bgkukavica

Francuski Buldog paznja pri kupovini

Recommended Posts

Postovani ljubitelji ove predivne pasmine !!! Obratite paznju pri kupovini stenaca,posebno se odnosi na mesta u Vojvodini. Obavezno se informisite kako treba da izgleda beba Francuza,zatim odrasli Buldozi. Obavezno trazite da vidite roditelje. Ja sam nedavno u jednom manjem mestu u Vojvodini kupio stene Francuskog Buldoga (bez ikakvog iskustva) nevidevsi ni oca ni majku jer navodno stenci su od prijatelja koji je na putu. Iskren cu biti hteo sam proci jeftinije stene sam platio 250 EURA. put me je izasao jos 50 eura. znate sta sam kupio ? Nesto izmedju mopsa,boston terijera i Francuskog Buldoga,zato i jeste ta cena bila. Toliko od mene. Srecno !

Toliko se na Forumu pise o nacinu kupovine psa, na sta obratiti paznju itd itd...... tako da ovaj post niti je na mestu gde treba da bude, bez obzira na rasu, niti si nam rekao nesto novo.

Opet, pausalno Obratite paznju pri kupovini stenaca,posebno se odnosi na mesta u Vojvodini :!:

Dragi moj, preplavljeni smo takvim mestima u celoj zemlji. Ako vec navodis neka mesta, korisnije je reci koja su to mesta , ukazati imenom i prezimenom od koga je stene kupljeno.To sto si se ti ptrevario tebi je za nauk, a pomoglo bi buducim eventualnim kupcima.

Jos jedna od nizu od prica "platis na mostu,izgubis na cupriji".

Nadam se da ce stene ostati kod tebe, bez obzira sta si kupio....ono nije krivo za tvoje propuste.

Slazem se sa Dankom i mislim da je greska samo do tebe.

1.Jer vidim da si skroz ne informisan posao da kupis stene !

2.Nisi dao sansu tom stenetu da vidis u sta ce izrasti-nego si ga vec osudio!

3.Garan te je drustvo zezalo pa si napisao taj tvoj posti iz ocaja !

4.Sve u svemu-ocajno !!!

Toliko se na Forumu pise o nacinu kupovine psa, na sta obratiti paznju itd itd...... tako da ovaj post niti je na mestu gde treba da bude, bez obzira na rasu, niti si nam rekao nesto novo.

Opet, pausalno Obratite paznju pri kupovini stenaca,posebno se odnosi na mesta u Vojvodini :!:

Dragi moj, preplavljeni smo takvim mestima u celoj zemlji. Ako vec navodis neka mesta, korisnije je reci koja su to mesta , ukazati imenom i prezimenom od koga je stene kupljeno.To sto si se ti ptrevario tebi je za nauk, a pomoglo bi buducim eventualnim kupcima.

Jos jedna od nizu od prica "platis na mostu,izgubis na cupriji".

Nadam se da ce stene ostati kod tebe, bez obzira sta si kupio....ono nije krivo za tvoje propuste.

Jos jedna od nizu od prica "platis na mostu,izgubis na cupriji" Potpuno ste u pravu ko neplati na mostu vise da na cupriji. Ja sam pre 6 meseci kupio francuza za 250 eur. kako je naveo bgkukavica u vojvodini tacnije u senti od coveka pod imenom caba,ni dan danas nisam dobio rodovnik a nedavno sam izlecio stene od demodeksa tako da me ni manje ni vise do sada stene kostalo 800eur.

Sto bi Senta bila gora od nekog drugog mesta u zemlji, osim sto se vise lujdi javlja da su kupili psa iz tog mesta.Pa jasno ko beli dan da je pravih odgajivaca malo, pravih kupaca malo......svi bi da ucare nesto......mene cudi covek koji je postavio temu,koji cini mi, se procitah da ima 3 buldoga, napravi ovakvu gresku...

I molim te napisi gde si kupio to stene da ne bude cela Vojvodina prozvana a svi znamo kakav je kvalitet pasa iz Vojvodine !pozzzz

Kakav kvalitet francuskog buldoga moze biti za 250 ili 300 EUR ( pa o kakvom ti Boki 85 kvalitetu pricas,edit ) a koliko sam primetio prateci oglase jedino po vojvodini i to subotica,ada,senta,backa topola,becej,srbobran itd. moze te kupiti francuza po toj ceni. Kod profesionalnih odgajivaca cena francuza je minimum 500 eura,sigurno i u vojvodini ima ljudi koji se profesionalno bave uzgojem francuza,takvima skidam kapu,a ove sto ukrstaju kaznio zakonom. Pa u nasem okruzenju na primer Hrvatska i Madjarska cena francuskog buldoga ide od 1000 do 2000 eura stene.

edit

sledeci put za uvredu nekog od clanova dobicete trajni ban. Mod. Dom

Ne mozete prosipati izjave tek tako i u isti kos stavljati sve koji se bave psima i Vojvodini, pa cak i kategorizovati po gradovima. Mozda u istoj toj Senti postoji neki odgajivac bilo koje rase koji to radi kvalitetno i korektno, ali sa ovakvim pricama se svima dize kosa na glavi kad se spomene Senta. Kad se vec javljate i zalite, kazite ime i prezime, telefon, neku informaciju, bilo sta. Jedini razlog zasto se najvise spominju ovi gradovi je taj sto su blizu granice sa Madjarskom, pa ti koji se bave takvom trgovinom najvise profitiraju. U vecini slucajeva ti psi nemaju apsolutno nikakve veze sa Srbijom, osim sto su u nju prosvercovani.

I molim te napisi gde si kupio to stene da ne bude cela Vojvodina prozvana a svi znamo kakav je kvalitet pasa iz Vojvodine !pozzzz

Kakav kvalitet francuskog buldoga moze biti za 250 ili 300 EUR ( pa o kakvom ti Boki 85 kvalitetu pricas,edit ) a koliko sam primetio prateci oglase jedino po vojvodini i to subotica,ada,senta,backa topola,becej,srbobran itd. moze te kupiti francuza po toj ceni. Kod profesionalnih odgajivaca cena francuza je minimum 500 eura,sigurno i u vojvodini ima ljudi koji se profesionalno bave uzgojem francuza,takvima skidam kapu,a ove sto ukrstaju kaznio zakonom. Pa u nasem okruzenju na primer Hrvatska i Madjarska cena francuskog buldoga ide od 1000 do 2000 eura stene.

Na prvo pitanje cu ti odgovoriti-onakav kakav je i dobio bgkukavica, ili nesto slicno,pet kvalitet bez sumnje, obicno mesanac....

Ne razumem uopste ovo: edit

Vrlo dobro se znaju cene kvalitetnih stenaca, ne samo u okruzenju, vec i kod nas.

Priznajem ne pratim oglase pa samim ti ni trendy mesta gde se kupuju stenci...al svakako nije nacin kpovine steneta kako nam je bgkukavicanapisao.

Sigurna sam da i u Hrvatskoj i Madjarskoj i te kako mozete biti prevareni kao i ovde, sistem je isti....prevaranata svugde ima.

Mina napisala si ostalo....da ne ponavljam

Pozdrav svima! sto se tice pomenutog demodeksa i lecenja istog,nemojte da mislite da se demodeks nejavlja i kod pasa koji su placeni i po 1000 eura,to je problem i do odgajivaca i do jedinki koje se pare,i do buduceg vlasnika,ta bolest odnosno parazit je veoma prosiren kod molosnih rasa,rasa sa naborima i rasa sa kratkom dlakom,pojavljuje se u ranom dobu kod stenaca,u zrelom dobu (pasa) kod pasa kojima opadne imunitet,posle operacije,posle kocenja,u losim uslovima neprovetrenim,vlaznim i td......to nemoze niko da vam garantuje da pas nece nikada oboleti od toga ,jer taj parazit krece iz vise razloga da od njega pas boluje.

Veliki pozdrav!

kb.kennel,demodex nije pomenut kod pokretaca teme, tek je pomenut kasnije.

Velika vecin to zna,.

Predisponirajući faktori za nastanak oboljenja su nepravilna ishrana,losi zoohigijenski uslovi, dugotrajna terapija kortikosteroidima ili citostaticima, ekcemi, dermatitis, često kupanje pasa, stres, imuni status, estrus, štenjenje, postojanje endoparazita i postojanje neke druge bolesti.

Za nastanak demodikoze značajnu ulogu ima i rasna predispozicija.

Preuzeto sa

Pozdrav svima! sto se tice pomenutog demodeksa i lecenja istog,nemojte da mislite da se demodeks nejavlja i kod pasa koji su placeni i po 1000 eura,to je problem i do odgajivaca i do jedinki koje se pare,i do buduceg vlasnika,ta bolest odnosno parazit je veoma prosiren kod molosnih rasa,rasa sa naborima i rasa sa kratkom dlakom,pojavljuje se u ranom dobu kod stenaca,u zrelom dobu (pasa) kod pasa kojima opadne imunitet,posle operacije,posle kocenja,u losim uslovima neprovetrenim,vlaznim i td......to nemoze niko da vam garantuje da pas nece nikada oboleti od toga ,jer taj parazit krece iz vise razloga da od njega pas boluje.

Veliki pozdrav!

viewtopic.php?f=9&t=20586 (y)

Pozdrav svima na ovoj strani,ciniimi se da se negde iznad gore pored kako paziti na kupovinu fr.buldoga ,spominje i kupovina obolelog steneta od demodeksa,zato sam napisala kratak opis kako dolazi do toga oboljenja,sta prouzrokuje i kada moze da se manifestuje to oboljenje,nije skrenuto sa teme,nadam se,a ovo je objasnjenje bilo najkrace najlakse za pocetnike.

Pozdrav svima!

Sta da kazem na ovo...ja sam nekoliko meseci cekao da kupim pravog F.buldoga bas iz tih razloga jer sam se jos toliko meseci unapred raspitivao o rasi.

Nijedan rasan pas se ne kupuje tako, a pogotovo ne fb.

Nek je pas ziv i zdrav, sto rece neko, nije on kriv.

Jezim se kad cujem sta se sve prodaje... Zbog takvih treba uvesti uzgojnu kontrolu i kod nas, a ne svaki k***** ima odgajivacnicu!! :mad:

Kinoloski Savez po tom pitanju nece uraditi nista. Ja sam jos prosle nedelje njima prijavila prodaju rodovnika na internetu i jos uvek nisam dobila odgovor. Ocigledno njih bas briga (n)(n)(n)

Kinoloski Savez po tom pitanju nece uraditi nista. Ja sam jos prosle nedelje njima prijavila prodaju rodovnika na internetu i jos uvek nisam dobila odgovor. Ocigledno njih bas briga (n)(n)(n)

Ja sam licno otisao kod gospodina Dagistania,sa konkretnom pricom o svercu stenaca,tj. uvozom pasa iz Madjarske, po vrlo niskim cenama, za cije roditelje,kvalitet i cistokrvnost nikada nece mo saznati,jer su doneti bez rodovnika a prodaju se sa Srpskim papirima.

edit

post obrisan jer niste odogovorili na ovo dole napisano

Bulldog imate 24 sata da se predstavite imenom i prezimenom, s obzirom da iznosite ozbiljne optuzbe na racun odgajivaca. Mod. Dom