredno vece paznje.Necu da pricam o prosecnim psima nadam se da se razumemo zelim da pricam o ozbiljnim psima na kojim treba da se zasniva dalji odgoj.Da zamalo da zaboravim Lorda vom Eichhofa gledao sam ga kod Urosa Vlajkova odgajivacnica od Tamene,dosta puta.Recimo da je on bio sasvim dobar sledoglasan i ostar najostriji od svih novokomponovanih Eichhofa,i licno sam mislio da ce nesto dati,bez obzira sto ni tu nije bila ostrina na jazavca onakva kakva treba biti ali ocigledno da nije imao kapacitet za dalje i polako je nestao.Zasto ih je neko pario u tim incestima a znamo i ko i na taj nacin sam sebi napravio medvedju uslugu nije mi jasno ali ja mislim da je to klasican primer nedostatka znanja,neznam dali se slazes,jer mozemo biti prijatelji i saradjivati ali ako ja parim sa tvojim psom u takvom incestu znajuci cinjenice po meni je to klasicno neznanje.

Naravno da mi je odmah posle par godina bilo jasno zasto ti psi nisu dobri i zasto ih treba izbegavati a i ti si ih sam vremenom sve manje imao, posebno u incestima jer su te osobine kada ih ponovite bile jos izrazenije i velika vecina 99 posto vlasnika nije bila zadovoljna.Sto se tice EXa VOM EICHHOFa i njegovo dupliranje je donosilo slicne probleme ali u malo manjoj meri je pravio stetu kao sestra i on je najbolji Eichhof ubedljivo i vrlo ga cenim i imam u svojim psima.Ex je imao srecu da je tih godina Pera Ivanovic doneo ozbiljne pse iz Nemacke Jockela v.d.Zeiler Klinge i Frigu vom Stemmer iz koga parenja izlazi Zana sa Tatarnice koju pari sa Exovim sinom Alfijem Mladje Mihica iz Futoga i dobija se po meni jedan od najvecih pasa na svetu Žabac.Sam EX nikada ne bi mogao da da pse te velicine,dovoljan mu je bio Nick vom Ringgau da se malo isece i da se ublazi steta koju je pravila Assi.Vidite presipaci iz supljeg u prazno zasto se citaju papiri i sve prati,kako pas moze biti i ostar maksimalno i sledoglasan i vodljiv i lovno upotrebljiv i dobar svinjar,i svestran,moze naravno da moze ali vi u to neverujete jer niste to mogli da vidite,a kmilan je sve to gledao svojim ocima i putovao putovao putovao autobusima dok nije mogao kolima.Sta se desavalo analizirao sam taj pedigre satima danima godinama da,analizirao i znam da je vama to smesno presipaci iz supljeg u prazno jer nije NLT da sedite i kuckate NLT je ozbiljna rasa i trazi ozbiljan rad na istoj i ozbiljne analize.A tako je jednostavno.Sam Ex je bio dovoljno glasan pario je jednu od najboljih Nickovih cerki Myny i vreme je pokazalo da je Nick dao veliki broj dobrih pasa koje je krasila bas tvrdoca na jazavca ona prava tvrdoca kojoj svi tezimo i samim tim Alfi je to preneo tog puta pareci Zanu sa Tatarnice koja je bila slabije sledoglasna da kazemo bas slabo sledoglasna i koliko se secam imala cak i losiji glas na resetci.Medjutim Zana je imala oca Jockela koji je satkan od ostrih pasa Axel vom Haubachsee,Dicki von Lonsbruch,Dach v.d.Weterau itd i gle cuda i tu imamo Assi vom Eichhof da ali uparenu sa verovatno najboljim psom iz VON AFFELN odgajivacnice NERO VON AFFELN ali ona je vec u ovoj prici u dalokom incestu i nikako nije mogla da napravi vecu stetu.Imamo tu i dupliranu legendu Eika von Herrenwalda i jos mnogo kvalitetne pse rodovnik za istoriju ima svega i sto je veoma bitno taj isti legendarni ZABAC je imao pravog vlasnika Capelju Miska.Žabca sam namerno pomenuo u ovom elaboratu o EICHHOF psima presipacima iz supljeg u prazno samo da im pokazem kako pas moze biti sve ono sto je moj cilj u narednim godinama I OSTAR POD JEDAN I SLEDOGLASAN I VODOLJUBIV I ODLICAN SVINJAR I SVESTRAN I LOVAN,ali PRVENSTVENO OSTAR da moze presipaci naravno da moze.Ja imam u svim mojim psima istog vise puta veoma blizu i vec sam pareci Zabce i mog psa uvezenog iz Nemacke dobio psa koji je bio MAXIMALNO OSTAR I MAXIMALNO SLEDOGLASAN cak i na fazana i prepelicu,I ODLICAN NA SVINJU I VODLJIV I PAMETAN i dao mi je dva psa koji su maksimalni u svemu cak i bolji od njega recimo na svinju.Da ste ga vi dobili krvavim radom deset godisnjim,promenili 50 do 70 pasa,pozajmljivali na kamatu pare da bi kupili njegovog oca,vozili se autobusima na ispite,kupovali dzakove hrane i nosili iste autobusom kuci,da vi niste spavali kao sto ja nisam kada se razocarate,i da ste vi propatili i sve to preziveli DA LI BI GA ODVELI U LOV DA GA UBIJE NEKI PRESIPAC IZ SUPLJEG U PRAZNO,da ostanete bez njega i da nemate njegove potomke a isti nije lovio ali je dao izuzetno lovne pse za sta postoje ljudi lovci da to potvrde.Zato ne lupetajte ovde o teorijama,ne lupajte gluposti presipaci,da NEMACKI LOVNI TERIJER JE SVESTRANI PAS ALI MORA I MOZE BITI OSTAR a posle toga i lovno upotrebljiv.I shvatite da postoje i treba da postoje ozbiljni odgajivaci A JA TO I JESAM,koji ce voditi racuna o svemu o cemu sam vam ovde pisao,voditi racuna o linijama,psima,genetici,sta koji pas i kako prenosi,TAKMICITI SE,gde ce svi moci da vide i procene koliko je koja jedinka kvalitetna i samo sa odgajivacima kojih hvala bogu i ima u Srbiji mnogo vise nego u ostalim zemljama ova rasa ima svetlu buducnost.I odgajivaci ce je sacuvati.Tako da naravno da treba da postoje psi koji su extremi i koji nikada ne idu u lov i isti se pare da bi se dobillo mnostvo kvalitetnih lovackih pasa. To je moguce i to je jedini ispravan put.Sve ostalo je iluzija.EXTREMI SE CUVAJU ZA PARENJE.Sta ste mislili presipaci da trebate vi tako strucni a najveca strucnost i znanje vam je da kazete NLT je svestrani lovacki pas,da trebate vi da kreirate buducnost ove rase?NLT je bre za vas nepoznanica.Totalna.

Ps.Toliko za sada presipaci,jedva cekam da vidim sve one KAZEM SVE,koji su replicirali i pricali sa KMILANOM ovih dana jedva cekam da vidim sta imate da kazete recimo samo o EICHHOF psima oni su sada tema zar ne?Jedva cekam da malo ljudi nesto nauce od vas tako strucnih.Pokazite kapacitet i znanje.

PS.Kmilan mi je nadimak sa fudbala,bio sam odlican golman a i nisam hteo da se drugacije potpisujem jer meni presipaci kako ste rekli slava netreba,netreba mi ovo mesto za licnu reklamu,malo sam pauzirao sada sam tu gde sam stao samo sada idem napred u petoj brzini i znate presipaci sta mi je granica?Nebo.To je granica i hitam ka njoj.Od danas svaki dan.Toliko od KMILANA top 10 grobara NLTa Srbije svih vremena.

kmilan :arrow:(y)

Svakako,ali taj odgajivac mora biti lovac,jer samo lovac zna kakav mu lovacki pomocnik treba.Svi vi koji ste fudbaleri,kosarkasi,rukometasi.......biznismeni necete se smatrati ozbiljnim odgajivacima ako niste lovci.Sto neznaci da necete donekle unaprediti rasu.Treba kao sto kazes biti i extremno ostrih pasa sto da ne,ali da ti psi budu normalni u glavi.

Najbolji primer svega toga je Zoka Petrovic iz Majilovca,covek koji lovi sa svojim psima i te kakvu selekciju sprovodi,a psi su mu ostri i stabilni.Debile beza mozga iskljucuje iz priploda ma koliko da su dobri u nekim svojim osobinama.Nije ti daleko mozes ga posetiti,loviti sa njim i videti pse.Inace jako dobar drugar i spreman svakog da ugosti i pozove u lov.

Pozdrav

kmilan :arrow:(y)

Svakako,ali taj odgajivac mora biti lovac,jer samo lovac zna kakav mu lovacki pomocnik treba.Svi vi koji ste fudbaleri,kosarkasi,rukometasi.......biznismeni necete se smatrati ozbiljnim odgajivacima ako niste lovci.Sto neznaci da necete donekle unaprediti rasu.Treba kao sto kazes biti i extremno ostrih pasa sto da ne,ali da ti psi budu normalni u glavi.

Pozdrav

Bravo Panto,svaka ti je k'o u Njegosa... :wink:

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this