Sign in to follow this  
Njorka

ODG.Alpskih brak jazavičara NJORKA

Recommended Posts

Reks, Rubi i Mića su u međuvremenu položili IUO na zeca. Vršim im redovnu obuku u gateru i polako spremam i Reksa za jesenju sezonu lova

Edited by Njorka

Izvini Gorane sto moram primetiti ali nesto mi bas ne stima prethodni period za IUO na zeca,zapravo koliko znam taj IUO za pse iz 6. grupe se obavezno odradjivao na jesen ili eventualno u toku lova,zime.

Nisam znao da po novom moze do marta da se radi IUO na zeca,nego pre neki dan sam cuo za onaj najnoviji IUO sto si ti organizovao.Jel moze malo neki izvestaj o toj manifestaciji eventualno neka fotka pasa,verujem da su pojedinci tamo slikali svoje pse.

Izvini za brzinu odgovaranja, nažalost nemam fotografija a izveštaj možeš dobiti na tel: 061 / 112 47 58. Jedine fotografije su ti one što su neki učesnici objavljivali na fejs pre  dva tri meseca. Ja lično nisam slikao.

Gorane budi malo precizan,za rad na koju divljač i na koje pasmine misliš? Mislim da malo vise preterujes sa tim gonjenjem preko dva sata kod domacih gonica a kod brakyra i da ne pominjemo,previše je. Voleo bih da vidim (s obzirom da sada čuvas brakyre) koji ce to brakyr da goni 2 sata bez prestanka,ja gonjavu sa prekidima vecim od 4-5 miunuta ne priznajem u ceo turnus. Mislim da je toliko gonjenje čak i za Svrljiške ogromne terene predugačko a sto se tiče pasa koji u gateru pokazuju odličan,explozivan rad i sam znas da velika većina tih pasa uopste ne lovi prakticno jesenje i zimske lovove na DS.

Trenutno imam na prodaju 12 štenadi brak jazavičara  leglo crnih i leglo crvenih. Otac obadva legla je crni pas Rex od Kuhade. Cena štenadi 100 eura sa vakcinom i rodovnikom. 

Na prodaju i pas crn sa paležom od Rex i Brite Deni od Zvezdanog Gaja (roditelji crni)

Rex od Kuhade pas ima tri ispita  i 3 x CAC cena 400 eura odličan priplodnjak daje lepše štence nego što je on.

Crna kuja samo za priplod nije za lov nema polovinu desne noge cena 100 eura

Pošto dugo nisam bio aktivan na ovom podforumu informacija da je REX OD KUHADE  pre dve godine postao šampion Srbije u lepoti položio tri puta IUO na zeca, divlju svinju i krvni trag  kup "Svetog Huberta" i uspešno se koristi u lovu na divlje svinje.