Sign in to follow this  
timon

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 12 deo

Recommended Posts

...moj i tvoj doprinos su nemerljivi:ti si jedan od najvećih grobara Nlt u Srbiji(u top 10,sigurno),koji su sistematski,studiozno i sa jednom nevidjenom energijom,od jedne lovačke rase stvorili lovno neupotrebljive degenerike,koji sa lovačkim psima imaju veze kao i ti sa velikim odgajivačima.Uništili ste sve čega ste dotakli,uspeli ste da za vreme vašeg ludila budu zabranjeni ispiti i utakmice pasa,što verovatno nije zabeleženo u kinološkoj istoriji.Mene,i nekih momaka koje spominješ tu nema.Ali su tebi ruke u tim govnima do lakata...i pokušavaš da ih gurneš još dublje.

No pasaran,amigo.

Smiljanicu :arrow: Daj jednom za promenu napisi nesto studiozno ,jer ovo gore je napisano dno dna (puke) Napisi studiozno koji je to tvoj doprinos u Srpskoj kinologiji , i isto tako napisi sa argumentima na koji nacin je kmilan i ostali na tvojoj listi grobara doprineli stvaranju losi lovacki pasa .Objasni nam to studiozno i sa nevidjenom energijom .Kada nam to sve studiozno objasnis onda otidji kod CAPELJE coveka koji je polozio 32 svestrane utakmice od toga 18 pobeda i sa istim psim lovio ,pa mu objasni da je to sve uradio sa degenericima .Probudi se Smiljanicu jer sa ovakvim pisanjem narusavas i svoj ugled odraslog coveka ,tako isto i ugled samoga kluba nista ti sam neces nikada moci da uradis za samu rasu ,dozovi se svesti ,popularnost i zalaganje ce doci godinama ,ako iko drzi rasu istih razloga ,Ovakvim pisanje u kome nepostoji nikakvo studiozno objasnje kao sto rekoh ostavljas jedan jako los utisak ,i umesto sto jedva cekas da ismevas ljude po svim forumima na kojima se pojavljujes ,pocni za promenu da pises studiozno o samoj rasi .Nauci nesto ove sto su unistavali .Pozz

Dali neko moze da mi objasni kako od dva posta da izdvojim jedan ,i onda da moj komenatar bude izdvojen u posebnom okviru od tog komentara koji ce ostati iznad mene :?:

Ti bi raspravljao o kinologiji koja se ući godinam a ovo ne moraš učiti već upaliti lampicu u glavi ako nije pregorila.

...jer NLT mora da bude svestrani pomagač u lovu.

Tacno tako ime... I ti ga vodis u lov redovno,s'vremena na vreme cujes da se negde odrzava neka utakmica,izvedes ga i tamo da prikazes ljudima svoj kvalitet...niko ne kaze da je to lose,ali lov treba da mu je primarna svrha.

Sta ko ima da se trpa u neku lovacku rasu ako nije lovac,jos i da nama kroji kapu i izmislja toplu vodu. De da te vidim da si rekao poenterdzijama da pas ne treba da markira jer je glupo... Zna se za sta je NLT stvoren,da bude svestrani pomagac u lovu,a ne da bude nakaza koju ne smes pustiti sa lanca i jedina svrha su mu brzinke.

Pre bih upario kuju sa nekim Zapcem ili Stapcijem za koje znam da su lovili nego nekog Koma ili bilo kojeg drugog koji nije video lova (samo dajem primere,nebitno koji su psi u pitanju). Kad kazem lov mislim na svaki tip lova (jamarenje,svinja,lisica na povrsini,lov na pernatu divjac),da me neki opet ne shvate pogresno..

Dali neko moze da mi objasni kako od dva posta da izdvojim jedan ,i onda da moj komenatar bude izdvojen u posebnom okviru od tog komentara koji ce ostati iznad mene :?:

Ti bi raspravljao o kinologiji koja se ući godinam a ovo ne moraš učiti već upaliti lampicu u glavi ako nije pregorila.

Da oprosti kurir NLT ti i balkin ste profili na kojima se pojavljuje vise osoba sa razlicitim nacionalnostima koji nemaju hrabrosti i muskosti da pisu pod svojim imenima i prezimenima .Bilo bi dobro da je tu kraj vasem KUKAVICLUKU ali nazalost vi ste od onih sportista kojima kada nestane agrumenata ,onda prelazite da samarate ,pljujete na kraju kada bi imali sansu verovatno i tucete ljude koji mogu da napisu nesto vise o samoj rasi ,i njenim kvalitetima .Zao mi je ali sa takvim ljudima koji su teske KUKAVICE nezelim da polemisem ,vase namere su ocigledne .Treba imati najpre dostojanstvo pa pisati pod svojim imenom ,pa samim tim snositi odgovornost za sve tekstove koji su okaceni pod tim imenom .Treba da vas bude sramota i godina i namera jer sigurno niste deca ,vec odrasli ljudi za potpuno zlim namerama .Pozz

Tacno tako ime... I ti ga vodis u lov redovno,s'vremena na vreme cujes da se negde odrzava neka utakmica,izvedes ga i tamo da prikazes ljudima svoj kvalitet...niko ne kaze da je to lose,ali lov treba da mu je primarna svrha.

Sta ko ima da se trpa u neku lovacku rasu ako nije lovac,jos i da nama kroji kapu i izmislja toplu vodu. De da te vidim da si rekao poenterdzijama da pas ne treba da markira jer je glupo... Zna se za sta je NLT stvoren,da bude svestrani pomagac u lovu,a ne da bude nakaza koju ne smes pustiti sa lanca i jedina svrha su mu brzinke.

Pre bih upario kuju sa nekim Zapcem ili Stapcijem za koje znam da su lovili nego nekog Koma ili bilo kojeg drugog koji nije video lova (samo dajem primere,nebitno koji su psi u pitanju). Kad kazem lov mislim na svaki tip lova (jamarenje,svinja,lisica na povrsini,lov na pernatu divjac),da me neki opet ne shvate pogresno..

jedno pitanje?Da li to što je Štapcika uginuo nakon povreda zadobijenih u lovu na DS automatski sugeriše da je pas bio lovno neupotrebljiv,jer je došlo do kontakta izmedju psa i krmeta???Da li potomstvo psa koji nastrada u jamarenju nije za priplod jer je na kraju ispao lovno neupotrebljiv(na stranu to što je ceo vek do tada proveo radno,u lovu??) :?::idea: MOž+da će se nekom ova pitanja učiniti na nivou predškolskog obrazovanja,ali pojedina razmišljanja,zaključci i nivo diskusije upućuju na to::::.

Za tvoju informaciju pario sam licno kuju sa Stapcijem,nije ostala skotna.Imam kuci cerku od Zabcove cerke,i od Komovog sina.KOMO JE LOVIO da lovio a posto ti to neznas jer verovatno tada nisi ni znao za ovu rasu sto i nije strasno posto si mladji momak.Posle Zlatka je bio kod Erdeljana pa onda ga kupuje Mijokov i ostavlja kod Joze u Beskoj dve godine.Pas je lovio dve sezone bez prestanka,cak postoje i slike posle lova,pa je posle toga stigao i da jamari,i da se takmici i da se testira na rovu u Kikindi.Znas zasto?Zato sto je bio mnogo dobar pas,svestran sa maksimalnim urodjenim osobinama.Moras mnogo da ucis od ucitelja oko tebe ali sumnjam da ces ga u tvom okruzenju naci,nemoze se sve na internetu procitati,potrebno je puno prakse koja se stice godinama.Cesto sam u tvom gradu,sedim tu u centru i voljan sam da o svemu ovome pricamo uzivo da ti prenesem mnogo godina prakse i jos da platim pice pa se javi kada si voljan.Sve bi ti bilo mnogo jasnije.Pozdravljam te.

Da li potomstvo psa koji nastrada u jamarenju nije za priplod jer je na kraju ispao lovno neupotrebljiv(na stranu to što je ceo vek do tada proveo radno,u lovu??)

Naravno da ne,ali psi koji su usmeravani samo u jednom pravcu zanemarivsi ostale (najcesce to biva ostrina u rovu) jesu za zabranu priploda. Koliko ste puta vidjali pse na ispitima koje vlasnici posle rada u polju ganjaju da bi ih uhvatili,a rov razbiju koliko su ostri? Zar su retka pojava u Srbiji psi koji osim ostrine nemaju nijedan kvalitet? Ok ako neko i voli ostrinu,ali pored te ostrine imamo jos dve discipline koje bi smo minimum trebali ispostovati,ko to nije u stanju bolje neka predje na pitove,bar se vrti lova ako nista drugo.

Da li potomstvo psa koji nastrada u jamarenju nije za priplod jer je na kraju ispao lovno neupotrebljiv(na stranu to što je ceo vek do tada proveo radno,u lovu??)

Naravno da ne,ali psi koji su usmeravani samo u jednom pravcu zanemarivsi ostale (najcesce to biva ostrina u rovu) jesu za zabranu priploda. Koliko ste puta vidjali pse na ispitima koje vlasnici posle rada u polju ganjaju da bi ih uhvatili,a rov razbiju koliko su ostri? Zar su retka pojava u Srbiji psi koji osim ostrine nemaju nijedan kvalitet? Ok ako neko i voli ostrinu,ali pored te ostrine imamo jos dve discipline koje bi smo minimum trebali ispostovati,ko to nije u stanju bolje neka predje na pitove,bar se vrti lova ako nista drugo.

u svakoj ocenskoj listi IUO postoji koeficijent za pojedine discipline koje se ocenjuju;najveći koeficijent ima upravo oštrina,pa nos,sledoglasnost,pa vodoljubivost;upravo onako kako su tvorci rase smatrali po prioritetu ,šta je važnije za rasu i genetsku bazu,i na šta čovek može manje uticati svojom obukom(nadogradnjom).Svakom lovcu je preko potreban pas koji neće da napada druge pse i domaće životinje(meni treba pas koji uz sve to neće da gleda a kamoli tera srne)ali to je uz genetske dobrim delom i stvar obuke;orijentacija na terenu i praćenje vodiča su dobrim delom stvar nasledja :idea::idea:

Za tvoju informaciju pario sam licno kuju sa Stapcijem,nije ostala skotna.Imam kuci cerku od Zabcove cerke,i od Komovog sina.KOMO JE LOVIO da lovio a posto ti to neznas jer verovatno tada nisi ni znao za ovu rasu sto i nije strasno posto si mladji momak.Posle Zlatka je bio kod Erdeljana pa onda ga kupuje Mijokov i ostavlja kod Joze u Beskoj dve godine.Pas je lovio dve sezone bez prestanka,cak postoje i slike posle lova,pa je posle toga stigao i da jamari,i da se takmici i da se testira na rovu u Kikindi.Znas zasto?Zato sto je bio mnogo dobar pas,svestran sa maksimalnim urodjenim osobinama.Moras mnogo da ucis od ucitelja oko tebe ali sumnjam da ces ga u tvom okruzenju naci,nemoze se sve na internetu procitati,potrebno je puno prakse koja se stice godinama.Cesto sam u tvom gradu,sedim tu u centru i voljan sam da o svemu ovome pricamo uzivo da ti prenesem mnogo godina prakse i jos da platim pice pa se javi kada si voljan.Sve bi ti bilo mnogo jasnije.Pozdravljam te.

...jednim postom odgovaraš Nikoli i zoveš mene na piće(odgovaraš obojici),e to se zove žurba (lmao) .

Naravno,piće možemo popiti uvek (y) ,ali to nas neće približiti u stavovima.Ja mislim da ste vi na početku karijere promašili temu,i da sada,pošto ste ponosni dečaci (lmao) ,ne možete to da priznate ni sebi ni drugima.Ali to i nije toliko bitno:bitno je da vaš/tvoj sistem vrednovanja pasa nikada više ne bude dominantan i preovladjujući.

U ovako "prljavom" sistemu,gde se ne zna odakle seva čiji lakat i gde je klizeći sa dve noge normalna stvar,biće teško postići ovo o čemu pišem.Ali...ima vremena.

...moj i tvoj doprinos su nemerljivi:ti si jedan od najvećih grobara Nlt u Srbiji(u top 10,sigurno),koji su sistematski,studiozno i sa jednom nevidjenom energijom,od jedne lovačke rase stvorili lovno neupotrebljive degenerike,koji sa lovačkim psima imaju veze kao i ti sa velikim odgajivačima.Uništili ste sve čega ste dotakli,uspeli ste da za vreme vašeg ludila budu zabranjeni ispiti i utakmice pasa,što verovatno nije zabeleženo u kinološkoj istoriji.Mene,i nekih momaka koje spominješ tu nema.Ali su tebi ruke u tim govnima do lakata...i pokušavaš da ih gurneš još dublje.

No pasaran,amigo.

Smiljanicu :arrow: Daj jednom za promenu napisi nesto studiozno ,jer ovo gore je napisano dno dna (puke) Napisi studiozno koji je to tvoj doprinos u Srpskoj kinologiji , i isto tako napisi sa argumentima na koji nacin je kmilan i ostali na tvojoj listi grobara doprineli stvaranju losi lovacki pasa .Objasni nam to studiozno i sa nevidjenom energijom .Kada nam to sve studiozno objasnis onda otidji kod CAPELJE coveka koji je polozio 32 svestrane utakmice od toga 18 pobeda i sa istim psim lovio ,pa mu objasni da je to sve uradio sa degenericima .Probudi se Smiljanicu jer sa ovakvim pisanjem narusavas i svoj ugled odraslog coveka ,tako isto i ugled samoga kluba nista ti sam neces nikada moci da uradis za samu rasu ,dozovi se svesti ,popularnost i zalaganje ce doci godinama ,ako iko drzi rasu istih razloga ,Ovakvim pisanje u kome nepostoji nikakvo studiozno objasnje kao sto rekoh ostavljas jedan jako los utisak ,i umesto sto jedva cekas da ismevas ljude po svim forumima na kojima se pojavljujes ,pocni za promenu da pises studiozno o samoj rasi .Nauci nesto ove sto su unistavali .Pozz

Smiljnicu toliko o studijama (lmao)(lmao)

u svakoj ocenskoj listi IUO postoji koeficijent za pojedine discipline koje se ocenjuju;najveći koeficijent ima upravo oštrina,pa nos,sledoglasnost,pa vodoljubivost;upravo onako kako su tvorci rase smatrali po prioritetu ,šta je važnije za rasu i genetsku bazu,i na šta čovek može manje uticati svojom obukom(nadogradnjom).Svakom lovcu je preko potreban pas koji neće da napada druge pse i domaće životinje(meni treba pas koji uz sve to neće da gleda a kamoli tera srne)ali to je uz genetske dobrim delom i stvar obuke;orijentacija na terenu i praćenje vodiča su dobrim delom stvar nasledja :idea::idea:

...za Nlt,DD i još neke rase,nezamislivo je da nemaju oštrinu.Svaki lovački pas kome je u opisu radnog mesta lov grabežljivaca(lisice,jazavca,kune,divlje mačke...) bez dovoljno oštrine je neupotrebljiv za lov,a bogami i za neke oblike dresure.Ovde se,na žalost,ne govori o oštrini,nego o "oštrini" koja je ovde dobila novo značenje i postala svrha sama sebi.Bez oštrine nema lova,a sa "oštrinom" nema psa.Ti "oštri" nisu sposobni za normalan život u domaćinstvu,niti su sposobni za bilo koju vrstu lova.Da se uz ostale discipline ocenjivala i vodljivost,pa da su neki imali upisanu ocenu kakvu su zaslužili druge bi se priče pričale.Onda bi videli da li manji koeficijent iz te discipline,znači i manju važnost iste.Ili možda nije tako. :?:

Shvatiti konačno NLT-a kao svestranog psa, da je bolje da radi sve po malo nego nešto odlično, a nešto nikako.

Histerija i nestabilnost se podvode pod oštrinu. Moje mišljenje.

nemci imaju izraz Harte(Haerte-čitaj herte) gde je a sa dve tačke iznad i prevodi se kao tvrdoća,strogost,nemilosrdnost......ne kao galama,dreka,vika,praskanje,pretnja i sl...... :idea::idea:

ne volim da citiram samog sebe ali ne miogu da smislim ništa približnije :idea:

...za Nlt,DD i još neke rase,nezamislivo je da nemaju oštrinu.Svaki lovački pas kome je u opisu radnog mesta lov grabežljivaca(lisice,jazavca,kune,divlje mačke...) bez dovoljno oštrine je neupotrebljiv za lov,a bogami i za neke oblike dresure.Ovde se,na žalost,ne govori o oštrini,nego o "oštrini" koja je ovde dobila novo značenje i postala svrha sama sebi.Bez oštrine nema lova,a sa "oštrinom" nema psa.Ti "oštri" nisu sposobni za normalan život u domaćinstvu,niti su sposobni za bilo koju vrstu lova.Da se uz ostale discipline ocenjivala i vodljivost,pa da su neki imali upisanu ocenu kakvu su zaslužili druge bi se priče pričale.Onda bi videli da li manji koeficijent iz te discipline,znači i manju važnost iste.Ili možda nije tako. :?:

Bravo spasioce rase NLT :arrow: jel to ta dugoocekivana studija u kojoj ti sve u nasoj zemlji mislis da prosvetlis (lmao) Imam utisak da ti je ponestalo malo energije ,mozes ti to i bolje znam ja :wink:

... kada sam ja spartao uzduz i popreko od svoje 16 te po celoj drzavi svakog vikenda,pa i radnim danima,i gledao uzivo svojim ocima sve te pse o kojima se ovde pise,kupovao pse,hranio stence,visio po poljima svaki dan,i sa svakim psom radio i povrsinu ali naravno i rov,jamario,citao casopise maticne zemlje,proucavao krvne linije,skupljao papire,promenio na desetine pasa preko 40 sigurno,ucio od starijih lovaca takmicara ispisao majcino mleko nervirajuci se i trazeci razloge svakog poraza i pobede u odgoju sta si ti radio,to jest vi koji pisete ovde o rasi? Vi cete da pricate kakav psa treba da bude i sta je bitno za NLTa.Vi koji ste puni zasluga u rasi.Sta ste uradili u svom zivotu za ovu rasu i ko vam daje pravo da pisete o necemu o cemu nemate pojma.Sta ste radili

sve ove godine?Koliko godina kinoloski postojite?Recite to ovde jasno i glasnoi,ja sam taj i taj i to sam uradio za rasu i imao sam tog i tog psa i na osnovu licnog primera sam adekvatan da nesto i kazem na ovom mestu.Hajde napisite.Imate odgajivacnicu?Naravno da nemate.Ja je imam 21 godinu.Imate neke kvalitetne LOVACKE PSE KUCI koji mogu da poloze ispite po pravilnicima koje ste samo preveli iz maticnog kluba.Nemate a niste ni imali.NIKADA.Ja ih imam trenutno desetak.Pa kako onda imate obraza da vi nekome ovde pisete kako ce se razvijati pas na ovim prostorima.Razvijace se onako kako odgajivaci budu hteli,a ne vi koji ne postojite.Ne daj boze da se Timon naljuti i da vas banuje i iskljuci sa foruma,ko bi ikada cuo za vas,gde bi mogli da sirite ovakve gluposti,da imate prava da nesto kazete?Nigde.Vi Gospodo kinoloski ne postojite.Postojite dok budete ziveli ovde na forumu.Po malo se i kajem sto sam dozvolio da me isprovocirate da moram da napisem sve ovo ali ovo nije nista licno izmedju nas ovde se radi samo o NLTu i zastiti njegovih interesa i buducnosti.Ja sam spokojan jer ste tako malih kapaciteta vi i vasi istomisljenici da su vam sanse ama bas nikakve da upropastite sve ono sto se svih ovih godina na ovim prostorima stvaralo.U ostalom objasnice vam i Maric u kakvim ste zabludama,pametan je on momak,verujem da hoce,on za vas ima zeludac ja nemam,imam pametnija posla,moram da naparim jednu kuju sada,da izvedem stence u polje,da ocistim kod pasa,da pokazem mladim psima divljac,da polako suzavam krug pasa analizirajuci pedigree roditelja od kojih planiram da uvezem 4 steneta ove godine.....a sta cete vi raditi,pisati na balkanu kako treba da izgleda jedan NLT i sta jos?HAhahahaahahahhaahahahahahhahahah idem imam posla u odgajivacnici.Svako dobro.

No pasaran,amigo.

E evo je bas kompliment,hvala.Sistematski,da sistematski sam obilazio sva sela i gradove i ucio od starijih sa nevidjenom energijom ono sto nisam znao.Zamisli da sam sedeo kuci i kuckao kao vi i pricao NLT je svestrani lovacki pas,NLT je svestrani lovacki pas.DA JESTE SVESTRANI LOVACKI PAS,JESTE I TACKA.Ali taj pas ima prioritet,citajte sta vam vidjeni clan naseg kluba Doktor kaze malopre,zasto je najveci koeficijent bas na OSTRINI?Citajte i primite k znanju.Sta je sporno vise ovde,dokle da se ponavljamo.ZNACI PRICAMO O SVESTRANOM LOVACKOM PSU CIJE JE PRIORITET OSTRINA.Kako cemo je ispitivati zvanicno?Tesko.Dali se treba boriti za to svim snagama?Treba.Dali se moze pronaci nacin da se ta osobina ispituje kao u Austriji,Francuskoj,Madjarjskoj,Ukrajini?Moze.Ko to treba da radi?Jak klub i odgajivaci zajednickim snagama.Sta je sporno?Nista samo treba jasno i glasno reci DA NEMACKI LOVACKI TERIJER JE SVESTRANI LOVACKI PAS KOME JE PRIORITETNA OSOBINA OSTRINA i ostali svestrani rad.Koje pse klub treba da favorizuje i nadje nacina da samo takvi psi mogu da pare u okviru kluba sa specijalnim dozvolama i preporukama?One koji budu ispitani bar 10 puta do 3 godine recimo pod zemljom,a uz put su polozili ostale ispite na povrsini.Dali je to tesko?Ne,za one pse koji su ostri i svestrani to nije problem,problem su svi oni Smiljanicu prijatelju koji rade napolju kvalitetno do najsitnijih detalja svaku diciplinu a u rovu mogu da odrade ispit u blic kontaktu par sekundi,i to im je limit.Oni koji nemogu da poloze tih 10 ispitivanja i oni kojima klub NESME DA DOZVOLI DA PARE. U tom grmu lezi zec.Nisam ja sporan i ostali koji znaju kako da ih ispitamo i sta da parimo.Sporan je sistem koji treba da se gradi na ovom prostoru,sistem koji bi doneo svima dobro,i nama i vama sa druge strane linije,treba izgraditi sistem pravih vrednosti.Ja jos verujem u coveka koji je sa tobom osnovao taj klub da ce se izboriti i da vam nece dozvoliti da idete dalje u pogresnom smeru.Verujem da ga necete progutati a lepo sam mu pricao da se pazi,mnogo puta.Za rasu je to od krucijalnog znacaja da zadrzi prvenstveno OSTRE ALI I SVESTRANE I VODLJIVE PSE.

ps.Znam da mnogi misle da je to nemoguce,ali grese.Da moguce je,jesu retki ali ih ima.

Svako dobro ti zelim.Nista licno,ne zameri.Pozdrav.

Gost
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this