Sign in to follow this  
timon

American Staffordshire Terrier (AST) - 36 deo

Recommended Posts

Opominjem clanove koji pisu na ovoj temi, da ce u buduce biti sankcionisani autori postova, koji spamuju temu sa frazama tipa : "Upis", "Pridruzio se", "Tu sam", i slicno

Mnogo je lakse naci manu na nekom psu...Mislim da je ipak teze izdvojiti kvalitete. Moje misljenje je da ovom psu sigurno nije poklonjeno prvo mesto. Suva glava bez labrnja, odlican pigment, savrsen prednji front, uglovi takodje dobri, ledja se ne vide dobro na ovoj slici, a ovo malo sto se vidi po mom misljenju je sasvim ok.. Rado bih ga imao u svom dvoristu (y)

Totalna razlika od Cardenas psa mada mislim da imaju dosta slicni pasa u rodovnik

Slika iz nesto mladji dana

30ded0h.jpg

(CH:Sindelar's Fraja Big Ticket x CH. Fraja NE Silver Bullet )

jeep8.jpg

f6fdf24a2be5.jpg

Flamewood`s King of Dragons

bimbo5.jpg

Flamewood`s Rainbow Dragon

Dva po mom misljenju prelepa staforda, iz odgajivacnice u Hrvatskoj ( nije nikakva reklama, vlasnika zaista ne poznajem) koja su takodje ''jace'' gradje, ali pravi predstavnici ove rase..

Flamewood`s King of Dragons unuka u mom vlasnistvu slikana prije mjesec trenutno stara 6 mjeseci

Enigma of doc. Kobac

qs47rm.jpg

Milance, Inferno Staff i Mirko Popovic, mozda su ljudi u pravu...

Da je Don ovako izgledao, mozda bi bolje prolazio na izlozbama

pitbulll.jpg

Šnalu na stranu, po meni bi Staford ovako trebao izgledati:

Maticni klub (STCA) je pre desetak godina objavio brosuru sa objasnjenim standardom i crtezima koji to prate. Evo kako izgleda ideal ASTa, i mislim da se treba toga drzati:

Mirko kad uporedim ovu sliku sa stafordima koji su bili izlagani na poslednjoj americkoj specijalci, nijedan nije po ovom standardu ali ni priblizan, bar sto se uglova tice i ledja, mi smo priblizniji tome nego oni sto su to osnovali ;)

To je zato sto vecina sudija daje prednost "lepim" psima u odnosu na "klasicne". Best in Show tip protiv klasicnog tipa AST. Lep pas treba da je prosaran, uhendlovan, da ima dramatican iskorak i potisak i sl, dok klasican treba da odgovara standardu rase imajuci u vidu njenu istoriju i pretpostavku radne upotrebljivosti. (To je neka moja podela na osnovu onoga sto se danas vidjna izlozbama). Na Amstaff Major se trudimo da dovedemo sudije koje ce ovo drugo imati u vidu, koliko je to moguce. Alpine's Highwayman ce biti tamo, izmedju ostalih.

To je zato sto vecina sudija daje prednost "lepim" psima u odnosu na "klasicne". Best in Show tip protiv klasicnog tipa AST. Lep pas treba da je prosaran, uhendlovan, da ima dramatican iskorak i potisak i sl, dok klasican treba da odgovara standardu rase imajuci u vidu njenu istoriju i pretpostavku radne upotrebljivosti. (To je neka moja podela na osnovu onoga sto se danas vidjna izlozbama). Na Amstaff Major se trudimo da dovedemo sudije koje ce ovo drugo imati u vidu, koliko je to moguce. Alpine's Highwayman ce biti tamo, izmedju ostalih.

Znaci neko je vec ugovorio parenje s njim i ovaj ce zauzvrat biti BISS !!!!

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this