Recommended Posts

Mozda je logican razvoj, kad su internet i kupoprodaja u pitanju, no kad je znaje u pitanju, potpuno je nelogican razvoj i o tom cemo svi glave da polupamo, pre ili kasnije. Jer, osim "vrh brate", "svaka cas(t)", "kralju", "Caru", ... i mnogo bla,bla,bla, ... nista od iole vrednosti. Na tone, bezkorisnih informacija, koje se gotovo uopste ne zapamte, a i zasta bi se pamtile, kad su samo bla,bla,bla, ...?! Stice se utisak da je konacno tocak "izmisljen" i da je svako u tome ucestvovao. Cak i onaj sto sedi neg de u "tunguziju" u sobi 3 sa 3, a psi na 1m lanc, ispod sporeta "smederevca, pod sljivu ili krusku, na -10 u snegu, u svom izmetu i mokraci... A nas je i jos "car"... (steam) ... (puke)

Edited by ZUBAN

Yasko vom Kiefernwalde ...

DSC_0403_zpscpxvldwy.jpg

Prinova za mog prijatelja Dragana Milceva Sumara ... (y)   :)

O moj, najomiljeniji-visestrano -upotrebljivi-lovno-radni-psu, imali te jos negde. ... Ili si promenio "radno mesto" i izgubio se na ovim prostorima u talasima FB-slika, kupoprodajnim-oglasima i bla bla bla?! Ovde je bar bilo diskusija, pa i svadja, iz kojih se iole moglo nesto pozitivno izvuci. No na FB nema vise ni toga... Svako pise sta hoce i nevazno dali je to tacno i istinito, a onda, ukoliko neko me odgovara neko, sledi blok i onda se tek pise i svasta radi po sopstvenoj volji.

:X

24 minutes ago, ZUBAN said:

O moj, najomiljeniji-visestrano -upotrebljivi-lovno-radni-psu, imali te jos negde. ... Ili si promenio "radno mesto" i izgubio se na ovim prostorima u talasima FB-slika, kupoprodajnim-oglasima i bla bla bla?! Ovde je bar bilo diskusija, pa i svadja, iz kojih se iole moglo nesto pozitivno izvuci. No na FB nema vise ni toga... Svako pise sta hoce i nevazno dali je to tacno i istinito, a onda, ukoliko neko me odgovara neko, sledi blok i onda se tek pise i svasta radi po sopstvenoj volji.

:X

Tacno tako.

Ooo da. Dobro ste Gorane i rekli.

Jednim blokom misle da su resili sve nepravilnosti pa pise ko sta stigne. Busaju se i hvale, gde god stignu i sa cime stignu. A tuga jedna. Kada bi samo znali koliko ne znaju...

Ovo je dijagnoza za sve rase, na zalost.

Nekoliko meni poznatih znaju koliko neznaju, ali ih i ne zanima da znaju. Ili pak teoretski znaju mnogo, to sto su od mene i drugih culi, videli ili slicno. Pravi plagijatori, koji "skrecu vodu na svoj mlin". Ponekad se nadje neko pa mi izprekopira njihove izjave u nekoj od svojih tema, pa mi putem pp dostavi to sta je neko pisao.  Zbog cega i oko cega  bi se, na primer ovde, bas bas "grickali" i ne bi te price tako prolazile. Toliko neistine, lazi, tvrdnja bez iole nekog dokaza itd. o znanju necu ni da pricam. Ne retko bas od ljudi koji su bili uz mene i koji bi morali bolje da znaju, no njima to ne ide u interes, jer hoce "slavu" i/ili novac na mnogo laksi nacin. Odnosno, propagiraju nesto, okupljaju oko sebe neupucene, obicno, klince, serviraju im neke "strasne-price" i teraju dalje i ne osvrcujuci se na rasu i njenu upotrebu, ili tek tu i tamo pomalo gde se pruzi prilika. Ja sam ovde na BK napisao hrpu dobrih/dobronamernih tekstova, a o ovome sto se sad desava i radi, mogao bih jos tri puta vise da pisem. Ali sta to vredi i kome to pisati, kad vecini ovako stanje ocigledno najvise odgovara. mislim, meni licno to ne steti, niti me dodiruje, prem da mi "uzgojni proizvodi" tih ljudi ne zanimaju, no samoj populaciji DD-a u srbiji i na balkanu ce to i te kako stetiti i samo me zato zao i zbog toga pisem. Zbog sebe bi mogao da cutim bar jos 100 godina i da me boli uvo. Ali ...

13 hours ago, NeLe001 said:

Ooo da. Dobro ste Gorane i rekli.

Jednim blokom misle da su resili sve nepravilnosti pa pise ko sta stigne. Busaju se i hvale, gde god stignu i sa cime stignu. A tuga jedna. Kada bi samo znali koliko ne znaju...

Ovo je dijagnoza za sve rase, na zalost.

NeLe001@ Naravno, taj fenomen se javlja svuda u svim rasama, pa i sire, u celom drustvu i u svim segmentima istog. ... Na zalost. No jedno je sigurno, da nema "Fanova" brzo bi se prica menjala i zato dolazim do zakljucka, da vecini to stanje "mutnih voda" jer se tu najbolje "hvata riba"... ili bar tako misli/veruje,...?! ... vera je ideja, a ideju jos niko nije uspeo da  "promeni". Ako uopste, ona mora iz nutra, vremenom sama da se "razblazi" ili samo-unisti. Ili drugacije receno:  Manjina  nikad nije uspela da promeni "trend" i/ili "duh vremena". Mogla je samo da ukaze na nepravilnost i dugo ceka dok se samo od  sebe ne menja, dali "bioloskim-putem" ili kroz nov "duh vremena", potpuno je od sporedne vaznosti. Na zalost, dok se to ceka, propadaju generacije pas i jos gore, mladih ljudi koji bi sve mogli da guraju dalje, iole u pravom pravcu....  Sta se za naprimer 10-20 godina unisti i vodi u pogresnom pravcu, treba bar 5 generacije, tj, 100 god. da se to ispravi. Iz iskustva i istorije se zna da je to gotovo nemoguce.

To je najvece zlo i gubitak jednog drustva! ! ! 

... razmislite o tome, vredno je!

...vas Zuban.

50 minutes ago, ZUBAN said:

NeLe001@ Naravno, taj fenomen se javlja svuda u svim rasama, pa i sire, u celom drustvu i u svim segmentima istog. ... Na zalost. No jedno je sigurno, da nema "Fanova" brzo bi se prica menjala i zato dolazim do zakljucka, da vecini to stanje "mutnih voda" jer se tu najbolje "hvata riba"... ili bar tako misli/veruje,...?! ... vera je ideja, a ideju jos niko nije uspeo da  "promeni". Ako uopste, ona mora iz nutra, vremenom sama da se "razblazi" ili samo-unisti. Ili drugacije receno:  Manjina  nikad nije uspela da promeni "trend" i/ili "duh vremena". Mogla je samo da ukaze na nepravilnost i dugo ceka dok se samo od  sebe ne menja, dali "bioloskim-putem" ili kroz nov "duh vremena", potpuno je od sporedne vaznosti. Na zalost, dok se to ceka, propadaju generacije pas i jos gore, mladih ljudi koji bi sve mogli da guraju dalje, iole u pravom pravcu....  Sta se za naprimer 10-20 godina unisti i vodi u pogresnom pravcu, treba bar 5 generacije, tj, 100 god. da se to ispravi. Iz iskustva i istorije se zna da je to gotovo nemoguce.

To je najvece zlo i gubitak jednog drustva! ! ! 

... razmislite o tome, vredno je!

...vas Zuban.

Da. To je generalan problem ovog društva.
Gledam po tom FB kako su upravo ti najglasniji i sve "naj od naj". Samo oni ispravni. Samo njihovi psi valjaju.

Gledam pre neki dan na CACIBu u Beogradu stručnjaka za moju pasminu. Dva psa iz mog uzgoja stoje jedan pored drugog. Moju kuju "stručnjak" počeo da vuče za usne, da razvlači. Na žalost nisam je ja držao u tom trenutku. Kada sam se okrenuo i video šta radi povukao se odmah. Gleda mužjaka pa pita vlasnika "Markira li to?". Kada je dobio odg. da markira, odmah je prokomentarisao "ne može to da markira. Te linije ne markiraju, nisu radne". Koja budala, bez i da je video psa, bez da je video i rodovnik. Ali bitno je da on zna. Bitno je da je jedan od najglasnijih na FB.

E tih i takvih stručnjaka imamo i previše u društvu, zato nama nema napretka još ne 100, nego 200 godina.

Na žalost, o tome što ste napisali, neće razmisliti oni koji bi trebali, nego oni koji već misle.
Pozdrav

Vidi, ja sam izgubio nadu da cu u ovom zivotu uspeti jos nesto znatno da promenim, stoga i ne pokusavam vise. No jedno ne moze niko da mi/nam uzme. A to je: Pravo da ukazem na nepravilnost, laz, mucke, prevare, malvezacije i opstu nepravdu. Da  izkazem nesaglasnos sa necim i u ponekom slucaju ponudim resenje ili pomoc, ukoliko je neko trazi. Ali samo do te mere do koje ja hocu. I sta je najvaznije, ja mogu, kao i svako drugi, da sredim svoje "dvoriste", onako kako mislim da valja i trebuje i da sluzimo za neki iole primer. Ako svako to uradi tako, vremenom ce i broj "Fanova" na ovoj strani duge biti veci u to sam uveren.