Recommended Posts

Ira vom Balkanhoff (Kuhls Dirk X Mira )

VJP 73+76, HZP 204, Hegew. 216, VGP I./323 ÜF, Btr, Vbr, HD-frei, v.W-frei Sg.11/Sg.10.

102_0268.jpg

1-102_0258.jpg

1-102_0263.jpg

Pozdrav Lovci i uvek nam dobar pogled.

ZUBAN :arrow: Evo da prvi čestitam na otvaranju teme odgajivačnice!

Nezabeleženo je verovatno da neko na forumu napiše 20 postova, a da ne okači neku sliku, ako se ne varam ove su posle 1016 od čega su skoro svi korisni (bar onima koji znaju da slušaju). Svaka čast i na ovakvoj jedinci..........jeste da nema nijedan CAC al' šta sad preživećemo (rofl)(rofl)

Uvek dobar pogled!

Gorane i Zorane, Hvala vam na prvim upisima. (handshake)

Nemogu a da ne podelim, jos par slika i utiska iz tog istog lova, sa Vama. Meni se ove slike jako svidjaju a podsecaju me na jedan vrlo lep lov i dozivljaj, sa puno prelepih i jedinstvenih utisaka.

Neka bi mogla i za Kalendar...?! :grin:

4-102_0257.jpg

Kopievon1-102_0254.jpg

3-102_0256.jpg

2-102_0255.jpg

Samo da se podsetimo i da se za svaki slucaj nadje...

Psi i Vodici, Srbije i Srbskog DD Kluba, koji su dosada uspesno Ucestvovali na Hegewaldu.

2001.g.

1.) Dan vom Balkanhoff , 198 bd. vodic: Popovoc Marko

2.) Kuhls Mumm , 220 bd. vodic: Zubanovic Goran

3.) Kuhls Laso , 210 bd. vodic: Rene v.d. Beck/ vlasnik : Laslo Kneht

2002.g.

4.) Dolli v.d. Hollebachs Heide, 220 bd. vodic: Zubanovic Goran (11/11= 4. mesto za oblik/dlaku)

2003.g.

5.) Herzog vom Balkanhoff , 203 bd. vodic: Zubanovic Goran (Najmladji DD sa 9,5 meseca)

6.) Grille vom Balkanhoff vodic: Popovic Marko ( Nije Ucest. zbog Vize)

2004.g.

7.) Ira vom Balkanhoff , 216 bd. vodic: Zubanovic Goran

8.) Alma vom Wolf , 216 bd. vodic: Gerd Uhlken/ vlasnik Goran Zubanovic

2005.g.

Sudio na Hegewaldu: Goran Zubanovic.

2006.g.

9.) Balko vom Wolf , 197 bd. vodic: Zubanovic Goran

2007.g.

10.) Rina vom Balkanhoff , 214 bd. vodic: Uwe Hermann

11.) Rea vom Balkanhoff , 191 bd. vodic: Manfred Höfges

Sudio na Hegewaldu: Goran Zubanovic

2008.g.

12.) Tilla vom Balkanhoff , 211 bd. vodic: Zubanovic Goran

2010.g.

13.) Baldur II vom Balkanhoff , 222 bd. vodic: Radonjic Igor

2011.g.

14.) Tanja IV vom Donaueck, 187 bod. vodic: Nemanja Bogdanovic

ZUBAN :arrow: Bilo je i vreme.Ti i zasluzujes tvoju stranicu,jer imas sta i da prikazes.A o tvom nesebicnom deljenju znanja i iskustva na ovom forumu mnogi mogu da budu samo zahvalni.

Iskreno i bez predrasuda,bez koristi,i sve to zarad ljubavi prema psima i jednoj rasi,bez ikakve nadoknade a sa toliko izgubljenog vremena,zivaca i energije.

I znam da ti je jedina nagrada, koju ocekujes, u svemu tome samo:"hvala", a veruj da ima puno nas koji smo ti zahvalni.

Dobar ti pogled,Nemanja

Nemogu a da ne podelim, jos par slika i utiska iz tog istog lova, sa Vama. Meni se ove slike jako svidjaju a podsecaju me na jedan vrlo lep lov i dozivljaj, sa puno prelepih i jedinstvenih utisaka.

Mogle bi sve za Kalendar (clap) , samo nema toliko Decembara i Januara :grin:

Sad očekujemo i slike za ostale mesece :giggle:

ZUBAN :arrow: Bilo je i vreme.Ti i zasluzujes tvoju stranicu,jer imas sta i da prikazes.A o tvom nesebicnom deljenju znanja i iskustva na ovom forumu mnogi mogu da budu samo zahvalni.

Iskreno i bez predrasuda,bez koristi,i sve to zarad ljubavi prema psima i jednoj rasi,bez ikakve nadoknade a sa toliko izgubljenog vremena,zivaca i energije.

I znam da ti je jedina nagrada, koju ocekujes, u svemu tome samo:"hvala", a veruj da ima puno nas koji smo ti zahvalni.

Dobar ti pogled,Nemanja

:arrow::oops::oops::oops: ...sad neznam drugo sta na ovome reci, osim jeno Veliko HVALA :!: (handshake):grin:

Mogle bi sve za Kalendar (clap) , samo nema toliko Decembara i Januara :grin:

Sad očekujemo i slike za ostale mesece :giggle:

...nije vcazno. Naci cemo jos po neku ahvala Bogu imaju i drugi po koju Sliku. Pa cemo napraviti "Petogodisnji Plan..." (lmao) Potrudicu se sa i za ostala godisnja doba nadjem neku. Ma da se moderatorima nece svideti, pa cu morati, prethodno vrsiti Cenzuru... :giggle: No, u ostalom Prolece je na pragu... :?8)

pozdrav imenjace (y)(handshake):grin:

A ovo bi (moglo?) za Maj... ?!

...svestranost na visokom nivou. Moj Telesni Pas. Prijatelj, Drug, Lovacki-pomocnik, dnevni pratioc, clan porodice, Ukucanin, Telohranitelj, Cuvar...

OSKAR" Herzog vom Balkanhoff (Kuhls Dirk x Mira)

VJP 73 (sa 4,5 meseca,u konkurenciji od 26 pasa. Odlikovsan posebnim/vanrednim odlikovanjem, za izuzetan rad/zaslugu. Od strane VDD-a i uruceno od glavnog vodje uzgoja, Dr. Schürnera.), VJP 74, HZP bez traga 179, Hegewald 203(nagradjen kao najmladji ucesnik na Hegewaldu sa 9,5 meseca), VGP II./311 ÜF, Internacionalni VGP II./318, ÜF, VGP I./340 ÜF , AH, Vbr, HN, Sj-DD, HD-frei, g8/g8.

Zastupnik Srbije i Srpskog DD-Kluba na Hegewaldu 2003.g.

ZUBAN :arrow:ovo je super da si se i ti prikljucio da vidimo i tvoje pse za koje se moze reci da su sam vrh DD.Priroda u Nemackoj prelepa pogotovo obucena u belo.Nebi bilo lose da okacis jos neku sliku,mislim pasa kojih imas u izobilju.Pozdrav od Joce iz KOVINA.

ZUBAN :arrow:ovo je super da si se i ti prikljucio da vidimo i tvoje pse za koje se moze reci da su sam vrh DD.Priroda u Nemackoj prelepa pogotovo obucena u belo.Nebi bilo lose da okacis jos neku sliku,mislim pasa kojih imas u izobilju.Pozdrav od Joce iz KOVINA.

:arrow: Joco i tebi hvala sto si se javio, obzirom da si "svez" na forumu. Da, ja posedujem po kojeg dobrog Lovackog Psa, ali daleko od toga da mislim da sam vrh necega. Biti dobar, je za mene velika privilegija i sa time sam vrlo zadovoljan. Obzirom da sam u proslosti redko slikao Pse, plasim se da necu imati dovoljno materijala da vas uzadovoljim stime. Poneka Slika tu i tamo, slikana Klasicnim fotoaparatom i u novije vreme poneka slika snimljena Digitalnom Kamerom. Pa cemo videti dokle cemo sa njima stici.

uvek ti dobar pogled. (handshake):grin:

zuban.

Hermes vom Balkanhoff (Kuhls Dirk X Mira)

VJP 63 (sa 4,5 meseca), VJP 63, HZP 173, VGP III./280.ÜF, Sil.,HN,HD-Frei.

1-100_0991.jpg

1-100_0990.jpg

Rok vom Balkanhoff (Kuhls Dirk X Anja vom Wolf)

VJP 71, HZP 175, VGP III./297 ÜF, AH,HN,Vbr, HD-frei, v.W.-Frei, sg.9/sg.11 (62/64)

1-102_0215.jpg

1-100_0828.jpg

1-100_0786.jpg

1-BildRokPrfungundCO031.jpg

Zuban :arrow: Kume bilo je i krajne vreme da te vidimo na ovoj temi ,nadam se da cemo videti mnogo lepi slika i tekstova kao i dosad .

Veliki pozdrav od Noke !!!!!!!!!!!!!!!

Primecujem bar do sada da ste bas bas koristili Kuhls Dirka u priplodu.Recite nam nesto o tom psu.

(y)

:arrow: Prvi utisak vara. Dirk-a sam koristio svega 5x ,iako je bio u mom vlasnistvu. Naime, Dirk je bio Sluzbeni Pas,u vlasnistvu jednog imucnog Coveka, koji je imao vise od 5 lovocuvara u razlicitim Lovistima. Bio je jedan od najvecih "Simpatizera" Lovno-radnih-pasa! Skoro svake godine bi (prvenstveno od Kuhl-a) kupio najboljeg/najbolje pse godine. Svaki Lovocuvar je dobio Psa, koga je morao dnevno imati uz sebe u lovistu, Kao Sluzbenog Psa. Kad bi Psi navrsili 6-7 godina, zamenjeni su za druge-mladje Pse. Jednom prilikom sam imao cast da ucestvujem, kod njih u lovu i tu sam video Dirka. Iako je Sluzio vrlo dobro, primetio sam da Dirk i Lovocuvar nisu Tim. Kasnije sam saznao da, taj lovocuvar voli Male Minsterländere, a ne DD(morao je, gazda je naredio...!).Posto mi se izuzetno svideo njegov rad upario sam ubrzo jednu Kuju,tj. "H-leglo" i platio parenje. Obzirom da sam iz H-legla, vec sa 4,5 meseca starosti, izveo 3 na VJP (Herzog,Harro i Hermes) ponovio sam u sledecoj godini isto parenje, iz kojeg sam zadrzao Iru(Ira). Kad je Dirk dosao na red da bude smenjen, slucajno sam pricao sa Kuhl-om i saznao da je Dirk kod njega, da je zamenjen za Olex-a i da je na prodaji. Nisam oklevao ni trenutka i kupio psa. U narenom Vremenu sam upario kuju Anja vom Wolf sa njime 2x ("O" i "R" -leglo) i njenu sestru Alma vom Wolf ("C"-leglo vom Wolf) i to je bilo sve!!! Upario je, neznam tacno(mrsko mi je da trazim!) 2 ili 3 kuje kod Kuhls-a i jos 4-5 kod drugih i to je bilo to. Vidite, postoje dve mogucnosti...: Ili psa koristite na sve kuje i bez ikakve veze sa vezom (cista Lutrija), da bi posle nekoliko godina utvrdili da je sve propast(ili ne). Ili koristite psa nekoliko puta, za priplod, sacekate par godina i saberete sta je u priplodu dao. Pa kada uvidite da je lose dao, onda ni steta nije velika :idea: A ako dodjete do zakljucka da je to bila prava stvar, obicno taj pas nije vise medju zivima...!!! :cry: Ja sam se odlucio uvek za ovu 2. varijantu :oops:

U sustini, Dirk je prekasno dosao u Uzgoj. Da sam tada znao sta danas znam, sigurno da bih upario jos 2-4 puta sa njime. Dirk je ,kao niko, dominantno prenosio : Karakter, Vodljivost, Pretrazivanje, Stajanje, spremnost da Sluzi, ranu zrelost i opstu lovnu inteligenciju... Iako je u sustini malo pario, po pitanju statistike, spada medju najboljim Priplodnjacima, po pitanju Lovnog-rada i Genetskih-defekta , medju svim Priplodnjacima u zemlji :idea:

Dirk licno je bio bez premca, po pitanju urodjenih osobina. Trag 12,nos 11-12, Stajanje 11,voda 12 itd. Na VGP-u gde je kao pokazivac osvojio I./339 sa 4H(12) Voda, bilo je 2 DK iz Amerike, koji su ucestvovali na IKP-u i posle vodili svoje pse ovde na VGP. Na ispitu su padali u nesvest, kad ih je Dirk u polju "prosisao". Sto su i sami priznali i ukazali svoj respekt. ...jest da je od "Cupavih", ali svaka cast. Ovakav DD se redko vidja... Bio je njihov komentar.

Da ne bude da je Dirk izmislio DD ili da je bio bez greske. U priplodu je prenosio i jednu slabost, A to je bilo bezprekorno ulazenje u Vodu. Naime skoro svi njegovi potomci su pre nego sto se "pokvase", neko vreme oklevali, odnosno, pokusavali su nosem da "Uhvate" miris divljaci na Vodi, da bi onda direktnim putem odplivali tamo. To me je cesto nerviralo i zato su cesto promasivali maksimalne ocene 12. Iako su bili uvek u stanju osvajati ih. Jednom u Vodi i na tragu ranjene Patke... nisu prekidali rad, pa trajalo to i vise sati ili bilo 20ha, 30ha pod Vodom...

Evo nadjoh 2 Slike koje su mi vrlo drage. Zasedanje Svetske Organizacije Deutsch Drahthaar(DDWV) 2009. godine

1-100_0461.jpg

sleva na desno: Predstavnik Finske ili Norvrske,Izaslanik JGHV-a Wolf Smit-Körby, Sekretar DDWV Sigfried Desch i moja malenkost.

1-100_0466.jpg

sleva na desno:Podpredsednik DDWV-a i Predsednik Italije: Prof.Dr.jur. Alessandro Melchonda, Ja, Pocasni predsedinik VDD-a i pocasni Predsednik DDWV-a, dugogodisnji vodja Uzgoja i vlasnik Odgajivacnice "vom Wildbaren" - Gideon Freiherr von Redwitz, Drugi Podpresednik DDWV-a i Predsednik Madjarske: Janosh Epel.

Ova mi je slika posebna uspomena. Naime videvsi da Gideon von Redwitz, nije u dobrom zdravstvenom stanju, predlozih da se zajedno Slikamo. Izgleda da je jedva cekao, pa rece: Da, moj najmiliji... nego sta... sa tobom cu uvek na slici... Pomislih, ovo je verovatno i zadnji put... tako je i bilo. Ukratko posle ovog skupa, napustio nas je i odputovao u Vecna lovista... :-( Nek mu je vecna Slava (y)(handshake)

..."Oskar" jedna (ili dve) sierija, primanje mirisa iz Galopa (i na dve noge!), Kuliranje i Stajanje. U lovu na Zeca...

17-100_1601.jpg

18-100_1603.jpg

12-100_1590.jpg

13-100_1593.jpg

15-100_1598.jpg

14-100_1597.jpg

...Prirodni "Herbicid"...koga ima ovde na vise Stotine Hiljada, ako ne i Milion :wink: Obicno slecu svake godine u istom predelu. A gde slecu, preko noci ostavljaju vise Desetine Hektara "Opeljusene" Njive i Livade...dnevno 8)

20-100_1642.jpg