Petite

Pitanja, sugestije i kritike moderatorima

Recommended Posts

:grin: DogMan

Ništa ja ne provociram, samo postavljam sasvim razumna i opravdana pitanja u interesu svih forumaša.

Da kojim slučajem ne mislite da sam maliciozan reći ću da sam iskreno oduševljen Vašim odgovorom :grin:

Dragan Bar

Ne mislim i nisam ja ništa rekao kontra JMaje ili BK foruma, tako da bez obzira na Vaše dobre dobre namjere da budete "drveni advokat", mene javno u dobrobiti svih forumaša ovdje samo zanima koje su istinske moguće pravne konzekvence ( i kakva prava pri tome imaju forumaši vlasnici pasa) u takvom službenom nastupu JMaje ili općenito administracije BK foruma koji ju je službeno ovlastio, dopustio , dao po određenim kriterijima (dr .veterine) , ili kako god to želite reći u pravnom smislu amenovao da njezini odgovori u bilo kojem (ne samo meni kao forumašu) ovdje postaju javno zvanično -službeni i mjerodavni s njihove strane u jednakom interesu prema svim forumašima koji postavljaju svoja pitanja u vezi zdravlja ili općenito veterinarske problematike koje konkretno muče njihove pse?

Vjerujem da većina razumije što želim pitati tko snosi odgovornost u tom slučaju da je takva pogreška kojim slučajem nenamjerna , ali možda sasvim i pogrešna?

Pa ko lijeci psa preko foruma :shock: ? Zena nam pomaze

savjetima . Uputi nas sta bi trebalo radit .

A javio sam se zato ko sto rekoh da mi je JMaja par puta

pomogla i cak me kontaktirala i posle toga da vidi kako je kuja .

Nisam Drveni advokat ni Maje ni BK .

A koliko vidim da vas niko ovdje ne razumije

Odgovori veterinara(J.Maja), ovde napisani jesu javni, jesu njeno vidjenje "stvari" na osnovu opisa datog u nekom od pitanja, ali svakako nemaju pravnu tezinu, iz prostog razloga, zna se sta je posao veterinara, bez pregleda psa on ne moze dati svoje zvanicno misljenje.

Kolikop znam, J.Maja i upucuje svakog od clanova na njegovog veterinara...sasvim normalno i korektno.

To sto neko leci svog ljubimca preko interneta, njemu na cast i savest....sto ga mrzi da ode kod svog veterinara, pregleda psa....plati pregled i lecenje.

Caj6ep postavio si interesantno pitanje na koji naravno vec znas i odgovor.Ti si kriv.

Ovo se isto moze odnositi i na pitanja vezana za zdravlje ljubimaca, odlazak kod veterinara je jedini nacin da saznate sta vas muci, a savete koje dobijete ovde primite sa rezervom....ne zbog sumnje u strucnost veterinara, vec zbog nacina na koji se svakako nasi ljubimci ne lece.

Maji svaka cast sto uopste ima vremena i ponekad zivce ko konopce za savete,sto je koliko vidim puno pomogla mnogim clanovima.

Slozicu se sa gospodjom Dankom u potpunosti.

Moram da napomenem jednu stvar, imao sam problem i kontaktirao sam gospodju JMaju, u razmeni informacija ni jednog trenutka nije LECILA psa, nego me posavetovala sta treba proveriti i sta valja uciniti zarad dobijanja prave dijagnoze.

Takodje nigde na celom forumu nisam video niti jedan njen post u kome je ona LECILA psa ili napisala DIJAGNOZU!!!

Goya, misljenja sam da preterujes !!! Cak sta vise u nekoliko navrata sam na forumu mogao procitati tvoje dijagnoze???

Odakle tebi za pravo da postavljas takvo pitanje hoce li gospodja odgovarati ako nekome ugine pas? razmisljate li vi vasom glavom pre nego utipkate slova na tastaturi?

Cek malo da pitam, jesi li ti veterinar po struci? (za Goya)

Pa ko lijeci psa preko foruma :shock: ? Zena nam pomaze

savjetima . Uputi nas sta bi trebalo radit .

A javio sam se zato ko sto rekoh da mi je JMaja par puta

pomogla i cak me kontaktirala i posle toga da vidi kako je kuja .

Nisam Drveni advokat ni Maje ni BK .

A koliko vidim da vas niko ovdje ne razumije

Čujte Sajber,

nisu ni pametnije ljude od mene razumijeli, tako da se ne čudim Vašoj percepciji

već sam rekao (ne znam da li ste to pročitali) , nemam ništa ni protiv JMaje ,a ni administracije BK foruma) , dapače :) to pitanje nije uopće postavljeno provokativno nego dobronamjerno, žao mi je što to niste tako shvatili ?

Meni je samo u interesu svih forumaša zanimalo tko snosi pravnu, materijalnu , moralnu i krivičnu odgovornost u slučaju da je eventualno pogrešna , ponavljam eventualno na bilo koji način bilo kakva procjena , mišljenje, prijedlog, savjet ili slično upućeno od strane zvanične ili ovlaštene osobe u ime BK foruma? To je sve...ni više , ni manje i bez ikakve zlobe...jednostavno čista želja za informacijom ili potvrdom od strane administratora foruma :) .

Na kraju krajeva možete vidjeti , nekima možda to znači, nekima ne, ali zahvalio sam se na odgovoru DogManu.

Axetnije

Moja pitanja su bila upućena prema moderatorima ili admistratorima općenitog sadržaja..dakle što bi bilo kada bi se u nekoj hipotetičkoj, a ne konkretnoj situaciji koja bi se dogodila u slučaju da s ovlašteni veterinar s strane BK foruma donese ili kojim slučajem da krivu , lošu, ili izrazito štetnu procjenu (eventualno i bilo kakvu terapiju bez veterinara ili više njih uživo koji će pregledati psa , a tu je jedina želja da u interesu svih saznamo tko u tom slučaju snosi odgovornost ?

To je pitanje po meni razumno jer i većina nas daje neka svoja mišljenja iz iskustava sa zdravljem svojih pasa, takva naša mišljenja iz odgovora moderatora prema Diani mogu biti i naravno biti i pogrešna, ali jedino ispravnom napisanom smislu se smatra i mjerodavno mišljenje ovlaštenog veterinara BK.

Stoga me je zanimao koji je javni i defintivni stav po tom pitanju adminstracije BK kako bi svi (ako već možda nisu) forumaši dobili čisto na uvid i na znanje.

To sam pitao, a admistratora sam dobio odgovor koji svi mogu vidjeti ..za mene je priča po tom pitanju završena.

Vaš post prema meni je bespotrebno, pa čak uvredljivo i previše personaliziran,

o svom znanju sam se izjasnio već moderatorima tako da mislim da to ne trebam činiti i Vama.

Сва подршка ЈМаји, нешто најбоље што овај форум има... Одговара увек и помаже, свака част

Samo par reci, posto sam (ne svojom voljom) "na tapetu".

Sto se mog pisanja na forumu tice, NIKADA i NIKOME nisam napisala dijagnozu niti terapiju iz prostog razloga sto je to na ovaj nacin nemoguce.

SVAKI post ili odgovor koji se odnose na savete vlasnicima bolesnog/povredjenog psa sadrze recenicu tipa: "Na osnovu toga sto ste napisali najverovatnije je/moze biti problem ...., ali imajte u vidu da psa nisam ni videla ni pregledala, pa su samim tim moguce greske." Takodje, SVAKO sa problemom je upucen da se obavezno i sto pre javi svom veterinaru.

Sto se eventualnih saveta oko zbrinjavanja bolesnog/povredjenog psa tice, u pitanju je nesto sitno, tipa prve pomoci, sto nikako ne moze nauditi psu.

Meni je po tom pitanju savest cista, ali neka se zapitaju svi "strucnjaci" ovog foruma koji nemilice dele savete, dijagnoze i terapije sigurna sam da ce se prepoznati, da li su nekada svojim savetom (u najboljoj nameri ali ipak nepromisljeno) ugrozili zdravlje nekog psa. Samo prelistajte malo pa cete naci gomilu postova tipa: "Ma to ti je ..... Samo mu ti daj ..... tako i tako i nema da brines. Moj je imao isto to i ja sam ga tako izlecio." (thinking) Da ne govorim koliko puta je ljudima savetovano da sami psima daju injekcione preparate, pri cemu su uredno bile napisane doze (ne obavezno tacne) i detaljan opis kako to uraditi.

Po pitanju ishrane, vakcinacije, ciscenja od parazita i sl. slozicete se da nemam mnogo prostora za gresku.

@goya, za Vas i sve kojima jos uvek nije jasno, ponovicu i ovde jos jednom

Svako ko trazi savet preko foruma dobice ga (ako mi dozvole obaveze i nadjem dovoljno slobodnog vremena), ali mora biti svestan cinjenice da se psi ne lece "preko telefona" niti pisanjem na forumu.

Saveti sluze samo da vam "kupe" vreme do odlaska veterinaru ili da vas informisu kome treba da se obratite kako ne biste lutali i trosili dragoceno vreme.

Svako ko se osloni iskljucivo na savete date preko foruma kako bi lecio svog psa bez konsultacija sa ordinirajucim veterinarom (koji bi, naravno, pregledao psa pre postavljanja dijagnoze i davanja terapije), sam je odgovoran za moguce posledice.

Da je pokretac teme procitao ovo:

Ako je slucaj HITAN i ako vam je potreban savet, OBAVEZNO posaljite pp (privatnu poruku ) @JMaja

Odgovor i savet cete dobiti iskljucivo na pp, a nikako na E-mail ili phone.

Privatne poruke za JMAJA

Imajte na umu :

da ovde mozete dobiti samo strucan savet i preporuku na postavljeno pitanje,

da ce vam odgovor biti poslat u dogledno vreme u skladu sa prisutnoscu JMaje na forumu,

da JMaja nije 24 sata prisutna forumu,

za sve hitne i neodlozne intervencije potrazite najblizeg dezurnog veterinara u vasem mestu.

Pitanje o pravnoj, materijalnoj , moralnoj i krivičnoj odgovornosti za hipotetko slucaj da s ovlašteni veterinar s strane BK foruma donese ili kojim slučajem da krivu , lošu, ili izrazito štetnu procjenu (eventualno i bilo kakvu terapiju bez veterinara ili više njih uživo koji će pregledati psa je hipoteticno kao i samo pitanje.

J.Maja je clan Foruma, a po svojoj strucnosti izabrana za veta BK, ali samo kao svetodavni clan ...nigde ne pise ovlasceni veterinar, jel se dobro zna sta znaci biti ovlascen(ovlascenje u pisanoj formi dato da se radi u ime i za racun nekog.... ).

U pocetku kada sam odlucio da budem clan foruma, delov’o mi je ozbiljan i profesionalan forum. Sto vise vreme proslo video da ima puno rupe i gomilu krsenje pravila. Odlucili smo da otvaramo Temu Deltari Ilir, koja je stvarala paznju i pokazala se ineteresantna.

Bilo je mnogo broj clanova koji nam cestitali za ideju, bilo je i mnogo napada. Napada su bili ocekivani zbog celokupne situacije koju smo doziveli zadnje 2 decenje, sa moje gledaliste i ovo bilo normalno. Bilo je vredjanje od clanova. Medjutim moderatori zavrsili svoj poso i drzili ravnopravnost i nisu dali eskalaciju situaciju. To je bilo za respekt.

Sve dok jednog lepog dana nekom od moderatora pada na pamet da udje i sa ciljom da promeni sadrzaj teksta koji je pisan sa strane Kinoloskog Saveza Kosova.

Ukoliko koren foruma Balkankinolgoy je zemlja Srbija, i da isti forum ne dozvoljava tekst koji u sadrzaj ima u poglavinu zemlju porekla Kosova&Albanija, I da se ne prizna kao takav da se predstavi na forumu, i ovo ima smisla zbog stava Srbije za Kosovo. Ali, ali da neki udje i promeni tekst od nekog drugog autora, ovo je prilicno jedno detintsveno ponasanje. Tek kada autor u znak nezadovoljstvo trazi da se vrati sadrzaj teksta tako kako je bilo pisano, onda sledi “nagrada” BAN-om sa strane moderatora.

Iskreno, ja sam ostao bez teksta. A prozor kroz koga gledam ovaj nije vise onaj stari.

Nastavite…

pitanje moderatorima:

(wonder) da li se mogu ovakve naucne rasprave koje se otezu iz nastavka u nastavak pasminske teme a vode ih de facto samo dva+1 debater prebacivati sa pasminskih tema u neku generalnu "anatomiju pasa" a mi da budemo obavesteni na pasminskoj eventualno ko je u pravu i da li treba da revidiramo svoja dosadasnja znanja o anatomiji?

sarplaninac 88. deo od popodneva

hvala

delikana problematika, bojim se da prevazilazi kinoloske okvire :(

Moram reći da sam pasivno pratio tu temu i da je ovo što ste sada Vi napisali vjerojatno jedna od najboljih definicija koja govori o potencijalnom razlogu zašto je i ukinuta ?

Pri tome naravno automatski ne podrazumijevam da je to bilo jedino ili najbolje rješenje, a posebno i izuzetno uvažavam napisanu opservaciju ili kritiku koju je u svom postu naveo gospodin Driton Kongjeli (handshake)

Zatvoriti temu zarad nekinoloskih razloga jednostavno ne slazem se sa tim.

Za kinologiju to ne bi trebalo biti bitno. Rasa nije priznata, tema je na nepriznatim rasama, pisu 11 delova, neka pisu i dalje. To je samo moje misljenje.

napraviti temu " RING " pa nek se tamo bore ovi dokoni koji su i sebi dosadni,mogu da se bore kinoloski (ring) a mogu i fizicki kao boxeri (ring)

kroz 88. deo sarplaninca se provlaci DI svakodnevno i niko nista a clan vinko je opomenut za ban (posle je banovan jer je rekao da ga banuju ako je kriv) jer je postavio psa koji ide na rukav,taj pas lici na sarca,pise da je DI i zbog toga DI je opomenut (pa banovan "svojevoljno") a onolike kicme DI prsljenovi,rebra DI su na toj temi i niko nije opomenut niti banovan :idea:

tuncay je to napravila.

Moderatori nisu sveprisutni niti svemocni. Nezahvalan posao. Ovde su volunterski, tko ce sve teme da prati, tko ima vremena da cita, brise, moderira kad to zahteva puno vremena a na kraju teske su i odluke jer su subjektivne. I onda sam mislis jesi ilinisi u pravu. tesko je biti objektivan.

Znam kako je biti moderator, nije lako odluciti sta obrisati, sta ne, koga banovati, koga ne. Uz sve to sto imas pravila, moderator mora sam odluciti sta se kosi a sta ne, i tesko je biti nepristran pogotovo ako sudelujes na temi a dok se konzultujes sa drugim moderatorima zahteva vreme a onda netko ce reci da, netko ne.

"ring" (punch) je tema koja postoji na pasminskim forumima po belom svetu

strelka kod rusa na njihovim forumima

djubriste kod ceha

tamo pise svako ko sta hoce, sve ide njemu na dusu pokazuje njegovu kulturu ili nekulturu...ali uglavnom (punch) u to s obzirom na mnostvo kleveta, provokacija, vredjanja imaju pristup samo registrovani clanovi

ali to su forumi za jednu slovom i brojkom radu

bar kako ja vidim BK je generalni forum, postavio je pravila..."uzmi ili ostavi"

moj (iskljucivo licni stav) jeste da bih volela da na pasminskoj temi citam o toj rasi...koja druga rasa, tema, recimo anatomija me interesuje onda cu ici tamo...

tuncay, tesko je to sve napraviti, veruj. Jer ima prikrivenih stvari, trebas dobro znati temu a ako dobro znas temu, da li mozes biti objektivan. Jer sam znam kako je, mada nisam moderator odavno, tesko je. Sam sumnjas u sebe i svoju objektivnost. Barem sam ja. Jer covek je subjektivan.

Gost
This topic is now closed to further replies.